PDA

View Full Version : Jak przygotować profesjonalne CV


krateczka
08-12-2014, 13:49
Zdecydowałam się poszukać nowej pracy. Ostatni raz CV robiłam jakieś 5 lat temu i tak się zastanawiam czy coś się pozmieniało od tamtej pory? Dalej wymagane jest żeby zmieścić wszystko na jednej stronie? Daje się zdjęcie czy lepiej widziane jest bez?

tulipanna
08-12-2014, 17:40
nie musisz wszystkiego mieścić na jednej stronie, najwazniejsze zeby zawrzec wszystko co istotne, a czasami to wymaga wiecej miejsca :) mysle, ze zdjecie tez jest mile widziane. przynajmniej jak robilam swojego w "szybkim cv" to tam bylo mniejsce na fotografie. w ogole bardzo fajny generator cv, wiec mozesz sobie wyprobowac :)

Pandora
05-01-2015, 10:21
Odnośnie zdjęcia w CV przeczytasz więcej tutaj: http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-w-CV-musi-by%C4%87-zdj%C4%99cie-t
Podsumowując, CV bez zdjęć są częściej "odrzucane" już na wstępie.

Ecoelouise77
09-01-2015, 13:14
Teraz to podstawa w CV właśnie jest posiadanie zdjęcia. Jest to wiadomo sprawa bez tego nie mamy co liczyć, że ktoś popatrzy na nasze CV pozytywnie bo jakbyśmy się wstydzili naszego wyglądu. Może poproś wśród znajomych co pracują, żeby Ci pomogli i pokazali swoje jakieś takie CV.

Leanderwroc96
12-01-2015, 13:10
W dzisiejszych czasach właśnie CV bez zdjęcia Ci niestety nie przejdzie. Przecież pracodawca od razu w pierwszej kolejności sprawdza nasze zdjęcie i czy właśnie mamy tą dobrą aparycję po twarzy to od razu poznać. Naprawdę nie ma się czego wstydzić zrobić uśmiech lekki do zdjęcia i dać do CV.

oliwia
13-01-2015, 08:54
Na pewno mile widziane jest też przetłumaczone CV, ja korzystałam z http://www.transmem.pl/artykuly/tlumaczenia-dokumentacji-technicznej/, bo chciałam mieć to fachowo zrobione ;)

malwa85
16-01-2015, 21:02
Przede wszystkim zdjęcie (nie może być np. z nagim torsem czy w stroju kąpielowym). Trzeba też pamiętać o klauzuli dotyczącej przetwarzania danych osobowych- bez tego CV nie może być brane pod uwagę.

malwa85
16-01-2015, 21:05
I nie wolno przesadzać z treścią: mają być konkrety, np data od- do, miejsce pracy, stanowisko i najważniejsze zadania (obowiązki) z nim związane.

kassy
19-01-2015, 07:43
Nie przesadzaj z treścią, wymień dokladnie swoje doświadczenie, postaraj się nie nadużywać słów rożnych - pisz konkrety. A gdy masz problem z płacą, skorzystaj:http://www.gardeprofit.pl/oferta,57.html

anusianowa
23-01-2015, 09:53
Teraz takie CV najlepiej jak będzie tylko na jednej stronie i mają być tylko przydatne i konkretne informację, nie ma tutaj żadnego lania wody ponieważ osobie rekrutującej nie chce się czytać, że byłaś na promocji w Tesco i rozmowa z klientami, doradzanie itp - konkretnie napisać praca dorywcza w Tesco.

skromnaipogodna
01-02-2015, 11:39
Popieram w pełni teraz trzeba wszystko w pełni precyzyjnie pisać najlepiej jest to bez zbędnego lania wody. Jak ja przygotowywał to po prostu skorzystałam z youtube i tam właśnie posłuchałam kilku wskazówek bardzo dla mnie drogocennych a najważniejsza po prostu o tym, żeby do CV raczej dać oficjalne zdjęcie

Edward79
05-02-2015, 13:02
To nie jest nic trudnego wystarczy używać dobrze przeglądarki google i później już wszystko samo poleci hihi Najważniejsze to po prostu jest wygląd tego CV i również to, żeby się w nim aż tak bardzo nie rozpisywać z tego względu, że żaden pracodawca czy to nawet rekruter nie lubi takiego zbędnego lania wody

Madlen89
12-02-2015, 13:31
No takie CV nie może być zrobione byle jak. Warto poczytać troszkę w necie informacji na ten temat oraz przykładowych CV i przerobić je na swoje. Polecam też odwiedzić http://firmadlakazdego.pl/212/dane-osobowe-giodo/
w celu przeczytania paru niezbędnych wskazówek.

AleksandraN
15-02-2015, 16:50
Podobno ostatnio modne są video cv.
Chociaż nie każdy ma odwagę takie nakręcić:)
Ale pracodawcy nowinki lubią i to zawsze zwraca uwagę

---
Jak zarabiać z wykorzystaniem internetu
http://praca.twoje.info.pl/

gatsby
18-02-2015, 12:09
Wszystko zależy jeszcze od tego na jakie stanowisko aplikujemy.

