PDA

View Full Version : Jak znaleźć czas na gotowanie?

muszkieterka
01-11-2014, 09:24
Macie czas na gotowanie?
Jestem ciekawa czy udaje się wam połączyć takie domowe obowiązki z codziennym chodzeniem do pracy.

marzycielkazostendy
02-11-2014, 10:20
Rzeczywiście bywa trudno, ale warto nauczyć się wykorzystywać zdobycze techniki, żeby trochę sobie życie ułatwić.
Tutaj (http://multicooker.pl/) możesz poczytać o multicooerach. Moim zdaniem to najlepsza opcja, jeśli chcemy spędzać w kuchni mniej czasu, ale nie tracić na wysokiej jakości dań i ich wartościach odżywczych.
Podobno też świetnie sprawdza się w przygotowywaniu posiłków dla dzieci.

zulma
05-11-2014, 20:47
Na wszystko można znaleźć czas przy odpowiedniej organizacji. Ja gotuję średnio co dwa dni, plus w zamrażalce mam zawsze jakiś awaryjny obiad.
Mam też czas na czytanie i gierki w stylu tej: http://dogry.pl/soccerstar . No i do tego pracuję na etat oczywiście :)
Wszystko się da pogodzić, chociaż na początku nie jest łatwo.

Maniulka
07-11-2014, 07:34
ja nie chodzę do pracy, więc mam czas na domowe obowiązki

onemarguerite85
11-11-2014, 19:53
nigdy się nad tym nie zastanawiam po prostu gotuję. przed albo po pracy zależy od zmiany ale może tylko dlatego że bardzo lubię gotować i cieszyć nie tylko żołądek ale i nos zapachami potraw

Nowe życie, w nowym świecie - moja historia na blogu http://elektronicznamela.blog.pl/.

catrinse90
30-11-2014, 20:30
też często zadaję sobie takie pytanie. często w weekend poświęcam na to więcej czasu i część mrożę albo biorę się za gotowanie jak tylko wrócę a gdy obudzi się we mnie leniwiec to cóż.. zamawiam

Odwiedź proszę mojego bloga http://nieruchomoscija.blog.pl/2015/04/14/zarzadzanie-nieruchomosciami/, nie pożałujesz.

femme.m
04-12-2014, 10:50
Dobre pytanie - jak?

InterDong2095
11-12-2014, 11:22
Ja zazwyczaj gotuję obiady na 2 dni. No i sporo czasu spędzam w kuchni przez weekend - piekę ciasta, tarty, rzeczy, które mogę zamrozić i zjeść w tygodniu. Tyle, że ja to naprawdę lubię :)

thetrevor1179
12-12-2014, 21:49
Pierś kurczaka pokrojona w kostkę zamarynowana w jogurcie i gotowym pataks Tika
Masala.
Czas przzygotowania : pięć minut , marynowanie ze dwie godziny.
Można zamarynowac wieczorem i wsadzić do lodówki.
Smażenie niewiele dłużej niż ugotowanie ryżu , max pół godziny.
Albo mrożonka wok , wrzucona do pokrojonego uprzednnio mięsa lub kurczaka , 20
minut.

ExtraAyanna1993
14-12-2014, 09:44
Ja za to chciałabym znaleźć czas na gotowanie, jak ja to mówię, "ekskluzywne" :) Kiedy patrzę na wszystkie blogi kulinarne i wymyślność różnych potraw, mam ochotę sama coś przyrządzić (ambitnego), ale okazuje się, że często są dość pracochłonne...A czasu mało.

zazou
15-12-2014, 08:17
Ja zazwyczaj gotuję obiady na 2 dni. No i sporo czasu spędzam w kuchni przez weekend - piekę ciasta, tarty, rzeczy, które mogę zamrozić i zjeść w tygodniu. Tyle, że ja to naprawdę lubię :)

Mam tak samo. Narobię rzeczy przez weekend, pomrożę, a potem w tygodniu mam podejrzanie dużo czasu. Zresztą ja nie mam problemów ze znajdowaniem czasu na gotowanie, bo tak jak Ty po prostu to lubię :D

Robienie jedzenia od zawsze mnie odprężało.

IDORTHA2117
17-12-2014, 15:15
Ja przy gotowaniu się znakomicie relaksuję. Nie mam sprawdzonego sposobu każdy musi go znaleźć sam. Jednak polecam metodę małych kroczków od przygotowania mniejszych dań do większych, powoli do celu.

elka77
18-12-2014, 09:23
Możecie wrzucić zdjęcie jak Wam to wyszło? Chciałabym zobaczyć.

