PDA

View Full Version : deser


roberta18
20-01-2015, 20:25
Składniki na 4 porcje:
150 ml mleka skondensowanego
1 mały kubek jogutru naturalnego
1 op. galaretki truskawkowej
garść truskawek
kilka kostek mlecznej czekolady (najlepiej z orzechami)




Wykonanie:

Galaretkę rozpuszczamy w 200 ml gorącej wody. Odstawiamy do zupełnego wystudzenia, ale tak, by galaretka pozostała płynna.
Mleko ubijamy na sztywną pianę, dodajemy jogurt, wystudzoną galaretkę i miksujemy do połączenia składników.

roberta18
20-01-2015, 20:26
Lekki deser jogurtowy

Składniki (na 3 porcje):
duży jogurt naturalny (180 g)
1 opakowanie dowolnej galaretki
kilka okrągłych biszkoptów
filiżanka rozpuszczalnej kawy

Przygotowanie:
Galaretkę przygotować według instrukcji na opakowaniu, jednak rozpuścić ją w szklance wody (250-300 ml).
Jogurt wylać do garnuszka, dodać do niego galaretkę i dokładnie wymieszać.
Kawę rozpuścić w gorącej wodzie, a następnie moczyć w niej biszkopty.
Do szklanek wlać trochę jogurtu z galaretką, na to ułożyć biszkopty, później znów jogurt - biszkopty. całość przykryć jeszcze trochę jogurtem.
Włożyć do lodówki do stężenia.
Po wyjęciu można polać jeszcze miodem jeżeli jest zbyt kwaśne.

onevirgil70
20-01-2015, 21:07
Lekki deser czyli galaretka z zielonej herbaty
Dzisiaj przepis na deser w wakacyjnym klimacie czyli: mieszamy wszystko, deser robi się sam a my mamy więcej czasu dla siebie :)


Składniki:

0,5 szklanki naparu z herbat (ja wybrałam zieloną i dla koloru- herbatę jeżynową)
1 łyżka żelatyny
stewia do smaku
garść borówek
Wykonanie:
Herbatę dosłodzić do smaku. Do ciepłego (ale nie wrzącego) naparu z herbat dodać żelatynę i dobrze wymieszać (nie może być grudek). W naczyniu np. kieliszku układamy borówki i zalewamy płynną galaretką. Pozostawić do stężenia.

Adelka
19-06-2015, 14:42
Dziewczyny a ja mam dla Was propozycję zimnego i bardzo prostego deserku. Mianowicie wkładacie do zamrażarki ptasie mleczko Wedla. Nowy smak frappe, który można bez problemu zamrozić.Sama byłam bardzo ciekawa jak to wyjdzie ale powiem Wam,że jest świetne ! Mleczko jest trochę twardsze ale tak samo kremowe i wprost rozpływa się w ustach. Słodycz na ciepłe dni idealny !
Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam słaby aparat :)
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/272/2693730_WP_20150616_005.jpg

eliza104
26-06-2015, 09:16
A lubicie crumble? Ja teraz co chwilę je robię, z truskawek, rabarbaru - ze wszystkiego co się da.

rafaela80
29-06-2015, 11:49
Ciasto Kefirowe

kefir 500 ml
galaretka truskawkowa 2 op
galaretka cytrynowa 1 op
Galaretki rozpuszczamy każdą w szklance wody. Kefir dzielimy na trzy części. Do każdej części dodajemy po jednej galaretce, miksujemy. Masę wylewamy na przemian do tortownicy. Wstawiamy do lodówki do zastygnięcia.

mahanka565
29-06-2015, 20:01
Pączki twarogowe

25 dag sera ricotta
25 dag mąki
1/2 szklanki cukru
jajko
1/2 łyżeczki sody
1/2 łyżki miękkiego masła
1/2 łyżeczki octu
olej
lukier
kolorowe posypki do dekoracji
Z podanych składników zagnieć gładkie ciasto, odstaw je na 30 minut.
Podsypując mąką, rozwałkuj na grubość ok. 1 cm.
Przy pomocy szklanki wykrawaj krążki.
W rondlu rozgrzej sporą ilość oleju. Kładź do niego krążki ciasta i smaż z dwóch stron na złoty kolor.
Wyjmij z rondla, ułóż na półmisku wyłożonym papierowymi ręcznikami.
Wystudzone pączki dekoruj polewą i posypkami.

izydora
30-06-2015, 18:21
Budyń śmietankowy krok po kroku
czas: 10 minut liczba porcji: 4
Składniki:

1 szklanka mleka
1 szklanka śmietany kremówki 30-36% słodkiej
3 żółtka
2 łyżki cukru
2 łyżki mąki ziemniaczanej
Moje porady:

śmietankę można zastąpić mlekiem i odchudzić całość

Oliwa
30-06-2015, 20:31
O tej porze roku na deser najlepsze są truskawki ze śmietaną, oprócz tego czereśnie, maliny, porzeczka, poziomki, jeżyny... ale w zimie zdecydowanie wolę gorąca czekoladę :)

goscimir
30-06-2015, 21:47
Szybki deser z truskawkami


500g serka mascarpone,
2 galaretki w dowolnym kolorze,
1kg truskawek.

Serek miksujemy i dodajemy, wystudzoną galaretkę. Wrzącej wody do galaretki dodajemy, mniej niż napisano na opakowaniu. Z reguły 1 galaretka jest na 500ml wody, więc 350-400ml, będzie w sam raz.
Mieszamy serek z galaretką i wylewamy do foremki wyłożonej folią spożywczą. Truskawki wkładamy do serka i schładzamy w lodówce.
Kiedy serek z truskawkami lekko się zetnie, wylewamy drugą schłodzoną galaretkę na wierzch serka. Tę możemy zalać wodą w/g przepisu na opakowaniu.
Wkładamy do lodówki na noc do stężenia.
Wyłożyłam folią spożywczą, prostokątną foremkę 31x25. Deser w sam raz, jeśli chodzi o jego wysokość. Duże truskawki zatopione w serku, pasują idealnie i nie wystają.
Jeśli nawet jakaś większa truskawka wychyli czubek, to przykryje ją rozlana po deserze galaretka.
Cukru w przepisie nie ma, wystarczył ten w galaretce. Dla mnie w sam raz!

Dersława
02-07-2015, 11:34
Banany pod pierzynką

banany 3-4szt
bita śmietana
czekolada 1 tabliczka

Banany obieramy i kroimy w plastry, następnie układamy je w pucharku: warstwa bananów-warstwa bitej śmietany-warstwa bananów itp. aż do skończenia się bananów. Następnie czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej i przestudzoną polewamy deser. Deser wkładamy do lodówki na godzinę.

manija887
08-07-2015, 15:27
Świetny deser na upały:
zmiksowane jagody połączone z serkiem homogenizowanym oraz galaretką o smaku owoców leśnych, wymieszać i wstawić do lodówki. Na wierzch zrobił mieszankę ze zmiksowanych truskawek i galaretki truskawkowej z mniejszą ilością wody.

oliwia
09-07-2015, 11:28
Świetne przepisy. Ja uwielbiam tzw. "zdrowe" desery takie jak ciasteczka z otrębami. Przepis znalazłam w serwisie Mamazone http://mamazone.soup.io/ i często go wykorzystuje. Są idealne na 2 śniadanie ;)

Buda
09-07-2015, 11:51
Szybkie ciasto z truskawkami
Truskawki oczyścić, umyć i osączyć. Galaretkę rozpuścić w 1,5 szklanki wrzącej wody, odstawić do stężenia. Masło zmiksować z obu cukrami i jajkami. Dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Zmiksować i wyłożyć do dużej przygotowanej blaszki. Na ciasto położyć truskawki oprószone mąką.
Piec ok. 40 min. w 180 stop. Ciasto wystudzić. W zagłębienia po truskawkach wlać tężejącą galaretkę. Gdy zastygnie oprószyć ciasto cukrem pudrem albo polać polewą czekoladową.

sztynek
09-07-2015, 12:00
Deser z płynną czekoladą


Składniki
ilość porcji: 4

125 g masła
1 tabliczka (100 g) czekolady deserowej dobrej jakości
2 jajka
2 żółtka
4 łyżki cukru
2 łyżeczki mąki

Dodaj do listy zakupów
Listę zakupów wydrukuj, wyślij e-mailem lub na telefon.
Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min. › Gotowanie: 15min. › Gotowe w: 35min.

Rozgrzać piekarnik do 230 stopni C.
Nad garnkiem z gotującą wodą umieścić metalową miskę. Włożyć do niej masło i czekoladę. Podgrzewać, aż czekolada się stopi.
Miksować żółtka z jajkami i cukrem, aż masa będzie jasna i gęstą. Następnie, stale miksując, stopniowo dodawać stopioną czekoladę, a później szybko wmieszać mąkę.
Wysmarować masłem 4 kokilki i oprószyć kakao.
Podzielić ciasto równomiernie pomiędzy kokilki.
Piec w rozgrzanym piekarniku przez 6-7 minut.
Udekorować według upodobania.