Coldi
20-03-2015, 19:23
Jeżeli nie wiesz jak napisać CV, a chcesz to zrobić dobrze to pomogą Ci instrukcje z tej strony http://praca.gratka.pl/poradnik/art/darmowe-wzory-cv-do-pobrania,2316666,art,t,id,tm.html (http://praca.gratka.pl/poradnik/art/darmowe-wzory-cv-do-pobrania,2316666,art,t,id,tm.html) masz tam szablony CV oraz instrukcje pisania tego ważnego dokumentu :)

martAa
21-03-2015, 15:42
Co to za problem napisać swoje CV : ) wystarczy dziewczyny nie kłamać tam w nim i podać jedynie szkołę średnią ewentualnie zawodową lub nawet technikum, które się ukończyło i jeszcze dodatkowo podać studia wyższe które się ukończyło ; ) jeszcze można coś tam dodać taką sprawę jak doświadczenie i nie rozpisywać się zbytnio z tym..

elka77
24-03-2015, 10:49
Niektórzy mają z tym problem. To tak jak studenci, którzy nie potrafią sami napisać pracy magisterskiej.

xeniaaa
24-03-2015, 12:54
Tak tak studenci to jest bardzo specyficzna grupa osób i według mnie oni ogólnie mało co potrafią samemu po prostu akurat cokolwiek napisać : D jeśli chodzi o mnie to po prostu właśnie jest taka sprawa iż no wiecie wyglądało to tak, że popatrzyłam sobie na filmiki na youtube jak pisać profesjonalne CV i właśnie w taki sposób pisałam : )

albert7000
26-03-2015, 10:56
Przez youtube ja akurat nie pisałam - tylko hasło w google wpisałam jak właśnie : przedstawiciel handlowy CV i na tej podstawie sobie akurat napisałam CV. Myślę właśnie, że to jest dobry taki sposób by się na jakimś gotowym wzorować a nie tylko akurat wszystko pokopopiować właśnie w takim stylu studenckim hihi

loviczka
31-03-2015, 14:00
Studencki zawsze kopiują chyba nawet prace magisterskie też; dd Ja to bardzo szybko potrzebowałam swoje CV właśnie na spotkanie z pracodawcą i akurat z tego względu nie miałam czasu na przeszukiwanie całego internetu..Po prostu z głowy wszystko napisałam czyli tam wpisywałam jakoś no wiecie dane osobowe, później szkoły i doświadczenie i nic więcej

sensiak
03-04-2015, 21:40
Jak Ci to w końcu ostatecznie wyszło to CV? Było tak okej czy po prostu jakoś no nie wiem nie wyszło Ci to i było po prostu trochę tak jakoś do tyłu i akurat twój znajomy/znajoma Ci zwrócili na to uwagę, że robisz coś jakoś bardzo źle ; D tak z głowy przygotować CV to talent trzeba mieć.

ogrodnisia
07-04-2015, 17:38
CV musi być profesjonalne i rzetelne i nie ma tutaj żadnej mowy o błędach bo one są tu nie dopuszczalne ! : ) a chodzi mi tutaj o coś takiego, że po prostu ja no wiecie trochę się zajmuję branżą HR i jak widzę co się dzieję jak otrzymuję dziwne CV to wtedy jest głowa taka mała

berna77
09-04-2015, 12:43
CV to jest nasza wizytówka zawsze trzeba o tym pamiętać i ja tak po prostu polecam do CV zawsze zamieścić jakieś takie po prostu profesjonalne zdjęcie i nadal te aktualne : ) bo jeśli się tego nie zrobi to pracodawca niestety może bardzo źle o was pomyśleć hahah : ) bo chyba lepiej jest dać do CV zdjęcie co?

klementysia
10-04-2015, 14:44
Lepiej ze zdjęciem przecież CV jak i po prostu zdjęcie to jest wasza wizytówka i koniec ; ) jeśli o mnie chodzi to ja zawsze jak wysyłam to CV to wysyłam je właśnie ze zdjęciem bo innej jakiejś opcji nie widzę z tego powodu, że po prostu no wiecie nie ma co się wstydzić swojej twarzy i w CV ktoś lepiej popatrzy jak zobaczy osobę ze zdjęceiem.

stUdentka
13-04-2015, 20:55
Ja mam przygotowane kilka wariantów CV. Wśród nich znajdują się zarówno wersje ze zdjęciem, jak i bez zdjęcia. Oczywiście chyba nie muszę wspominać o tym, że dokumenty aplikacyjne należy modyfikować pod kątem konkretnego stanowiska. Nie należy do każdego pracodawcy wysyłać tej samej wersji.

Afrodyfa
16-04-2015, 18:48
No jak nie wysyłać tej samej wersji..A co jeśli po prostu się aplikuję po prostu dalej na to samo stanowisko to co się wtedy jakoś dzieje? Ja to zawsze szukam pracy jako księgowa i po prostu takie same wysyłam zawsze CV. Czy to jest jakoś po prostu źle i słabo ?

