PDA

View Full Version : Remont dachu?


mozajka
16-03-2019, 09:13
Mam takie pytanie, firma dekarska zaproponowała nam remont płaskiego dachu z wykorzystaniem membrany płynnej (coś takiego - https://www.proof-tech.com/). I poszukuję opinii o tym wynalazku. Dekarze zapewniają, że to skuteczne na lata i bardziej wydajne niż papa i sposoby uszczelniania niż kiedyś. Czy ktoś smarował może tym dach w domu i może podzielić się opinią?

Mia Wallace
19-04-2019, 11:51
Ja mimo wszystko poleciłabym Ci wykorzystać po prostu papę, bo jest to przynajmniej pewne rozwiązanie, które będzie skutecznie izolowało przez lata. Solidne papy w dobrych cenach zamówisz na https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/papy/. A co do zapewnień tych dekarzy co do jakości izolacji, to miej na uwadze, że przecież każdy będzie zachwalał swój produkt, by tylko go sprzedać. ;)

Noria
29-04-2019, 20:43
Skoro już jesteśmy w tematyce pokryć dachowych, to napiszcie co myślicie o dachówce kompozytowej firmy http://tileco.pl/? Słyszałam i czytałam o niej same pozytywne rzeczy. Mam nawet znajomych, który z 3 lata temu się wybudowali i mają właśnie taką dachówkę na dachu. Chwalą ją przede wszystkim za dużą wytrzymałość, która idzie w parze z niewielkim ciężarem. Dodatkowy plus, to praktycznie brak odpadów przy jej układaniu (a to oznacza także oszczędność) oraz łątwość montażu.

Dafne34
14-05-2019, 11:17
Remontując dach niewątpliwie dobrym posunięciem będzie postawienie na usługi firmy ATP Hydroizolacje (https://hydroizolacje-dachow.pl/) i zafundowanie "naszemu" dachowi dodatkowej warstwy ochronnej. Wspomniana przeze firma wykorzystuje system płynnych membran, które można użyć w nowych, jak i nieco bardziej wiekowych domach. Uzyskana dzięki temu powierzchnia jest trwała, nie pęka, a co najważniejsze na pewno przez min.25 lat nie będziemy musieli obawiać się o przeciekanie dachu.

Budujew2019
21-05-2019, 09:26
Najważniejsze to wybudować mocną więźbę. Jak ona będzie wytrzymała to rodzaj pokrycia nie ma większego znaczenia, jeżeli chodzi o obciążenie. Najlżejsza, tania i dobrej jakości jest blacha trapezowa (https://glinmet.pl), ale z drugiej strony nie prezentuje się dobrze na każdym domu. Ja mam u siebie blachodachówkę w arkuszach i póki co nie żałuję wyboru.

uska
21-05-2019, 15:31
Nigdy nie robiłam remontu dachu, to chyba nie mój poziom jeszcze :D . Warto według mnie w takich sprawach sięgnac po poradę profesjonalnej ekipy remontowej. Możesz zadzwonic do http://rycerz-budowlany.pl i zapytac się co i jak i ile taka usługa u nich kosztuje ;).

Patena
06-06-2019, 09:58
Jeśli dach da się naprawić to warto zdecydować się na remont. W końcu to zdecydowanie obniży koszty. Przy remoncie dachu konieczna może być także zmiana rynien. Jeśli będą Wam potrzebne nowe rynny to zerknijcie na ofertę firmy KrakZinc http://www.krak-zinc.pl/kategoria/systemy-rynnowe/ , która produkuje nowoczesne i kompletne systemy odprowadzania wody z dachu

Truskawa
20-06-2019, 14:31
Dach płaski wiec lepiej papa. A blachodachówka to raczej na takiej konstrukcji sie nie położy ;) Tylko na dachach ze spadem. Ale to i tak najgorszy z wyborów. Lepiej iść w dachówkę cementową czy ceramikę a pod spodem dać dobrą membranę np. od Creatona (https://www.creaton.pl/pl-pl/produkty/akcesoria). Taki dach będzie dużo trwalszy niż jakakolwiek blacha.