SANTANA2921
19-12-2014, 20:19
Jeśli ktoś lubi gotować, to zawsze znajdzie na to czas. Jeśli nie, no cóż, dobrym sposobem jest gotowanie większych ilości. Na przykład obiad na dwa, trzy dni.

ola.bis
20-12-2014, 20:33
Ja neistety coraz częściej odpuszczam gotowanie i zamawiam obiad w pracy. Po prostu szkoda mi czasu, na zakupy i na gotowanie, no ale z drugiej strony wiem, że te obiady w pracy super zdrowe nie są.

najbudzimir1659
26-12-2014, 09:26
Z mężem mamy taką pracę, że zawsze któreś znajdzie czas na przygotowanie obiadu. Bardzo często gotuję też obiad na dwa-trzy dni, sporo mrożę, co oszczędza nasz czas spędzony w kuchni.

gosiakowicz
28-12-2014, 10:00
Zazdroszczę tym, które znajdują czas na gotowanie. Pracuję do późno, a po powrocie do domu nie mam już siły stać w kuchni. Dlatego jem niezdrowo, na mieście. Bardzo chciałabym to zmienić.

Lenka90
03-01-2015, 12:09
Niestety nie dość że nie mam czasu to jeszcze tego nieznoszę :P

Dorotkaqwe
06-01-2015, 15:25
Podobno jeśli brak Ci czasu musisz znaleźć sobie kolejne zajęcie. Ja wiele rzeczy przygotowuje wieczorem. Ale niektóre produkty zmieniają smak tak jak na przykład marchewka obsycha więc musisz jeść od razu po obraniu i sok z pomarańczy nabiera przez kilka godzin goryczy.

zulma
10-01-2015, 09:58
Wszystko to kwestia organizacji. Nie jest lekko, ale da się to ogarnąć :) Gotowanie wieczorami, mrożenie na zapas, zakupy raz w tygodniu itp.
Pomocne są też różne gadżety w stylu tych: http://www.dekoracje.brw.com.pl/kuchnia/ociekacze/. Ułatwiają gotowanie, ale i cieszą oczy :)

EkoCherish77
11-01-2015, 09:35
Wszystko zależy od odpowiedniej organizacji i dobrego planowania czasu. Mam taką pracę, że niby nie mam czasu na gotowanie, ale jakimś cudem zawsze znajdę chwilę na stanie w kuchni. Bo lubię gotować.

SONIA1307
15-01-2015, 18:35
Ja też bardzo lubię gotować, no a przecież dla czegoś, co się lubi zawsze można trochę czasu wygospodarować. Gotuję wieczorami, gotuję w weekendy i mrożę co naszykowałam. I daję radę. Ze wszystkim można sobie jakoś poradzić, jak się ma odrobinę chęci

cattwomen
04-02-2015, 14:44
Po prostu jak chcecie mieć czas na gotowanie to musicie zapisać sobie gdzieś na kartce takie coś dzisiaj jest środa - to 1 godzina gotowania. I przystępujecie bardzo mocno i ostro właśnie do działania bez żadnych tam wymówek. Bo przecież każda kobieta powinna to umieć.

emiliada
06-02-2015, 07:15
Tak zgadzam się z tym, że każda kobieta powinna dobrze umieć gotować oraz piec i tutaj co do tego nie mam żadnych wątpliwości : ) Po prostu zaplanujcie sobie wcześniej np. dzisiaj zrobię szarlotkę. Macie taki plan i działacie jak dzisiaj jest piątek to pod koniec tygodnia więcej czasu i wtedy realizujecie ten plan

erykk555
27-02-2015, 08:15
Ja umiem doskonale piec i gotować choć przy dwójce dzieci jest to ciężkie, ale powiedzcie jak wy w tym natłoku domowych obowiązków znajdujecie jeszcze czas dla siebie, ja czasami nie mam czasu nawet kiedy wlosow umyc,( czuje sie zaniedbana, brzydka, albo to depresja, albo wiosenne przesilenie jak wy sobie radzicie?

nisia876
27-02-2015, 12:55
To przez pogodę po prostu zacznij jakoś działać : ) nie możesz mieć takiego okropnego nastawienia złego. Moim zdaniem zdecydowanie głowa do góry to takie hasło dnia. Wiem, że dobrze jest po prostu zrobić sobie taki rachunek sumienia z całego dnia i np . dzisiaj piątek a ja znowu nie gotowałam to znaczy, że zawaliłam dzień itp

gatsby
28-02-2015, 09:24
Moim zdaniem w natłoku codziennych obowiązków ciężko jest znaleźć czas na gotowanie. Dobrze jest więc skorzystać z pomocy partnera w tym temacie.

