PDA

View Full Version : zdrowe śniadanie


Strony : [1] 2

jasimnka
06-02-2015, 08:04
Kanapka z polędwicą z indyka, papryką i pomidorem

Kanapka z polędwicą z indyka, papryką i pomidoremSkładniki:

bułka pełnoziarnista z pestkami dyni
polędwica z indyka- duży plaster
papryka czerwona lub żółta
pomidor -2 koktajlowe lub 2 średnie plastry pomidora czerwonego
sałata do woli

jasimnka
06-02-2015, 08:05
Omlet z musli

omlet z musliSkładniki:

jajka kurze – 2 sztuki
mąka (najlepiej pełnoziarnista) – 2 łyżki
musli – 3 łyżki
szczypta soli
szczypta proszku do pieczenia
ulubiony dżem i owoce
masło – 1 łyżeczka

Przygotowanie:

Białka jajek ubijamy ze szczypta soli na sztywną pianę, dodajemy żółtka. Dodaj przesianą mąkę z proszkiem. Wszystko delikatnie mieszamy. Na końcu dodajemy musli. Na patelni rozpuszczamy masło i wlewamy ciasto. Smażymy z dwóch stron na złoty kolor. Omlet podajemy posmarowany dżemem i z owocami.

gatsby
18-02-2015, 12:23
Ja na śniadanie nie dałabym rady zjeść omleta.

erykk555
27-02-2015, 08:20
owsianka
Składniki:

150 g płatków owsianych,
250 ml mleka 0,5%,
1 łyżka waniliowego białka serwatkowego,
1 łyżka syropu klonowego,
1 łyżka siemienia lnianego,
szczypta cynamonu.

Sposób przygotowania

Wsyp płatki do małego garnka i zalej je mlekiem. Gotuj na dużym ogniu 5-8 minut. Odstaw i wymieszaj z białkiem serwatkowym i syropem. Przelej do miski, posyp siemieniem lnianym i cynamonem.

Korzyści dla Ciebie

Przewidujesz długi i ciężki dzień? To śniadanie jest dla Ciebie. Ma wprawdzie nieco kalorii (szczerze mówiąc, od cholery), ale za to utrzyma Cię na nogach bardzo, bardzo długo.

eliza104
27-02-2015, 12:42
Jajko sadzone smażone w sosie pomidorowym - bardzo proste i szybkie śniadanie, które jest naprawdę sycące.

femme.m
28-02-2015, 19:01
Ale już nie takie zdrowe, bo smażone :)

pikok
01-03-2015, 08:55
Omlet z warzywami!

klemcia88
02-03-2015, 12:03
Ratunkowa frittata

Składniki:

2 jajka,
1/2 ugotowanego buraka,
1 mały filet wędzonej makreli,
45 g koziego sera,
1 łyżeczka oleju lub masła klarowanego.

Sposób przygotowania

Czasem się przydarza taki bolesny poranek, ale i jego, drania, trzeba przetrzymać. Oto ratunkowy przepis: do miski wbij cicho jajka i cicho wymieszaj z solą i pieprzem. Na patelni rozgrzej cicho tłuszcz i wrzuć cicho małe kawałki buraka. Smaż cicho 1 minutę, wlej jajka, dodaj na górę kawałki makreli (bez skóry) i pokruszony kozi ser. Cichutko podsmażaj 3 minuty na małym ogniu, przenieś patelnię do piekarnika, nastaw funkcję grill i zapiekaj od góry jeszcze przez 3-4 minuty. Przełóż na talerz i cicho zjedz.

dareczka2
02-03-2015, 20:57
jajecznica na mleku
Składniki:

3 jajka
łyżka masła
2 grube plastry żółtego sera
1/5 szklanki mleka
szczypiorek (wedle uznania)
sól, pieprz

Jajka rozbijamy do miseczki. Mleko spieniamy, dodajemy do jajek. Solimy, pieprzymy i wszystko razem mieszamy. Smażymy na masełku z żółtym serem pokrojonym w kostkę. Smażymy na wolnym ogniu, by ser zdążył się rozpuścić. Podajemy posypaną szczypiorkiem.

Smacznego!

Adelka
11-03-2015, 12:06
Moje najlepsze i najzdrowsze śniadanie? Kefir plus suszone owoce ! Uwielbiam.Po pierwsze :czuję się po tym nasycona oraz pełna energii
Po drugie: mam świadomość,ze zapewnia to organizmowi bardzo wiele dobrych składników oraz nie szkodzi.
Swoją drogą to czy kupujecie jedzenie w sklepach eko? Sama zaczęłam jakiś czas temu.Wcale nie jest to drogie, obecnie produkty takie zamówi się w dobrych cenach przez internet:
http://www.smakiziemi.eu/17-bio-zywnosc
Ewentualnie można poszperać jeszcze w sklepach stacjonarnych .

mychaa7788
12-03-2015, 21:59
Serek a la tzatziki
serek ziarnisty wiejski z 1/2 ogórka startego na tarce, 1/2 ogórka pokrojonego w plasterki, łyżką oliwy, kilkoma oliwkami pokrojonymi w plasterki, 2 łyżkami zarodków pszennych, doprawiony do smaku solą, pieprzem ziołowym i ziołami + 2 wafle ryżowe
Koktajl cytrusowy
1/2 pomarańczy, 1/2 grejpfruta, 2 mandarynki zmiksowane z jogurtem naturalnym (200 g) i łyżeczką miodu + grahamka z 2 plasterkami sera żółtego (albo polędwicy) i liściem sałaty
Kanapka z pastą jajeczną
2 listki żytniego pieczywa chrupkiego z pastą: jajko na twardo, 10 dag półtłustego twarogu, dymka ze szczypiorkiem, sól i mielona papryka; 1/2 pomidora, sok pomarańczowy
Grzanki z twarogiem kozim
2 kromki pieczywa razowego zapieczone w opiekaczu z 2 łyżkami miękkiego sera koziego, podane z sałatą skropioną sosem winegret, przybrane kilkoma winogronami, szklanka soku warzywnego

Jenny
16-03-2015, 21:02
Całkiem dobre te przepisy ten ostatni mi się bardzo podoba - chociaż mam tutaj takie pytanie czy ktoś już próbował ten przepis bo zapowiada się smacznie : )) ja to akurat po prostu na śniadanie zazwyczaj robię jakąś jajecznicę lub jeśli chleb jest jakiś czerstwy to robimy sobie grzanki i nie jest tak źle.

eliza104
18-03-2015, 20:19
Ostatnimi czasy robię bardzo owocowe śniadania, często oparte na różnych placuszkach. Są zdrowe i sycące - idealne na rozpoczęcie dnia.

