PDA

View Full Version : Kredyt hipoteczny. Jaką ratę płacicie?


Kaśka
10-10-2014, 06:49
Cześć dziewczyny - na pewno znajdą się wśród Was te, które obecnie spłacają kredyt hipoteczny. Czy mogłybyście mi napisać jaką mniej więcej ratę obecnie płacicie?
Razem z męzem wynajmujemy obecnie mieszkanie, koszt jest bardzo wysoki i pewnie wyższy niż rata jaką musielibyśmy płacić. Niestety ale mamy niskie dochody...
Czy ciężko jest obecnie uzyskać taki kredyt? Jakie są Wasze doświadczenia?

dorocina
13-10-2014, 07:30
Cześć dziewczyny - na pewno znajdą się wśród Was te, które obecnie spłacają kredyt hipoteczny. Czy mogłybyście mi napisać jaką mniej więcej ratę obecnie płacicie?
Razem z męzem wynajmujemy obecnie mieszkanie, koszt jest bardzo wysoki i pewnie wyższy niż rata jaką musielibyśmy płacić. Niestety ale mamy niskie dochody...
Czy ciężko jest obecnie uzyskać taki kredyt? Jakie są Wasze doświadczenia?
Ja również jestem zdania,że wynajem totalnie się nie opłaca. Płacisz kasę komuś a tak przynajmniej spłacałabyś własne mieszkanie.
Jesli masz niskie dochody to na pewno nie będzie tak lekko niemniej warto jest się popytać.
Tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.html
Możesz sobie przejrzeć ranking wszystkich kredytów hipotecznych na rynku. Zrób sobie na początku takie zestawienie.

jmalinowska
15-10-2014, 07:41
Kaśka. No sama musisz się zorientować. Pobiegaj sobie po wszystkich bankach. Przejrzyj sobie oferty.
Ja raczej Ci konkretnie nie doradzę w jakim banku ponieważ sama brałam kredyt ponad 8 lat temu.
Dorocina dała tutaj jednak dobre zestawienie tak wiec sobie popatrz.
Obecnie nie jest tak łatwo o kredyt tak więc jeśli masz niskie dochody to może być jednak problem.////

eliza104
20-10-2014, 06:59
Obecnie coraz częściej myślimy z moim partnerem o kredycie mieszkaniowym. Tak jak już zauważono - wynajem mieszkania się kompletnie nie opłaca - wychodzi to bardzo drogo. Może zobacz tu (http://www.uwagafinanse.pl/kredyty-mieszkaniowe.html) i przejrzyj jakie są aktualnie dostępne oferty kredytowe i zastanów się czy jest to dla Ciebie opłacalne.

Kaśka
22-10-2014, 06:47
Dzięki za wszystkie rady. No właśnie cena wynajmu totalnie nas dobija obecnie...
Jest wysoka szczególnie,ze mieszkam w jednym z większych miast.
Chciałabym jeszcze zapytać się Was o wkład własny. Razem z mężem mamy jedynie jakieś 5%.
Myślicie, że to wystarczy?

dorocina
03-11-2014, 09:58
W tym roku z tego co wiem do kredytu jeśli ma się odpowiednie dochody nawet nie trzeba mieć wpływu własnego. Z kolei od stycznia 2015 ma być to właśnie te 5% wkładu własnego. Potem co roku mają to zwiększać do 30% tak wiec obecnie jest to najlepszy okres na branie tego typu zobowiązań. Zastanów się nad tym .

jmalinowska
04-11-2014, 05:47
5% wkładu własnego to w sumie nie jest aż tak dużo tak więc można sobie raczej poradzić moim zdaniem. Szczególnie jeśli mieszkanie nie jest takie drogie.
Moja rada to nie porywaj się z motyka na słońce. Po prostu bierz mieszkanie mniejsze, tańsze tak aby rata kredytu nie była taka wysoka. Musisz mieć pewność,że go będziesz mogła spłacać tak więc nie będzie dla Ciebie dużym obciążeniem.

elka77
04-11-2014, 15:22
Z nowym rokiem ma być 10%, a za dwa lata 15%. Jestem ciekawa kogo będzie na to stać.

Kaśka
06-11-2014, 09:56
Ja również... Szczególnie,że ceny mieszkań wcale obecnie takie niskie nie są . I tak praktycznie nikogo nie stać na kupno mieszkania za gotówkę bo nie każdy ma bogatych rodziców. A z drugiej strony tak całe życie wynajmować mieszkanie to również nie tak bardzo. Jednak człowiek w pewnym okresie życia chce mieć tę stabilizację mieszkaniową. Pewne mieszkanie, bezpieczeństwo finansowe. Nie sądzicie?

dorocina
07-11-2014, 06:37
Dokładnie. My również braliśmy kredyt na mieszkanie ale mieliśmy tak komfortową sytuację,że pracowaliśmy kiedyż za granicą i sporo sobie odłożyliśmy.
Tak więc mieliśmy bardzo duży wkład własny na kupno mieszkania.
Nie wyniosło nas to aż tak dużo.

muszkieterka
08-11-2014, 18:46
Wiele zależy od konkretnego miasta. W niektórych ceny nowych mieszkań są tak wysokie, że bardziej opłaci się wynajem, a w innych jest dokładnie na odwrót.
Warto sobie porównać oferty różnych deweloperów z danego regionu, na przykład na takich targach mieszkaniowych: http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-wroclaw/
Dzięki temu, wiedząc jakie ceny ma konkurencja, możesz spróbować wynegocjować niższą cenę - a pamiętaj, że każda złotówka mniej w cenie, to dwa złote mniej do oddania bankowi.

