PDA

View Full Version : Ocieplanie dachu w domku letniskowym całorocznym

Sandie1445
15-08-2014, 23:22
Witam, kupiliśmy ostatnio z mężem domek letniskowy na działce rekreacyjnej. Domek jest drewniany i tak porządnie zrobiony, że postanowiliśmy ocieplić go trochę i przerobić na całoroczny. Ostatnio skończyliśmy ocieplać ściany i fundamenty przy wykorzystaniu wełny. Aktualnie zastanawiamy się, jak zrobić ocieplenie dachu i są dwie opcje wełna lub pianka. Mąż naczytał się katalogów budowlanych i jest za tą drugą opcją. Czy ktoś miał już doświadczenie z ocieplaniem tego typu? Jak, to jest z kosztami - drożej czy taniej niż wełną i najważniejsze czy jest ciepło? Jeśli możecie polećcie też jakąś sprawdzoną firmę najlepiej ze Śląska :)

ONECLAUD80
18-08-2014, 09:25
Ja polecam piankę natryskową głównie ze względu na technologię montażu ponieważ przy ociepleniu watą powstają liczne luki, tzw. mostki termiczne – powoduje to nieszczelność izolacji i jej obniżoną efektywność, natomiast przy piance dzięki ponad 100 krotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę i zakamarek zapewniając 100% szczelności i maksymalną efektywność izolacji, a co do firm to mam namiary tylko na ocieplaniepu.pl (http://www.ocieplaniepu.pl/)

Gizela78
19-08-2014, 09:46
My mamy wełnę granulowany i naprawdę warto. Niższy koszt niż pianka.

LibbiePl97
19-08-2014, 18:40
My mamy ocieplane zwykłą wełną, ponieważ niestety nas nie było stać na coś lepszego, więc zdecydowaliśmy się na tańszą opcję i jesteśmy bardzo zadowoleni, dom jest super ocieplony, nie mamy zadnego problemu, nic się nie psuje. Myśleliśmy o ponownym ociepleniu ale ta nasza tańsza wersja sie dobrze sprawdza

EKOROMONA91
19-08-2014, 19:00
My mamy ocieplane zwykłą wełną, ponieważ niestety nas nie było stać na coś lepszego, więc zdecydowaliśmy się na tańszą opcję i jesteśmy bardzo zadowoleni, dom jest super ocieplony, nie mamy zadnego problemu, nic się nie psuje. Myśleliśmy o ponownym ociepleniu ale ta nasza tańsza wersja sie dobrze sprawdza
my również jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania

vilma
31-07-2019, 13:26
Wybrałam piankę IZOPLUS i ja polecam taki sposób ekonomicznego ocieplania. To bardzo szybka metoda, nie ma przy niej odpadów jak podczas montażu np. wełny. Nie trzeba używać specjalistycznych sprzętów, konstrukcji podtrzymujących. Pianka szczelnie przylega do każdego materiału np. drewna, betonu, metalu, szkła, plastiku. Dodatkowo zapewnia szczelną izolację, w pomieszczeniu jest cieplej, ciszej, nie ma wilgoci czy nie rozwija się pleśń. Odsyłam na stronę właśnie Izoplusa: https://piankaizolacyjna.pl/ . Tu dowiesz się więcej.