PDA

View Full Version : sałatka owocowa


OneLillia94
25-09-2014, 19:27
Sałatka owocowa z makiem

Składniki
ilość porcji: 4

1 puszka (600 g) ananasa w cząstkach - odsączyć sok do osobnej miseczki
1 pomarańcza, obrana i podzielona na cząstki
1 kiwi - obrane, przekrojone na pół i pokrojone w plasterki
160 g winogron bez pestek
170 g truskawek pokrojonych w ćwiartki

1/4 łyżeczki startej skórki z cytryny
2 łyżki soku z limonki
1 łyżka miodu
1 łyżeczka maku

Sposób przygotowania
Przygotowanie: 15min. ? Gotowe w: 15min.

W dużej misce delikatnie wymieszać kawałki ananasa, pomarańczy, kiwi, winogron i truskawek. W małym kubku lub misce wymieszać skórkę z cytryny z sokiem z limonki, miodem, makiem i 1/4 szklanki soku ananasowego (z puszki). Dobrze wymieszać i dodać do owoców. Delikatnie wymieszać sałatkę.

SZEFBILLIE2980
26-09-2014, 23:43
Sałatka owocowa

Składniki:

kilka jasnych winogron
1 gruszka
2 połówki brzoskwiń z puszki
1 banan
250 g truskawek
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny

Do podania:

serek waniliowy




Gruszkę i banana obieram. Umyte winogrona przekrawam na połówki. Truskawki myję, usuwam szypułki i kroję na 2- 4 części. Banana kroję w plasterki, a gruszkę i połówki brzoskwiń na mniejsze kawałki. Banana skrapiam sokiem z cytryny. W misce umieszczam wszystkie składniki, dosładzam miodem i ew. doprawiam sokiem z cytryny. Dokładnie mieszam. Wstawiam do lodówki na 1 godzinę w celu schłodzenia. Podaję z serkiem waniliowym.
Smacznego! :)

____________________
Jak zwał tak zwaw baleriny gabor (http://shoe-mania.pl/baleriny) u nas najtaniej!

ExtraBoris92
28-09-2014, 17:38
moja ulubiona sałatka owocowa jest bardzo prosta do zapamiętania, biorę wszystkie swoje ulubione owoce aktualnie dostępne i robie do tego sos, czyli mieszam śmietanę kremówkę z cukrem pudrem, proste i dobre :)

____________________
Wszem i wobec tylko u nas online telewizja (http://goldvod.tv/) super oferta!

Intertrent76
01-10-2014, 22:58
Sałatka owocowa

Owoce wystarczy:

obrać - i tu uwaga - nie wszystkie, bo niektórych się po prostu nie da ;)
pokroić ? tak żeby każdy nie miał problemu z jej jedzeniem :)
wymieszać ? czasami ostrożnie, żeby od razu nie wyszedł nam mus owocowy
chwilkę poczekać, aby smaki się ?przegryzły? (tu akurat jest najtrudniej)
i jeść, jeść, jeść ?. ;)


Oczywiście nie musimy za bardzo (ale to jest moje zdanie) przestrzegać proporcji składników. To spowoduje, że za każdym razem będziemy mieli inną sałatkę.

____________________
Kliknij - jesteś na naszej stronie. Najtaniej u nas torebki bugatti (http://shoe-mania.pl/torebki-damskie) przekonasz się sam.

ALAINA1952
05-10-2014, 16:32
sałatka owocowa
Opis przygotowania

Przygotować owoce. Kiwi, jabłko, gruszkę i brzoskwinie pokroić w kostkę, banany w półplasterki, winogrona i mandarynki przekroić na pół. Z pomarańczy wyciąć filety.

Wszystko przełożyć do miski, wlać odrobinę zaprawy z brzoskwiń. Wymieszać.

DovieWks70
05-10-2014, 21:40
1 mały arbuz
4-5 moreli
2-3 kiwi
po 20 dag jasnych i ciemnych winogron
20 dag malin
20 dag borówek amerykańskich
20 dag czereśni
1 limonka
pół pęczka mięty
1 kieliszek brandy
3-4 łyżki cukru
wszystko razem wymieszać

Masz tu to czego szukasz szkolenie z zamówień publicznych (http://szkoleniasemper.pl/) zapraszamy!

PAGEPOL1417
06-10-2014, 07:15
Sałatka owocowa
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

Moja blogosfera to http://obiurzeinietylko.blogx.pl, czytaj i komentuj!

ngan2225
07-10-2014, 22:38
sałatka owocowa
Składniki:

jabłka, pomarańcze, mandarynki, banany, kiwi (ilość zależna od tego, dla ilu osób ma być przeznaczona, niczego nie można zepsuć, więc spokojnie możecie eksperymentować). Jeśli jesteście miłośnikami innych owoców np. truskawek, można również kilka dodać.
duży jogurt naturalny
czekolada mleczna, ewentualnie wafelek czekoladowy


Wykonanie:

Owoce obrać ze skórki i pokroić w grubszą kostkę. Czekoladę zetrzeć na grubej tarce (pokruszyć wafelka). Jogurt naturalny przelać do większej miseczki. Dodać banana lub 2 (w zależności jak bardzo słodką chcecie mieć sałatkę) i wszystko dokładnie wydusić widelcem, aż do powstania bananowego jogurtu. Do miski wrzucić resztę owoców i delikatnie wymieszać.