Karolinka
09-07-2015, 16:50
TRIOPIKALNY KOKTAJL

Składniki:
1 duży banan
3 nektarynki ( można dać mango)
5 plastrów ananasa
½ szkl syropu z ananasa
Miksujemy i pijemy:-)

stafik
13-07-2015, 18:16
Owocowy pucharek

banany 4 szt
ananas 1 puszka
pomarańcza 1-2 szt
kokos wiórki 0,5 szkl

Banany pokroić w plasterki, ananas odsączyć pokroić w kostkę. Pomarańczę obrać ze skórki i pokroić w plasterki. Wszystkie owoce wymieszać w salaterce, nałożyć do pucharków i posypać kokosem. Przed podaniem najlepiej schłodzić w lodówce około pół godziny.

Hiszpanka
14-07-2015, 13:07
Kokosanki:-)

200 g wiórków kokosowych
50 g masła
0,5 szklanki cukru
3 łyżki mleka (jeśli masa będzie za gęsta)
2 białka (+ szczypta soli aby białka się lepiej ubiły)
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Masło rozpuszczamy w garnku, dodajemy cukier i wszystko mieszamy przez chwilę aby cukier się rozpuścił. Dodajemy wiórki i dalej mieszamy do połączenia się składników. Odstawiamy i czekamy aż masa przestygnie. Ubijamy białko ze szczyptą soli i dodajemy 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej - delikatnie mieszamy. Do przestudzonej masy kokosowej delikatnie dodajemy białko i mieszamy do czasu połączenia się składników. Następnie do foremki od ciastek nakładamy masę i wszystko ładnie łyżką "szpachlujemy" wyrównujemy podłoże. :D Przekładamy po ciasteczku na blaszkę (wyłożoną papierem) i pieczemy przez 15 min. - 17 min w piekarniku nagrzanym do 180'C. Po wyciągnięciu z piekarnika kokosanki będą bardzo miękkie po chwili jednak staną się twardsze ale w środku nadal dęba miękkie i ciągnące :)

Można również kokosanki uformować na kształt kuleczek lub po prostu łyżką nakładać je na blaszkę i nadać im kształt kulki.

tekla55
14-07-2015, 13:49
muffiny z białą czekoladą

Potrzebne składniki:

masło (80 g)
cukier puder (0,5 szklanki)
Cukier wanilinowy WINIARY (30 g)
sól (1 szczypta)
mąka tortowa (1,25 szklanki)
Proszek do pieczenia WINIARY (1 łyżeczka)
biała czekolada (1 tabliczka)
jajko (1 sztuka)
maślanka (1 szklanka)
kakao (3 łyżki)

Sposób przygotowania

Masło rozpuścić, przestudzić.
Sypkie składniki wymieszać.
Dodać do nich jajko, maślankę i roztopione masło.
Czekoladę drobno pokroić. 3/4 czekolady dodać do ciasta, wymieszać.
Ciastem napełnić wysmarowane foremki do muffinek, na wierzchu rozłożyć resztę czekolady.
Piec ok.25 minut. Przepis na 12 muffinek.

belka77
15-07-2015, 19:20
Wiedeńskie rogaliki - Sparzone i obrane z łupin migdały przepuszczamy przez maszynkę razem z orzechami. Mąkę przesiewamy, wsypujemy migdały, orzechy, cukier, sól i miąższ z wanilii. Mieszamy. Dodajemy żółtka i ucieramy widelcem ciasto. Na jego powierzchni rozsypujemy wiórki schłodzonego masła (startego na tarce z dużymi oczkami) i siekamy nożem tak długo, aż powstanie ciasto o strukturze kaszy. Wówczas szybko zagniatamy i formujemy 2 wałki jednakowej grubości. Kładziemy je na desce i wstawiamy do lodówki na 2 godz. Ciasto kroimy na kawałki jednakowej grubości i toczymy wałeczki grubości ołówka i długości6 cm. Ruloniki, cieńsze na końcach, wyginamy w podkówki i układamy na blasze niezbyt blisko siebie. Pieczemy 12–15 min w temp. 180°C. Zrumienione wyjmujemy i jeszcze ciepłe oprószamy cukrem pudrem wymieszanym z miąższem wanilii.

seba33
15-07-2015, 21:44
sałatka owocowa


ilość porcji: 4
1 czerwone jabłko bez gniazda nasiennego, posiekane
1 zielone jabłko bez gniazda nasiennego, posiekane
1 nektarynka bez pestki, w plasterkach
2 posiekane łodyżki selera naciowego
1/2 szklanki suszonych żurawin
1/2 szklanki posiekanych orzechów włoskich
225 g beztłuszczowego jogurtu cytrynowego
Dodaj do listy zakupów
Listę zakupów wydrukuj, wyślij e-mailem lub na telefon.
Sposób przygotowania
Przygotowanie: 20min. › Gotowe w: 20min.
W dużej misce wymieszać kawałki czerwonego i zielonego jabłka, nektarynki, selera oraz suszone żurawiny i orzechy. Dodać jogurt i wszystko razem wymieszać. Do czasu podania chłodzić w lodówce.

aneteczka2
16-07-2015, 21:55
Świąteczne naleśniki z nadzieniem jabłkowym

Składniki
jabłka, pokrojone w kostkę500 g
łyżeczka cynamonu1 szt
cukier trzcinowy2 łyżki
posiekane orzechy włoskie2 łyżki
rodzynki50 g
sok z cytryny1 łyżka
masło1 łyżka
Ciasto Na Naleśniki
mąka250 g
mleko250 ml
jajko1 szt
woda gazowana50 ml
olej1 łyżeczka
sól do smaku

Składniki na ciasto naleśnikowe połącz za pomocą miksera na gładką masę. Smaż na rozgrzanej patelni cienkie naleśniki na złocisty kolor z obu stron.
Krok 2
Do jabłek dodaj przyprawy, rodzynki, orzechy, dopraw sokiem ze świeżej cytryny i duś wszystko do miękkości. Wszystkie składniki wsyp do dużej miski i starannie wymieszaj.
Krok 3
Na rozgrzanym maśle podsmaż jabłka. Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.
Krok 4
Jabłkowy farsz nałóż na naleśniki. Naleśniki zwiń. Podawaj udekorowane jabłkami i posypane rodzynkami.

Kaskadowata
18-07-2015, 20:37
deser owocowy w syropie z czekoladą.

Składniki na 2 porcje: Pokrojone w kostkę owoce np. banan, pomarańcza, ananas, gruszka, kiwi, oraz ziarna granatu chwilkę gotujemy w syropie przygotowanym z 4 łyżek cukru i 200 ml wody, wlewamy do szklanego naczynia. Na wierzch kładziemy jogurt grecki lub 2 łyżki ubitej śmietany, deser posypujemy posiekaną czekoladą z ziarnem kardamonu lub czekoladą do deserów w młynku i dekorujemy np. listkiem gorzkiej czekolady.

nfreitag
19-07-2015, 07:29
Sero-murzynek

Ciasto:
1 margaryna
7 łyżek wody
3 łyżki kakao
1 szkl. cukru
1,5 szkl. mąki
4 żółtka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Ser:
0,5 kg sera
1 budyń śmietankowy
15 dag margaryny
4 żółtka
1 szkl. cukru
Ciasto:
1 margaryna
7 łyżek wody
3 łyżki kakao
1 szkl. cukru

Wszystko razem zagotować.

Po ostudzeniu dodać:
1,5 szkl. mąki
4 żółtka
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wszystko wymieszać. Na koniec dodać ubitą pianę z białek. Ser:
Wszystkie składniki dokładnie ze sobą połączyć, na koniec ubić pianę z białek i dodać do sera. Na blachę wyłożyć ciemne ciasto, na nie nakładać ser małymi kupkami w odstępach. Piec w nagrzanym piekarniku w 170 stopniach C, przez około 50 minut.

kiepska
19-07-2015, 17:29
Deser cytrynowo-bananowy

Składniki: duża cytryna, 2 banany, 150g serka homogenizowanego waniliowego, 1/3 szkl. mleka, 2 żółtka, czubata łyżeczka żelatyny, 3 łyżki cukru pudru, biszkopty.

