PDA

View Full Version : Problem z ptactwem


netcezaryna1934
17-10-2014, 16:57
Witam Panie ;) Kilka lat temu zakupiłam na pobliskim targu sadzonkę czereśni. W tym roku po raz pierwszy na drzewku pojawiło się sporo owoców. Niestety, nie udało nam się doczekać do ich dojrzenia, gdyż w większości zostały zjedzone przez ptaki (prawdopodobnie szpaki). Próbowałam stosować różne domowe metody odstraszania ptaków, jednak to nic nie dało. Postanowiłam więc zainwestować w profesjonalny odstraszacz. Czy miałyście może doświadczenie z tego typu wynalazkami? Gdzie mogę zakupić sprawdzony i skuteczny produkt?

milowitevil87
17-10-2014, 19:31
Do tej pory moim odstraszaczem było kilka puszek na metalowym pręcie - działało z marnym skutkiem. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takim wynalazku, ale poszukałam trochę w internecie i przeczytałam, że taki odstraszacz to nic innego jak urządzenie z głośnikami emitujące odstraszające dźwięki. Kilka przykładów masz w tym sklepie http://importmania.pl/pol_m_Dom-i-ogrod-150.html. Gdzieś nawet spotkałam się z nazwą tego "sztuczny kruk" :)

hiperbryda1703
20-10-2014, 21:41
U mnie chodzi urządzenie ultradźwiękowe odstraszające gryzonie. Mój mąż zakupił taki "sprzęcior" :D chyba na allegrooo 2 lata temu w akcie desperacji kiedy to plaga szpaków zjadła nasze czereśnie. Od tamtej pory ich nie widać, teraz w ogrodzie szaleją nornice i krety szaleją w ogrodzie i jak na razie nie działa na nie to urządzenie a szkoda myślałam że też się ich pozbędę

Thececelia90
21-10-2014, 09:22
Też mam taki odstraszacz. Wydaje dźwięki drapieżnych ptaków. Całkiem skuteczny.

Lottie2989
21-10-2014, 22:36
u mnie cierpią nie tylko czereśnie. borówka amerykańska niestety jest niedaleko czereśni :/ też nie doczekałam, a byłaby taka ładna! również zastanawiamy się w domu nad zakupem odstraszacza, przynajmniej teraz powinny być najtańsze, bo jest po sezonie. rozmawiałam z okolicznym właścicielem plantacji borówek, jak sobie właśnie radzi z ptakami i mówił, że na duże tereny takie cudo się nadaje, ale na małym wystarczy jakaś szmatka czy wspomniane puszki.

gatsby
28-11-2014, 14:51
To tylko niewinne zwierzątka. Naprawdę aż tak zależy Ci na czereśniach?

Elza
01-04-2015, 07:24
Witam Panie ;) Kilka lat temu zakupiłam na pobliskim targu sadzonkę czereśni. W tym roku po raz pierwszy na drzewku pojawiło się sporo owoców. Niestety, nie udało nam się doczekać do ich dojrzenia, gdyż w większości zostały zjedzone przez ptaki (prawdopodobnie szpaki). Próbowałam stosować różne domowe metody odstraszania ptaków, jednak to nic nie dało. Postanowiłam więc zainwestować w profesjonalny odstraszacz. Czy miałyście może doświadczenie z tego typu wynalazkami? Gdzie mogę zakupić sprawdzony i skuteczny produkt?
U mojej rodziny na wsi maja tez czereśnie i mnóstwo szpaków, zawsze odstraszają je strzałami ze śrutu, nic na to nie działa.

laska88
24-10-2018, 13:46
I z myszami, szczególnie zimą.. ten problem lubi się powtarzać, bo myszy chowają się pod maskami naszych samochodów. Możecie spróbować z takim odstraszaczem https://tatarek.com.pl/odstraszacze/uniwersalny-ultradzwiekowy-odstraszacz-gryzoni-do-pojazdow jest ultradźwiękowy, powinien bez przeszkód zadziałać. Nie wiem czy działa też na ptaki, przypuszczam, że na te zwierzęta trzeba innych metod.

KamilaSz
25-10-2018, 01:02
Nie testowałam jeszcze profesjonalnych odstraszaczy, ale też męczę się z ptakami. Przylatują do morwy, którą mam w ogrodzie i wszystko zżerają...

wozniakbozena
25-10-2018, 14:38
Dokładnie, ludzie marnują owoce po prostu dlatego że przyjemnie jest mieć kwiaty wiosną...

Bambi89
22-03-2019, 13:10
Ja co roku mam problem z ptactwem. W tym roku postanowiłam to zmienić i poszukać jakiś skutecznych odstraszaczy. Także popytałam wśród znajomych, gdzie mogłabym kupić jakieś tego typu produkty na ptactwo i polecili mi zajrzeć tutaj https://www.gardenowo.pl/odstraszacze/ptaki . Ponoć na tej stronie można znaleźć produkty przeciwko najróżniejszym szkodnikom ogrodów i nie tylko. Muszę tam zerknąć.

iza100
25-03-2019, 14:46
Ja mam nieco inny problem związany z ptactwem, niż wy... Mianowicie od dłuższego czasu szukam siatek do woliery przeznaczonych do hodowli ptaków, ponieważ nie jestem w stanie upilnować ptaków i uchronić ich np przed innymi zwierzętami. Możecie mi coś polecić? Sama zastanawiam się nad ofertą https://sieci-siatki.pl/siatki-na-woliery/ . Słyszałam, że takie siatki to wręcz konieczność, tym bardziej jeżeli chodzi o hodowlę drobiu czy bażantów. Wiecie, czy to prawda? Wy też korzystacie z takich siatek?

Janek411
03-12-2019, 11:19
Według mnie najlepiej kupić kolce na ptaki. Na stronie internetowej https://panfarmerek.pl/product-pol-5081-Kolce-na-ptaki-przeciw-ptakom-typ-V-szerokosc-chroniona-10-15-cm-100cm.html znajdziecie sklep, który posiada takie produkty. Takie kolce pomogą pozbyć się ptactwa, więc warto zapoznać się z ofertą tego sklepu.

ron.davis
11-12-2019, 14:12
Mam ten sam problem... dzięki za rozwinięcie tematu.

Truskawa
19-12-2019, 20:05
Miałam problem z ptactwem na swej działce gdyż zjadały one owoce czereśni czy winogrono. Całę szczęście na jednym z blogów trafiłam na wpis o siatkach Symar. Są rewelacyjne w pełni zabezpieczyły w tym roku me plony przed nieproszonymi gośćmi. Jest to polski producent siatek może i ty iza100 znajdziesz u niego rozwiązanie swojego problemu przy hodowli bażantów.

iza100
29-11-2020, 17:15
Ja na Twoim miejscu dłużej bym nie czekała, bo na własną rękę nie poradzisz sobie z tym probleme. Lepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednim sprzętem. Myślę, że DDD usługi będzie tu najlepszym wyborem.

iza100
28-10-2022, 16:04
Hm, a może warto byloby skorzystać z pomocy sprawdzonej i profesjonalnej firmy? Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się na DDD Usługi - mają doświadczenie w zwalczaniu szkodników.