PDA

View Full Version : beton na fundamenty


Joszeba
10-01-2015, 19:13
czytałam że beton na fundamenty musi spełniać odpowiednie parametry, zwłaszcza, gdy budujemy na terenie podmokłym. Zastanawiam się, czy mnie ktoś nie wkręca czy tak jest naprawdę. Podobno w zwykłej betoniarce nie da się uzyskać takiej jakości jaka jest w mieszalni betonu towarowego. W moim przypadku najbliższą mieszalnie mam w oddalonym o 50 km Gorzowie Wlkp. http://www.betonnadom.pl/lokalizacje/beton-gorzow-wielkopolski .
Jest to o tyle kłopotliwe bo naraz trzeba by było wylać wszystko, więc nie da się to zrobić sposobem gospodarczym. Cały szalunek pod dom to sporo roboty. A najgorsze że buduję się prawie 200 km od miejsca gdzie mieszkam.

eliza104
28-01-2015, 07:31
Na Twoim miejscu spytałabym się kilku specjalistów jak oni się na to zapatrują - jeśli sama się na tym nie znasz, to i tak będziesz musiała zaufać ekipie. Ja robię wylewki mixokretem z Jastrych (http://jastrych.net/o-firmie/), ponieważ u nas takie rozwiązanie było najbardziej korzystne. I w pełni zaufałabym pracownikom z Jastrych, ponieważ sprawiają wrażenie kompetentnych.

ewa1wilk
13-02-2015, 09:56
Witam ja jak budowałam domto polecono mi takie 2 firmy, a ja po negocjacji ceny wybrałam swoją

femme.m
23-03-2015, 18:31
Właśnie, lepiej mieć firmę.

elka77
03-04-2015, 12:48
To nie jest do końca takie proste.

porzeczka
16-06-2015, 12:34
każda sroczka swój ogonek chwali
Nie żebym miała coś do tej fimy.
Ja jestem zwolenniczką castingów, a w tym przypadku przetargu. Proponuje dać ogłoszenie, że masz jakąś konkretną robotę do wykonania i niech zgłaszają się wykonawcy. Potem przeglądasz i wybierasz najlepszą. Tak robią ludzie na Oferia.pl . Jest tam pełno podobnych ogłoszeń http://oferia.pl/zlecenia/remonty-i-wykonczenia/parkiety-podlogi-posadzki . Jest to dziś najlepsza forma wyłonienia wykonawcy takiego co nie będzie ci mówił, że na niczym się nie znasz. Oczywiście nie jest powiedziane że ta firma nie będzie mieć najlepszej oferty.
:)

Nika
16-06-2015, 12:49
No właśnie ....

Jastrych (słowo pochodzenia greckiego (όστρακον ostrakon), zapożyczone z j. niemieckiego Estrich, oznacza "wylewkę") to posadzka bezspoinowa lub podkład pod podłogę. Zadaniem warstwy jest wyrównanie powierzchni np. stropu przed położeniem materiału wykończeniowego, jakim może być terakota lub inne płytki podłogowe, parkiet, wykładzina dywanowa lub z tworzyw sztucznych itp. Podkład może występować w postaci mokrej mieszanki zaprawy budowlanej układanej na budowie lub prefabrykowanych płyt w postaci tzw. "suchego jastrychu". W przypadku zastosowania jastrychu jako warstwy wierzchniej stosuje się najczęściej gotowe (przygotowane fabrycznie) mieszanki o niskim skurczu, które w miejscu wbudowania wymagają wymieszania z wodą. Materiały tego typu otrzymywane są na ogół przez dodanie odpowiednich środków chemicznych.

romari0
22-09-2017, 10:25
Ja beton w Gorzowie http://www.cemex.pl/sprzedaz.aspx kupowałem z tego miejsca. To sprawdzona firma która ma betoniarnie w całym kraju więc jakościowo beton na pewno będzie ok. Fundamenty nie popękały więc jestem zadowolony

Judyta3
08-12-2017, 21:24
co do wiercenia w betonie oraz jego cięciu warto zwrócić się do profesjonalistów. Mam na myśli ta firmę http://budohit.com/ która od wielu lat zajmuje się obróbką takich materiałów budowlanych . Wykonują kawał dobrej roboty

Witkowa
05-07-2018, 06:46
Jeśli chodzi o producentów betonu to mogę Ci z czystym sumieniem polecić firmę http://abmbeton.pl/ Jest to czołowy producent betonu na Dolnym Śląsku, siedziba mieści się z Zgorzelcu, a firma działa na terenie takich miast jak Bogatynia, Bolesławiec, Lubań, Pieńsk, Sulików, Węgliniec oraz Zawidów. Posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku, a na ich stronie internetowej możesz się zapoznać z całością oferty ;)

Tomilawa
27-11-2018, 10:16
Fundamenty to jedna sprawa ale równie istotnym elementem jest dobór odpowiedniej wylewki czy posadzki, bo to po części kolejny element fundamentów. Ciekawą opcję znalazłem u nich https://tempo-spj.pl/oferta/posadzki-jastrychowe dysponują sprawdzoną technologią.

Mareczek_6
27-11-2018, 10:47
Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł :)

jollomika
03-12-2018, 10:58
Ostatnio tez szukaliśmy z mężem dobrej firmy, która będzie mogła dostarczyć nam beton na fundamenty. Okazało sie, że całkiem niedaleko nas świadczy swoje usługi ta firma https://www.czestobet.pl/oferta/beton-fundamentowy/ . Co do betonu - pierwsza klasa!

werusia
31-12-2018, 11:32
Apropo betonu i tak dalej czy ktoś zamawiał może podkładki dystansowe takie jak http://www.ars1.pl/podkladki-dystansowe.html ? Są mi bardzo potrzebne, a że przez internet będę robić to po raz pierwszy to chętnie dowiem się coś o tym producencie. Znacie, nie znacie? Z góry dzięki!