Żelatynę namoczyć w małej ilości zimnej wody. Mleko mocno podgrzać, dodać żelatynę, dokładnie wymieszać i przestudzić. Żółtka utrzeć z cukrem na kogel-mogel. Dodać serek, łyżeczkę startej skórki z cytryny oraz sok z cytryny. Dodać rozpuszczoną żelatynę, dokładnie wymieszać. Na dno pucharków ułożyć plasterki banana, warstwę kremu i ponownie plastry banana oraz krem. Schładzać co najmniej pół godz. Udekorować wg uznania.

ulansa
20-07-2015, 12:35
Deser z kaszą jaglaną

kasza jaglana (0,5 szklanki)
maliny (1,5 szklanki)
rodzynki (1 garść)
mleko (1,5 szklanki)
Cukier wanilinowy (16 g)
cukier (do smaku)

Do mleka wsypać kaszę.
Dodać rodzynki, wymieszać.
Wsypać cukier waniliowy.
Całość gotować na małym ogniu od czasu do czasu mieszając aż kasza będzie miękka i wchłonie mleko.
Maliny opłukać dodać do smaku cukier
Zmiksować na mus.
Kaszę wyłożyć na talerze.
Polać musem malinowym, przybrać całymi malinami.

bbompa
20-07-2015, 16:20
Cały ten przepis wykorzystałam. Bardzo on jest ciekawy i bardzo fajny on może być. Przede wszystkim chcę tylko zaznaczyć, ze to zrobiłam dzisiaj od razu jak to ktoś zamieścił ten wpis. Bardzo on mi się spodobał i z ciekawości go zrobiłam. Miałam wolny poniedziałek dlatego to też tak zrobiłam.

Siwek
20-07-2015, 22:24
Dla mnie super deser to lody waniliowe, z owocami, na przykład takim miksem z puszki polane zmiksowanymi truskawkami. Mężowi do tego dodaję jeszcze startą czekoladę.

eliza104
21-07-2015, 07:02
Brzmi pysznie. Też lubię takie połączenia z lodami.

ozanna
21-07-2015, 14:06
Niebo w gębie dziewczyny :) ja to robiłam i mi to wyszło cudownie. Teraz już dokładnie wiem co mam podawać jeśli do mnie będą przychodzić dzieci i teraz dokładnie wiem co mam robić jak zapraszam gości na jakiegoś to spotkanie - czy to urodziny czy coś w tym rodzaju.

Talusia
21-07-2015, 22:18
Pączusie po bawarsku
Drożdże wymieszać z łyżką cukru, dodać trochę mleka i mąki, przykryć i odstawić do wyrośnięcia. Mąkę wsypać do miski, dodać cukier, sól, mleko, masło, jajka skórkę cytrynową, wyrośnięty rozczyn. Do ciasta dodać rodzynki. Następnie łyżką nabierać małe porcje ciasta i formować małe kulki, kłaść na stolnicy posypanej mąką. Odstawić na 20 minut. Podgrzać tłuszcz do smażenia. Tłuszcz jest odpowiednio nagrzany, gdy wrzucony kawałek ciasta szybko wypłynie i zrumieni się. Usmażone pączki układać na serwetce w celu osączenia, posypać cukrem pudrem.

lilka91
26-07-2015, 05:57
Ja ostatnio nie przepadam za deserami - jestem na diecie. Teraz zamiast słodyczy i lodów staram się wybierać koktajle - http://blog.veronavpp.eu/2256-koktajle-gwiazd-potreningowy-ani-lewandowskiej-i-odzywczy-top-modelek Dzięki temu jestem pełna ale nie czuję się ociężała. Myślę, że to dobra i zdrowa alternatywa.

eliza104
27-07-2015, 08:49
Są też zdrowsze wersje deserków, np. panna cotta w wersji fit na bazie kefiru.

babciabogusia
29-07-2015, 14:31
Ale mi smaka narobiliście... :P

mamanaetacie
30-07-2015, 11:56
Ja chyba dzisiaj jakąś szarlotkę ukręcę ;)

karolkowa
04-08-2015, 21:05
witaminowy deser z banana, nektaryny z chrupiącymi puffingowanymi owocami

Składniki

Składniki na 3 porcje
• 3 banany
• 3 kiwi
• 2 nektaryny
• Opakowanie puffingowanych BIO bananów Puffins
• 200 g naturalnego serka homogenizowanego lub gęstego jogurtu naturalnego
• Łyżka miodu (opcjonalnie)
Przygotowanie
Nektaryny umyć, usunąć pestki i pokroić na części. Banany obrać ze skórek, pokroić na części i 2 z nich zblendować razem z nektarynami na aksamitny krem. Kiwi obrać ze skórek, pokroić na części i także zblendować razem z pozostałym bananem. Serek dokładnie wymieszać z miodem - miód jest dodatkiem dla osób lubiących bardzo słodkie desery, więc dodajemy go opcjonalnie. Do ozdobnych pucharków, słoiczków lub szklanek delikatnie nakładać kolejno warstwy: mus z banana i nektaryny, serek, na serek ułożyć puffingowane banany, następnie położyć warstwę musu z kiwi i banana, serek, puffingowane banany, mus bananowo-nektarynowy i na wierzch kilka puffingowanych bananów dla ozdoby.

anika
05-08-2015, 20:11
Najgorsze dziewczyny to było, że tutaj co przeglądałam te wcześniejsze strony tego tematu to akurat natrafiłam na powtarzające się przepisy..Widać nie każdy to śledzi na bieżąco tak jak ja..Później dlatego tyle stron powstaję o jednakowych treściach. Nie jest to dla mnie zrozumiałe. Smutam.. duuuużo.

Lupa
06-08-2015, 08:17
Deser z białej czekolady

100 g białej czekolady
1 duże jajko
3 łyżki drobnego cukru
125 ml śmietanki kremowej 30% - bardzo zimnej
oraz:
maliny (świeże lub mrożone)
likier kokosowy Malibu (opcjonalnie)
kakao

Przygotowanie

Do pucharków lub kieliszków włożyć po kilka malin, polać likierem (opcjonalnie). Czekoladę roztopić nie podgrzewając jej zbyt mocno. Ubić białko na sztywną pianę, następnie stopniowo dodawć cukier cały czas ubijając, aż piana będzie idealnie sztywna. Ubijać jeszcze przez minutę aż piana będzie błyszcząca i gęsta.
Roztopioną czekoladę (trochę przestudzoną) wymieszać z 3 łyżkami śmietanki kremowej, a następnie energicznie wymieszać z żółtkiem.
Dodać połowę ubitego białka i delikatnie wymieszać, następnie połączyć z resztą białka.
Resztę śmietanki kremowej ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać łyżką z czekoladową masą. Wyłożyć na maliny i wstawić do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem posypać grubą warstwą kakao. Można też udekorować świeżymi malinami.

Wress
07-08-2015, 10:10
Malinowo-bezowy
Składniki:

- 500 g malin
- 100 g bezy
- 250 g serka mascarpone
- 100 ml ajerkoniaku
Maliny wkładamy na spód pucharków lub wysokich szklanek, dodajemy pokruszone bezy, serek mascarpone i jeszcze raz układamy wszystko w tej samej kolejności, maliny, bezy i serek mascarpone. Na wierzch dajemy malinę, posypujemy drobno pokruszoną bezą i polewamy ajerkoniakiem. Mamy gotowy, pyszny i szybki deser.

ljaremski1977
11-08-2015, 12:09
Deser lodowy
Składniki na deser lodowy dla 2 osób:

• Lody Carte D’Or Chocolate Brownie, czyli z czekoladą i ciastem brownie
• 4 łyżki konfitury pomarańczowej
• 4 łyżki musli
• 4 łyżki polewy czekoladowej
• pałeczki czekoladowe i wafelki do dekoracji
• cząstki pomarańczy lub mandarynki
Przygotowanie deseru lodowego

1. Do pucharków na lody wkładam konfiturę i równo rozprowadzam. Posypuję musli i polewam czekoladą.
2. Układam lody i dekoruję pałeczkami czekoladowymi, wafelkami i kawałkiem mandarynki. Podaje natychmiast!

Emily
28-08-2015, 23:41
A u nas po prostu sprawdzają się albo jakieś lody albo czekolada czy ptasie mleczko - to najczęściej. Ostatnio w sklepie wyłapałam ptasie mleczko z wedla o smaku mrożonej kawy. Jadłyście je? Dla mnie jest ok, może nie lepsze od zwykłego, ale też spoko.

wala
29-08-2015, 06:44
U nas sprawdzają się muffinki. Lubimy takie wilgotne ciasto.

eliza104
11-09-2015, 18:26
Akurat wilgotność muffinków zależy od przepisu. Zdarzają się i takie bardzo suche.

szalona
15-09-2015, 11:19
Ostatnio miałam okazję być w Krakowie w restauracji Mekong. Koleżanka jadła owoce morza, a ja jakoś nie miałam ochoty i wzięłam deser. Banan w cieście w polewie czekoladowej. Ależ to było dobre. Teraz chcę zrobić sama dla rodzinki, mam nadzieję, że wyjdzie.

eliza104
16-09-2015, 10:28
Lubię od czasu do czasu zrobić sobie takiego banana, ale z grilla - daje się go w skórce na grilla i na górę kładzie się czekoladę.

szalona
17-09-2015, 08:48
Na skórkę dajesz czekoladę? Mam rozumieć, że jesz z skórą?