Michalinka1814
21-03-2015, 20:12
musli z owocami

SKŁADNIKI : na cztery pucharki
400 ml jogurtu greckiego Pilos
250 g jeżyn lub (malin,porzeczek,borówek )
kilka łyżek musli
2 łyżki płynnego miodu
PRZYGOTOWANIE :
Jogurt dokładnie mieszamy z płynnym miodem.Owoce myjemy i suszymy na sitku.Do wysokich pucharków wsypujemy po łyżce musli,na to dwie łyżki jogurtu,kilka owoców,znowu musli,jogurt i owoce aż do wyczerpania składników.Dekorujemy deserki pozostałymi owocami i gotowe.Te pyszny i prosty deserek schładzamy w lodówce,podajemy zimny.
Smacznego :)

eliza104
22-03-2015, 14:49
Taki musli można urozmaicić o popularne ostatnimi czasy nasiona chia ;).

krystynka1814
22-03-2015, 20:52
Jajecznica z kiełkami i szczypiorkiem
Śniadanie w niedzielę kojarzy mi się z jajecznicą lub duszoną cebulą - potrawy te robił tradycyjnie tata. Budziły mnie wtedy miłe dla nosa zapachy i choć ruszyć się z łóżka w niedzielny poranek było ciężko, to jednak robiłam to, by zjeść coś smacznego i po prostu posiedzieć przy wspólnym posiłku. Do dziś lubię w niedzielę (w sobotę też) zjeść taki ciepły posiłek z rana, w ciągu tygodnia jednak czasu brak na takie poranne gotowanie.

Składniki:

- 4 jajka

- 4 łyżki posiekanego szczypiorku

- 3 łyżki prażonej cebulki

- niewielka garść kiełków rzodkiewki

- olej

- przyprawy (sól, pieprz, odrobina suszonego koperku)

Jajka wbijamy do miseczki. Na patelni rozgrzewamy olej, na niedużym ogniu. Wlewamy na patelnię jajka, posypujemy cebulką, kiełkami, przyprawami i szczypiorkiem. Nie zwiększając ognia delikatnie wszystko mieszamy. Ja najbardziej lubię gdy najpierw zetną się białka, a dopiero później żółtka, więc mieszam wszystko omijając delikatnie żółtka i dopiero pod koniec smażenia je rozwalam. Patelnię z jajkami trzymamy na ogniu dopóki nie uzyskamy odpowiedniego dla nas poziomu ścięcia się jajek. Ja lubię gdy nie wszystko jest idealnie ścięte.

Jajecznicę przekładamy na talerze i zajadamy zagryzając chlebkiem.

rudakucharka
31-03-2015, 16:19
Kasza jaglana z gruszką, białym serem i żurawiną

kasza jaglana z białym serem i żurawnąSkładniki:

kasza jaglana – 3 pełne łyżki
gruszka – sztuka średnia
ser twarogowy chudy- 50g (2 plastry)
żurawina suszona- pełna łyżka
masło – płaska łyżeczka
szczypta soli
cynamon lub mieszanka przypraw do jabłecznika (cynamon, skórka cytrynowa, goździki, imbir)
starty imbir – na czubek noża – niekoniecznie
łyżeczka soku z cytryny
Przygotowanie:

Kaszę wysypać na sitko, przepłukać zimną wodą i wrzucić do małej ilości gotującej się wody. Dodać szczyptę soli i gotować na małym ogniu około 10 minut. Gruszkę pokroić w kostkę. Odłożyć kilka cząstek do dekoracji i skropić sokiem z cytryny by gruszka nie ściemniała.
Pozostałe cząstki gruszki przełożyć do drugiego garnka i razem z żurawiną poddusić w małej ilości wody (około 3-4 łyżek). Po 10 minutach gotowania kaszy, przełożyć kaszę do garnka z gruszką i żurawiną. Dodać przyprawy, imbir, masło i gotować jeszcze przez 2 minuty cały czas mieszając. Gdy kasza zmięknie, przykryć garnek pokrywką i pozostawić do całkowitego wchłonięcia wody przez ziarenka kaszy.
Kaszę z owocami przełożyć do miseczki dokładając rozdrobniony ser twarogowy – wymieszany z całością wygląda mniej apetycznie.
Na wierzchu dania ułożyć wcześniej odłożone cząstki gruszki.

wlitejj
01-04-2015, 23:37
Na śniadanie to chyba najlepiej zjeść coś lekkiego no nie wiem jakieś płatki czy po prostu jakaś dobra jajecznica. Jest to chyba najlepszy sposób, żeby dostarczyć odpowiedniej ilości kcal swojemu organizmowi naszemu : ) Czasem jak już jestem mega głodna to jem rano omleta hihi

jestegienka
02-04-2015, 18:39
Omleta nawet jesz to już całkiem miazga jak tak sobie lubisz omleta wcisnąć : ) jeśli chodzi o mnie to sprawa wygląda w taki sposób, że ja na śniadnie po prostu sobie zjadam jakieś takie płatki śniadaniowe i kanapeczki sobie robię po prostu jakieś takie właśnie z serem i szyneczką.

annetka
03-04-2015, 00:25
Muffiny jajeczne z jarmużem i cukinią




Składniki, 4 muffiny:
• 2 liście jarmużu (lub garść już poszatkowanego)
• 2 jajka
• 1/3 cukinii
• 40 g sera koziego (użyłam pleśniowego w roladce)
• 1/2 ząbka czosnku, startego
• 1 łyżka posiekanego szczypiorku
• sól i pieprz
• 1 pomidor rzymski









Przygotowanie:
Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Jarmuż umyć, odciąć liście od twardych łodyżek pośrodku. Liście wrzucić na wrzątek i zblanszować (trzymać we wrzątku przez ok 3 minuty), odcedzić i posiekać na desce.
Cukinię oraz ser kozi zetrzeć na tarce o dużych oczkach. W misce roztrzepać jajka, dodać jarmuż, cukinię, ser kozi, drobno starty czosnek i szczypiorek. Doprawić solą i pieprzem, wymieszać widelcem.
Cztery kokilki (lub cztery wgłębienia w formie do muffinów) wysmarować oliwą lub roztopionym masłem, napełnić masą, na wierzchu położyć plasterek pomidora, doprawić solą i pieprzem, skropić i oliwą i piec przez 15 minut.

georgina
05-04-2015, 17:42
Naleśniki gryczane z dodatkami




Składniki:

• 200 g kaszy gryczanej niepalonej lub mąki gryczanej
• szczypta soli morskiej
• 1 małe jajko
• 1/2 łyżki oleju (użyłam kokosowego, ale może być dowolny lub masło)
• ok. 3 szklanek wody










Propozycje dodatków:

• jajko, szynka, ser (w plasterkach lub tarty), szczypiorek, suszone pomidory
• salami, rolada kozia pleśniowa, czerwona papryka, rukola
• wędzony łosoś, tarta mozzarella, koperek
• blanszowany szpinak, ser pleśniowy


Przygotowanie:

Naleśniki:

Kaszę zmielić na proszek (mąkę) w młynku do kawy lub młynku do zbóż. Mąkę wsypać do miski, zrobić w niej dołek, dodać sól, jajko i roztopiony tłuszcz. Mieszać łyżką jajko z mąką stopniowo zagarniając coraz więcej mąki i dolewając wodę. Ciasto można zmiksować mikserem. Ma być gładkie, bez grudek mąki i dość płynne (ma swobodnie rozprowadzać się po patelni, czyli konsystencja podobna do mleka skondensowanego, w razie potrzeby dodać więcej wody. Ciasto najlepiej zostawić na ok. 15-30 minut, ale można też smażyć naleśniki od razu.
Naleśniki smażyć na rozgrzanej większej patelni naleśnikowej smarując powierzchnię odrobiną oleju. Z każdej strony smażyć po ok. 20 sekund. Naleśniki mają być miękkie, będą dosmażane jeszcze później, z nadzieniem.