Kaśka
18-11-2014, 06:15
Mieszkania nowe mnie nie interesują kompletnie. Orientowałam się o programie MDM ale dopłata nie jest wielka a mieszkania nowe w moim mieście są tak drogie,że już lepiej będzie kupić używane mieszkanie bez tej dotacji z państwa.
Szkoda w sumie,że nie ma programu Rodzina na Swoim. Ten dopiero był udany.

Adelka
19-11-2014, 17:54
Niby tak ale w sumie dobrze, że coś jednak jest. Nawet jeśli chodzi o program MDM ;)
Zresztą sama z niego skorzystałam rok temu. Ale u nas akurat w mieście powstawała bardzo fajna inwestycja i po prostu grzechem było nie kupić tam mieszkania.
Możesz zaufać doradcom z serwisu comperia. Rok temu jak planowałam kredy to właśnie oni doradzili mi konkretny bank. I jestem z nich mega zadowolona.

Mikaela
15-08-2015, 17:45
Jestem na etapie wyboru banku w którym kredyt chcę dostać. Zdolność kredytową mam więc tylko szukam najlepszej dla mnie oferty. jednak trzeba porównać oferty wielu banków by wybrać odpowiednią. Ja jeszcze się waham choć ta oferta http://produkty.pkobp.pl/ bardzo mi sie podoba. Warunki dla mnie są dobre :)

wala
27-08-2015, 11:52
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałaś, to zrób sobie porównanie kredytów hipotecznych na finansowysupermarket.pl (http://www.finansowysupermarket.pl/kredyty-na-zakup-mieszkania/). Polecam tę stronę, bo znajdziesz tam oferty ponad 70 instytucji finansowych.

Maniuszka
28-08-2015, 12:12
Witam wszystkich :)

katakata
04-09-2015, 14:10
No cześć, ale to nie jest wątek powitalny ;)

Mikaela
15-10-2015, 11:34
też mysle że czasami warto brać kredyt jesli wynajmujemy..właśnie z powodu cen za wynajem. I ja podjęłam taka decyzje- kupuję mieszkanie :) Po ostatnich nowelizacjach MDM http://www.dopoznania.pl/wroclaw/pl/limity_cen_mieszkan_w.html które sa korzystne bede miala wiekszą szanse na własne 4 kąty :)

regina
18-10-2015, 12:11
Cześć dziewczyny ja wraz z moim mężem też płacimy kredyt na nasz domek. Wcześniej kiedy jeszcze studiowaliśmy to wynajmowaliśmy i widzieliśmy jak właściciel mieszkania nic nie robiąc bawił się życiem bo my go sponsorowaliśmy najmując mieszkanie od niego. Dlatego własne to własne spłacamy sobie. Nasz kredyt jest we frankach i teraz nawet zgłosiliśmy się do firmy http://www.franki.biz/ w celu próby polepszenia zarówno naszej gospodarki w domu jak i w naszym kraju. Aby to nasze państwo nie robiło z nami co tylko chce.

mona21
28-12-2018, 08:17
We frankach? Odważnie. Teraz to się chyba nie opłaca, ale kiedyś jak najbardziej. Zresztą co tu dużo mówić - kredyt hipoteczny spłaca się latami. Dlatego trzeba mądrze wybrać ofertę. A tych jak widać tutaj https://kredytolog.com/najtanszy-kredyt-mieszkaniowy-hipoteczny.php nie brakuje.

elka77
31-01-2019, 19:55
Czy ktoś brał kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów? Mam pod ręką mały poradnik https://hotmoney.pl/kredyt-hipoteczny-dla-wolnych-zawodow-czy-mozliwy/, ale wiadomo, człowiek chce wiedzieć jak to w praktyce się potoczyło? :)

starla
21-06-2019, 09:50
Przede wszystkim trzeba pracować nad zdolnością kredytową, to ona ma największe znaczenie obecnie. Na http://www.masterofhipoteka.pl/ widziałam jest artykuł na ten temat. To jest ogólnie blog o kredytach hipotecznych. jak macie w zamiarze taki brać to polecam zajrzeć i się "rozeznać" w temacie. Są porady między innymi jak wybierać bank.

femme.m
28-08-2019, 08:16
A korzystaliście kiedyś ze wcześniejszej spłaty kredytu? Ile za to płaciliście? Na http://top-kredyty.pl/jak-szybko-splacic-kredyt-czy-jest-mozliwy-kredyt-bez-oplat-za-wczesniejsza-splate/ jest napisane, że może to być płatne.

kizomba
30-08-2019, 10:58
O ile szybciej spłaciliście swój kredyt, mieliście to wpisane na umowie? Trafiłam na artykuł o frankowiczach https://fretuslegis.pl/wyroki-kredytow-we-frankach-w-roku-2019-czyli-jak-sad-decydowal-w-sprawach-frankowych-w-tym-roku/ ciekawa jestem jak skończy się ta sprawa. znacie kogoś w takiej sytuacji?

kamikka
18-09-2019, 02:47
Ja akurat spłacam niedużą ratę, bo mam podwójną hipotekę. Do niedawna nawet nie wiedziałam, że można zaciągnąc kredyt w taki sposób i dowiedziałam się tego z jednego artykułu znajdującego się na tym blogu http://sprytnehipoteki.pl/ , który zresztą polecam Wam odwiedzić.