Woman33
22-09-2015, 18:05
Bezowy placek z porzeczkami... mniam mniam, mój ukochany:-) Składniki
CIASTO:
20 dag mąki
szczypt asoli
5 dag mielonych migdałów
10 dag cukru
2 żółtka
10 dag masła
tłuszcz do formy
NADZIENIE:
30 dag czerwonych porzeczek
3 białka
12 dag cukru
łyżka mąki kartoflanej
5 dag podprażonych i zmielonych płatków migdałowych
Ciasto: mąkę przesiewamy, mieszamy z solą, migdałami i cukrem. Wbijamy żółtka. Brzegi mąki obkładamy płatkami masła i zagniatamy ciasto. Formujemy kulę, owijamy folią i wstawiamy do lodówki na ok. 30 min. Formę o śr. 26 cm natłuszczamy. Piekarnik rozgrzewamy do temp. 200ºC. Ciastem równomiernie wypełniamy formę, formując wysoki rant. Wstawiamy do piekarnika na ok. 20 min.

Nadzienie: porzeczki myjemy, odrywamy od szypułek. Białka ubijamy na sztywną pianę, dodając do niej cukier i mąkę kartoflaną. Na koniec pianę mieszamy z porzeczkami i mielonymi migdałami. Masę bezową wykładamy na spód ciasta i pieczemy 20 min w temp. 160ºC. Dekorujemy garstką świeżych porzeczek i płatków migdałowych.

eliza104
24-09-2015, 12:19
Na skórkę dajesz czekoladę? Mam rozumieć, że jesz z skórą?

Przecinam skórkę i do środka wkładam czekoladę. Daję na grilla, w środku wszystko się zapieka i potem zjadam samo nadzienie.

katakata
28-09-2015, 13:07
Znam ten przepis. Bardzo fajny pomysł na w miarę zdrowy deser.

itomka
29-09-2015, 09:34
Jeżeli chodzi o desery to uważam, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i ostatnio odkryłam najłatwiejsze lody jednoskładnikowe.
potrzebujemy:
1 banan
zamrażarka
blender ręczny/kielichowy

Banana kroimy na plasterki, wkładamy do pojemnika i do zamrażarki na 1,5h. Zmrożone kawałeczki przekładamy do blendera i miksujemy - gotowe! Pyszne, słodkie lody dla ochłody :))

szalona
29-09-2015, 13:49
Właśnie dziś odkryłam cudowny blog a w nim same zobaczcie http://mumandthecity.pl/przepis-na-najlepsze-na-swiecie-ciasto-czekoladowe/
I niech mi mówią co chcą, pal licho dietę, idę piec.

femme.m
29-09-2015, 20:19
O, widzę, że to kulinarny blog. Chętnie zajrzę :)

PaulinaD
02-10-2015, 11:36
A ja chętnie zjadłabym szarlotkę ;)

Madlen89
08-12-2016, 07:10
Wiadomo że aby wszystkie te pyszne desery nam wyszły potrzebna jest mąka tortowa która sprawi że ciasto dobrze wyrośnie i nie będzie się rozpadać. Ja osobiście polecam stosowanie mąki http://www.jedzpij.pl/maka_tortowa która jest przede wszystkim zdrowa, bez zbędnych dodatków. Warto używać tylko naturalnych produktów ze sprawdzonego źródła.

monimm82
17-02-2017, 06:21
Ja też uwielbiam piec ciasta! Mam w zakladkach pelno blogow z ktorych korzystam w kuchni. Ostatnio np dekorowalam wielki tort przy pomocy wskazowek blogu http://blog-cukierniczy.pl/ . Wyszedl nieziemsko!

bocadilla26
20-02-2017, 10:51
co do szarlotki to kluczowe jest wybór odpowiednich jabłek. Bez wątpienia na takie ciasto są to złote renety. Częstym błędem jest także dodawanie za dużo cynamonu do "nadzienia". Powinien to być raczej drobny akcencik niż smak całego ciasta

ami_dudek
18-04-2017, 09:41
Jak deser to koniecznie jakieś ciasto z orzechami. Uwielbiam orzechy i zawsze dodaję je do ciast. Aby nie szukać ich po sklepach zazwyczaj zamawiam je w sieci. Bardzo duży wybór różnych bakalii i orzechów znajdziecie na przykład tutaj: http://naturo.pl/orzechy-i-bakalie.

irenka
19-04-2017, 19:15
Ja jestem fanka murzynka oblanego czekolada gorzką najlepiej ;)
Ogólnie wszystko co czekoladowe to lubię.

AnnaMarie711
05-05-2017, 09:36
Ja jestem zbyt leniwa żeby coś sobie sama piec. W drodze z pracy kupuje sobie ciasto, najczęściej tiramisu lub wuzetke, siadam na kanapie i wcinam :D Dodaje do tego czasami syropy monin (https://www.kraina-aromatow.pl/syropy-monin) o smaku amaretto. Bardzo fajne połączenie.

Dafne34
05-05-2017, 21:16
Osobiście jestem wielką fanką racuchów, wszelkiego rodzaju placuszków z owocami, jak i naleśników. Co powiedzie na takie dania, z dodatkiem pasty koskosowej https://ekogram.pl/pl/pasty-i-masla-orzechowe/443-bio-pasta-kokosowa-100-kokos-ekologiczna-250g-ekogram-zielonki.html ?
Ma ona bardzo przyjemną konsystencję, przypominającą nieco dżem i jest tak pyszna, że można ją jeść wprost ze słoika. Przy czym nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, to 100-procentowy kokos. Świetnie podkreśla smak dań i nadaje im lekko egzotyczny posmak:)

vilma
10-05-2017, 13:34
Ja uwielbiam lody! Można z nich przyrządzić bardzo fajne, domowe desery, które na pewno zasmakują każdemu. Najpościej przyrządzić pucharek wypełniony ulubionym smakiem lodów np z http://www.braciakoral.pl/ i wzbogacony bitą śmietaną, sosem owocowym (najlepiej malinowym albo wiśniowym) oraz świeżymi owocami (mogą to być np. jagody, maliny czy inne owoce sezonowe). Całość proponuję dopełnić kruchymi wafelkami, rurkami i świeżą miętą. To dziecinnie proste, a jakie pyszne!

Imielin
14-05-2017, 19:13
Moim ulubionym deserem jest ciasto bezowe z kremem. Uwielbiam je jeść z świeżymi owocami na wierzchu np. malinami.

kinnia
24-05-2017, 05:49
Moim niedawnym odkryciem jeśli chodzi o słodycze i przekąski jest solony karmel https://www.guiltfree.pl/blog/2017/04/30/solony-karmel-dlaczego-smakuje-tak-nieziemsko/. Generalnie smak specyficzny ale jeśli lubicie słodycze to na pewno przypadnie Wam do gustu ;)

janek4v
24-05-2017, 08:56
No taki solony karmel to naprawde super sprawa.

Majka89
19-03-2018, 00:40
Ja swoje desery robię ze śmietanki migdałowej. Kiedyś ciężko mi ją było dostać nawet w sklepach internetowych, ale teraz jest cały czas dostępna tutaj https://zakreconysloik.com.pl/pl/p/Smietanka-migdalowa-BIO-200ml-Ecomil/2550 . Polecam, bo jest zdrowsza od krowiej śmietanki i smakuje moim zdaniem tak samo dobrze a może i lepiej.

