PDA

View Full Version : W kuchni idzie mi słabo


marzycielkazostendy
30-09-2014, 18:38
Jesteście dobrymi kucharkami i macie do tego talent czy może to jest coś, czego można się nauczyć?
Ja w kuchni umiem zrobić tylko te najpotrzebniejsze, najbardziej podstawowe rzeczy.

kwiecienplecien
01-10-2014, 12:29
Ja też nie jestem jakimś fachowcem w kuchni, ale lubię od czasu do czasu upichcić coś smacznego.
Podpowiem ci, że taki multicooker (http://redmond.company/pl/) (np. marki Redmond) może ci ułatwić życie w dużym stopniu. To takie wielofunkcyjne urządzenie - bardzo przydatne w kuchni.
Producent zadbał o łatwą obsługę i o to, żebyś na początek wiedziała jak się zabrać za gotowanie dołączając książkę z przepisami.

Intertrent76
01-10-2014, 22:51
Ja również nie jestem jakąś bardzo dobrą kucharka, ale jeżeli mam przepis robię wszystko krok po kroku to zazwyczaj mi wychodzi i to całkiem nieźle ... więc uważam że gotowanie to na prawdę nie jest nic trudnego trzeba tylko chcieć i mieć zapał i chęci

____________________
Na naszej częstotliwości chłodnica wody (http://motoneo.pl/) nadajemy tylko okazję!

SusanXyz78
23-10-2014, 11:48
Nie wzięliby mnie do żadnego z modnych ostatnio programów kulinarnych, ale z książką kucharską i ogromnym zapasem wolnego czasu poradzę sobie w kuchni bez katastrof.

Adelka
03-11-2014, 06:28
U mnie jednak jest spoko, potrafię zrobić wiele. Myślę, że sekret tkwi w tym, żeby dużo próbować różnych rzeczy, bo trzeba się przede wszystkim nauczyć smaków. Właściwie problem mam tylko z tworzeniem przetworów z octem, bo te próbuje się dopiero po paru tygodniach i po prostu rzadko kiedy mi wychodzą. Ale na szczęście można też je dokupić w sklepie, na przykład grzyby marynowane kupuje tutaj: http://www.fungopol.pl/grzyby-marynowane.html i dzięki temu nie muszę się martwić, że mi nie wyjdą.

gatsby
28-11-2014, 14:29
Wszystkiego można się nauczyć. Też zawsze mówiłam, że nic nie ugotuję, a jednak nauczyłam się przyrządzania całkiem pokaźnej ilości potraw.

Ravthid
21-06-2017, 10:48
Z pewnością większości umiejętności, w tym gotowania, można się nauczyć, ale niestety trzeba jeszcze znaleźć na to czas. Czas, którego cholernie mi w ostatnich miesiącach brakuje. Niestety, jestem zawalona projektami w pracy, został mi jeszcze z miesiąc intensywnej roboty, dopiero potem będę sobie mogła pozwolić na minimum 2-tygodniowy urlop. W ostatnim półroczu gotowałam więc bardzo rzadko, przeważnie stołując się na mieście. Pochodzę z Zabrza i muszę Wam się przyznać, że ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jedna pizzera, a właściwie pizzerio-restauracja, "Club Twist"- clubtwist.pl. Zaszłam tam któregoś razu po pracy i byłam przekonana, że do wyboru będą tylko pizze. Mile się zaskoczyłam ofertą lokalu, bo w karcie znalazłam i zupy, i makarony, i naleśniki. W końcu zdecydowałam się na jeszcze inną potrawę, mianowicie kotlet de volaille i stwierdziłam, że dawno nie jadłam tak dobrego de volaille'a. W dodatku bardzo krótko, wziąwszy pod uwagę porę (godzina 18., początek sezonu), czekałam na posiłek ,jakieś 20 minut. Także mogę ich polecić i mam nadzieję, że już wkrótce wrócę do gotowania.

admma
11-02-2019, 20:20
Dobra rybka zawsze jest świetnym wyjściem :) Polecam spojrzeć na różne gatunki łososia tu http://zdrowieija.pl/gatunek-lososia/ :)