Smażenie z dodatkami:

Z jajkiem: naleśnika położyć na patelni i ustawić średni gaz. Na środek wbić jajko i smażyć przez około 1-2 minuty, następnie obłożyć jajko kawałkami szynki, dodać ser. Gdy białko będzie już w ponad połowie ścięte a spód naleśnika lekko zrumieniony, założyć brzegi naleśnika do środka i przytrzymać łopatką. Smażyć jeszcze przez ok. 1-2 minuty aż całe białko będzie ścięte. Posypać szczypiorkiem, posiekanymi suszonymi pomidorami, doprawić świeżo zmielonym pieprzem.
Bez jajka: naleśnika położyć na patelni i chwilę podgrzać, położyć plasterki wędliny oraz sera. Po chwili smażenia, gdy ser zacznie się roztapiać, złożyć brzegi naleśnika do środka, docisnąć łopatką i smażyć jeszcze 1-2 minuty. Zdjąć na talerz, posypać pokrojoną papryką i rukolą, doprawić solą i pieprzem

oolivka
09-04-2015, 11:56
Ale przepis długi aż mi się tego nie chcę czytać ; )) możesz to wszystko jakoś tak streścić, żeby to bbyło właśnie szybciej ; )) i pytanko czy nie masz jakiegoś takiego po prostu krótszego przepisu ? Ten co podałeś trochę jest długi i zdecydownaie za długi niestety przecież hihi Na zdrowe śniadanie robię zdrową jajecznicę.

gabriela101
09-04-2015, 23:02
Zimowa frittata z cieciorką i jarmużem

Składniki na 2-4 osoby:

4-6 jajek od szczęśliwej kury
1/2 szklanki ugotowanej cieciorki
jarmuż, brokuł lub brukselka
2 cm kłącza imbiru
szczypta curry
1 ząbek czosnku
olej rzepakowy tłoczony na zimno lub inny dowolny
szczypta kminu rzymskiego (opcjonalnie)
szczypta utartego w dłoni majeranku
sól morska lub himalajska do smaku
pomidorki koktajlowe (opcjonalnie)
świeży tymianek (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Ugotowaną cieciorkę zamarynuj kilka minut z utartym imbirem, czosnkiem wraz ze szczyptą curry i oleju rzepakowego. Odstaw w miseczce.

Jarmuż porozrywaj na drobne listki, usuń stwardniałe części i zalej wrzątkiem na kilka minut. Następnie przelej na sitku zimną wodą.

Jajka wymieszaj dodając szczyptę kminu i utartego majeranku, Dopraw solą.

Rozgrzej piekarnik do temp. 180. stopni. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i delikatnie obsmaż cieciorkę, dodaj jarmuż i po chwili wlej ubite jajka. Dodaj kilka pomidorków koktajlowych i zapiekaj przez ok. 10 minut lub troszkę dłużej. Zależnie od tego jaką pragniesz uzyskać konsystencję jajek.

Na zdrowie!

Annafot
10-04-2015, 09:34
Zupa krem z dyni na ostro

Składniki:

1 kg dyni
1 l bulionu (może być z kostki)
1 ząbek czosnku
10 kropli sosu Tabasco
po 2 łyżki pestek dyni i słonecznika
natka pietruszki
sól, biały pieprz, pieprz kajeński

Sposób wykonania:

Dynię obrać, oczyścić z pestek i włókien, miąższ zetrzeć na grubej tarce.
Bulion zagotować, dodać do niego dynię i przyprawy, wymieszać i gotować na wolnym ogniu około godzinę.
Zmiksować na jednolity krem. Jeżeli będzie taka potrzeba doprawić ponownie.
Zupę nalewać do talerzy lub miseczek. Każdą porcję posypać ziarnami dyni i słonecznika, udekorować gałązką natki pietruszki. Można ozdobić kleksem gęstej śmietany.

ana7766
12-04-2015, 15:12
Dietetyczne śniadanie: pasta kanapkowa - brokułowa
Potrzebujesz: (śniadanie dla 2 osób, około 4-6 kromek)


pół brokuła
2 jaja ugotowane na twardo
1 czubata łyżka gęstego jogurtu naturalnego
1 ząbek czosnku
do smaku ewentualnie sól, pieprz, jeśli ktoś chce może dodać łyżeczkę majonezu

Przygotowanie:
Jajka gotujemy na twardo
Brokuł dzielimy na różyczki i wrzucamy do wrzącej wody z odrobiną soli i cukru. Gotujemy 5 minut, odcedzamy i przelewamy zimną wodą. Przekładamy na deskę i siekamy nożem na drobne kawałki. Mieszamy z posiekanymi jajkami i jogurtem. Doprawiamy czosnkiem i ewentualnie solą i pieprzem (ja nie dałam nic poza czosnkiem, nie widziałam takiej potrzeby).

Smacznego!!

jaskierka
14-04-2015, 14:12
Muffiny jajeczne z jarmużem i cukinią




Składniki, 4 muffiny:
• 2 liście jarmużu (lub garść już poszatkowanego)
• 2 jajka
• 1/3 cukinii
• 40 g sera koziego (użyłam pleśniowego w roladce)
• 1/2 ząbka czosnku, startego
• 1 łyżka posiekanego szczypiorku
• sól i pieprz
• 1 pomidor rzymski









Przygotowanie:

Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Jarmuż umyć, odciąć liście od twardych łodyżek pośrodku. Liście wrzucić na wrzątek i zblanszować (trzymać we wrzątku przez ok 3 minuty), odcedzić i posiekać na desce.
Cukinię oraz ser kozi zetrzeć na tarce o dużych oczkach. W misce roztrzepać jajka, dodać jarmuż, cukinię, ser kozi, drobno starty czosnek i szczypiorek. Doprawić solą i pieprzem, wymieszać widelcem.
Cztery kokilki (lub cztery wgłębienia w formie do muffinów) wysmarować oliwą lub roztopionym masłem, napełnić masą, na wierzchu położyć plasterek pomidora, doprawić solą i pieprzem, skropić i oliwą i piec przez 15 minut

bunga
17-06-2015, 23:04
królewskie śniadanie

Składniki na porcję:
Granola jagodowa - 5 łyżek
Jogurt naturalny - 4 łyżki
Świeże owoce - u mnie 1/2 banana, kilka truskawek i garść jagód


Sposób przygotowania:

Na spód naczynia wsyp 2 łyżki granoli, zalej to łyżką jogurtu.
Kolejna warstwa to posiekana w kostkę część banana, truskawek i jagód oraz łyżka granoli.
Polej to 2 łyżkami jogurtu, rozrzuć kolejną część owoców i łyżkę granoli.
Podobnie postąp z ostatnią warstwą ;)

kolakina
18-06-2015, 17:52
Koktajl owocowo warzywny

- 1 szklanka chłodnego mleka
- 1 duża garść świeżego szpinaku
- 1 dojrzały banan
- 1 szklanka świeżych truskawek

Wszystkie owoce i warzywa dokładnie myjemy, osuszamy, a następnie wkładamy do miski i blendujemy.

krycha112
18-06-2015, 22:25
Wszystko świetnie, tylko rano zawsze mam tak mało czasu, że przygotowanie takiego śniadania to wyzwanie! zostaje mi kawa, szybka kanapka, czasem jogurt i jakiś owoc... o odpalaniu blendera albo piekarnika bladym świtem już nie wspomnę :) jak mam dużo czasu, to robię sobie owsiankę, jajecznicę albo tosty - ale to tylko w wolne dni.