DanielaMT77
20-03-2018, 10:32
Co to za deser bez dużej ilości cukru? A okazuje się że może być bardzo dobry no i przede wszystkim zdrowy. Moim sukcesem jest namówienie, w sumie dzięki blogowi https://www.sklep.savpol.pl/blog/zmniejsz-ilosc-cukru-w-diecie-dziecka-i-baw-sie-dobrze-w-kuchni.html na taką kuchnie mojego synka :)

aniaola37
20-03-2018, 13:04
Powiem tak: dla mnie jedynym ograniczeniem jeżeli chodzi o tworzenie deserów jest jedynie nasza wyobraźnia. Ja jak zaczynałam swoją przygodę z pieczeniem to znalazłam stronę https://www.sklep.savpol.pl , kupiłam trochę polew, lukrów czy papilotek i po prostu zaczęłam piec i jakoś wychodziło

mona21
22-03-2018, 09:07
Uwielbiam naleśniki. Dla mnie to danie idealne w każdej postaci. Wystarczy mały dodatek i smakują zupełnie inaczej. Na deser - polecam dżemik owocowy - coś w tym stylu https://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/dzemy/dzemy-owocowe i bitą śmietaną. Całość można ułożyć w torcik i ozdobić świeżymi owocami. Pycha

weronika
16-04-2018, 11:33
Pewnie, jak deser to tylko we wlasnym wykonaniu. Dla mnie nie ma niedzieli bez czegos nowego. Od kiedy poznalam kilka serwisow z przepisami ide po prostu na calego i probuje rozmaitych smakow. Co by nie powiedziec o tych bardziej klasycznych jak buleczki drozdzowe z drzeme to je rowniez uwielbiam. Sekretem jest tutaj znalezienie dobrego przepisu .. moge sie nim podzielic z Wami - https://uwielbiam.pl/przepis/buleczki-drozdzowe-z-dzemem Odpowiednie nastawienie piekarnika .. wychodza przepyszne. Do tego natulanie jakas kawka, ja lubie sobie strzelic mala czarna i jestem zadowolona :)

Arnixx
16-04-2018, 21:44
Ja na deser uwielbiam jeść lody !!

Moniz
18-04-2018, 11:53
Ja z kolei jestem od zawsze wielką miłośniczką gofrów :) Najbardziej lubię je podane z bitą śmietaną i polewą czekoladową.

annamar
19-04-2018, 12:02
Ja to bardzo lubię i desery i dania, różne ogólnie. Obiady często zamawiam z Margaret z Wrocławia. Bardzo lubie Pieróg Margaret jest pyszny!

Rutynka
26-04-2018, 22:31
Jeśli chodzi o desery to pokochacie ciasto marchewkowe a przepis tutaj https://nianio.com.pl/ciasto-marchewkowe-ktore-pokochaja-dzieci-i-dorosli/ Nie dość że zdrowe to jeszcze macie gwarancję że nie przytyjecie. Szczegóły na stronie i mają także inne przepisy.

elabarbara
21-06-2018, 14:46
Dziś cały dzień coś chodziło za mną słodkiego, nie wiedziałam co by zjeść, ale pomyślałam że zrobie szybkie ciasto bez pieczenia. Pomarańczowy sernik na zimno który jest przepyszny. Ten przepis ja kiedyś znalazłam w necie i dziś podrzucam wam link gdzie znajdziecie tam właśnie ten sernik i dwa inne ciasta bez pieczenia http://katalog-urody.pl/wybrane-propozycje-ciast-bez-koniecznosci-pieczenia/

Iwonamalek2
22-06-2018, 07:45
Desery po obiedzie najczęściej kupuje się w sklepach, albo w piekarniach. U mnie to wygląda zdecydowanie inaczej. Zamawiam w sklepie https://www.sklep.savpol.pl/narzedzia-do-modelowania/ specjalne narzędzia dekoratorskie i sama przygotowuje pyszne ciasta i desery, więc wygląda to tak że obiad schodzi na drugi plan.

jloew
23-06-2018, 22:32
A jaką nazwę ma ten deser

iza100
12-09-2018, 10:23
Może warto pomyśleć o kursie cukierniczym? Zobaczcie tutaj https://www.akademiamistrza.pl/wydarzenia/szkolenia-cukiernicze/ jak wiele jest dostępnych rodzai takich kursów. Pamiętajcie, że talent to jedno, ale praktyka czyni mistrza. Gdybym ja lubiła tak bardzo wypieki, jak wy, to nawet chwili bym się nie zastanawiała.

Krzyszu1
14-09-2018, 11:14
Jak dla mnie to idealnym deserem jest sernik z gorzką czekoladą - niebo!

vilma
17-09-2018, 08:50
Lubię desery z dżemem truskawkowym, a zawsze mam w domu ten od Łowicza. Robię np. tosty francuskie, drożdżowe bułeczki, kruche ciasteczka, rogaliki i inne wypieki. Dzieciaki bardzo lubią takie słodkości. Na pewno zdrowsze niż kupione w sklepie batoniki czy czekoladki.

szalona
17-09-2018, 10:59
Ja lubię piec i robić słodkie niespodzianki. Ale teraz trafiłam na propozycję https://candy-shop.pl/produkt-jajka-sadzone-xxl,395.html Są to żelki w kształcie jajek sadzonych. Sprzedawane w dużch opakowaniach. Same żelki też są duże XXL i przyszedl mi do głowy pomysł by zrobić kawał dzieciom. Jak nie lubią jajek sadzonych, to tymi będą się zajadać.

howlerek
18-09-2018, 07:47
Jak dla mnie, to najlepsza opcją na deser jest sernik - koniecznie z gorzką czekoladą na wierzchu <3

zelma
19-09-2018, 19:57
Jak mam ochotę na coś słodkiego, to wieczorami robię sobie słodką ucztę z kakao w roli głównej ;) DecoMorreno smakuje najlepiej, a dodaję do niego dla smaku odrobinę chilli + bitą śmietanę i startą na górze czekoladę. Od razu poprawia się humor :D

kobietka_10
28-09-2018, 10:24
Z deserów to ja lubię kupować już gotowe, które od razu nadają się do zjedzenia. W pracy, czy nawet w domu po obiedzie jak odpoczywam to lubię sobie zajadać serek polmlek truskawkowy z bitą śmietanką, ale czekoladowy i orzechowy też niczego sobie. Teraz muszę w weekend wybrać się na zakupy i sobie zrobić zapas, a przy okazji od razu coś zjem dobrego :)

berry
09-10-2018, 09:56
A na słodko polecam naleśniki albo gofry! Nie tylko dzieciaki je uwielbiają ;) Z powidłami śliwkowymi łowicza to mój faworyt ale moje dzieciaki lubią z klasycznym dżemem truskawkowym. Do tego bita śmietana i można się zajadać.

mozajka
26-10-2018, 10:26
Ja jeśli mam ochotę na deser to sprawdzonym miejsce jakie odwiedzam jest cukiernia Warszawa (http://cukiernia-strzalkowski.pl/) ma sporo takich miejsc gdzie można usiąść, zamówić kawałek pysznego ciacha i wypić smaczna kawę.

justa31
30-10-2018, 20:15
Za mną dzisiaj chodziło coś słodkiego i zrobilam sobie proste ciasteczka z płatków kukurydzianych, użyłam z lubelli tych z pełnego ziarna, pychotka :)

MartynaTrepka
31-10-2018, 14:11
Czy mogłybyście opisać jak pieczecie biszkopt? Mam z tym niemały problem, ciągle mi opada.

OlaK
29-11-2018, 12:51
Ja na pewno mogę polecić Wam Sprawdzona Kuchnia (https://sprawdzonakuchnia.pl/mango-lassi/) który nie tak dawno odkryłam, ale można tutaj znaleźć mnóstwo świetnych przepisów na posiłki, desery czy też koktajle. Polecam zajrzeć jak będziecie szukały inspiracji na coś pysznego dla bliskich, pozdrawiam uśmiech

żanetka
17-01-2019, 20:28
z deserów to lubię sobie zrobić czekoladę do picia z DecoMorreno. Szczególnie w te zimne dni pomaga mi się rozgrzać.

sara898
25-03-2019, 18:24
Szukasz fajnych przepisów na jakieś desery? Na pewno znajdziesz je na stronie https://najlepszewkuchni.pl/ Sama znalazłam tam kilka, które w najbliższym czasie muszę przetestować, bo moja rodzina po prostu uwielbia takie posiłki. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę Wam pomogę.

Muarez
25-03-2019, 20:07
Jeśli o mnie chodzi to kompletnie nie lubię gotować :(

Oluś
02-04-2019, 17:24
Przyznam szczerzę, że nie za bardzo przepadam za słodkim. Jednak, jeśli mam już ochotę na coś słodkiego to robię sobie gofry, dodaje moje ulubione lody chałwowe: http://www.braciakoral.pl/horeca/lody-chalwowe i przyozdabiam owocami :)

kasiakuca
04-04-2019, 13:51
Uwielbiam różnego rodzaju desery i z wielką chęcią je robię. Ale jednak najbardziej lubię domowe wypieki. :)

enigma
04-05-2019, 10:44
Mogę o sobie powiedzieć to samo, ale bardzo smacznym i zdrowym deserem jest też jogurt naturalny z miodem. Poza tym wiele innych ciekawych przepisów także na desery możesz znaleźć na tej http://kuchniajogurtowa.pl/ stronie

inka
11-05-2019, 11:45
Też raczej nie lubię spędzać dużo czasu w kuchni, lecz jeśli chodzi o desery to najczęściej pożytkuje się przepisami na stronie https://www.nutella.com/pl/pl/przepisy-z-nutella . Według mnie są one naprawdę bardzo proste i przede wszystkim szybkie i jeśli szukacie jakiś drobnych przyjemności na poprawę nastroju to jest to idealnie miejsce ;) Dodatkowo nie znam nikogo kto nie lubi Nutelli więc na pewno każdej osobie zasmakuje ;)

eliza104
23-05-2019, 11:51
Tylko nutella nie ma zbyt dobrego składu... Ja już wolę sama sobie robić krem orzechowy.

jollomika
25-05-2019, 14:23
Ja ostatnio jak robiłam ciasteczka na swoje urodziny to nadziewałam je tymi powidłami https://www.herbapol.com.pl/produkt/powidla-sliwkowe . Powiem wam, że wszystkim bardzo smakowały i na prawdę moim zdaniem również wyszły świetnie!