Maadziaaz
18-04-2015, 16:40
Stanowisko pracy może nazywać się tak samo, ale zakres obowiązków i postawione w ogłoszeniu wymagania mogą się trochę różnić w zależności od firmy, więc warto to przeanalizować i sprawdzić czy w CV nie ma zbędnych informacji albo czy czegoś nie brakuje.

jajknica
21-04-2015, 12:13
Poczytać jakieś poradniki na necie ale zdecydowanie poczytać je na zagranicznych stronach bo tam są jeszcze bardziej profesjonalne : ) ja tak robiłam, że na angielskim google czy amerykańskim wpisywałam hasło create CV professional i mi wyskakiwały odpowiedzi właśnie.

asanh
22-04-2015, 17:49
Zgadzam się z przedmówczynią. Osoby rekrutujące otrzymują tyle CV, że często skanują treść, a po szybkiej selekcji dopiero czytają przez umawianiem się na spotkania. Liczy się konkret i przyciągnięcie uwagi.

milenax
25-04-2015, 21:14
Hej,
tu pierwszy raz :) z taką nowinką? niedawno byłam na spotkaniu z doradcą zawodowym, są różne wzory cv i naprawdę wszystko zależy od tego, na jaką ofertę odpowiadamy... jak pracodawcy wymagają zdjęcia, wtedy się je zamieszcza obowiązkowo :) w innym wypadku to już nasza decyzja, co ciekawe: nie trzeba się trzymac układu - wykształcenie, doświadczenie, kursy szkolenia, zainteresowania itp. - wiecie taki bywa schemat, tylko można zacząć np. od umiejętności, które będą właśnie konieczne w tej pracy, do której ślemy ofertę np. mamy kurs, który pozwala nam na pracę na stanowisku, na które aplikujemy, to wyszczególniamy ten kurs w cv na pierwszym planie! jeśli chodzi o mnie to na razie trzymam się starej typowej wersji CV ;)
Pozdrawiam

biernat_o
02-05-2015, 10:23
Ja myślę, że CV powinno być przygotowane tak, aby przy pobieżnym skanowaniu dokumentu przez rekrutującego od razu zobaczył, że spełniamy oczekiwania. Czyli CV trzeba przygotowywać pod konkretne ogłoszenie zwracając uwagę na najważniejsze elementy naszego doświadczenia.

Coldi
13-05-2015, 18:32
Myślę że ten http://praca.gratka.pl/poradnik/art/jak-napisac-skuteczny-zyciorys-zawodowy,2316148,art,t,id,tm.html poradnik powinien Ci pomóc w napisaniu idealnego CV. To nie jest takie trudne na jakie wygląda trzeba zwrócić tylko uwagę na różne rzeczy :)

Lenka89
15-05-2015, 11:54
W CV obowiązkowo musi być zdjęcie, najlepiej aktualne, żeby osoba rekrutująca Nas nie zdziwiła się na Nasz widok. Ważna jest również oprawa graficzna, ponieważ jeżeli Nasz CV rzuci się w oczy, wtedy mamy większą szansę na to, że osoba przeglądająca zgłoszenia przeczyta Nasze CV.

efercia
15-05-2015, 18:28
Dlatego chyba warto zapłacić odpowiednią kasę odpowiedniej kasie i żeby oni to wszystko przygotowoli za nas tak aby to nasz CV wyglądało profesjonalnie i bardzo rzeczowo. Jak CV będzie słabo wyglądać to nie można będzie liczyć na jakąś dobrą pracę i będzie słabiutko.

Merinda
18-05-2015, 10:53
Ja przed opracowaniem własnego CV pooglądałam przykładowe w necie. Ściągnęłam sobie szatę graficzną i wypełniłam własną treścią, taką samą grafikę zastosowałam przy liście motywacyjnym. Grafikę wybrałam według mnie oryginalną i każdy kto widział moje CV ze znajomych twierdził, że jest bardzo profesjonalne

kursantka
19-05-2015, 14:30
Z tą szatą graficzną to ja się naprawdę zastanowię co to właśnie zrobić. Bo moje to jest w takiej zwykłej oprawie. Wydaje mi się, żeby zainteresować rekrutera trzeba mieć w miarę dość takie estetyczne to swoje CV. Bez tego rekruter nawet nie spojrzy na tą aplikację.

szalona
21-12-2018, 12:24
Ja proponuję lekturę https://poradnikpracownika.pl/ Są tu nie tylko ciekawe artykuły , porady dla pracownika. Są też wzory pism, wniosków itp. Przypuszczam że wzór CV też tu znajdziesz.

hendyman
25-11-2019, 21:24
Według mnie w CV nie można dać się pochłonąć samej treści, trzeba też zadbać o odpowiednie, profesjonalne zdjęcie które pozwoli zapaść w pamięć podczas rekrutacji. Ja postawiłem na profesjonalne zdjęciu jak do dokumentów u fotografa https://fotografkatowice.com.pl/zdjecia-do-dokumentow w Katowicach i myślę że to bardzo dobra decyzja!