Kajetanka
22-06-2015, 13:11
To ja proponuję na przykład chleb żytni na zakwasie, do tego prawdziwe masełko (żadne sztuczne margaryny!), do tego na patelnię wrzucić parę plasterków chudego boczku wędzonego i na to 2-3 jajka sadzone, tak żeby żółtka lekko się śćięły bo wtedy nie tracą cennych witamin i minerałów.

rafaela80
23-06-2015, 10:26
jajko na miękko, albo i dwa + papryka surowa posypana przyprawami. DO tego podaję sałatkę zrobioną z sałaty, kukurydzy, pomidora, ogórka i zależy co mam w lodówce, ale może być feta, cammembert, dodaję czasem też przyprażonego słonecznika. i tyle. pycha. :D

mahanka565
23-06-2015, 11:18
Dla mnie najzdrowiej to jest zjeść jajecznicę z pomidorami. Do tego sałatka z tuńczykiem i sałatą. Odrobina oliwy do wszystkiego i jest pycha! Można się spokojnie najeść. Zdrowo i smacznie. Rano jeszcze przed śniadaniem wypijam szklankę ciepłej wody z cytryną.

Wiwka77
23-06-2015, 19:23
Naprawdę zdrowe śniadanie powinno się opierać na białku- jogurty , płatki z mlekiem. Dobre jest też chrupkie pieczywo z serem żółtym i na przykład z pomidorem , ogorkiem. Nie ma sensu bawić się codziennie w jajecznicę- gora raz w tygodniu , bo tłusta , i herbatka.

eliza104
26-06-2015, 09:29
Jajecznica jest tłusta? A to od kiedy jeśli mogę wiedzieć?

lilka91
28-06-2015, 15:20
Do zdrowego śniadanka obowiązkowo herbata np z http://www.konesso.pl/pol_m_Herbata-i-akcesoria-492.html Ja ostatnio piję czerwoną i zielona ;) Wierzę, że maja zbawienny wpływ na mój metabolizm ;) Niedługo mam zamiar spróbować białej herbaty, czy ktoś z was już ją pił?

rafaela80
29-06-2015, 11:46
koktajl

Składniki

Składniki:
Część truskawkowo- morelowa:
250 g truskawek
1 nektarynka
½ łyżki miodu
1 łyżeczka soku z cytryny(niekoniecznie)
Część bananowo- ananasowa:
1 średni banan
100 g ananasa jeśli świeży to bez skórki
2 łyżki jogurtu naturalnego
1 łyżeczka soku z cytryny

Wszystko wymieszać i gotowe!

Oliwa
30-06-2015, 20:30
Polecam sałatkę z białego sera białego, pomidorów malinowych i świeżej bazylii, do tego trochę soli i olej lniany, ja zwykle jem do tego kromkę wiejskiego chleba z masłem... palce lizać :)

gryglewski
22-07-2015, 19:26
No u mnie też jest całkiem dobry przepis na jakieś to śniadanie ale bardzo często lubię no wiecie zjeść w jakiejś knajpie. Bo nie lubię jakoś tak samemu robić bo czasem mi wychodzi na śniadanie taki nawet to spory zakalec z omleta lub rano potrafię sobie coś przypalić.

eliza104
23-07-2015, 06:45
Mam dzisiaj bardzo zdrowe i pyszne śniadanie - gryczane placuszki z domowym dżemem.

Pilotka
24-07-2015, 19:40
Ja na śniadanie jem owsiankę - nie gotowaną, tylko namaczam na noc płatki owsiane w wodzie. Rano dodaję owoce, zalewam jogurtem albo mlekiem, a czasami nawet jem tylko takie na wodzie. Daje kopa na cały dzień, ale nie napycha, więc dla mnie to jest idealne śniadanie.

mamanaetacie
30-07-2015, 11:51
Czy kawa to śniadanie? :P

Lupa
06-08-2015, 08:21
Budyń z kaszy jaglanej

Składniki:

40 g kaszy jaglanej (4 łyżki)
400 g mleka (2 niepełne szklanki)
pół laski wanilii
1 łyżeczka masła
maliny całe
mus malinowy

Wykonanie:

Kaszę jaglaną miksujemy na mączkę (ja zrobiłam to w Thermomix). Kaszę zalewamy mlekiem i mieszając zagotowujemy ją. Dodajemy wanilię, masło i gotujemy na wolnym ogniu ok 10 min ciągle mieszając.

Do salaterki dać całe maliny (u mnie mrożone) zalać budyniem i na wierzch polać słodkim musem z malin

Mus w malin robię zawsze w sezonie malinowym. Na 1 kg świeżych malin daję 1.2 kg cukru i ucieram do rozpuszczenia cukru. Daję do czystych i wyparzonych słoiczków i przechowuje w lodówce. Mus taki służy mi jako dodatek do jogurtów naturalnych lub budyniów.

W przepisie celowo nie ma podanego cukru dlatego, ze mus z malin posiada go bardzo dużo i to on służy jako słodki dodatek. Jeżeli nie dodajemy takiego musu do budyniu należy dodać cukier lub miód.

Arla
07-08-2015, 11:11
Owsianka

1 miarka płatków owsianych (zwykłych, nie błyskawicznych)
2 miarki wody
mielony cynamon
1/3 miarki mleka zwykłego 2% lub roślinnego (owsiane, ryżowe, migdałowe) lub koziego

Przykładowe dodatki:

sok z cytryny
banan
starte lub prażone jabłko
orzechy, pestki słonecznika (najlepiej podprażone na patelni)
syrop klonowy
syrop malinowy
domowa granola
sezonowe świeże owoce (truskawki, maliny, borówki, jagody)



Płatki owsiane zalać wodą i ustawić na średnim ogniu. Zagotować (bez mieszania), doprawić cynamonem i wymieszać. Zmniejszyć ogień, gotować jeszcze kilka minut do miękkości, co jakiś czas mieszając.
Płatki zdjąć z gazu, dodać mleko i wymieszać. Podawać z ulubionymi dodatkami.