Kara82
26-05-2019, 21:55
Ja niestety muszę stronić od deserów, bo mnie momentalnie zalewa i puchnę jak balon meteorologiczny

enigma
30-05-2019, 21:11
Najlepsze desery to takie które samemu się przygotowuje, mnie ostatnio naszło na muffinki i trafiłam w necie na ten https://www.przepisy.pl/przepis/muffinki-12087 przepis, jest naprawdę bardo przejrzysty i muffinki wychodzą smaczne, nawet laik sobie z ich przygotowaniem poradzi.

czekoladkazwisnia
26-07-2019, 12:20
Ja nigdy nie byłam fanką pieczenia ciast, bo rzadko mi wychodziły. Dlatego na deser zazwyczaj zamawiam jakiś marcepan (https://leonidas-pralineo.pl/product-category/marcepan/) - czy to w czekoladkach, czy w bez niczego. To zdecydowanie mój ulubiony rodzaj słodyczy :)

Ulna
29-07-2019, 18:53
Kocham robić desery i częstować nimi moich przyjaciół :)

gasella
30-07-2019, 12:55
Ja też ale rzadko robię takie typowe ciasta i desery bo jestem na diecie. Najczęściej jeśli już to przygotowuję takie http://www.kuchniajogurtowa.pl/koktajle.html koktajle owocowe fit które są bardzo smaczne, zdrowe i idealne na diecie bo na długo zaspokajają apetyt

Soprana
05-08-2019, 17:23
Dzięki za polecenie, a jakie są Wasze ulubione blogi?

ami_dudek
06-08-2019, 09:24
Na deser polecam muffiny! Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Warto zakupić sobie profesjonalne formy do muffinów: https://www.aledobre.pl/634,Pieczenie_i_dekorowanie_muffinow/2-635,Formy_do_muffinow/. To znacznie ułatwi zadanie.

witka
06-08-2019, 14:35
Ja uwielbiam tiramisu i szarlotkę (najlepszą robi moja babcia i nic tego nie zmieni :D )

drakarcys123
07-08-2019, 08:43
Myślę, że do deseru lub jako deser, można napić się szklanki soku pomarańczowego. Widziałam tutaj : https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003006618611 , że akurat jest promocja na 2L soku Caprio, więc myślę, że warto zajrzeć i zobaczyć co jeszcze warto zakupić.

Paulisss
07-08-2019, 11:45
Jeżeli szukacie inspiracji i chcecie wybrać się do dobrej restauracji, to koniecznie musicie spróbować przepysznych dań w knajpie https://www.restauracjanadpotokiem.pl/ przyznam, że to najlepsze jedzenie jakie jadłam do tej pory w moim życiu. Uwielbiam do nich wracać, zabieram tam Prawie każdego:)

gabriela90
09-08-2019, 08:22
Jeśli lubicie piec to na pewno zainteresują Was też akcesoria cukiernicze. Duży ich wybór znalazłam ostatnio na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl. Warto wyposażyć się chociażby w różnego rodzaju formy do pieczenia, a nawet dekoracje do wypieków. Dzięki temu będą się świetnie prezentować.

żanetka
09-08-2019, 20:20
warto się przełamać i samemu zacząć robi jakieś ciasta. ja ostatnio robiłam ciasto porzeczkowe.
https://uwielbiam.pl//przepis/porzeczkowiec
Wszystko wyszło smacznie i bez problemu. Warto spróbować.

malkontentis
11-08-2019, 16:45
Będąc przy deserach i słodkich rzeczach, wiecie jaki miód jest najzdrowszy? Ja też nie wiedziałam :) Jednakże na tej stronie : https://www.bee.pl/ktory-miod-jest-najzdrowszy--a-548.html znalazłam wiele ciekawych informacji na ten temat i teraz już wiem jaki miód wybierać pośród wielu :)

Andzela90
11-08-2019, 20:32
Lubię desery, ale niestety nie umiem sama przyrządzać. Kogel mogel mi wychodzi :D Ale kiedyś próbowałam tiramisu i wyszła mi katastrofa :)

Wera
04-09-2019, 21:54
Jeśli jeszcze szukacie ciekawych pomysłów na deser to polecam również sprawdzić świetny blog https://www.piramida-steakhouse.pl na którym znajdziesz kilka ciekawych propozycji w zakresie pysznych deserów, ale również pomysłów na obiad. My z dzieciakami uwielbiamy w weekend zrobić sobie gofry z owocami :)

Marra
13-09-2019, 10:28
A co najbardziej lubią wasze dzieci? W naszym przypadku jest to https://www.ferrero.pl/Kinder-Produkty/. Trzeba przyznać, że czekolada jest jedyna w swoim rodzaju i smakuje znakomicie ;)

astoriaa
13-09-2019, 16:10
Ostatnio kupiłam sobie wyposażenie do kuchni z którego jestem bardzo zadowolona. Trochę uderzyło mnie to po kieszeni, ale było warto. Zwłaszcza, że prawdopodobnie będzie mi służył latami, a może jeszcze zostawię je dzieciom :p

aldonkaa
27-11-2019, 10:41
Ja to należę do tych ludzi, którzy wolę zdecydowanie bardziej jeść niż piec i przyrządzać te wszystkie słodkości. Dlatego jak mam ochotę na coś słodkiego to po prostu wstępuję do http://piekarniaskalski.pl/ i sobie kupuję to na co mam ochotę.

monserrate.ondricka
27-11-2019, 11:41
Desery są najlepsze.

Karola34
10-12-2019, 16:35
Oj tak.. Desery to zdecydowanie coś wspaniałego :) Też uwielbiam je jeść a ich robienie wychodzi mi całkiem nieźle. Mogę wam polecić całkiem fajny przepis - https://uwielbiam.pl/przepis/tort-czekoladowy-z-kremem-cynamonowym. Rewelacyjnie smakuje a jeśli chodzi o samo przyrządzenie to też nie jest to jakaś strasznie trudna rzecz :) Także polecam! :)

sara898
21-12-2019, 12:23
Szukasz fajnych przepisów na jakieś desery? Na pewno znajdziesz je na stronie https://najlepszewkuchni.pl/przepis/*/ Sama znalazłam tam kilka, które w najbliższym czasie muszę przetestować, bo moja rodzina po prostu uwielbia takie posiłki. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę Wam pomogę.

vilma
27-12-2019, 14:08
Ze zdrowych, wartościowych przekąsek, ja kupowałam na https://krukam.pl/ pyszne batoniki, bez dodatku cukru. Moim ulubionym jest ten, który ma w składzie daktyle, orzechy włoskie, jabłko suszone, cynamon. Pychotka i do tego sama natura! :)

Paulisss
22-01-2020, 21:33
Witam,zalezy mi na tym,aby na przyjeciu podac muffinki w ladnych foremkach. Bardzo zalezy mi na tym,aby zaprezentowac sie odbrze,poniewaz pierwszy raz spotkam sie z rodzina mojego chlopaka. Co sądzicie o tym https://pantalerzyk.pl/zestawy-do-wypiekow ? Chętnie poznam opinie.

drakarcys123
25-01-2020, 07:10
Uwielbiam torty i nie ukrywam, że najczęściej zamawiam je na tej stronie : https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-komunijne Mają najciekawszy wybór i bardzo atrakcyjne ceny. Dajcie znać, co sądzicie o ich propozycjach w zakresie tortów.

