PDA

View Full Version : Co ze schodami?


MrAnja87
05-02-2015, 09:51
Budujemy nasz wymarzony dom. Ponieważ mamy już gotowe tynki i posadzki, to pomyślałam, że warto już rozglądać się za schodami, które będą prowadziły na poddasze.Nie zdecydowaliśmy się na schody zbrojeniowe, bo nie mogliśmy sobie pozwolić na obszerną klatkę schodową. Musimy wybrać jakąś samonośną konstrukcję. Nie wiem, czy mają to być schody wspornikowe, czy jakieś modułowe. Zupełnie nie wiem, czy któreś z nich są lepsze. Moi wszyscy znajomi mają betonowe schody, na które położyli drewno. Nie mam więc żadnej osoby, która mogłaby podzielić się doświadczeniem, dlatego piszę na tym forum z nadzieją, że u was w domkach są samonośne konstrukcje schodów.

jasimnka
07-02-2015, 18:52
Moim zdaniem schody modułowe w 100% zaspokoją Twoje wymagania. Wyglądają bardzo estetycznie, przy okazji nie zajmują dużo miejsca (co w Twoim przypadku jest wręcz zbawienne) no i są bardzo popularne więc będziesz mogła przebierać niczym w ulęgałkach wybierając warianty kolorystyczne, wykończenia i tego typu sprawy. Także bierz śmiało, nie pożałujesz

emelia1006
10-02-2015, 09:00
Mi osobiście bardzo podobają się schody wspornikowe, sama mam takie schody w domu i służą mi one już około pięciu lat:) Takie schody najlepiej prezentują się bez barierek, ale jak ktoś ma małe dzieci to radziłabym zamontowanie jakiejś balustrady.. może szklaną? Też dobrze się prezentuje, ale niestety jest dość uciążliwa w utrzymaniu, bo widać na niej wszystkie odciski;/ W każdym razie coś takiego polecę:)
http://www.ariadna.mojabudowa.pl/pliki/ariadna/image/schody3(1).jpg

ultralaveta2273
10-02-2015, 17:38
Mi osobiście bardzo podobają się schody wspornikowe, sama mam takie schody w domu i służą mi one już około pięciu lat:) Takie schody najlepiej prezentują się bez barierek, ale jak ktoś ma małe dzieci to radziłabym zamontowanie jakiejś balustrady.. może szklaną? Też dobrze się prezentuje, ale niestety jest dość uciążliwa w utrzymaniu, bo widać na niej wszystkie odciski;/ W każdym razie coś takiego polecę:)
http://www.ariadna.mojabudowa.pl/pliki/ariadna/image/schody3(1).jpg
Też uwielbiam takie schody, ale mimo wszystko doradzałabym jednak chociaż niewielką balustradę ze względów bezpieczeństwa. Każdy może się zachwiać czy lekko stracić równowagę i schody bez barierek stanowią zagrożenie. A już jak i są dzieci to w ogóle staje się to dla nich bardzo niebezpieczne.

onemarguerite85
13-02-2015, 11:10
Również polecam schody wspornikowe. Mam je u siebie w domu i bardzo sobie chwalę, bo są są nie tylko estetyczne, ale też zwracają uwagę swoim designem. Jedyny problem to te nieszczęsne barierki, które odbierają im uroku, ale są konieczne przy małych dzieciach.

elka77
13-02-2015, 11:21
Jak sobie na nich radzić po pijaku? :)

Zuza
18-02-2015, 16:15
;) dobre...

zulma
04-03-2015, 18:45
Zawsze można podeprzeć się balustradą ;) Jak dla mnie to obowiązkowy element schodów. Ze względów bezpieczeństwa, to wiadomo, ale estetycznych też.
Najbardziej podobają mi się szklane balustrady w stylu tych: http://vetro.pl/balustrady-szklane.html . Póki co mogę sobie pogdybać, bo na żaden remont u nas niestety się nie zanosi ;)

Adelka
06-05-2015, 10:47
Jak sobie patrzę na te schody wspornikowe to nie wiem czy zastosowałabym je w swoim mieszkaniu. Wyglądają dość dobrze ale są trochę przerażające. Te bez balustrady nie wiem czy dobrze by się sprawdziły szczególnie jeśli ktoś ma lęk wysokości.

Jestem zdania,że warto jest zainwestować w schody z drewna. Niekoniecznie tradycyjne, jest wiele modeli nowoczesnych.
Zerknij sobie na galerię tutaj:
http://otoschody.pl/ - jest to firma, w której zamawiałam schody dla siebie. Mają tam duże doświadczenie:)
Wybrałam takie:
http://otoschody.pl/photos/gallery/3053_schody_krecone7.jpg

ayris
25-01-2017, 12:22
Jesli chcesz miec schody drewniane to elementy konstrukcyjne do nich możesz zamówić na http://krajowy.biz/firma,kornikcompl My mamy betonowe schody i bardzo tego żałuję Drewniane schody mają swój klimat i świetnie się prezentują.

ilpo45
03-03-2017, 15:40
Ja długo zastanawiałem się, jakie mam wybrać schody prowadzące na piętro do mojego domu. W końcu zdecydowałem się na schody samonośne (http://schodykozubek.pl/) i jestem zadowolony z tego wyboru. Skorzystałem z usług tej firmy, ponieważ ma ona w tym doświadczenie. Można u nich wybrać schody, np. na konstrukcji stalowej albo metalowej.

marlenkaa
30-06-2017, 09:22
Co do wyboru schodów, to warto zajrzeć sobie do schody kamienne warszawa (http://dario-stone.pl/) . Uważam, że oferta naprawdę godna polecenia, więc może i wam realizacje schodów z kamienia się spodobają.

gabriela90
02-01-2018, 08:47
Dla mnie jeśli chodzi o kwestię schodów to w grę wchodzą tylko schody drewniane. Polecam więc rzucić okiem na ofertę pracowni stolarskiej Modrzew: http://modrzew.pl/. Wykonują schody z litego drewna takiego jak buk, dąb czy jesion.

Dafne34
06-02-2018, 21:30
Pewnie nadal najpopularniejszym rozwiązaniem są schody drewniane. Moim zdaniem jednak na pewno na uwagę zasługują także niebanalne rozwiązania, jak chociażby schody, wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne w ofercie Kobamet http://www.kobamet.pl/oferta/schody-szklane/ . Ich stylistyka jest bardzo ciekawa, a jednocześnie wybierając artykuły dostępne u tego producenta, możemy mieć pewność, że stawiamy na wysoką jakość.

beti13
14-06-2018, 08:28
Schody drewniane są i podejrzewam że jeszcze przez długi czas będą najpopularniejszym rozwiązaniem. Na schody ze stali nierdzewnej decydują się głównie osoby które świeżo wybudowały dom i chcą mieć nowoczesny design. Do takich schodów najlepiej będzie również dokupić balustrady również ze stali nierdzewnej. Sama posiadam drewniane schody polakierowane ciemną farbą oraz jasne szklane balustrady (https://chrom-system.pl) z nierdzewki.

Kostka
15-06-2018, 07:14
Jak dla mnie najlepszym wyborem są zdecydowanie schody drewniane, ale rzecz jasna z dobrego drewna. wiadomo, trzeba też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.