Podawanie:

Sałatkę można podawać w wysokich szklankach lub salaterkach, nakładając ją warstwowo - sałatka, trochę tartej czekolady, sałatka itd. Dobrze smakuje także, jako dodatek do lodów - na talerzu umieszcza się kulki lodów, obok sałatkę owocową i to wszystko posypuje wiórkami czekoladowymi.

Zapraszam do czytania mojego bloga https://aranzacjeziemowita.wordpress.com/, będziecie zachwyceni.

eliza104
10-10-2014, 08:21
U mnie sałatka owocowa składa się zazwyczaj z truskawek, banana, arbuza, mandarynek, jagód, malin czy innych sezonowych owoców. A do tego sos czekolady i jestem w siódmym niebie ;).

Czciradkrk1055
13-10-2014, 18:22
Sałatka owocowa

Owoce wystarczy:

obrać - i tu uwaga - nie wszystkie, bo niektórych się po prostu nie da ;)
pokroić ? tak żeby każdy nie miał problemu z jej jedzeniem :)
wymieszać ? czasami ostrożnie, żeby od razu nie wyszedł nam mus owocowy
chwilkę poczekać, aby smaki się ?przegryzły? (tu akurat jest najtrudniej)
i jeść, jeść, jeść ?. ;)


Oczywiście nie musimy za bardzo (ale to jest moje zdanie) przestrzegać proporcji składników. To spowoduje, że za każdym razem będziemy mieli inną sałatkę.

W I wersji były:

banany,
jabłko,
brzoskwinie,
pomarańcze,
kiwi,
truskawki,
winogrona

Zapraszam do czytania mojego bloga http://meblujz.blog.pl/, będziecie zachwyceni.

NELIA70
14-10-2014, 20:02
Pyszna, zdrowa i kolorowa sałatka owocowa, którą jest wręcz bombą witaminową. Kompozycja soczystych i świeżych owoców z dodatkiem soku z cytryny i pomarańczy oraz posypką z prażonych migdałów sprawi niesamowitą przyjemność Twojemu podniebieniu. Tak pięknie wyglądająca sałatka zachwyci szczególnie dzieci.


1 średniej wielkości jabłko
1 małe mango
1 mandarynka
1 średnia pomarańcza
1 kiwi
ok. 100 g truskawek
1 banan
3 łyżki soku z cytryny
1 łyżka soku z pomarańczy
ok. 30 g posiekanych migdałów bez skórki

Jesteś znudzony, szukasz inspiracji? Sprawdź mojego bloga http://perfectviews.yolasite.com/, a może to właśnie to czego szukasz!

katakata
15-10-2014, 09:25
Sałatkę owocową można zrobić w zasadzie z każdego owocu, który mamy akurat w domu. Nie ma takich owoców, które by do siebie nie pasowały.

CLORINDAUK2956
15-10-2014, 20:09
sałatka z arbuza
Składniki:
(porcja dla dwojga)

3 plastry z połowy arbuza
pół pęczka rzodkiewek
2 garści rukoli
kilka plastrów twardego słonego białego sera, najlepiej kozi lub owczy - u mnie bułgarski słony ser owczy
garść pestek dyni
po parę listków mięty i bazylii - nie pomijajcie tego składnika, daje fantastyczny smak, pasuje idealnie
łyżka oliwy
łyżka soku z cytryny
łyżka syropu z agawy - można zastąpić miodem
płaska łyżeczka musztardy - najlepiej takiej bez konserwantów i sztucznych dodatków
sól i pieprz do smaku

Pestki dyni podprażyłam lekko na rozgrzanej suchej patelni. Na rukoli ułożyłam: pokrojony w kostkę arbuz, pokrojone w plastry rzodkiewki, pokrojony w kosteczkę ser, posiekane miętę i bazylię. Posypałam pestkami dyni. Oliwę, sok z cytryny, musztardę, syrop i sól zmieszałam razem i polałam miksturą sałatkę. Lekko opruszyłam pieprzem. Zjedliśmy natychmiast, najlepsza jest świeża.

Alexander94
18-10-2014, 11:28
ja do sałatki owocowej lubię dodać odrobinę jogurtu i posiekanych drobno orzechów włoskich, i zawsze jabłka kosteczka posypane cynamonem i skropione sokiem z cytryny. pyszne, a reszta owoców to zależy kto co tam akurat ma pod reką

Nowa odsłona znanego bloga http://wsparciedlarodzin.bloog.pl/ - polecam.

hipergilda85
19-10-2014, 11:33
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

Blog https://ilonajestfit.wordpress.com/ - nowa odsłona.