katakata
07-08-2015, 12:27
Ja bardzo lubię też omlet owsiany :)

szczesna
08-08-2015, 13:42
Smoothies w czterech smakach
Składniki

SMOOTHIES SOJOWO-MALINOWE:
25 dag malin
2 łyżki płynnego miodu lub syropu z agawy
2 łyżki zarodków pszennych
10 dag greckiego jogurtu
300 ml mleka sojowego
SMOOTHIES PORZECZKOWO-GREJPFRUTOWE:
różowy grejpfrut
2 nieduże banany
1/2 kg czerwonych porzeczek
sok z cytryny
brązowy cukier
SMOOTHIES WIELOOWOCOWE:
obrane i pokrojone mango
1/2 świeżego ananasa
banan
szklanka soku z pomarańczy
1/2 szklanki jogurtu greckiego
płynny miód do smaku
ok. szklanki malin, borówek, porzeczek, jagód, jeżyn itd.
SMOOTHIES WIŚNIOWE:
szklanka wiśni
szklanka mleka kokosowego
szklanka jogurtu naturalnego
2 łyżki wiórków kokosowych

Miksujemy składniki poszczególnych koktajli, nalewamy do butelek lub szklanek; najwygodniej pić je przez szeroką słomkę. Do każdego smoothie można sobie dosypać otrąb, płatków, zarodków pszennych – żeby były bardziej sycące.

katakata
10-08-2015, 10:12
Najlepsza jak dla mnie jest owsianka z bakaliami i owocami :)

kawera
10-08-2015, 20:54
Świetne przepisy z jednego skorzystałam dzisiaj rano. :) dziewczyny chcę wam powiedzieć - cieszę się, że przynajmniej w tym roku trafiłam z tym urlopem. Nie pada ani nie ma żadnych burz u mnie. Grzeje praktycznie cały dzień, w nocy u mnie jest temperatura 30 stopniowa !

ljaremski1977
11-08-2015, 12:11
Składniki dania: Kasza jaglana na śniadanie

• 500 ml mleka roślinnego (najlabrdziej pasuje kokosowe, migdałowe i sojowe)
• ½ szklanki dobrej jakości kaszy jaglanej
• 2 łyżki cukru, miodu lub syropu z agawy (ja lubię klonowy)
• 2-4 śliwki
• 20 orzechów laskowych lub innych orzechów, mogą być migdały
• szczypta cynamonu
Przygotowanie dania: Kasza jaglana na śniadanie

1. Mleko zagotowuję, dodaję wypłukaną na sicie i przelaną wrzątkiem kaszę jaglaną. Od zagotowania zmniejszam gaz i gotuję zazwyczaj około 10-15 minut. Pod sam koniec dodaję cukier. Mieszam i zostawiam pod przykryciem na 10-15 minut.
2. Śliwki kroję, orzechy siekam.
3. Kaszę jaglaną nakładam w miski, w razie potrzeby dolewam jeszcze mleka, polewam miodem lub syropem, układam śliwki, posypuję orzechami i cynamonem.
4. Natychmiast podaję, na ciepło jest najlepsza!

eliza104
19-08-2015, 11:47
Ostatnimi czasy jem tylko kanapki na śniadanie. Ale staram się, żeby były urozmaicone etc.

Madlen89
25-08-2015, 14:41
Ooo kefir i suszone owocki to świetny sposób aby zapobiec wzdeciom i zaparciom. Czy wy też uważacie ze lepiej jest zapobiegac niż leczyć? http://www.espumisan.pl/skad-sie-biora-wzdecia/przyczyny-wzdec/

Emily
29-08-2015, 18:25
Ja też lubię sobie z rana jeść owsiankę i do tego sok pomarańczowy. W sumie nie mam tak, że jem codziennie coś innego, przeważnie mam to samo. Najszybciej i łatwa dostępność. Sporo artykułów zamawiam na stronie http://zielonyspichlerz.pl/dla-diabetykow tu akurat zakładka dla diabetyków, ale sklep oferuje też produkty dla wegańskie. Ktoś kojarzy?

lolko397
01-09-2015, 13:03
Kanapki z warzywami!

eliza104
11-09-2015, 18:31
Jajecznica, owsianka, jaglanka, kanapki z warzywami. Jest naprawdę wiele możliwości.

Paulisss
07-10-2015, 09:37
Mówi się, że zdrowe śniadanie to takie, które ma dużo białka, dlatego ja mogę Wam polecić jeden przepis, a mianowicie robią sobie owsiankę z komosą ryżową, zwaną inaczej Quinoa. Jest to naprawdę bardzo dobre śniadanie, które posiada bardzo dużo białka. Swoje Quinoa zamawiam z tej strony http://www.domherbat.pl/product-pol-701-Quinoa-komosa-ryzowa-biala-250-g.html i właśnie na tej stronie znajdziecie cały skład tego produktu, a także dowiecie się ile takie śniadanie znaczy dla naszego organizmu.

roscisl
12-10-2015, 14:47
ja nie cierpię owsianki, nie wiem kto by mnie zmusił do jej zjedzenia, za to uwielbiam sałatki, sama sobie przygotowuję taką, że dodaję sałatę, wędzonego łososia, pomidory koktajlowe i dresing i zjadam z kromką ciemnego pieczywa, śniadanie pożywne, a przede wszystkim zdrowe, oprócz tego uwielbiam jeść chleb pełnoziarnisty z pastą, na przykład z makreli czy też jajeczną, do tego oczywiście jakaś pyszna herbatka i śniadanie gotowe, zazwyczaj sałatki czy pastę wykonuję dzień wcześniej i rano tylko wyciągam z lodówki :)

sliweczka23
12-10-2015, 18:25
Ja polecam koktajl szpinakowo-jabłkowy:-)
Ten koktajl dostarcza wszystkich mikro- i makroelementów w jednym solidnym zastrzyku.
Składniki:

świeży szpinak baby (2-3 szklanki),
kiełki lucerny i rzeżuchy (1/2 szklanki),
sok z jednej cytryny, 6 daktyli,
1 łyżka miodu,
1 jabłko,
wiórki kokosowe (1/3 szklanki),
1/2 szklanki wody.
Wszystko ładnie zmiksować i wypić od razu, bez marudzenia:-) można dodać nieco więcej warzyw, żeby zagęścić, jeśli ktoś lubi takie smaki, ja lubię:-)

haniatujczyk
16-10-2015, 00:41
Na pewno takie śniadania są zdrowsze niż te mcdonaldowe, ale litości, jakieś polędwice i inne zapychacze jelit z białą mąką na czele z samego rana... brrr. Makabra. Naukowcy już dawno potwierdzili, że na śniadanie najzdrowsza jest owsianka. Może być na dowolnym mleku (nawet migdałowym, jak to promuje pani Ania Lewandowska, hehe) albo na samej wodzie, ale owsianka, a nie mięcho z warzywami, które o poranku podrażnią nasz układ trawienny, zmuszając organizm do wytwarzania enzymów, które niszczą nasz przewód pokarmowy.

eliza104
28-10-2015, 11:17
Śniadanie powinno być przede wszystkim pełnowartościowe i dostarczać dużo energii. Potem wszystko zależy już od naszych preferencji.