Jaane
25-01-2020, 19:53
Ja uwielbiam domowe ptasie mleczko, ale potrafię tego tyle zeżreć, że zapadam w śpiączkę

KonradSkal
28-01-2020, 14:12
HEj uważacie, że powinno się stosować smary do maszyn do lodów (https://horecaparts.pl/smar-do-maszyny-do-lodow-oraz-maszyny-do-bitej-smietany) ? Czy do wymiany smaru, trzeba wzywać fachowca? Coś mi piszczy w lodziarce więc chyba najwyższy czas ją nasmarować. Co myślicie, kupować smar, czy raczej po kogoś najpierw zadzwonić?

eliza104
29-01-2020, 07:19
Nie mam zielonego pojęcia. Nie lepiej spytać specjalisty?

gasella
04-03-2020, 07:25
Moim ulubionym deserem jest taki blok czekoladowy https://www.przepisy.pl/przepis/blok-czekoladowy , odkąd pamiętam zawsze mi smakował ale dopiero odkąd znalazłam ten przepis potrafię zrobić go sama

astraso
08-03-2020, 16:57
Na tej stronie znajdziesz informacje o tym: http://www.odchudzanie-dietetyk.pl/viagra-sprzymierzeniec-wielu-mezczyzn/

eliza104
10-03-2020, 11:20
Czasami robię sobie taki deserek z kremu mascarpone i bezy. Do tego owoce - jest prosto, szybko i efektownie.

paulina.piwko98
13-03-2020, 17:16
a może pizza na deser?
polecam tą z Babilonu w Krakowie
http://pizzababilon.pl/
Najlepsza pizza w całym Krakowie!

Karola34
19-03-2020, 17:55
Ja lubię wszelkiego rodzaju ciasta :) Ostatnio mam trochę więcej czasu więc sobie eksperymentuję w kuchni i wpadłam na całkiem fajny przepis. Naprawdę rewelacja, warto zerknąć - https://uwielbiam.pl/przepis/jablecznik-7. Oprócz tego, że pyszne to jeszcze nie jest trudne w wykonaniu :) Polecam :)

walka88
29-04-2020, 09:26
Rzadko robię desery, bo moi domownicy nie lubią za bardzo słodkich rzeczy, chętniej jedzą przekąski na słono. Ja natomiast co jakiś czas mam ochotę na coś słodkiego i wtedy najchętniej sięgam po serek danio. Najbardziej lubię śniadanio jagły z miodem i żurawiną, jest smaczne, a do tego pożywne. :) Jeśli też lubicie smaczne przekąski to na stronie: https://danio.com.pl/ można przejrzeć wiele smaków tych pysznych serków.

patposit48
30-04-2020, 14:18
pozycjonowanie stron internetowych Poznań (https://positioning.site/pozycjonowanie-stron-www-w-poznaniu)

kunisza
06-05-2020, 10:14
Nie umiem piec ciast, dlatego zawsze znajduję inne propozycje deserów.

stranger8
08-06-2020, 17:13
Wszystko jest kwestią tego jaki ma się gust. Są ludzie lubiący jedynie ciasta robione na szybko, bez pieczenia. Dla mnie też jest to świetna alternetywa jeśli w danym momencie nie mam czasu na zrobienie ulubionego przez domowników tortu. Ostatnio także interesowałem się dodatkami w postaci deserów oraz ożeźwiających koktajli. W sieci jest cała masa przepisów więc postanowiłem sprawdzić kilka. Na ten moment najlepiej wypada ten - https://uwielbiam.pl/przepis/koktajl-owocowy-z-kakao Idealnie sprawdza się jako dodatek do lekkiego śniadania.

sara898
20-07-2020, 13:36
Ja przepadam za deserami, zawsze po obiedzie muszę coś słodkiego przekąsić, jakieś ciasto. Znalazłam niedawno ten https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/przepis/przepis-na-szybkie-ciasto-czekoladowe/ przepis na ciasto czekoladowe i powiem wam że tak mi posmakowało że już kilka razy je przyrządzałam. Jest szybkie i proste w zrobieniu więc was też zachęcam.

J0ann15
30-07-2020, 08:56
Ja za to kocham desery, zarówno je przygotowywać, jak i jeść! Dlatego zawsze staram się znaleźć nowy i ciekawy przepis. Ostatnio w lodówce miałam spory zapas serków Danio, bo moje dzieci je uwielbiają i chciałam je wykorzystać do przygotowania pysznego deserku. Zaczęłam szukać w internecie i trafiłam na stronę: https://danio.com.pl/, na której właśnie znalazłam przepis na smaczne serniczki cytrynowe z porzeczkami. Jeśli lubicie łakocie jak jak ja to na pewno też Wam zasmakują. :)

szalona
12-08-2020, 10:10
Bardzo lubię samodzielnie przygotować dobry deser po obiedzie. Korzystam np z tej pasty tu https://www.bee.pl/amaizin-pasta-kokosowa-200-g-bio_p17823.html Jest to produkt w 100% ekologiczny. Bardzo wzbogaca smak przygotowanych deserów.

KarolaaW
12-08-2020, 21:50
A jak do deseru będziecie szukali fajnych propozycji smakowych typu konfitury, czy dżemy to jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na Eterno. Fajne kompozycje smakowe, dobry zakres cenowy i zawsze miła obsługa która zapewnia sprawną realizację :)

Ellen
13-08-2020, 13:02
Ostatnio jadlam super wloski deser z nasączonego biszkopta, na to taka lekka pianka smietankowo-cytrynowa i na to pokruszone makaroniki. Pyszny byl.

astraso
16-08-2020, 14:11
Na tej stronie www zostało wyjaśnione o co w tym chodzi https://presscontent.pl

enigma
30-11-2020, 11:06
Lubię przygotowywać różne desery, jedne lepiej mi wychodzą inne gorzej ale wiele się nauczyłam też czytając tego https://www.przepisy.pl/blog kulinarnego bloga, skorzystałam z wielu porad jakie tu znalazłam dzięki czemu o wiele lepiej sobie radzę w kuchni

grave
30-11-2020, 12:06
Chcąc schudnąć można pomyśleć o tym, by wykupić sobie catering Rumia (https://fitkalorie.pl/rumia). Wtedy już mamy gotowe posiłki i przyniesie to bardzo dobre efekty. Zrzucenie wagi nie musi być trudne i męczące. Warto zadbać przede wszystkim o zmianę swojej diety.

melody
30-11-2020, 12:08
Mnóstwo osób dziś uwielbia właśnie diety pudełkowe (https://dietytreningowe.pl/diety/), bo dzięki nim nie trzeba gotować w domu, a je się zdrowo i odpowiednią ilość kalorii. Warto o tym pomyśleć, szczególnie jak chce się dużo schudnąć. To będzie bardzo pomocne.

ada_90
30-11-2020, 15:27
Dobre efekty da nam dieta, jeśli będzie dopasowana do naszych potrzeb. Właśnie można się skonsultować z dietetykiem link (https://perfekcyjnalinia.pl/) i wtedy wiadomo, że jemy konkretne posiłki i składniki, których potrzebuje nasz organizm.

eliza104
04-12-2020, 10:57
A jakie fit desery robicie? Ja lubię takie na bazie twarogu, z owocami i granolą.

zenka
26-12-2020, 21:14
Uwielbiam desery. Rewelacyjne ciasta znajdziecie tutaj http://pitraszenie.blogspot.com/ . Palce lizać. Zawsze serwuje, jak przyjdą goście.

martade
11-01-2021, 22:46
Jeśli kochacie, tak jak ja, pasty orzechowe to najlepsze znajdziecie online w https://nutura.pl/pl/pasty-orzechowe Przepyszne pasty mają - np. z orzechów laskowych, z pistacji, ooo i jeszcze pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem rodzynek i cynamonu - wszystko to same pyszności i to o dobrych składach.

Witkowa
28-01-2021, 17:15
Ja uwielbiam wszystko, co czekoladowe, więc jak tylko znalazłam w sieci przepis na brownie na thermomix (https://thermodieta.pl/brownie-migdalowe-na-thermomix), od razu go wypróbowałam ;) Ciasto wyszło bardzo dobre, nawet lepsze, niż się spodziewałam ;) Jeśli również macie takie urządzenie w domu, to polecam ;)

Nermi
29-01-2021, 07:55
Lepiej unikać deserów, nie ma potrzeby jeść ich codziennie

jjusti18
30-01-2021, 21:07
Widzę, że rozglądacie się za przepisami, to dobrze się składa, bo znalazłam super stronę https://msm-monki.pl/przepisy/ i możecie tam znaleźć naprawdę fantastyczne propozycje na posiłki ciepłe, chłodniejsze, czy przekąski. Tam każdy znajdzie coś smacznego dla siebie.

Majka33
12-02-2021, 22:15
Przecież od czasu do czasu można zjeść coś słodkiego ;) Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie warto wybrać się po ciasta, to ja mogę Wam podrzucić cukiernię https://happycakes.pl/ To super opcja w kontekście zarówno pojedynczych zamówień, jak i przygotowania ciast na całe imprezy, więc warto ich sprawdzić :)

Sylwia93
14-02-2021, 14:41
Jeżeli lubicie desery z wykorzystaniem orzechów to polecam zakupy na https://www.ceneo.pl/Bakalie/Rodzaj:Orzechy_wloskie.htm . Od dawna zamawiam tam różne orzechy bo są znacznie tańsze niż w normalnych sklepach.