Kelsi97
31-10-2014, 12:08
Sałatka owocowa

Owoce wystarczy:

obrać - i tu uwaga - nie wszystkie, bo niektórych się po prostu nie da ;)
pokroić ? tak żeby każdy nie miał problemu z jej jedzeniem :)
wymieszać ? czasami ostrożnie, żeby od razu nie wyszedł nam mus owocowy
chwilkę poczekać, aby smaki się ?przegryzły? (tu akurat jest najtrudniej)
i jeść, jeść, jeść ?. ;)


Oczywiście nie musimy za bardzo (ale to jest moje zdanie) przestrzegać proporcji składników. To spowoduje, że za każdym razem będziemy mieli inną sałatkę.

W I wersji były:

banany,
jabłko,
brzoskwinie,
pomarańcze,
kiwi,
truskawki,
winogrona

Poświęcisz chwilę i sprawdzisz mojego bloga http://finansistka.blog.pl/2015/04/23/upor-konsekwencja-i-dobre-zarzadzanie/ ? Z góry dziękuję.

Broniszwroc99
07-11-2014, 13:07
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

Blog http://letsshopperuniverse.tumblr.com/ - moje życie i pasje.

gatsby
28-11-2014, 14:26
Sałatki owocowe, to prawdziwe bomby witaminowe :)

BestAlbertha77
03-12-2014, 19:27
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

Beatta
06-12-2014, 17:55
sałatka owocowa
Owoc granatu 1 szt.(około 1/2 kg)
Owoc mango (około 60dkg)
Banany 2 szt.
Pomarańcza duża 1 szt.
Cytryna 1/2
Curacao 50 ml

Owoc granatu przepołowić,wybrać pestki.Mango obrać,pokroić na małe kawałeczki.
Obrać pomarańcza,też pokroić na kawałeczki.
Banany kroimy w talarki.
Wszystko skropić sokiem z cytryny,dodać curacao i wymieszać.
Dać do lodówki na 1 godz.by smaki się przegryzły.

debrawks78
14-12-2014, 22:40
sałatka z kiwi]
Składniki (na porcję jak na zdjęciu)
około 10 dużych liści zielonej sałaty
10-12 pomidorków koktajlowych
2 kiwi
3 grube plastry mozzarelli
Na sos:
3 łyżki oliwy
sok z połowy limonki (około 1 łyżka)
mały ząbek czosnku
łyżeczka miodu
oregano
sól, pieprz
Sałatkę pokroić na małe kawałki, pomidorki koktajlowe na pół, kiwi obrać i pokroić w cienkie plastry, a mozzarellę w drobną kostkę. Wszystko wymieszać w naczyniu.
Do garnuszka wlać oliwę, sok z limonki, miód, przeciśnięty przez praskę czosnek i przyprawy i wszystko dobrze wymieszać (dobrym sposobem na taki sos jest umieszczenie składników w małym słoiczku, a następnie po jego zakręceniu wymieszanie wszystkich składników jak w shakerze).
Gotowym sosem polać sałatkę bezpośrednio przed podaniem

IgorMistrz76
17-12-2014, 14:39
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

xkarola24
18-12-2014, 20:31
ja zawsze w wakacje robię bardzo szybką sałatkę owocową :) biorę wszystkie owoce jakie mam dostępne i lubię je jeść, dodaje do nich śmietanę kremówkę i kilka łyżek cukru pudru ( do smaku) i mogę się zajadać :)

MrLona77
19-12-2014, 18:08
Ja to zawsze robię sałatkę dwa razy w roku na święta bożegonarodzenia oraz wielkanoc. Biorę do tego kilka marchewek jakiś groszek sos czosnkowy i robię taki miks. Jest to dla mnie bardzo dobry sposób, trochę soli do tego i wszystko bardzo dobrze wychodzi.

eliza104
23-12-2014, 07:18
Sałatkę owocową najczęściej robię z sosem czekoladowym - jest to co prawda trochę mniej zdrowo, ale bardzo dobrze zastępuje to deserek.

Supermagnus71
02-01-2015, 23:20
Sałatka owocowa

Składniki:
kilka jasnych winogron
1 gruszka
2 połówki brzoskwiń z puszki
1 banan
250 g truskawek
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
Do podania:
serek waniliowy



Gruszkę i banana obieram. Umyte winogrona przekrawam na połówki. Truskawki myję, usuwam szypułki i kroję na 2- 4 części. Banana kroję w plasterki, a gruszkę i połówki brzoskwiń na mniejsze kawałki. Banana skrapiam sokiem z cytryny. W misce umieszczam wszystkie składniki, dosładzam miodem i ew. doprawiam sokiem z cytryny. Dokładnie mieszam. Wstawiam do lodówki na 1 godzinę w celu schłodzenia. Podaję z serkiem waniliowym.
Smacznego! :)

domin77
04-01-2015, 14:49
*Wybuchowa sałatka owocowa z granatem* - SKŁADNIKI:
2 banany
2 granaty
2-3 kiwi
mała kiść winogrona zielonego
jabłko
1/2 małej cytryny
3 mandarynki
garść migdałów
jogurt naturalny
*Wybuchowa sałatka owocowa z granatem* - PRZYGOTOWANIE:
Banany obrać,odciąć końcówki i pokroić w plastry. Z granatów usunąć skórę pozostawiając tylko wewnętrzne owoce,które należy porozdzielać i dodać do banana. Kiwi obrać i pokroić w pół plastry. winogrona kroić na pół wzdłuż i usuwać pestki. Jabłko obrać i pokroić w kostkę. Mandarynki obrać i rozdzielić cząstki. Wcisnąć sok z cytryny,wsypać roztrzaskane migdały i wlać jogurt. Dokładnie wymieszać i wstawić na chwilę do lodówki.

