PDA

View Full Version : Gry dla małego dziecka


NELIA70
19-11-2014, 19:29
Moje maleństwo (3 lata) bardzo interesuje się, co to mama z tatą robią na tych rozkładanych urządzeniach, że klepią w literki i coś się pokazuje na ekranie ;) Chyba nie uniknę tego, że moje dziecko prędzej czy później zacznie interesować się komputerem, ale wolałabym wprowadzić je jakoś rozważniej w ten świat. Zanim doświadczy internetu, wydaje mi się, że lepiej będzie kupić gry edukacyjne na komputer i tak pokazywać, jak to działa. Tylko nie wiem, gdzie szukać takich gier... I czy faktycznie gra dla dziecka jest przeznaczona dla dziecka? Pomocy!

LUCIANO91
20-11-2014, 11:10
Gdzie szukać takich gier? Na pewno w Internecie? Od razu możesz poczytać recenzje danej gry. No i w Sieci zazwyczaj możesz kupić taniej niż w sklepie stacjonarnym np na http://www.grymel.pl/, to też bardzo ważne. A co do gier... Dla takiego szkraba na pewno też coś się znajdzie. Producenci gier są raczej ostrożni w tworzeniu treści dla takich maluchów. O to martwić się nie trzeba

Demetria2123
20-11-2014, 19:14
Nie wszystkie gry mimo oznaczenia wiekowego są przeznaczone akurat do tej kategorii wiekowej - przerażające ale prawdziwe. Wydaje mi się, że fajnym pomysłem były by malowanki dla dzieci - to chyba lubią a jakieś nieskomplikowane rysunki pomogą w nauce kolorów. No i może oglądanie bajek na komputerze pozwoli jakoś oswoić się dziecku z urządzeniem? Tylko pamiętajcie - niczego za dużo - dzieci bardzo lubią takie "zabawki"

Megaannita84
23-11-2014, 11:50
No nie wiem, czy tak małe dziecko powinno już siadać przed komputerem. Głównie ze względów zdrowotnych, bo może to znacząco wpłynąć na jego wzrok. I od małego będzie już przyzwyczajany do spędzania dni przed ekranem. Moim zdaniem lepsze będą jakieś gry edukacyjne ale w formie papierowej, gdzie mama usiądzie z maluchem i cierpliwie będzie go uczyła literek, cyferek itp.

Broniszwroc99
24-11-2014, 16:32
Niby tak ale jak juz wspomniano każde dziecko interesuje się tym co robi mama itata. Myslę, ze te kilkanaście minut dziennie nie bardzo wpłynie na jego wzrok. A moze warto rozwazyć zakup tableta dla dziecka? Wiem, że są takie efukacyjne, specjalne dla dzieci. uczą literek, kolorów itp. nie dość, że nie za drogie to jeszcze uczą i oswajają z technologią

ARNOLD1606
25-11-2014, 12:03
Niby tak ale jak juz wspomniano każde dziecko interesuje się tym co robi mama itata. Myslę, ze te kilkanaście minut dziennie nie bardzo wpłynie na jego wzrok. A moze warto rozwazyć zakup tableta dla dziecka? Wiem, że są takie efukacyjne, specjalne dla dzieci. uczą literek, kolorów itp. nie dość, że nie za drogie to jeszcze uczą i oswajają z technologią
Taki zabawkowy tablet czy laptop to chyba lepsze rozwiązanie. Są tak skonstruowane, aby były bezpieczne dla dziecka oraz również jego wzroku. No i mają zaprogramowane programy, dostosowane do wieku malucha. I oczywiście Mały będzie mógł z niego korzystać obok rodziców, naśladując ich ruchy na prawdziwym sprzęcie.

Stachumajster
28-11-2014, 09:58
Knack jest super, potrafiłem z kuzynami grać w to godzinami :)

oliwia
11-03-2015, 08:51
Wydaje mi się, że można mu kupić taki mini-komputerek zabawkę. Tu masz przykład czegoś takiego - http://toysbox.pl/dla-najmlodszych/zabawki-dla-maluszkow/aktywne-pudeleczko,art,9696.html . Nazywa się aktywne pudełeczko. Też można tam wciskać różne klawisze i nawet zabawka wyda jakiś dźwięk :)

elka77
11-03-2015, 12:46
Ale gry na komputer czy planszowe?

katakata
20-03-2015, 11:42
Myślę, że lepszą opcją byłyby jednak jakieś planszowe.

Cobi
12-05-2015, 12:18
Obecnie coraz większą popularnością cieszą się gry planszowe. Oprócz tych najbardziej znanych powstaje całe mnóstwo nowych bazujących na znanych filmach, serialach czy po prostu obecnych czasach. Jest w czym wybierać.

anneczka
12-05-2015, 16:22
Jest jest w czym wybierać :) jest tyle ciekawych opcji do wyboru, że czasem nawet nie wiadomo na co to się zdecydować..Najgorsze to jest to, że te gry trochę kosztują i niestety nie są to tanie rzeczy. :( Czasem rodzica może nie stać na zakup jakiejś takiej rzeczy.

StabatMater
15-05-2015, 13:24
A może nie gry, a po prostu rowerki dla dzieci (http://www.bikesalon.pl/rowery-dzieciece)? Niechże dziecioki się ruszą, odświeżą i normalnie rozwijają. :)

efercia
15-05-2015, 18:30
Tak rowerek to dla dziecka może być jeszcze większa frajda. Tylko trzeba dobrać odpowiedni rozmiar dla dziecka tego rowerku. Jeśli się o tym zapomni to będzie dość kiepsko i niestety wtedy trzeba będzie szukać jakiegoś innego. Takiego w którym to dziecko będzie mogło jeździć swobodnie.