perfekcyjnapani
15-03-2015, 19:33
Myślę, że najlepiej by było zacząć od znalezienia takich przepisów które nie zajmują wiele czasu a przy okazji gwarantują dobre i efektowne dania. Bo trzeba najzwyczajniej w świecie przyzwyczaić sie do stasnia nad garami w kuchni

Jenny
16-03-2015, 20:57
Napisać chociażby sobie na lodówce taką karteczkę gdzie umieści się informację np. taką - ucz się gotowania codziennie o 21 : ))jeśli to się uda wykonać to po prostu akurat tutaj będzie wszystko okej i zaznaczycie sobie plusa jak wam się nie uda to minusa i jakieś brzydkie na wasz temat sobie wpiszecie - taki mój system na znalezienie czasu

elka77
17-03-2015, 13:18
Ja mam taką pracę, że niestety nie mogę sobie zaplanować całego dnia...

arturo900
25-03-2015, 13:30
Myślę, że najlepiej by było zacząć od znalezienia takich przepisów które nie zajmują wiele czasu a przy okazji gwarantują dobre i efektowne dania. Bo trzeba najzwyczajniej w świecie przyzwyczaić sie do stasnia nad garami w kuchni
dokładnie ... a prostych i szybkich przepisów jest na prawdę mnóstwo

ernest33
26-03-2015, 17:28
Jak znaleźć w sposób prosty ustawić sobie chociażby na komórce coś takiego właśnie, że po prostu no wiecie przypomnienie takie gdzie będzie dzownić w każdy dzień np. o godzinie 19 i wtedy będziemy sobie po prostu przypominać, że właśnie będzie bardzo okej nam przypominać, że to jest taki time to cooking hihi

xkarola24
28-03-2015, 12:42
Przypomnienie też jest dobrym rozwiązaniem, a nawet możesz sobie kartki na lodówce powiesić, żeby ci przypomniały o obiedzie albo gdzieś, gdzie często patrzysz. Drugim takim sposobem może zacząć trochę od przepisów, które się łatwo wykonuję a pożniej z czasem lepsze trudniejsze dania :)

glosnaaJaa
31-03-2015, 18:40
No cóż.. dobre książki kucharskie oraz dokładne przepisy, które można znaleźć w internecie, zazwyczaj podają przewidywany czas przygotowania posiłku, więc można się kierować tym parametrem. Z drugiej strony takie informacje nie zawsze się sprawdzają, gdyż dużo zależy od umiejętności osoby przygotowującej danie.

myssszka
06-04-2015, 10:03
Jakoś no nie wiem trza się zebrać w sobie kobietki i dalej jakoś tak czynić swoje cały czas ; ) czyli napisać sobie w kalendarzu czy też notesie dzisiaj poniedziałek czyli gotowanie i robimy jakieś piękne i dobre ciasto : ) jeśli chodzi o mnie to ja w sobotę i poniedziałek robię jakieś takie ciasta : )

wondefurLIve
06-04-2015, 13:38
Ja też często nie mam czasu na gotowanie, więc czasem gotuje obiad na dwa dni a, jeżeli już mam czas to na bieżąco gotuje obiad. Często sobie ustawiam powiadomienie na telefonie czy piszę na lodówce notatkę kupić to tam, to i co ugotować, bo czasem mi się zdarzy zapomnieć co miałam gotować.

balbinka11
26-04-2015, 17:43
Czasem tak jest, że nie mamy czasu na ugotowanie obiadu, ale to jest ważny posiłek w ciągu dnia i trzeba gospodarować sobie jakoś ten czas, by nawet na najprostsze dania znaleźć czas. Miałam ten sam problem rok temu, ale po czasie właśnie się zorientowałam, że muszę mieć czas na obiad, bo dłużej tak być nie może.

Martyny
28-04-2015, 09:05
Zamiast pisać i się zastanawiać czy się znajdzie czas na gotowanie i tego typu rzeczy trzeba się zabrać do działania. Po prostu to jest jedyny sposób do tego by znaleźć czas na jakieś gotowanie. Nic innego mi nie przychodzi do głowy, jak mam narzekać to się zawsze zabieram do pracy.

aniulka675
28-04-2015, 14:49
tak, popieram poprzedniczkę. Nie ma co marnowac czas na neta, tylko trzeba się brac za gotowanie :-) Sporo jest jednak szybkich przepisów, które można wykorzystać i szybciutko cos fajnego przygotować. Trochę inwencji trzeba wykazać.

malibu0992
02-05-2015, 17:46
Dokładnie trzeba działać jeszcze raz działać obiad to podstawowy posiłek ciągu dnia i nie wyobrażam sobie, by go w moim życiu mogło zabraknąć. Czasem ze wszystkiego rezygnuje, by tylko zrobić obiad a, jeżeli już brakuję mi czasu to coś na szybko przygotuję.