onereanna84
07-01-2015, 19:32
sałatka z granatem
Miks sałat z Biedronki
Sos do sałatek - ja dałam z Biedronki
Ser pleśniowy
Owoc granatu
Pomidor
Ogórek konserwowy

1-2 os.
15 min
łatwe
tanie
Przygotowanie

Sos do sałatek rozrobić wg przepisu na opakowaniu. Ogórka, pomidora i ser pokroić. Posypać granatem i wymieszać z sałatą i sosem.

erykk555
08-01-2015, 17:27
sałatka z mango
Składniki:

1 spore dojrzałe mango
1/2 sporej główki sałaty lodowej – jeśli glówki są mniejsze polecam dodać całą.
świeża papryczka chilli – ilość trzeba dobrać indywidualnie w zależności od mocy papryczki – ja dodałam jedną małą, niezbyt ostrą
2 cm kawałek imbiru
1 nieduża cebula czerwona
sok z 1/2 limonki – jeśli mało soczysta, trzeba będzie wycisnąć całą
2 łyżki oleju – ja dałam ryżowy
szczypta soli



Przygotowanie:

Sałatę umyć i porwać na kawałki. Mango obrać i pokroić w kostkę. Cebulę pokroić w cienkie piórka – ja miałam ciut zbyt grubo pokrojoną. Zrobić sos: imbir zetrzeć na tarce, chilli drobno posiekać. W miseczce dobrze wymieszać sok z limonki, szczyptę soli i olej. Do sosu dodać imbir i chilli. Sos dodać do sałatki, wymieszać, odstawić na ok godzinę do przegryzienia – tuż po wymieszaniu sałatka z mango jest bardzo ostra, po tym czasie smaki się połączą, a chilli straci na ostrości.

Hiperapryl89
09-01-2015, 20:08
Letnia sałatka z malinami i fetą
Tagi: dieta odchudzająca, dieta w hipercholesterolemii, dieta wegetariańska, feta, listonic, maliny, na szybko, sałatki
Maliny w wytrawnym zestawieniu to dobry pomysł by zachęcić rodzinę do jedzenia sałatek. W zestawieniu z porcją białka (zamiast fety sprawdzi się również grillowany drób lub ser pleśniowy), zdrowych tłuszczy słonecznika i oliwy oraz pełnoziarnistym pieczywem, stanowią zbilansowany posiłek, idealny na letni lunch lub kolację.

Przepis na 1 porcję, ok. 440kcal

Garść rukoli
100 g malin
70 g sera Feta 10 lub 12% tłuszczu
łyżka nasion słonecznika
łyżka oliwy z oliwek
łyżeczka płynnego miodu
łyżeczka soku z cytryny
50 g chleba żytniego pełnoziarnistego (duża kromka)

Rukolę oraz maliny opłukać pod bieżącą wodą. Ser pokroić w kostkę, ułożyć z malinami na sałacie. Słonecznik lekko uprażyć na suchej patelni. Oliwę wymieszać z miodem, sokiem z cytryny i świeżo zmielonym pieprzem. Sałatkę polać sosem i posypać nasionami słonecznika. Podawać z pieczywem.

TheChun1380
10-01-2015, 23:26
Sałatka z melonem w szynce parmeńskiej na szpinaku
z orzeszkami pinii i sosem balsamicznym




Składniki, 4 porcje:

 1/2 melona kantalupa (o pomarańczowym miąższu i biało-zielonej siatkowej skórce)
 sól morska i świeżo zmielony pieprz, cukier
 sok z limonki
 4 łyżki orzeszków pinii
 oliwa extra vergine
 garść młodych liści szpinaku
 8 plasterków szynki parmeńskiej (np. paczkowanej)
 świeży tymianek lub inne świeże zioła
 gotowa polewa balsamiczna w tubce lub sos balsamiczny: 1/3 szklanki octu balsamicznego + 1- 2 łyżeczki miodu + 1 łyżka oliwy extra vergine, sól i pieprz do smaku - wszystko umieścić w rondelku i zagotować, gotować do czasu aż sos zgęstnieje



Przygotowanie:

