PDA

View Full Version : Którą kondygnację wybrać?


Kaśka
15-06-2014, 05:27
Jak wam si mieszka na parterze? Pytam, bo jesteśmy na etapie poszukiwania mieszkania. Z ogłoszeń wynika, że najwięcej jest tych na najniższej i najwyższej kondygnacji. Są one też najtańsze. Gdzie jest wygodniej?

dorocina
15-06-2014, 18:45
W blokach w których nie ma windy czyli do 4 piętra - bo z tego co wiem, to jeżeli jest ich więcej to musi być winda - najlepsze są te mieszkania najniżej. Szybko to zrozumiesz, jeżeli zaczniesz wnosić cokolwiek cięższego niż laptop czy tablet :)
Moi teściowie mieszkają parterze właśnie, na jednym z większych osiedli w jednym z większych polskich miast. To są starsi ludzie, więc dla nich to idealne rozwiązanie. Jest trochę chłodniej zimą (bo ciągnie od piwnicy) ale late jest za to przyjemniej :)
Jeżeli chodzi o włamania - to faktycznie jest ich więcej na najniższych kondygnacjach. Mój brat który jest monterem systemów antywłamaniowych nie może narzekać na brak pracy. Podpytałam go na FB czy zaproponowałby coś konkretnego i podesłał mi ten link: http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/111,zabezpieczamy-typowe-mieszkanie-w-bloku.ile-to-kosztuje
Twierdzi, że w tym przedziale cenowym (do 1500zł), to optymalna opcja.

eliza104
02-07-2014, 10:50
Na tych nowych osiedlach często mieszkanie na parterze posiada dodatkowy taras z niewielkim ogródkiem i z tego co wiem to teraz takie mieszkania są najbardziej popularne.