Madlen89
16-11-2015, 08:51
Ja ostatnio jem na śniadanie musli z dodatkiem nasion chia, możecie ją znaleźć również pod nazwą szałwia hiszpańska , osobiście polecam sklep: http://www.domherbat.pl/product-pol-714-Nasiona-Chia-Szalwia-Hiszpanska-150-g.html maja szeroka ofertę wszelakich nasion, ziół i herbat. Warto wzbogacac swoja diete o tak zwane superfoods, bo to bomby witamin. Osobiscie równie chętnie sięgam po siemię lniane czy seler naciowy, różnorodność jest ważna ;)

planika
01-12-2015, 20:27
Moja śniadania są lepsze z tymi przyprawami: http://www.kochamprzyprawy.pl/12-przyprawy . Każdy mi to mówi:)

dzonka
02-12-2015, 08:23
do śniadania się nie używa wielu przypraw...

Majka89
02-12-2015, 11:34
Ja na śniadanie jem zazwyczaj kasze jaglaną z owocami sezonowymi. Jest to genialne śniadanie.

katakata
02-12-2015, 21:47
Ja zwykle robię jajka na różne sposoby albo owsiankę :)

eliza104
09-12-2015, 09:07
A robiliście kiedyś jaglankę? Ja chyba zrobię jutro pierwsze podejście.

babciabogusia
11-12-2015, 14:38
Kasza jaglana jest pyszna ;) Ja bardzo często robię ją na wytrawnie ;) Ale jednak na śniadania lubię mieć rozmaite dania. Czasem na słodko, czasem na wytrawnie. A jak mnie coś napadnie przed południem, to wpadam do cukierni w Szczecinie (http://asprod.com.pl/) i kupuję np. muffinki czekoladowe :) Uwielbiam z kawusią :)

Amelia78
12-12-2015, 11:56
Ciemne pieczywo z pastą avocado, ze szczypiorkiem i słonecznikiem:-) Owoc zgniatam, dodaję posiekany szczypiorek i ziarna. Doprawiam, mieszam i smaruję pieczywo. Proste;) i bardzo zdrowe i bardzo smaczne:-) oczywiście, jest jeden warunek, musimy lubić smak avocado, dlatego ten, kto jeszcze nie próbował tego przysmaku, niech najpierw na sucho spróbuje, bo może się okazać, że jednak nie jest to jego smak życia:rolleyes:
Ja generalnie lubię wszystkie pasty, takie z ryb też, tylko wszystkie robię sama, nie kupuję gotowców:(

Drakhtul
13-12-2015, 11:35
Ja zwykle robię jajka na różne sposoby albo owsiankę :)

Ja podobnie tylko jajka glownie na twardo :)

anka84
21-12-2015, 08:24
owsianka z owocami ;)

beti
21-12-2015, 08:34
też jestem za owsianką :)

eliza104
21-12-2015, 09:17
A robiliście kiedyś szakszukę na śniadanie? To świetna i sycąca potrawa.

ayris
19-01-2016, 09:42
Yyy... a co to takiego? :)
Ja zazwyczaj jem owsiankę z owocami i miodem.
Ostatnio trafiłam na miód mauka UMF - http://miodowekontynenty.pl/pl/c/Manuka/68 i chyba zamówię sobie słoiczek. Podobno jest to jeden z najlepszych miodów na świecie. Poza tym zdarza mi się wcinać kanapki na śniadanie. Wczoraj np. przygotowałam domową wędlinę i dzisiaj zrobiłam z nią kanapki do pracy - wyszła pyszna!

eliza104
19-01-2016, 13:43
To taka potrawa na bazie sosu pomidorowego, kiełbaski i innych dodatków. Tu znajdziesz przykłady:

http://www.kwestiasmaku.com/przepisy/szakszuka

bvlgari
19-01-2016, 13:44
Moim sprawdzonym sposobem na zdrowe śniadanie jest filiżanka musli z mlekiem sojowym i wkrojonym bananem. Zalewam je sobie przed snem zeby zmiękło do rana. :)

Madlen89
03-02-2016, 13:12
Na śniadanko to obowiązkowo kanapeczki do tego jedno jajko na miękko i dobra herbata. Ostatnio kupiłam sobie też nowy zaparzacz do herbat na http://www.domherbat.pl/pol_m_Akcesoria-180.html Mają tam trochę tego więc każda znajdzie coś co ją zadowoli. No i tak mogę rozpocząć swój dzień. A u Was jak to wygląda ? :)

eliza104
16-02-2016, 09:00
U mnie w sumie różniście. Lubię sobie urozmaicać śniadania jednak.

mulissa
17-02-2016, 11:43
ja lubie ciepłe śniadania :P najchętniej po prostu odgrzewałabym sobie na nie obiad z poprzedniego dnia ;)

eliza104
04-03-2016, 13:07
Tylko, że czasami mogłoby to być trochę ciężkostrawne, nie uważasz? Ja jednak wolę mieć coś lżejszego na śniadanie.

Cornelia12
18-03-2016, 19:50
Cześć!

Dobrym pomysłem na zdrowe śniadanie jest zjedzenie twarożku z owocami. Ja lubię taką kompozycję: 250 g chudego sera białego, trochę jogurtu naturalnego (dla rozrzedzenia) i do tego dżem nisko słodzony i można jeszcze dodać żurawinę. Poza tym często jem na śniadanie jajecznicę (bez dodatku oleju czy masła) lub kanapki z szynką z indyka lub kurczaka i do tego warzywa (pomidory, papryka, sałata, ogórek).

marex
24-03-2016, 13:16
odkąd mam problemy z zapraciami i stosuję diocpeg to staram się jadać śniadania bogate w błonnik. Jakies owsianki no. ;)

babciabogusia
29-03-2016, 13:07
Ja tam polecam błonnik w czystej postaci! Pieczywo dobrej jakości, wypieki z http://asprod.com.pl/cukiernia, siemię lniane i tego typu produkty, które wpływają korzystnie na nasz organizm i dają energii na cały dzień :) Dzisiaj też miałam owsiankę ;)

Madlen89
26-04-2016, 10:40
A co do picia na takie śniadanie ? Albo wodę lub jesli ktoś ma ochotę na jakiś sok owocowy to najlepiej będzie zmieszać wodę z sokiem takim jak http://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/syropy To idealny element zdrowego śniadania które dostarczy nam moc energii na cały dzień.

perelka
24-05-2016, 10:23
Ja teraz na śniadanko polecam przepis na jajka po benedyktyńsku ze szparagami: http://www.kaminiarz.pl/pl/przepisy/9-przepisy/68-jajka-benedykta-z-bekonem-i-szparagami jest sezon na te warzywka to trzeba korzystać :).

wala
24-05-2016, 11:40
Oj, brzmi to smakowicie. Ja niestety nie zawsze rano mam czas a takie gotowanie.

KrakowskieSzafiarki.pl
25-05-2016, 10:18
Ja zawsze na czczo pije z rana wode z cytryna

ela1595
08-06-2016, 08:39
Ja na śniadanie to lubię świeże, chrupiące pieczywo, masełko wędliny (oczywiście własnego wyrobu) i do tego kawę zbożową. Wędliny robię w większości sama. Wtedy przynajmniej wiem, że są zdrowe i bez żadnych chemii. Ostatnio robiłam szynki w siatce o takiej http://zdrowo.info.pl/dieta.html . Odpowiednio sobie je doprawiłam i teraz będę miała smaczne wyroby domowej roboty na śniadanko :D.