Melona obrać i pokroić na 8 kawałków, położyć na talerzu, posypać 1 łyżką cukru, solą i pieprzem, skropić sokiem z 1/2 limonki, odstawić. Orzeszki pinii zrumienić na suchej patelni, wymieszać z 1 łyżką oliwy extra vergine. Szpinak opłukać i delikatnie osuszyć, ułożyć na 4 talerzach. Kawałki melona zawinąć w plasterki szynki i ułożyć na szpinaku. Polać sokiem z melona zgromadzonym na dnie talerza, posypać orzeszkami pinii i udekorować tymiankiem. Przed podaniem skropić sałatkę dodatkowym sokiem z limonki oraz oliwą extra vergine, posypać świeżo zmielonym czarnym pieprzem. Udekorować sosem balsamicznym

wittek66
11-01-2015, 13:48
Sałatka owocowa

Owoce wystarczy:
obrać - i tu uwaga - nie wszystkie, bo niektórych się po prostu nie da ;)
pokroić – tak żeby każdy nie miał problemu z jej jedzeniem :)
wymieszać – czasami ostrożnie, żeby od razu nie wyszedł nam mus owocowy
chwilkę poczekać, aby smaki się „przegryzły” (tu akurat jest najtrudniej)
i jeść, jeść, jeść …. ;)

Oczywiście nie musimy za bardzo (ale to jest moje zdanie) przestrzegać proporcji składników. To spowoduje, że za każdym razem będziemy mieli inną sałatkę.

W I wersji były:
banany,
jabłko,
brzoskwinie,
pomarańcze,
kiwi,
truskawki,
winogrona

cyprys99
12-01-2015, 17:32
Składniki
ilość porcji: 4
Sos
2 szklanki wody
1/2 szklanki cukru
skórka otarta z 1 cytryny
1 korzeń imbiru wielkości kciuka
listki mięty do dekoracji
1/2 melona kantalupa, pokrojonego w kostkę
1,5 szklanki czereśni, wydrylowanych
1 szklanka borówek amerykańskich
Dodaj do listy zakupów
Listę zakupów wydrukuj, wyślij e-mailem lub na telefon.
Sposób przygotowania
Przygotowanie: 10min. › Gotowanie: 20min. › +3godz. chłodzenie › Gotowe w: 3godz.30min.
W rondelku zagotować 2 szklanki wody z cukrem i skórką z cytryny.
Imbir pokroić na cieniutkie paseczki. Wrzucić połowę do gotującej się wody i gotować przez 10 minut. Wyjąć łyżką cedzakową, wrzucić resztę imbiru i ponownie gotować przez 10 minut. Zdjąć z ognia, dodać odłożony imbir, wymieszać. Sos wstawić na 3 godziny do lodówki.
Do salaterki włożyć kantalupę, czereśnie i borówki. Polać schłodzonych sosem i podawać.

Halszka55
14-01-2015, 18:46
sałatka z ananasem
Składniki:

ananasy 1 puszka
jaja 6 sztuk
szynka konserwowa 30 dag
kukurydza 1 puszka
seler konserwowy 1 słoik
Majonez Dekoracyjny WINIARY 2 łyżki czubate Dodaj do listy zakupów
Sposób przygotowania: do góry
Ananasy, jajka, szynkę pokroić w kostkę wrzucić do miski. Dodać kukurydzę, seler konserwowy (odcedzony), majonez. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Smacznego

MrKaty1663
15-01-2015, 13:33
Sałatka owocowa - składniki:

3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.

Sałatka owocowa - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

drbobbye92
17-01-2015, 22:06
sałatka owocowa
Składniki:

1 pomarańcza,
1 bardzo duże jabłko bądź 2 mniejsze,
1 gruszka,
2 kiwi,
2 banany,
fioletowe winogrona (ok. 30 dag).
Sposób przygotowania:

Przed przystąpieniem do przygotowywania sałatki myjemy owoce. Następnie jabłka, banany, gruszkę i kiwi obieramy ze skórek. Owoce kroimy w kostkę. Pomarańczę dzielimy na małe cząstki. Winogrona kroimy na połówki. Wszystkie owoce wkładamy do salaterki. Odstawiamy je na 20 minut, by sałatka nabrała smaku, a owoce puściły soki.

mychaa7788
18-01-2015, 17:58
Sałatka owocowa

Składniki:
kilka jasnych winogron
1 gruszka
2 połówki brzoskwiń z puszki
1 banan
250 g truskawek
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
Do podania:
serek waniliowy



Gruszkę i banana obieram. Umyte winogrona przekrawam na połówki. Truskawki myję, usuwam szypułki i kroję na 2- 4 części. Banana kroję w plasterki, a gruszkę i połówki brzoskwiń na mniejsze kawałki. Banana skrapiam sokiem z cytryny. W misce umieszczam wszystkie składniki, dosładzam miodem i ew. doprawiam sokiem z cytryny. Dokładnie mieszam. Wstawiam do lodówki na 1 godzinę w celu schłodzenia. Podaję z serkiem waniliowym.
Smacznego! :)

eliza104
19-01-2015, 07:50
Polecam do sałatki karmelizować gruszkę z cukrem muscovado - jest wtedy o wiele smaczniejsza i miększa, dzięki czemu łatwiej się ją je.

paniAnia
19-01-2015, 09:55
Pyszna, zdrowa i kolorowa sałatka owocowa, którą jest wręcz bombą witaminową. Kompozycja soczystych i świeżych owoców z dodatkiem soku z cytryny i pomarańczy oraz posypką z prażonych migdałów sprawi niesamowitą przyjemność Twojemu podniebieniu. Tak pięknie wyglądająca sałatka zachwyci szczególnie dzieci.


