PDA

View Full Version : Co zrobić gdy deweloper spóźnia się z oddaniem mieszkania?

marzycielkazostendy
09-12-2014, 20:07
Czy można coś zrobić jeśli deweloper przeciąga termin oddania mieszkania, jeśli wszystkie formalności zostały już zakończone?
Czy prawo w ogóle przewiduje jakieś kary w tej sytuacji?

kwiecienplecien
10-12-2014, 15:47
Wydaje mi się, że są jakieś kary dla takich deweloperów, ale nie jestem pewna jak to wygląda w praktyce.
Musiałabyś zapytać jakiegoś prawnika.

marzycielkazostendy
10-12-2014, 20:39
No tak, ale za prawnika będę musiała zapłacić, a w tej chwili za bardzo nie mam kasy na takie wydatki...

muszkieterka
11-12-2014, 07:22
Właśnie po to, żeby ustrzec się przed takimi sytuacjami, najpierw podpisuje się umowę deweloperską, w której pojawia się zapis o karze umownej.
Dotyczy ona właśnie takiej sytuacji, gdy deweloper nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
Poczytaj o tym dokładniej: http://targimieszkaniowe.net/kawiarnia-prasowa/prawo-i-podatki/czym-jest-kara-umowna-dla-dewelopera/142/
Warto zwrócić uwagę na ten podpunkt podpisując umowę deweloperską - zwłaszcza na wysokość ewentualnej kary.

Dorotkaqwe
06-01-2015, 15:32
Wszystko zależy od umowy jaką podpisaliście z deweloperem, jeśli wynegocjowaliście odpowiednie kary za spóźnienia możecie dochodzić id wyegzekwowania na drodze prawnej, jeśli zaś nie, proponuje udać się do prawnika, które dokładnie przeanalizuję zapisy umowy i doradzić jakie działania podjąć.