PDA

View Full Version : Jakie okna w starym mieszkaniu


Alexander94
17-11-2014, 17:17
Witam serdecznie :) Mam nadzieję, że mi trochę doradzicie. Od kilku miesięcy moim miejscem zamieszkania stał się Wrocław i mieszkanko w starej kamienicy. Gdy jednak zaczęły się chłody, okazało się, że dosłownie wiatr wieje mi oknami. Teraz to jeszcze pół biedy, ale strach pomyśleć co będzie zimą. I teraz muszę się szybko i dobrze zastanowić, jakie okna zamontować. W starym domu miałem okna drewniane i były bardzo dobre, ale drogie. Nie wiem jak długo będę tu mieszkał, więc wolałbym zamontować tańsze plastikowe. Czy zdadzą one egzamin tak jak drewniane?

Karry80
19-11-2014, 20:24
Kwestią priorytetową w przypadku mieszkania w kamienicy jest sprawdzenie czy kamienica nie jest przypadkiem zabytkowa. Jeżeli tak - powodzenia z remontem z konserwatorem zabytków na głowie ;) A o okna plastikowe się nie martw - teraz nie odstają już jakością od drewnianych. Ja mam plastiki (zakładane z konieczności - mały budżet) i sobie chwalę.

Sun79
20-11-2014, 11:46
Kwestią priorytetową w przypadku mieszkania w kamienicy jest sprawdzenie czy kamienica nie jest przypadkiem zabytkowa. Jeżeli tak - powodzenia z remontem z konserwatorem zabytków na głowie ;) A o okna plastikowe się nie martw - teraz nie odstają już jakością od drewnianych. Ja mam plastiki (zakładane z konieczności - mały budżet) i sobie chwalę.
No gdyby to faktycznie był zabytek, to trochę źle trafiłaś, bo nie wiem czy dostaniesz zgodę na wymianę okien na nowoczesne. A jeżeli nie, to radziłabym raczej wybrać plastiki, zaoszczędzisz i pieniądze i wysiłek włożony w konserwację okien drewnianych, które i tak po kilku latach pewnie by się wypaczyły bądź napuchły, no i trzeba je regularnie konserwować i odmalowywać.

MRGRAHAM1595
20-11-2014, 14:27
Okna PCV są zdecydowanie dużo tańsze i na pewno równie dobre, jak okna drewniane, choć nie wyglądają równie pięknie jak drewniane. Tak czy inaczej w przypadku okien plastikowych możesz być spokojny, że ciepło nie będzie uciekało z domu, jednak po kilku latach będziesz musiał je wyregulować, ponieważ mogą stać się po takim czasie użytkowania niestety nieszczelne, jednak pamiętaj też o wyborze solidnej firmy, która takie okna Ci wymieni:)

SELMA75
23-11-2014, 11:38
W wyborze okien ważne jest również, czy chcesz żeby takie okna wkomponowały się w wygląd kamienicy. Jeśli tak, to podejrzewam, że okna pcv w białym kolorze wyglądałyby trochę śmiesznie. W przypadku jednak okien drewnianych, zawsze mogłabyś je pomalować na jakiś kolor, który by się rażąco nie wyróżniał na tle ścian. Z tym, że okna drewniane wymagają dużo więcej pielęgnacji.

Lennykrk2584
24-11-2014, 11:59
Witam serdecznie :) Nie wiem jak długo będę tu mieszkał, więc wolałbym zamontować tańsze plastikowe. Czy zdadzą one egzamin tak jak drewniane?
Jeśli nie wiesz czy będziesz tam mieszkał długo to nie wiem czy w ogóle jest sens wymiany okien, Może dogadaj się z właścicielem mieszkania? W końcu to jego własność i on powinien o to zadbać. A jeżeli nie jest tym zainteresowany i nie zwróci Ci pieniędzy to tylko mu za darmo przeprowadzisz remont. A nie jest to przecież tani wydatek i po wyprowadzce raczej nie zabierzesz okien ze sobą ;)

Coldi
02-03-2016, 20:35
Czy stare czy nowe mieszkanie warto postawić na okna pcv bo są chyba najlepsze.Ja też na takie własnie chcę postawić. Jeżeli chodzi o firmę to chyba kupie u nich http://www.odb.com.pl/ bo tak radzili mi znajomi :) A w końcu jak oni tam robili to warto ich posłuchać

zulma
07-03-2016, 13:18
Od jakości okien sporo zależy, chociażby koszty ogrzewania, także jeśli już decydujesz się na wymianę, na pewno postawić na porządną firmę.
Wybór okien jest teraz naprawdę spory, powinieneś znaleźć coś dla siebie.
I jeszcze jedna rada, oprócz samych okien, zwróć też uwagę na dodatkowe akcesoria: http://www.stolbud.pl/okna/akcesoria-okienne/klamki.html . One też mają wpływ na ostateczny koszt zakupu okien, dlatego nie powinniśmy o nich zapominać.

Michel
07-08-2017, 07:15
Zapytaj ekspertów tutaj http://okna-internorm.pl/
Są z Wrocławia i świetnie znają się na rzeczy. Ja sama mam od nich okna

klasik
07-08-2017, 12:29
wydaje mi się, że najbardziej solidne są okna plastikowe, jednak okna drewniane są zdecydowanie ładniejsze

vicky195
27-02-2019, 19:03
Raczej nie ma sensu inwestować w okna drewniane, sporo kosztują. Plastikowe będą lepsze, ale warto wybrać takie, które będą pasowały do mieszkania, spory wybór ma Drutex - okna wyglądają stylowo i nowocześnie, w dodatku mają świetne parametry.

noemi
09-03-2019, 10:16
Drewniane są drogie i w domu moich dziadków były właśnie drewniane okna, które z wiekiem straciły na jakości niestety, a nawet zostały zaatakowane przez korniki. My zdecydowaliśmy się na okna z PCV. Od tego, czy okna będą solidne zależy jakiego producenta okien wybierzesz. My szukaliśmy długo, ponieważ sprawdzaliśmy różne oferty firm, a ostatecznie wybraliśmy Oknoplast. Uważam, że w przypadku okien powinniśmy nie kierować się ceną, ponieważ są one bardzo ważne. Mają za zadanie odpowiednio chronić przed utratą ciepła i przed czynnikami zewnętrznymi, a ponadto mają nam zapewnić dopływ światła dziennego no i wietrzyć. Jeśli szukasz okien do starej kamienicy to polecam Ci okna Prolux z właśnie Oknoplastu. Mają smukły i elegancki profil, który idealnie pasuje do stylu kamienic. Moja siostra mieszka w kamienicy i właśnie na te okna się zdecydowała. My mamy klasyczny profil Koncept w naszym domu. Jeśli potrzebujesz większej izolacji termicznej to polecam wybór pakietu trzyszybowego.

Danusia11
20-03-2019, 14:11
Ja bym zdała się na dobrą firmę, na przykład https://vitopolska.com/

Matyylda
23-03-2019, 19:18
Domyślam się, że okna sa równie stare jak mieszkanie :) Jeśli są nieszczelne (a pewnie są) to rozważ regulację i uszczelnianie. Nie ma co iśc w koszty i wymieniać okien bo często wystarcz regulacja okna (https://www.serwismeteo.pl/regulacja-okuc-okiennych/), dzięki której okno ma znów dobre parametry izolacyjne. Takie usługi serwisowe oferuje Serwis Meteo z Warszawy. Oni zajmują sie naprawą okien PCV i drewnianych.