1 średniej wielkości jabłko
1 małe mango
1 mandarynka
1 średnia pomarańcza
1 kiwi
ok. 100 g truskawek
1 banan
3 łyżki soku z cytryny
1 łyżka soku z pomarańczy
ok. 30 g posiekanych migdałów bez skórki

DovieWks70
19-01-2015, 19:38
sałatka z truskawek i sera pleśniowego


SKŁADNIKI

4 garście mieszanki różnych sałat (lodowa, roszponka, rukola, frisee)
1/2 kg truskawek
20 sera pleśniowego (na przykład: rokpol, lazur, roquefort)

sos:
4 łyżki oleju z pestek winogron (lub innego oleju o neutralny smaku i zapachu)
2 łyżki miodu
2 łyżki soku z cytryny

1 łyżka musztardy miodowej
4 łyżki wody mineralnej
szczypta soli
świeżo zmielony czarny pieprz

onevirgil70
20-01-2015, 21:11
sałatka owocowa
SKŁADNIKI: DLA 6 OSÓB

2 jabłka
2 pomarańcze
2 mandarynki
2 kiwi
sok z cytryny
kieliszek rumu lub wermutu
szkl. śmietany kremówki
100 g cukru pudru
6 biszkoptów do przybrania
PRZYGOTOWANIE:

Owoce obrać, pokroić w kostkę lub podzielić na cząstki. Wymieszać, skropić sokiem z cytryny i alkoholem.

Rozłożyć do 6 pucharków deserowych. Kilka cząstek pozostawić do dekoracji deseru. Śmietanę ubić na krem, zabarwić skórką utartą z pomarańczy, wymieszać z cukrem pudrem. Kremem przykryć owoce. Przybrać kawałkami owoców, do każdego deseru włożyć biszkopt. Wstawić na pół godz. przed podaniem do lodówki.

Karina2445
09-02-2015, 17:58
Kroisz z 3,4 pomidory w kostkę, wrzucasz je do miski. Potem kroisz "ser feta" w kostkę i na pomidory kładziesz (najlepiej dużo sera fety). Potem robisz sos czosnkowy : do kubka dajesz 2 łyżki jogurtu naturalnego i dwie łyżki majonezu + dodajesz 2 obrane czosnki posiekane i mieszasz. Potem sos wykładasz na sałatkę, mieszasz i gotowe!:)

Mówię Ci, codziennie ją jem, pychota
pozdrawiam!:)

gosiak.8782
10-02-2015, 18:03
Najlepsza sałatka owocowa przepis:
Ja znam ! <3
Kroisz w kostki ! :
Banana
Jabłko
kiwi
I w kawałeczki truskawkę;p
Wsypujesz to do miski :P
A i gdy nie masz bitej śmietany to nawet dobrze !
Zawsze polej to jogurtem, szczególnie truskawkowym ! <3 Pycha ! Po prostu
I jeszcze możesz na to utrzeć mleczką, lub białą czekoladę : )

Onecassy95
10-02-2015, 19:59
SAŁATKA OWOCOWA - składniki:
3banany
schłodzona limonka
2gruszki
1/4 arbuza
2jabłuszka
10 truskawek
polewa czekoladowa(może być domowej roboty ale dobrze słodzona)
połowa małej łyżeczki cynamonu.
SAŁATKA OWOCOWA - sposób przygotowania: Umyć wszystkie owoce, obrać ze skórki, pokroić w kosteczkę i ułożyć na miseczce.Lekko posypać cynamonem i dobrze wymieszać.Wstawić na 10 minut do lodówki. Ponownie przemieszać i ładnie polać polewą czekoladową, wierzch udekorować plasterkiem limonki i można jeszcze delikatnie całość pokropić schłodzoną limonką. Pychota!! Na prawdę polecam, moje dzieci i rodzina to uwielbia. To nasz przysmak!! Smacznego!!!! :)

majuÓnia
11-02-2015, 15:57
Przygotuj arbuza i przekrój go na pół .Wybierz wszystko ze środka i pokrój to na kosteczki.Mieszaj : -kawałki arbuza ( czyli te kosteczki które wybrałaś ze środka) -jagody -maliny -winogrona -truskawki - i inne Włóż wszystko do pustego arbuza. Aby dodac smaku sałatce polej sosem- niech będzie to np.sok z pomarańczy z odrobiną miodu. Pozdrawiam.;) i życzę SMACZNEGO

Beatta
11-02-2015, 22:26
Sałatka owocowa

Składniki:
kilka jasnych winogron
1 gruszka
2 połówki brzoskwiń z puszki
1 banan
250 g truskawek
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
Do podania:
serek waniliowy



