View Full Version : Skoszona trawka
Poradźcie co robić ze skoszoną trawą z ogródka. Teraz w zasadzie trzeba kosić co tydzień, a ja mam duży teren :mad:
Babuszka
27-07-2007, 07:12
Zostawić, niech użyźnia trawnik.
Madzia73
27-07-2007, 07:17
Zebrać i oddać hodowcy królików, koników itp. :)
Zadziornix
14-09-2012, 08:41
Kompostownik załóż :)
Ja zawsze staram się usuwać tego typu odpady gdzieś na łąkach, robi się z tego kompost;) ale co do ogrodów trafiłam w sieci na projektowanie ogrodów w warszawie (http://www.manufaktura-zieleni.pl). Chce zmienić coś w swoim ogrodzie i chyba skorzystam z ich oferty;)
Ja mam podobny problem, trawy dużo, a w kompostowniku ląduje wiele innych roślin i odpadków kuchennych, także cała skoszona trawa się nie zmieści. Część odbiera sąsiad dla swoich gęsi, a resztę wyrzucam za płot i góra rośnie.. Jedno co wiem na pewno, to nie można skoszonej trawy zostawiać na trawniku, trzeba ją koniecznie zgrabić.
Wyrzucić trzeba bo to tak naprawdę źle wygląda jak się ma zadbany ogród. Chyba, że się ma gospodarstwo ;P
Wyrzucam do kompostownika albo d oznajomych na łąkę :)
Znajomym też zawsze warto podrzucić szczególnie jak mają jakieś zwierzątko. Świeża trawa zawsze zdrowsza od suchej paszy z worka :)
Mój ogród oddałam w ręce tego projektanta zieleni (http://www.ogrodyporosa.com.pl/projektowanie-terenow-zielonych). Dzięki jego wydatnej pomocy jest udało mi się rozwiązać parę problemów, z którymi sama bym sobie nie poradziła.
Ja dodaje do kompostownika, którym później użyźniam ziemię na grządkach i dzięki temu oszczędzam na kupowaniu odżywek w sklepie.
Pauline1366
02-06-2014, 10:00
Na razie, po doszczętnym zapchaniu dwóch kompostowników (a zbierałam też odpadki domowe) zlitował się sąsiad i zabiera na swoje pole.
Dużo tego i szkoda żeby się marnowało. Może kiedyś doczekamy, że przedsiębiorstwa oczyszczania będą zabierać jak w niektórych krajach i segregacja będzie miała sens. Teraz obierki z powrotem lądują w zwykłym koszu, niestety.
____________________
U nas największy wybór. http://mojepodrozowanie.blogx.pl/ Wejdź i sam zobacz.
Najlepiej zrobić sobie kompostownik. Ja jestem w trakcie zakładania ogrodu i myślę nad ich http://www.trawnikproducent.pl/ trawą w rolkach bo nie chcę czekać na trawę po wyssianiu. Według mnie rolki są wygodniejsze. Coo myślicie?
ami_dudek
16-08-2016, 10:00
A jakich elektronarzędzi używacie do pielęgnacji ogrodu? Ja się zastanawiam nad zakupem narzędzi firmy Ryobi http://www.ryobi.ndc24.pl/. Czytałam o nich wiele dobrego, podobno są bardzo wysokiej jakości i ułatwiają pracę w ogrodzie. Czy to prawda? :)
DariaM11
11-02-2025, 12:39
Nadchodząca wiosna to czas intensywnej pielęgnacji ogrodu! Jeśli chcesz, by Twoje rośliny rosły zdrowo i bujnie, postaw na nawozy Florovit. To produkty o sprawdzonym składzie, które zapewniają odpowiednią ilość składników odżywczych. Pełną ofertę znajdziesz w sklepie Inco, także koniecznie sobie zerknij na https://sklepinco.pl/marka/florovit/ i się na ten intensywny czas przygotuj.
Jeśli szukasz idealnych mebli do ogrodu, warto zwrócić uwagę na zestawy mebli ogrodowych dostępne na https://gardenspace.pl/zestawy-mebli-ogrodowych . Oferują one szeroki wybór stylowych i wygodnych zestawów, które idealnie pasują do każdego ogrodu, tarasu czy balkonu.
Na stronie Zielone Marzenia https://zielonemarzenia.com/trawa-z-rolki/ znalazłam ofertę dotyczącą trawy w rolkach. Mam ogród o sporej powierzchni, więc taka opcja wydaje się kusząca, jeśli chodzi o czas. Zastanawia mnie jednak, jak wygląda pielęgnacja po położeniu – czy taka trawa w rolkach wymaga innego traktowania niż zwykły trawnik z siewu? Może ktoś ma doświadczenia i może podpowiedzieć?
vBulletin v3.5.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.