Katarytka
10-05-2015, 16:39
Wiem, że obiad to podstawą każego dnia i, tym bardziej jak nie mieszka się samemu to obiad powinien być nie zawsze sumie jest czas na to ja, jeżeli nie mam czasu na zrobienie obiadu zamawiam z sprawdzonego źródła obiad gotowy i zjemy w weekendy przeważnie mam czas to robię obiady.

Carolajn
16-05-2015, 22:43
najlepiej gotuje się w dni, w które nie ma obowiązków typu praca i mnóstwo innych rzeczy na głowie... ja lubię gotować w weekendy i poświęcam temu dużo czasu, w tygodniu robi się zazwyczaj jakiś taki posiłek na szybkiego, bo na nic innego nie wystarcza chwili, to nie jest może zdrowe, ale czasem trudno to inaczej ogarnąć

gabinr1988
17-05-2015, 06:53
Do tej pory wydawało mi się to całkowicie niemożliwe, zwłaszcza, że zaczęłam gotować tak na poważnie;) będąc w ciżży i na urlopie macierzyńskim. Teraz mam pracę i co prawda nie gotuję codziennie wykwintnych obiadów, ale powiedzmy co 2 dzień.

idaa2015
17-05-2015, 19:56
Ja na przykład mam sposób na przygotowanie sobie posiłku do pracy. Wiadomo, że przygotowanie jedzenia rano to katorga i nie ma na to zbyt wiele czasu, dlatego lepiej zdecydować się na zrobienie tego poprzedniego dnia, wieczorem. Wtedy rano wyjmujemy jedzenie z lodówki i gotowe ;)

anusianowa
18-05-2015, 09:43
Dla mnie obiad to jest podstawa i nie wyobrażam sobie bym nie miała czasu na gotowanie takiego obiadu nawet czegoś prostego kto jest kreatywny powinien mieć czas i pomysł na szybki obiad nie tylko zajadanie się czymś na mieście czy w barach mlecznych.

Patriszia
21-05-2015, 20:10
Ja też mam mało czasu na gotowanie i jakieś wykwintne obiady, bo jednak praca i inne obowiązki pochłaniają mnóstwo czasu. Zwykle robię coś na szybko typu kurczak z warzywami i ryżem, albo jak mam więcej czasu robię na zapas i zamrażam.

paticia
22-05-2015, 12:40
Tak samo można znaleźć czas na gotowanie jak czas na leżenie i na leniuchowanie ;) Zamiast się przekładać po południu z boku na bok to trzeba realizować swoje hobby. Zabierać się do roboty i próbować jakieś metody do gotowania. To będzie właśnie najlepsze rozwiązanie, działanie i ciężka praca.

Getryna
24-05-2015, 09:51
Nie każdemu w sumie chce się gotować gdy jest zmęczony po ciężkiej pracy zawsze można gotowy obiad sobie zamówić do domu. Zawsze to jakieś rozwiązanie ja tak często robię. W niedziele czy w sobotę już robię obiad bo mam na niego czas po prostu więc mogę sobie pichcić całe do południa.

jastka4
24-05-2015, 17:14
Myślę, że dobrym wyjściem jest połączenie kilku rozwiązań. W tygodniu gdy najmniej czasu jest na gotowanie, to gotować obiad na 2 dni ze zmianą dodatków, do tego raz czy dwa zamówić jedzenie do domu, a gotować w weekendy, kiedy jest więcej na to czasu.

bażej776
25-05-2015, 20:22
Ja nie muszę specjalnie szukać czasu na to żeby gotować ponieważ dla mnie jest to wielkie odstresowanie się i często gotuję późnym wieczorem kiedy wszyscy w domu już śpią, wtedy łączę przyjemne z pożytecznym i odrestaurowując się mam też przyrządzony obiad na następny dzień

stafik
25-05-2015, 23:15
Z tym bywa ciężko, ale na szczęście mój mężczyzna gotuje i zazwyczaj w tygodniu, bo pracuje na zmiany. Ja wieczorami robię zupy, żeby były na dwa kolejne dni. No i do mnie należą weekendowe obiady, bo w tygodniu to z tym ciężko. Ewentualnie kupujemy coś gotowego.

frezja09
16-06-2015, 19:15
ja raczej staram się gotować dla mojego chłopaka więc on się do garów nie zbliża Na obiad czasu nie mam ale to tylko czasami tak jest. Dla mnie obiad jest podstawowym posiłkiem dnia i trzeba go robić trzeba rezygnować z niepotrzebnych rzeczy dla obiadu i tak się właściwie nauczyłam.