Gruszkę i banana obieram. Umyte winogrona przekrawam na połówki. Truskawki myję, usuwam szypułki i kroję na 2- 4 części. Banana kroję w plasterki, a gruszkę i połówki brzoskwiń na mniejsze kawałki. Banana skrapiam sokiem z cytryny. W misce umieszczam wszystkie składniki, dosładzam miodem i ew. doprawiam sokiem z cytryny. Dokładnie mieszam. Wstawiam do lodówki na 1 godzinę w celu schłodzenia. Podaję z serkiem waniliowym.
Smacznego! :)

madziak879
12-02-2015, 07:54
Przygotuj arbuza i przekrój go na pół .Wybierz wszystko ze środka i pokrój to na kosteczki.Mieszaj : -kawałki arbuza ( czyli te kosteczki które wybrałaś ze środka) -jagody -maliny -winogrona -truskawki - i inne Włóż wszystko do pustego arbuza. Aby dodac smaku sałatce polej sosem- niech będzie to np.sok z pomarańczy z odrobiną miodu. Pozdrawiam.;) i życzę

Pingwin
12-02-2015, 19:43
Tak, znam pyszną!:)

Kroisz z 3,4 pomidory w kostkę, wrzucasz je do miski. Potem kroisz "ser feta" w kostkę i na pomidory kładziesz (najlepiej dużo sera fety). Potem robisz sos czosnkowy : do kubka dajesz 2 łyżki jogurtu naturalnego i dwie łyżki majonezu + dodajesz 2 obrane czosnki posiekane i mieszasz. Potem sos wykładasz na sałatkę, mieszasz i gotowe!:)

Mówię Ci, codziennie ją jem, pychota<mniaam:*>
pozdrawiam!:)

dagma77
13-02-2015, 07:50
SAŁATKA OWOCOWA
Składniki

2 grejfruty
2 pomarańcze
1 cytryna
2 banany
2 jabłka
słoik brzoskwiń z kompotu
15 dag suszonych śliwek
5 dag orzechów
3 łyżki cukru
2 kieliszki koniaku
bita śmietana

Etapy przygotowania

1

Wszystkie owoce obrać, pokroić w ćwiartki a potem na plasterki. Włożyć do kompoteiry.
2

Śliwki namoczyć. pokrajać w ćwiartki.
3

Owoce z kompotu osączyć. Większe kawałki pokroić. Dodać do kompotiery.
4

Kompot dosłodzić i wymieszać z koniakiem. Załać owoce.
5

Sałatkę mocno schłodzić.
6

Podawać sałatkę przybraną bitą śmietaną posypaną orzechami. Można również dodać 5 dag rodzynków i kilka pokrojonych fig.

marysska0011
16-02-2015, 07:38
Tradycyjna sałatka warzywna
Składniki:

* 6 dużych ziemniaków
* 4 spore marchewki
* 1 puszka groszku
* 5 jaj
* ok. 8-10 ogórków kiszonych (zależy od wielkości)
* 1 cebula
* duży słoik majonezu
* łyżka musztardy sarepskiej
* 1 puszka kukurydzy (nie musi być)
* przyprawy: sól, pieprz, koperek.
Przygotowanie
Ziemniaki opłukać i ugotować w koszulkach. Obrać i ugotować marchewki. Po ugotowaniu i ostygnięciu warzywa obrać (ziemniaki) i pokroić w kostkę (służą do tego także specjalne sitka). Ugotować na twardo jajka, obrać ze skorupek i pokroić w kostkę. Ogórki kiszone oraz obraną cebulę pokroić... w kostkę :) Wymieszać razem wszystkie warzywa, dodać odsączony groszek (i kukurydzę), majonez, musztardę i przyprawy, wymieszać. Sałatka musi być "mokra", więc jeśli zabraknie majonezu, należy go dodać.
Zostawić sałatkę na noc w lodówce - musi się "przeżreć".

panidomu
17-02-2015, 20:18
Owocowa sałatka:
Składniki:
- 1 banan
- 2 jabłka
- 1 kiwi
- kilkanaście owoców winogron
- 1 pomarańcza
- sok z cytryny
Banana pokrój w plasterki, jabłko w średnią kostkę, winogrona przekrój na połowy. Natomiast pomarańcze w średnią kostkę. Wszystkie składniki wymieszaj w misce i skrop sokiem z cytryny. To idealna przekąska na spotkanie z przyjaciółmi.

gornapolka
19-02-2015, 09:10
Sałatka owocowa
Składniki:
liczi świeże lub z puszki 5 sztuk/1 puszka
banany 2 sztuki
sok z cytryny 1 sztuka
kiwi 2 sztuki
jabłko 1 sztuka
mango 1 sztuka
mandarynki 3 sztuki
świeże brzoskwinie lub z puszki 5 sztuk
winogorono 1 kiść
alkohol 1 kieliszek
truskawki świeże 6 sztuk
Liczi wrzucamy wraz z sokiem do miski,dodajemy banany pokrojone w plastry,wyciskamy sok z cytryny,dodajemy pozostałe owoce pokrojone w kostke, przy czym z mango wyjmujemy pestkę,całość mieszamy a na koniec możemy dodać alkohol,na górę wsypujemy całe truskawki

loviczka
19-02-2015, 10:17
ananas świeży lub z puszki
brązowy cukier
ostra mielona papryka


Danie to o bardzo ciekawym smaku. Pomysł pochodzi od mojej przyjaciółki, która miała okazję być w Meksyku kilka lat. Niezwykłość tego dania polega na połączeniu słodkiego smaku ananasa z piekącą papryką.