inka
25-06-2019, 19:26
U nas też ostatnio był remont dachu. Mieliśmy papę no i raczej nie polecam... Ostatnie anomalie pogodowe pokazały nam, że to był zły pomysł. Dach nie wytrzymał gradobicia i burzy, dom do remontu :/ Tym razem postawiliśmy na blachodachówkę z posypką od https://www.gerardroofs.pl/pl/ i wreszcie możemy spać spokojnie. Nasi sąsiedzi i mają od nich dach i u nich nie dzieje się kompletnie nic- nie ważne jakie są wichury, gradobicia czy burze, zawsze dach jest nietknięty. Musieliśmy z mężem po prostu przyznać im rację, że blachodachówka z posypką to najlepsza opcja... I sami się teraz na nią zdecydowaliśmy :)

Tymcia
25-08-2019, 23:27
Nasz sąsiad niedawno zmieniał dach i dla niego najważniejsza była konstrukcja dachu. Długo sie wahał, ale w końcu zdecydował się na dach w technologii MiT-ek. Projekt tego dachu wykonała mu firma http://binder-projekt.wloclawek.pl/ . Bo bez projektu to nawet nie ma się co brać za robienie dachu, bo może się to skończyć katastrofą (i to dosłownie) . Skorzystała także z promocji, jaką firma oferuje. To znaczy do wykonania dachu wziął firmę polecaną przez projektantów, za co projekt dachu dostał za darmo.

figa
09-01-2020, 08:44
mozajka jeśli chodzi o firmy, które mają doświadczenia w renowacji dachów ( i nie tylko ) to skontaktuj się z Rope Expert. Najlepsi specjaliści od prac wysokościowych działający w Warszawie i okolicach. Niewygórowane ceny, dogodne terminy, wysoka jakość świadczonych usług.

Paula1501
20-01-2020, 23:07
Mam takie pytanie, firma dekarska zaproponowała nam remont płaskiego dachu z wykorzystaniem membrany płynnej (coś takiego - https://www.proof-tech.com/). I poszukuję opinii o tym wynalazku. Dekarze zapewniają, że to skuteczne na lata i bardziej wydajne niż papa i sposoby uszczelniania niż kiedyś. Czy ktoś smarował może tym dach w domu i może podzielić się opinią?
polecam przejrzeć ofertę tej hurtowni metali nieżelaznych http://impressmetal.pl/ Zapewniają fachową obsługę i profesjonalne doradztwo techniczne, a także krótkie terminy realizacji zamówień. A ceny mają niewygórowane. Brat kupował u nich formatki mosiężne (http://impressmetal.pl/formatki-mosiezne.php) i bardzi jest zadowolony z jakości i obsługi klienta.

Gourmet
21-01-2020, 17:19
Mam do wyremontowania dach, za który już biorę się kolejny rok z rzędu. Ciągle coś wypada, jak nie za mało kasy, to nie możemy dojść do ładu z mężem, co wybrać. Teraz wreszcie kasa uzbierana, no i wybór padł na dachówkę z posypką wulkaniczną https://www.gerardroofs.pl/pl/produkty/gerard-corona Gerard Corona. Potrzebowaliśmy lekkiego materiału, a ta dachówka jest 7 razy lżejsza od dachówki betonowej lub glinianej. Dachówka jest w sposób specjalny mocowany, tak by być odporna na silne wiatry, a nawet huragany. Firma Gerard wypracowała ten specjalny system mocowań. Dachówka ma też specjalną posypkę z kamienia wulkanicznego oraz powierzchnię cynkowo-aluminiową. To sprawia, że metalowe dachówki GERARD są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję. Mam nadzieję, że jak już znajdziemy firmę, która nam wykona usługę przełożenia dachu, to wszystko pójdzie szybko. Wiem, że tę dachówkę kładzie w łatwy sposób. Myślę, że dach bardzo na tym zyska, również na wyglądzie. Najładniej chyba będzie wyglądać kolor Rosso.