PDA

View Full Version : Dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?


marzycielkazostendy
13-08-2014, 13:49
Jakie rozwiązanie będzie lepsze dla trzyosobowej rodziny?
Wybrać raczej dom parterowy czy lepiej, na wszelki wypadek taki z poddaszem użytkowym?

kwiecienplecien
13-08-2014, 20:54
Ja postawiłabym na dom z poddaszem, bo wtedy masz wyraźny podział na strefę nocną i dzienną. Poza tym można w ten sposób pozyskać nieco większą powierzchnię.
Zobacz sobie takie projekty: http://www.dobredomy.pl/projekty/projekty-do-120-mkw/ - można to fajnie, funkcjonalnie rozwiązać, a dodatkowe miejsce zawsze przyda się na garderobę, gabinet albo pokój gościnny.

mAlinka
08-12-2014, 11:45
Lepiej mieć poddasze użytkowe, trochę więcej miejsca nie zaszkodzi

monisia
14-12-2014, 08:22
zależy czy takie poddasze faktycznie jest Ci potrzebne. ale ogólnie chyba nie zaszkodzi mieć więcej miejsca.

Coldi
13-10-2015, 18:48
Według mnie zdecydowanie z poddaszem bo zawsze jest dodatkowa przestrzeń która może Ci się kiedyś przydać np gdy urosną dzieci.
Ja aktualnie szukam sklepu który ma w asortymencie łóżka drewniane (http://visby.pl/) bo takie najbardziej mi odpowiadają. Są modne trwałe no i piękne

RamonaIzycka
16-10-2015, 19:18
Posłuchaj, to zależy od Twojej aktualnej sytuacji. Jeżeli po prostu chcecie jak najmniej wydać, bo nie macie teraz środków, czy zdolności kredytowej, to oczywiście nie rzucałabym się na dom z poddaszem, ale też nie zarzucała tego planu na amen... Dobrym rozwiązaniem może być wybór takiego projektu, który będzie ewentualnie uwzględniał możliwość rozbudowy w późniejszym czasie, właśnie wtedy, gdy np. dzieci podrosną, czy pojawią się kolejne, a może dopiero wnuczęta, nigdy nie wiadomo. Jeżeli jednak pieniądze nie są wielką przeszkodą, to jak najbardziej z poddaszem - można tam zrobić siłkę, ciemnię, suszarnię, milion ciekawych rzeczy.

Kali
07-12-2015, 08:30
http://domnaczasie.pl/ mają takie projekty.

Ravthid
25-07-2017, 07:52
Nikt dawno tutaj nie pisał, więc trochę odświeżę temat :). W naszym przypadku zdecydowaliśmy się na budowę domu z poddaszem użytkowym. Dzięki temu zyskaliśmy dodatkową przestrzeń, którą można było zagospodarować. Jasne, budowa przez to kosztowała trochę drożej, ale wcześniej spędziliśmy trochę czasu zagranicą. Ja pracowałam głównie jako opiekunka do dzieci w UK, maż zaś znalazł pracę jako magazynier. W Wielkiej Brytanii spędziliśmy prawie sześć lat, ale zgromadziliśmy potrzebne fundusze, dzięki czemu mogliśmy ruszyć z budową. Tak jak pisała, jednak z koleżanek, wszystko zależy od tego, jakimi funduszami dysponujesz i jaka przestrzeń jest Ci potrzebna. Jeżeli mogę coś jeszcze podpowiedzieć, to jak któraś z forumowiczek będzie ruszać z budową domu, to warto zawczasu pomyśleć o ogrzewaniu. Przy tej okazji mogę Wam polecić sklep kratki.com, znajdziecie tam wszystko, od obudów i wkładów po różne akcesoria kominkowe, nawet rury - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/278/rura-ocynkowana-fi-125. My zaopatrzyliśmy się tam we wszystkie elementy "kominkowe" i byliśmy obsłużeni bardzo profesjonalnie.

tracz2
25-07-2017, 13:46
Z poddaszem lepiej. Zawsze więcej miejsca ]

femme.m
26-07-2017, 12:17
Ja wolę domy z poddaszem.

ep09
26-07-2017, 15:16
My zdecydowaliśmy się na mały parterowy domek, tak żeby było przytulnie i mało metrów do sprzątania.A po za tym nie mamy za dużo środków, wiec wersja oszczędna. Super przystępna cena materiałów w http://www.baumit.pl/ pozwoliła nam odetchnąć, mój tata w sumie buduje nam dom, więc też nie zdziera.Myślę, że będzie to przytulne gniazdko.:)

ami_dudek
01-08-2017, 14:21
Tak czy inaczej warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak rekuperator ciepła (http://centrumrekuperacji.pl/rekuperacja/). Ostatnio trochę o tym poczytałam i wydaje mi się to naprawdę dobrym rozwiązaniem. Dobra wentylacja to podstawa sukcesu w każdym domu.

AgataNow
04-12-2017, 10:10
Tylko dom z poddaszem użytkowym :) Takie wnętrza na poddaszu mają swój urok, może nie są zbyt łatwe w urządzaniu ale w internecie jest mnóstwo porad jak to zrobić, np tu https://www.komandor.pl/oferta/aranzacje/aranzacje-poddasza/aranzacja-poddasza-na-pokoj-mlodziezowy/ Sama mam taki domek z poddaszem gdzie zresztą mam sypialnię i nie zamieniłabym się za żaden inny :)

tetrisekk
31-01-2019, 11:12
Również uważam, że dom z poddaszem użytkowym :) Wydaje mi się, że warto również zainwestować w system wentylacyjny, który zapewni dobrej jakości powietrze w każdym pomieszczeniu w domu. My najpierw sprawdziliśmy na czym polega badanie jakości powietrza (http://www.sitpol.com.pl/na-czym-polega-badanie-jakosci-powietrza/), potem przeprowadziliśmy badanie i w efekcie zdecydowaliśmy się na instalację systemu wentylacyjnego. Między tym co było, a tym co jest czuć zdecydowaną różnicę.