Krążki ananasów - jeśli z puszki - dokładnie odsączam, tak by były prawie suche, posypuję obficie [ale bez przesady] ostrą papryką i obtaczam w cukrze. Kładę na bardzo silnie rozgrzany grill i grilluję [odwracam tylko raz] przez dwie, trzy minuty z każdej strony, aż ten cukier, który nie zdążył jeszcze spaść, zamieni się w karmel.

polkaprawdziwa
19-02-2015, 19:07
sałatka owocowa z jogurtem

Składniki:

jabłko
brzoskwinia
kilka śliwek
kubeczek jogurtu naturalnego
cukier puder
garść crunchów
garść suszonych owoców: rodzynki, jabłka, banany itp.
Przygotowanie
Jabłko i brzoskwinię kroimy w dużą kostkę, śliwki przekrawamy na pół. Owoce posypujemy cukrem pudrem. Do pucharka nakładamy owoce, polewamy je jogurtem, posypujemy crunchami i suszonymi owocami. Jeśli chcemy mieć warstwowy deser, czynności powtarzamy.

zdrowamama
20-02-2015, 13:21
Sałatka owocowa z sosem jogurtowym - składniki:

1/2 szklanki jogurtu
po 1/4 szklanki soku z limonki (lub cytryny) i miodu
1 łyżeczka skórki otartej z cytryny
1 melon ogen lub zimowy (o zielonym miąższu) pokrojony w kostkę
30 dag zielonych winogron (bezpestkowych lub oczyszczonych z pestek)
1/4 ananasa
1 spore zielone jabłko pokrojone w kostkę

Sałatka owocowa z sosem jogurtowym - sposób przygotowania: Zrób sos z jogurtu, soku z limonki, miodu i skórki cytrynowej. Przykryj i wstaw do lodówki. Ćwiartkę ananasa obierz, miąższ pokrój na kawałeczki. Wszystkie owoce wymieszaj w misce, przykryj i wstaw do lodówki. Jeśli chcesz, możesz posypać je odrobiną cukru pudru do smaku. Po 3-6 godzinach wyjmij z lodówki owoce i sos jogurtowy, wymieszaj, odłóż na 15 minut, aby smaki się połączyły. Do sałatki możesz dodać różne miękkie owoce sezonowe: truskawki, poziomki, jagody, porzeczki, maliny, morele itp.

wadek33
25-02-2015, 22:53
sałatka jagodowa
Składniki:

½ kg truskawek
½ kg poziomek
½ kg jeżyn
½ kg jagód
5-10 dkg cukru pudru
1 opakowanie bitej śmietany


Sposób przyrządzenia:
Owoce opłukać , osączyć, obrać z szypułek. W szklanej salaterce ułożyć warstwami i posypać cukrem pudrem. Wierzch sałatki udekorować bitą śmietaną, lub słodkim sosem waniliowym.

erykk555
27-02-2015, 08:16
Sałatka owocowa z orzechami i rodzynkami

Składniki: dla 4 osób
ananasy z puszki
brzoskwinie z puszki
banany
pomarańcze
kiwi
orzechy włoskie
rodzynki
Przygotowanie: 15-30 min.
Orzechy i rodzynki (oddzielnie) zalać wrzątkiem na 10 minut, ostudzić. Owoce pokroić, połączyć wszystko razem, można trochę podlać sokiem z brzoskwiń z puszki. Przed podaniem z 15 minut potrzymać w lodówce.
Wskazówki i uwagi:
Sparzone orzechy nadają tej sałatce wyrazu, zaś wykwintności może jej dodać bita śmietana na wierzchu.

eliza104
27-02-2015, 12:47
A jakie robicie sosy do sałatek owocowych? Też owocowe czy może czekoladowe?

femme.m
28-02-2015, 18:58
Zdecydowanie owocowe, czekoladowe to za dużo kalorii :)

dareczka2
02-03-2015, 20:58
Sałatka bananowa - składniki:

1 paczka lentilków czeskich
1 banan
2 paczki wafelków śmietankowych
1 jogurt śmietankowy
mrożone truskawki (całe opakowanie )

Sałatka bananowa - sposób przygotowania: Kroimy w kostkę banana i truskawki. Bierzemy michę i dodajemy do niej owe rzeczy. Kroimy śmietankowe wafelki na szerokie prostokąty. Polewamy wszystko jogurtem śmietankowym i szybko mieszamy. Wkładamy na 18 minut do lodówki.