PDA

View Full Version : Jak poprawić zdolności autoprezentacji?


marzycielkazostendy
30-05-2014, 09:57
Macie jakieś pomysły na to, jak poprawić swoje zdolności autoprezentacji?
Może przychodzą wam do głowy jakieś szkolenia albo książki na ten temat?

kwiecienplecien
30-05-2014, 15:22
Myślę, że warto skorzystać ze szkoleń dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania własnego wizerunku.
Jedną z bardziej znanych osób w tej branży jest Michał Mokrysz: http://www.goldenline.pl/michal-mokrysz/
A jeśli nie jesteś przekonana, możesz zacząć od książki "The Secret" R. Byrne - powinien to być dobry punkt wyjścia do pracy nad sobą.

mAlinka
02-06-2014, 13:34
Znalazłam 2 ciekawe książki godne polecenia “Wystąpienia publiczne i profesjonalna korespondencja”-Wyd.Forum 2005 oraz “Wystąpienia publiczne”-Wyd. Studio Emka 2006.

Kostka
26-06-2014, 09:41
Przemówienia często ćwiczę przed lustrem oraz znajomymi osobami, które mają trochę czasu na ich wysłuchanie.

EdytkaXX
20-08-2014, 07:51
To może warto wybrać się na jakieś szkolenie? Fajne są takie zajęcia, gdzie np. uczestnicy nagrywają się na kamerze, a później są analizowane ich wystąpienia. Dodatkowo może poczytaj sobie w przypadku tego szkolenia z komunikacji (http://www.4change.pl/szkolenie/index/jak-wazna-jest-komunikacja) o tym jak istotna jest właściwa komunikacja nie tylko w życiu zawodowym, ale i w życiu prywatnym. Naprawdę interesujący artykuł oraz same zajęcia z tego tematu.

ksancia
20-10-2014, 09:54
Polecam serdecznie profil Pana Tomasza Kammela na youtube - Kammel Channel - raz w tygodniu prezentuje całkiem ciekawe filmy dotyczące ogólnie wystąpień publicznych.

netxiomara86
08-01-2015, 16:19
Poprawa autoprezentacji moim zdaniem to coraz częstsza praktyka tej czynności bo jak wiadomo praktyka czyni mistrza. Nie ma innej metody żeby się tego nauczyć :) Jest to oczywiście moje zdanie i ja się tak właśnie nauczyłam gdzie tylko była możliwość jakiejś prezentacji to zawsze byłam pierwsza.

Leanderwroc96
12-01-2015, 13:12
Tak też się z tym zgadzam, że tylko i wyłącznie przez praktykę można się czegoś nauczyć. Moim zdaniem warto właśnie u siebie gdzieś w domu na sucho przećwiczyć to co mamy przemówić właśnie na sucho gdzieś przed lustrem. To będzie dobra też praktyka bo nam pomoże zwizualizować naszą przemowę.