Róża_689
10-06-2016, 07:56
Na śniadanie tylko płatki owsiane na mleku, do tego owoce i kawa. Pysznie i zdrowo

aneczka
13-06-2016, 12:03
Ja zawsze robię szybkie i proste śniadanie rano bo nigdy nie mam tyle czasu aby zrobić coś lepszego.

Matyylda
24-11-2016, 09:17
Moje dzieciaki uwielbiają nalesniki na słodko. Cukier w nadmiarze nie jest dobry więc staram się im jakoś ograniczyć ilość słodkości. Ostatnio odkryłam cukier kokosowy, można go kupić na stronie sklepu https://magvita.pl/ . Jest o wiele bardziej zdrowy niż zwykły cukier a dodatkowo zawiera witaminy B1, B2, B3 i B6. W porównaniu do brązowego cukru, cukier kokosowy ma dwa razy więcej żelaza, cztery razy więcej magnezu i ponad 10 razy więcej cynku. Myślę, że taki cukier można z powodzeniem stosowac w żywieniu dzieci.

anghasz
24-11-2016, 14:23
jogurt naturalny z granolą i owocami pokrojonymi w plasterki

marlenkaa
03-01-2017, 10:28
A co sądzicie na temat hummusu? :) Nie miałam okazji skosztować, ale ostatnio wpadł mi w oko artykuł http://odzyskajdzien.pl/2535-hummus-egzotyka-na-talerzu-czyli-meski-punkt-widzenia - wygląda fantastycznie i z tego co wiem, to jest pyszny i można stworzyć z nim sporo kombinacji :)

mati_kowa
04-01-2017, 22:22
Ja ostatnio jadam serki wiejskie fajne kupiłem koło firmy https://www.zozodesign.pl/sklep/zestawy-swiateczne/walentynki/bransoletka-na-szczescie-czerwona-z-pozlacana-kuleczka/ z pomidorami, rodzynkami albo dziś nowość z ogórkiem kiszonym mniam

ami_dudek
06-01-2017, 11:31
Ja sama piekę chleb i rano jem zawsze kanapkę, na przykład z dżemem. Wybieram jednak ekologiczne, niskosłodzone dżemy. Można je kupić na przykład tutaj: http://naturo.pl/dzemy. Moim ulubionym smakiem jest malina, polecam wszystkim :)

gabriela90
06-01-2017, 15:25
Moim zdaniem pieczenie chleba to super sprawa. Sama też to robię i jestem bardzo zadowolona - wiem, co jem. Często dodaję różne dodatki aby trochę urozmaicić smak chleba. Najróżniejsze tego typu dodatki kupicie na przykład tutaj: https://www.aledobre.pl/582,Pieczywo_domowe/.

Mikele
08-01-2017, 20:55
Takie rzeczy są naprawdę bardzo ważne... Warto się temu trochę bliżej przyjrzeć :)

vilma
25-01-2017, 09:03
Ja polecam wyeliminować biały cukier z diety. Już od dawna wiadomo, że to tylko źródło pustych kalorii, kompletnie niepotrzebnych naszemu organizmowi. Aczkolwiek, jeśli ktoś wyjątkowo musi dosładzać poranną kawę czy herbatę, sugeruję by kupił słodziki: http://www.guiltfree.pl/pl/370-slodziki
Jest wiele zdrowych wariantów np. ze stewii. Polecam.

Kamilla
26-01-2017, 10:12
Ja na śniadanie jem owsiankę z owocami. Na drugie najczęściej kanapka z ciemnym pieczywem, albo sałatka :)

majka34
16-04-2017, 07:58
Moim zdaniem zdrowe śniadanie też powinno być z odpowiednią herbatą. Wiele dobrych propozycji znalazłam na: http://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/herbaty . Mają tam godne uwagi propozycje. Mi smakują takie herbaty o każdej porze.

nosleep
25-04-2017, 11:04
ja na śniadanie często robię sobie milkshake. Odkąd kupiłam shaker http://promixx.com.pl/ przygotowanie takiego napoju jest banalnie proste i szybkie. Można tez w nim mieszać koktajle czy suplementy w proszku. Shake miesza wszystko na gładka masę bez nieapetycznych grudek. Można go mieć przy sobie i w każdej chwili zrobić pyszny, świeży napój czy koktajl.

teresa30
15-06-2017, 12:43
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, także powinien być zdrowy i pożywny. Płatki owsiane, albo musli świetnie się do tego nadają. Co do musli, to warto samej je skomponować, wybrać wszystkie składniki, proporcje itp., w niektórych sklepach w sieci tak można, choćby tu skomponuj musli (http://www.mojemusli.pl/skomponuj.html)

Buczaczacza
21-06-2017, 09:51
Jeśli szukamy czegoś zdrowego na śniadanie to yerba mate (https://www.tearebels.pl/kategoria-produktu/herbata-tea-rebels/yerba-mate/) będzie naprawdę dobrym pomysłem jeśli chodzi o coś do popicia. Dobra dawka zdrowia na cały dzień.

Ewa_Jabłkowska
28-06-2017, 11:45
Ja ostatnio jem wafle ryżowe z hummusem na śniadanie :D

fiona45
21-07-2017, 08:11
Na śniadanie dobrze sprawdzi się jajecznica z pomidorami. Taki przepis znajdziesz na; https://przepisy.pl/przepis/jajecznica-z-pomidorami . Mają tam różne ciekawe propozycje godne uwagi. Takie śniadania na pewno dodają nam siły.

marysiaa
23-07-2017, 22:06
Ja na śniadanie jem dwa kawałki chleba z różnymi składnikami. Do tego zawsze jem jakieś owoce, dziś np. banan i maliny.

rodżer
24-07-2017, 08:16
Ja jem jajecznicę na maśle ze szczypiorkiem a na drugie śniadanie sok ze świeżych owoców ;)

laska88
25-07-2017, 14:24
Każdy z nas powinien dobrze wiedzieć na czym skupić swoją uwagę, na tym czym w posiłkach są odpowiednie dla witaminy czy też nie. Przeczytajcie sobie http://biowitalni.pl/blog/istotne-pytania-o-cynk-selen-i-zdrowie-tarczycy-51.html .Zanim zdecydujesz się na suplementację cynku i selenu w tabletkach sprawdź, jak wybrać ekologiczny i dobrze skomponowany suplement stworzony właśnie z myślą o tarczycy.

Sajka
26-07-2017, 13:48
Musli z mlekiem albo jogurtem :D

eliza104
28-07-2017, 11:36
Ja często omlety jem ostatnio na śniadanie. Polubiłam w szczególności te z owocami.

ulKaa
28-07-2017, 18:50
@eliza104 ja kombinuję z omletami w każdy weekend i chyba już wypróbowałam wszystkie możliwe kombinacje :) dlatego ostatnio w niedzielę zrobiłam pastę z bakłażana i teraz to jest moja nowa miłość - tutaj przepis http://obk.pl/przepisy/pasta-z-baklazana-2/ w niedziele wiecorem dorabiałam żeby wziąć też do pracy do kanapek bo naprawde jest niesamowicie lekka, intensywna i sycąca

eliza104
09-08-2017, 12:17
Omlety można zrobić na tyle rożnych sposobów, że nie da się wyczerpać wszystkich kombinacji. Może po prostu brak Ci już pomysłów.

