PDA

View Full Version : Remont dachu?


mozajka
16-03-2019, 08:13
Mam takie pytanie, firma dekarska zaproponowała nam remont płaskiego dachu z wykorzystaniem membrany płynnej (coś takiego - https://www.proof-tech.com/). I poszukuję opinii o tym wynalazku. Dekarze zapewniają, że to skuteczne na lata i bardziej wydajne niż papa i sposoby uszczelniania niż kiedyś. Czy ktoś smarował może tym dach w domu i może podzielić się opinią?

Mia Wallace
19-04-2019, 10:51
Ja mimo wszystko poleciłabym Ci wykorzystać po prostu papę, bo jest to przynajmniej pewne rozwiązanie, które będzie skutecznie izolowało przez lata. Solidne papy w dobrych cenach zamówisz na https://www.steelprofil.eu/kategoria-produktu/papy/. A co do zapewnień tych dekarzy co do jakości izolacji, to miej na uwadze, że przecież każdy będzie zachwalał swój produkt, by tylko go sprzedać. ;)

Noria
29-04-2019, 19:43
Skoro już jesteśmy w tematyce pokryć dachowych, to napiszcie co myślicie o dachówce kompozytowej firmy http://tileco.pl/? Słyszałam i czytałam o niej same pozytywne rzeczy. Mam nawet znajomych, który z 3 lata temu się wybudowali i mają właśnie taką dachówkę na dachu. Chwalą ją przede wszystkim za dużą wytrzymałość, która idzie w parze z niewielkim ciężarem. Dodatkowy plus, to praktycznie brak odpadów przy jej układaniu (a to oznacza także oszczędność) oraz łątwość montażu.

Dafne34
14-05-2019, 10:17
Remontując dach niewątpliwie dobrym posunięciem będzie postawienie na usługi firmy ATP Hydroizolacje (https://hydroizolacje-dachow.pl/) i zafundowanie "naszemu" dachowi dodatkowej warstwy ochronnej. Wspomniana przeze firma wykorzystuje system płynnych membran, które można użyć w nowych, jak i nieco bardziej wiekowych domach. Uzyskana dzięki temu powierzchnia jest trwała, nie pęka, a co najważniejsze na pewno przez min.25 lat nie będziemy musieli obawiać się o przeciekanie dachu.

Budujew2019
21-05-2019, 08:26
Najważniejsze to wybudować mocną więźbę. Jak ona będzie wytrzymała to rodzaj pokrycia nie ma większego znaczenia, jeżeli chodzi o obciążenie. Najlżejsza, tania i dobrej jakości jest blacha trapezowa (https://glinmet.pl), ale z drugiej strony nie prezentuje się dobrze na każdym domu. Ja mam u siebie blachodachówkę w arkuszach i póki co nie żałuję wyboru.

uska
21-05-2019, 14:31
Nigdy nie robiłam remontu dachu, to chyba nie mój poziom jeszcze :D . Warto według mnie w takich sprawach sięgnac po poradę profesjonalnej ekipy remontowej. Możesz zadzwonic do http://rycerz-budowlany.pl i zapytac się co i jak i ile taka usługa u nich kosztuje ;).

Patena
06-06-2019, 08:58
Jeśli dach da się naprawić to warto zdecydować się na remont. W końcu to zdecydowanie obniży koszty. Przy remoncie dachu konieczna może być także zmiana rynien. Jeśli będą Wam potrzebne nowe rynny to zerknijcie na ofertę firmy KrakZinc http://www.krak-zinc.pl/kategoria/systemy-rynnowe/ , która produkuje nowoczesne i kompletne systemy odprowadzania wody z dachu

Truskawa
20-06-2019, 13:31
Dach płaski wiec lepiej papa. A blachodachówka to raczej na takiej konstrukcji sie nie położy ;) Tylko na dachach ze spadem. Ale to i tak najgorszy z wyborów. Lepiej iść w dachówkę cementową czy ceramikę a pod spodem dać dobrą membranę np. od Creatona (https://www.creaton.pl/pl-pl/produkty/akcesoria). Taki dach będzie dużo trwalszy niż jakakolwiek blacha.

inka
25-06-2019, 18:26
U nas też ostatnio był remont dachu. Mieliśmy papę no i raczej nie polecam... Ostatnie anomalie pogodowe pokazały nam, że to był zły pomysł. Dach nie wytrzymał gradobicia i burzy, dom do remontu :/ Tym razem postawiliśmy na blachodachówkę z posypką od https://www.gerardroofs.pl/pl/ i wreszcie możemy spać spokojnie. Nasi sąsiedzi i mają od nich dach i u nich nie dzieje się kompletnie nic- nie ważne jakie są wichury, gradobicia czy burze, zawsze dach jest nietknięty. Musieliśmy z mężem po prostu przyznać im rację, że blachodachówka z posypką to najlepsza opcja... I sami się teraz na nią zdecydowaliśmy :)

Tymcia
25-08-2019, 22:27
Nasz sąsiad niedawno zmieniał dach i dla niego najważniejsza była konstrukcja dachu. Długo sie wahał, ale w końcu zdecydował się na dach w technologii MiT-ek. Projekt tego dachu wykonała mu firma http://binder-projekt.wloclawek.pl/ . Bo bez projektu to nawet nie ma się co brać za robienie dachu, bo może się to skończyć katastrofą (i to dosłownie) . Skorzystała także z promocji, jaką firma oferuje. To znaczy do wykonania dachu wziął firmę polecaną przez projektantów, za co projekt dachu dostał za darmo.