Kariutyha
17-06-2015, 15:02
Nie mam czasu na obiady to zamawiam obiad do domu ale staram się raczej znaleźć czas na gotowanie ponieważ wiem co jem i nie muszę się martwić że jem jakieś świństwa które zamawiam ale niekiedy sytuacja do tego zmusza. Niestety wygoda kosztuje i trzeba jakoś żyć i coś jeść.

wala
17-06-2015, 18:24
Ja gotuję wieczorem. Na drugi dzień tylko odgrzewam obiad.

Katarinatropikalna
18-06-2015, 19:25
Ja raczej też tak robię bo niekiedy czasu nie ma by codziennie gotować i siedzieć tym bardziej że jest lato i nie chce siedzieć przy garach bo bym tam chyba odpłynęła ale jak jest zimniej to chętnie gotuje i na to jakoś znajduję czas. Nie lubię również jeść na mieście.

monia
18-06-2015, 21:42
staramy się odżywiać zdrowo wiec sama gotuje. ugotowanie własnego obiadu nie wymaga aż tak dużo czasu i wysiłku

Bogusia
05-07-2015, 23:02
Nie tylko muszę godzić gotowanie z pracą, ale jeszcze dzielę kuchnię z bardzo nieprzyjazną teściową, więc korzystam z niej tylko wtedy, kiedy to wredne babsko jest u siebie. Dodatkowo kuchnia jest na parterze, my z małym dzieckiem na piętrze. Wszystko się da, kwestia organizacji.

piowko
05-07-2015, 23:23
Ja w tygodniu gotuje proste dania, które nie wymagają zbyt dużego nakładu pracy np. spaghetti. Często też robię zupy, żeby były na 2-3 dni. Więcej czasu na gotowanie poświęcam w weekendy, kiedy nie pracuje. Wtedy mojej rodzince serwuje zawsze coś ekstra.

olamala
06-07-2015, 07:00
Podstawa jest odpowiednie planowanie czasu. Kazda minuta musi byc odpowiednio zaplanowana.

Paulisss
10-07-2015, 11:00
No jakoś trzeba sobie ten czas organizować, nie ma wyjścia ;) Ja właśnie w weekend też ciasta robię. Właśnie otrzymałam swoja paczkę ze http://www.scandiloft.pl/foremki-43.html skąd kupiłam papilotki wolnostojące i teraz będę robiła sobie piękne wypieki. ogólnie uważam, że warto jest dekorować nasze ciasteczka w takie właśnie fajne serwetki itd. Sprawdźcie sobie, może się Wam coś spodoba ;)

Getryna
13-07-2015, 17:13
Ja także mam problem ze znalezieniem czasu na gotowanie. Praktycznie od 7 do 16 pracuję. Potem wracam na chwilę do domu i znowu pracuję do 20. Po 20 mam czas, ale już padam na twarz. Czy da się to jakoś pogodzić bez rezygnowania z pracy?

stafik
13-07-2015, 18:15
Kupić sobie szybkowar:-) serio:-) u nas sprawdził sie ten pomysł:-) Gulasz gotowy nie w 1,5 godz., a w 20 minut, kurczak nie w godzinę, a w 15 minut, do tego ryż lub ziemniaki w 6 minut. Przygotowanie obiadu w kilka chwil naprawdę jest możliwe :-)

molivka
14-07-2015, 20:22
Ja pracuję na trzy zmiany i zawsze staram się zaplanować tak swoje obowiązki, aby moi mężczyźni po przyjściu z pracy czy szkoły mieli gorący posiłek :) Zazwyczaj wstaję wcześnie rano lub gotuję wieczorem, żeby mogli sobie odgrzać ;) Dla chcącego nic trudnego - jeśli ktoś jest dobrze zorganizowany to bez problemu uda mu się pogodzić pracę z obowiązkami pani domu ;)

jastka4
15-07-2015, 14:11
najważniejszy w ciągu dnia to ciepły posiłek nawet jeżeli nie mamy czasu to chociaż zupe można ugotować nie wiele przy tym roboty wszystko do jednego gara zawsze można odgrzać i smak zostaje. Ja zawsze tak robię :) jeżeli już mam czas to zrobię dwa dania a tak to urozmaicam dania