View Full Version : Jaki kask wybrać na narty ?
Cześć, już niedługo ferie, wybieram się na narty w Beskidy. Potrzebuję jeszcze kasku nie wiem jaki wybrać , co polecacie ? Chciałbym kupić solidny model, który posłuży nam przez lata. Czym się kierować? Czytałam tutaj wiele porad https://blog.fitanu.com/pl/kask-narciarski-jak-wybrac-i-dopasowac-rozmiar/ , gdzie kupujecie kaski narciarskie ?
Spory wybór jest na stronie https://www.skifanatic.pl/sklep/k/kaski-narciarskie/kaski-narciarskie-poc/, więc warto tam zajrzeć jeśli szukacie czegoś sprawdzonego i w dobrej cenie.
Ja kask mam już kupiony, w zeszłym roku :) Sprawdza się u mnie naprawdę super. Natomiast teraz musiałabym dokupić nowe rękawice. Przeglądam ofertę https://peakstore.pl/41-rekawice-narciarskie ale nie wiem co wybrać. Doradzicie mi?
Freioe32
23-10-2019, 17:21
Gdzie znajdę odpowiedni dla dzieci?
_
czy warto inwestować w kryptowaluty (https://dobre-wiesci.pl/technologia/czy-warto-inwestowac-w-kryptowaluty/)
Kask najlepiej zmierzyć jak nie zna się swojego rozmiaru i lepiej nie kierować się ceną tylko marką. W końcu chodzi tu o bezpieczeństwo.
Generalnie całe wyposażenie na narty, w tym też kaski, możesz znaleźć na stronie sklepu ze sprzętem narciarskim https://www.dobrazima.pl/producent/rossignol/narciarstwo/narty
Zerknij sobie na ten najnowszy poradnik na blogu narciarskim Zgorky (https://www.zgorky.pl/rodzaje-kaskow-narciarskich/), tam masz informacje o kaskach.
Jeśli jesteście jeszcze początkujący, to na pewno przydadzą się wam informacje z tego artykułu https://pilskaido.pl/jak-dobrac-sprzet-skiturowy - warto przeczytać!
osobiście nie polecałabym kupowania przez internet, lepiej przymierzyć na żywo :)
Kask jest podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika sportów zimowych. Jeśli lubicie jazdę po mniej popularnych szlakach, to przyda się Wam kask skiturowy. W sklepie Dobre Narty takie mają https://dobrenarty.pl/skituring/kaski-skiturowe/ . W ten sposób możecie zadbać o swoje bezpieczeństwo, a to jest ważne w przypadku nart. W sklepie ich specjaliści pomogą też dobrać kask do naszych preferencji.
Ja jeśli chodzi o wybór sprzętu to zawsze doradzam się fachowców, oni wiedzą najlepiej jakie akcesoria będą dla mnie odpowiednie. Z nartami podobnie, nie wiem sama czy na kolejny sezon kupić własnych? Do tej pory zawsze wypożyczałam. Czytałam na https://przelom.pl/45544-ktore-narty-sa-najszersze.html jakie narty są najszersze i dla kogo będą takie odpowiednie. Ostatnio jeździłam właśnie na dość szerokich i było ok.
nowa.kamila
05-06-2023, 19:33
Specjalistami w tym temacie są osoby pracujące w https://www.mountainexplorers.pl/ Zapewnią Wam profesjonalna i miła obsługę. Z nimi na pewno dobierzesz dla Siebie odpowiedni sprzęt i niezbędne akcesoria. Oferują szeroki wybór markowego sprzętu do uprawiania turystyki górskiej, trekkingowej, rowerowej a także do użytku codziennego. Dodatkowo zajmują się także wypożyczaniem sprzętu i jego serwisem. Koniecznie tam zajrzyjcie.
hendyman
12-12-2023, 08:30
Sprzęt jest oczywiście niezwykle ważny i może uchronić przed kontuzjami, ale jeśli ktoś planuje intensywnie jeździć na nartach cały sezon, uważam, że rozsądnym posunięciem jest zakup specjalnego ubezpieczenia dedykowanego narciarzom i snowboardzistom. Obecnie dostępne są tego typu polisy w sieci, a jedną z przykładowych ofert można znaleźć tutaj https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-itravel-na-narty-i-snowboard.htm. Posiadanie takiego ubezpieczenia z pewnością podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa.
Jeśli macie dzieci to w tym artykule zgorky (https://www.zgorky.pl/narty-z-dziecmi-wlochy-ktory-region-wybrac-by-dzieci-dobrze-sie-bawily-a-dorosli-czuli-sie-spelnieni/) opisane są regiony włoskie gdzie warto wybrać się z dziećmi na narty.
vBulletin v3.5.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.