Grzybek
22-02-2021, 08:21
Ja uwielbiam przyrządzać desery, najczęściej na zimno :) Często do moich wypieków cukierniczych używam żelatyny, niekiedy w dużych ilościach, używam jej również do potraw typu galaretek. Kupuję żelatynę na https://jawo2008.pl/371-zelatyna-spozywcza.html, super zdrowych i naturalnych produktów!

laska88
27-05-2021, 20:05
ja tam bardzo lubię czekoladę i cieszę się też, że wiele ludzi zamiast bonów prezentowych kupuje mi po prostu czekoladki z https://chocolissimo.pl/ , bardzo mnie to cieszy, ponieważ słodycze od zawsze sprawiały mi największa radość.

Valantia
27-05-2021, 21:08
Ja tam staram się unikać deserów

gino.davis
28-05-2021, 09:20
moim ulubionym deserem jest pate choux

Pariakin77
28-05-2021, 18:35
A ja tam się na tym nie znam, ale jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o pożarnictwie, to warto wejść na https://askarprotect.pl/ .

Pabolek42
03-06-2021, 14:27
Deser po obiedzie jest bardzo ważny.

Fabiana
03-06-2021, 16:56
Dla mnie deser to coś z czego mogę łatwo zrezygnować

CarmillaLeFanu
24-07-2021, 21:38
Na deser to najlepiej dobre lody a najlepsze w Gliwicach są w kawiarni Klapec https://www.klapec.pl/oferta/lody-mistrzowskie/lody-rzemieslnicze To zdecydowanie nasz numer jeden, przynajmniej raz na tydzień w sezonie letnim lądujemy u nich i oddajemy się tej przyjemności :)

alina83
27-07-2021, 23:41
Na deser to najlepiej dobre lody a najlepsze w Gliwicach są w kawiarni Klapec https://www.klapec.pl/oferta/lody-mistrzowskie/lody-rzemieslnicze To zdecydowanie nasz numer jeden, przynajmniej raz na tydzień w sezonie letnim lądujemy u nich i oddajemy się tej przyjemności :)

O tak, o tej porze roku lody to zdecydowanie deser nr jeden!! :) Jeśli szukacie w Pszczynie smacznych lodów to podpowiem wam, że najlepsze włoskie lody rzemieślnicze kupicie na rynku w lodziarni Piano Nobile https://www.pianonobile.pl/lodziarnia Specjalizują się w boskich deserach lodowych, ja najchętniej nie poprzestałabym tam na jednym deserze :D

kastanio
01-08-2021, 11:32
Chyba nie ma u nas na forum osoby, która nie lubi gofrów. Zgadzam się w 100%! Gdybyście szukali dobrej gofrownicy to polecam zerknąć na model https://burnpc.pl/recenzje/gofrownica-gastroback-42424/ u nas w domu właśnie taka jest od jakiegoś czasu i bardzo dobrze się sprawuje. Pozdrawiam!

Holukas66
07-08-2021, 14:39
A wy co uważacie o tym temacie?
----------------------------------------------
opryszczka recepta online (https://heals.pl/wniosek/opryszczka/)

Yoria
07-08-2021, 20:36
Ja tam deserów nie robię

nosleep
24-08-2021, 19:55
Ja jestem fanka wszelkich słodkości, dlatego często w domu przygotowuje rozmaite desery. Teraz jest sposób owoców więc staram się wykorzystać to, co można dostać w sklepie. Fajne przepisy na desery z owocami (i nie tylko) znalazłam w serwisie https://fajnegotowanie.pl/przepisy/rodzaje-posilkow/deser/ . Tu jest też sporo pomysłów na desery w wersji fit, co mnie bardzo cieszy bo jestem łasuchem, a nie chciałabym przytyć od objadania się tymi wszystkimi pysznościami :)

Torastan65
26-08-2021, 19:53
Jaki wy preferujecie do kawusi?

miska91
30-08-2021, 18:58
Ja bardzo lubię czekoladę! Ostatnio trafiłam na http://www.mistrzostwa-mlodych-kucharzy.pl/ i zastanawiam się nad zamówieniem sobie czekolady do picia. Będzie idealna na jesienne i zimowe wieczory przy kominku! Lubicie czekoladę?

malkontentis
21-09-2021, 10:41
Jak już jesteśmy w temacie kuchni, to powiem wam, że mnie ostatnio udało się zamówić bardzo oryginalne Formy do pieczenia (https://www.ceneo.pl/Formy_do_pieczenia). Nie kosztowały wiele, bo akurat trafiłam na bardzo interesującą promocję. Dodatkowo, polecam wam zaglądać na stronę Ceneo, ponieważ można tam znaleźć wiele przydatnych produktów w dobrych cenach

luiza30
03-01-2022, 15:20
A u nas w domu najlepszym rozwiązaniem są muffiny. Uwielbiamy w każdej postaci, chociaż każdy z domowników ma swoje ulubione warianty. Córka woli czekoladowe, ja natomiast zdecydowanie wolę inne wersje, jak np. jogurtowe muffiny (https://olejrzepakowy.com/recipe/muffiny-jogurtowe-z-truskawkam/), ale nie pogardzę też innymi wariantami. U nas w domu takie same łasuchy mieszkają ;)

karioka
15-12-2022, 17:38
Sama nie mogłam sobie z cellulitem poradzić a teraz chodzę na endermologię do salonu Mariposa w Warszawie https://endermologia-warszawa.pl/ i poprawa jest już widoczna, z takich efektów jestem bardzo zadowolona.

Majka33
30-01-2023, 21:03
Teraz możliwości jest mnóstwo w zakresie znajdowania wyjątkowych słodyczy. Właśnie dlatego uważam, że warto przemyśleć, co byłoby najlepszym wyborem pod kątem zainteresować danej osoby. W https://manufakturaczekolady.pl/kategoria-produktu/narzedzia-czekoladowe/ widziałem czekoladowe narzędzia. Myślę, że może być to ciekawym pomysłem dla majsterkowicza :)

aleks454
01-02-2023, 11:24
Gdzie Wy szukacie nowych przepisów na desery?

opinie airmax (https://testujnet.pl/dostawcy/internet_airmax)

bebe456
09-02-2023, 11:44
Jeśli lubicie słodycze i testowanie nowych smaków, to na stronie https://foodex24.pl/category/slodycze znajdziecie sobie słodycze z Ukrainy. Myślę, że bez żadnego problemu będziecie mogli znaleźć tam coś fajnego dla siebie i sprawdzić, czy takie smaki Wam odpowiadają. Zerknijcie i przetestujcie!

Bambi89
25-04-2023, 20:45
A czy lubicie przykładowo piec? Bo chociażby ja planuję teraz trochę bardziej poeksperymentować w tym kierunku i chciałabym w szczególności wypróbować opłatek na tort (https://waferspremium.pl/) . Jestem ciekawa jak się go stosuje w praktyce i co mi wyjdzie? Ale widziałam w sieci wstępnie jego zastosowanie, to robi wrażenie.

Habla
25-04-2023, 21:21
Ja lubię desery, ale muszę z nimi uważać

kanda
26-04-2023, 07:29
Tutaj proponuję takie słodkości - https://best-market.pl/slodycze/ Myślę, że coś co nie jest dobrze znane na polskim rynku, może zrobić dużą różnicę. Dlatego stawiajcie na konkrety, a na pewno będziecie zadowoleni. Z naszej perspektywy to był genialny zakup.

jjusti18
16-05-2023, 16:43
Jak poszukujecie artykuły cukiernicze, to tutaj https://elhandel.pl/kwiaty-cukrowe-c-2_112_113.html śmiało możecie się rozglądnąć. U nich znajdziecie najróżniejsze opcje w tym zakresie - do przyborów, po cukrowe nawet dekoracje, które zdecydowanie urozmaicą wasze wypieki. Także warto rzucić tam okiem.

Rawiec
16-05-2023, 20:35
Ja uwielbiam desery, ale muszę od nich stronić ;)

---
pomoc drogowa Rzeszów (https://laweta24.rzeszow.pl/)
Laweta Rzeszów AUTO Pomoc drogowa
email - autolawetapomocrzeszow@gmail.com
tel - 172000112
ul. Macieja Rataja 16/2 Rzeszów

wilkdaria54
17-05-2023, 09:30
Uważam, że lepiej jeść mniej, ale wszystko po trochu. Nie ma co sobie odmawiać tego, czego lubimy. Tylko wiadomo, że z umiarem. Najlepszym rozwiązaniem jest catering dietetyczny. Mogę polecić Wam ten - https://dietykieta.pl/. Sprawdzony przeze mnie ;)