Basia5
28-10-2017, 14:47
Ja podobnie jak Ewa jem wafle ryżowe. Przeplatam je z róznego rodzaju owsiankami. Firma https://kupiec.pl/ ma duży wybór zarówno wafli jak i owsianek. Są zdrowe i smaczne. Wystarczy zmienić dodatki, jak owoce, czy bakalie i nie znudzą się szybko. Do tego są lekkostrawne.

eliza104
31-10-2017, 06:20
Tylko wafle ryżowe nie są zbyt wartościowe. Jak dla mnie to nieodpowiednia przekąska na śniadanie.

paulinabiedrowska
01-11-2017, 20:20
A takie serki kremowe http://kremowe.hochland.pl/ ? One sa bardzo fajne, smaczne, zwłaszcza te ziołowe, a z naturalnych składników :) wiesz, można do tego np rzodkiewkę na górę dać, albo pomidorka i w ogóle super posiłek masz

eliza104
08-11-2017, 08:04
A lubicie jaglankę? Ja ostatnio zaczęłam ją bardzo często jeść.

oliwia
29-12-2017, 09:05
Tak uwielbiam kasze jaglaną. Jem ją prawie codziennie na śniadanie, a czasami zdarza mi się przygotowywać z niej obiad. Jest bardzo dobra, można do niej dodawać owoce, nasiona, a nawet czekoladę :D zawsze mi smakuje, a najlepsze kasze ma Melvit http://melvit.altervista.org/

grahton33
29-12-2017, 17:36
Od dawna jadam na śniadanie płatki owsiane z dodatkiem rodzynek, miodu i płatków migdałowych. Do tego jem też dwa jajka na twardo. Zapewnia mi to białko, tłuszcze i węglowodany na dobry start dnia :)

annamar
04-01-2018, 08:10
Zdrowe śniadanie to podstawa jest, ja czasami nie mam czasu na przygtowanie śniadnaia wiec ogólnie potem zamawiam do pracy, najczęściej kerwetki http://hurryupshrimp.pl/ stąd i powiem wam, że zawsze jest pyszne.

Majka89
10-01-2018, 00:11
Ja już od kilku lat jem na śniadanie płatki a w zasadzie mieszanke płatków, bakalii i owoców, którą sama sobie przyrządzam. Nie kupuje gotowców, bo są sporo droższe a przygotowanie mieszanki zajmuje chwilę. Kupuje płatki owsiane górskie i dorzucam do nich bakalie, które kupuje tutaj https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-bakalie , bo te są zdrowe i wcale nie drogie jak na produkty ekologiczne a owoce dorzucam bezpośrednio podczas przyrządzania jej każdego dnia.

Daria32
10-01-2018, 09:51
Też cenię sobie zdrowe śniadanie, które jest podstawowym posiłkiem każdego dnia. Co sądzicie o dużej ilości warzyw krzyżowych, które dominowałyby w posiłku ? Znalazłam artykuł na ten temat > https://portaldlazdrowia.pl/warzywa-krzyzowe/ Zawarte w nim informacje na temat korzyści związanej z tymi warzywami, zachęcił mnie do spożywania ich w większej niż dotychczas ilości.

lolGame
10-01-2018, 11:18
Zdrowe śniadanka są naprawdę fajną opcją.

buziaczkowy
10-01-2018, 18:56
Oj tak, bardzo dobra opcja to jest :)

Danilla93
19-01-2018, 08:29
Ostatnio znalazłam w internecie kilka bardzo dobrych pomysłów na zdrowe śniadanie oraz proste w przygotowaniu. Śniadanie powinno dodawać energii na kilka godzin, dlatego musi zawierać w sobie węglowodany. Fajnym rozwiązaniem jest owsianka z otrębami, syropem klonowym i siemieniem lnianym. Osobiście często wybieram różne koktajle na bazie warzyw lub owoców np. jogurt naturalny z jagodami, malinami oraz płatkami owsianymi.

Daria32
19-01-2018, 12:17
Ja na śniadanie bardziej preferuje płynniejsze formy dań, które mieszkam w shakerze. Ostatnio kupiłam nowy tutaj > http://promixx.com.pl i jestem bardzo zadowolona. Mają świetne ostrze, które chroni integralność niezbędnych mikroelementów w suplementach czy innych płynnych formach jedzenia.

eliza104
31-01-2018, 10:12
A jecie zupy na śniadanie? Czytałam, że to jest bardzo zdrowe.

panienka
23-02-2018, 17:52
Ja na śniadanie nie dałabym rady zjeść omleta.
ja tez nie:) w ogóle cięzko jest mi coś w siebie wmusić rano, szczególnie jak wiem ze cięzki dzień przede mną i będę mieć trochę stresu, dlatego wolę zjeść choćby jednego tosta z dzemem https://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/dzemy/dzemy-owocowe a do plastikowego pojemiczka spakować sobie sałatkę z kurczakiem albo potrawkę z ryzem, a w międzyczasie przekąsić coś lekkiego np jogurt lub owoc

vavia
25-02-2018, 19:58
zachciankowe to naleśniki na slono z zolty serem :D
inne dni to owsianka ...
dobrze ze te zachciankowe sa raz w tygodniu tylko :P
http://reading-escort-girls.co.uk/

Majka89
19-03-2018, 00:38
Moim zdrowym śniadaniem są płatki owsiance, orkiszone z mlekiem migdałowym kupionym z tej oferty https://zakreconysloik.com.pl/pl/p/Napoj-mleko-migdalowe-Classic-z-wapniem-Ecomil/1891 i owocami sezonowymi lub tymi, które sa poprostu dostępne w sklepie. Jest to bardzo pożywne śniadanie, które dostarcza mi dużo energii i wartości odżywczych

morinka
19-03-2018, 10:57
U mnie teraz najczęściej na śniadanie ląduje owsianka albo kasza jaglana albo płatki ryżowe na mleku roślinnym z jakimiś owocami o orzechami. Ewentualnie \kanapki z dużą ilością warzyw. A w weekend jajka pod każdą postacią - ostatnio np. jajka zapiekane w awokado :)

seniorita
19-03-2018, 23:43
Uwielbiam jeść owsiankę nocną na śniadanie, zawsze robię sobie mieszankę wieczorem - płatki owsiane + orkiszowe, do tego suszona morwa, banany, żurawina, płatki kokosu, rodzynki, suszone mango, trochę chia, zalewam mlekiem i rano się tym rozkoszuje <3

kucharska
20-03-2018, 07:25
ja właśnie wcinam biały serek z dużą ilością pietruchy i pomidorem :p
http://www.escort-helena.com

marmoladka
22-03-2018, 21:08
a jak chcecie zjeść zdrowe śniadanie i na mieście - wpadnijcie sobie do Bistro Wiejska (głównie to polecenie dla osób z Warszawy, bo bistro jest na Wiejskiej 9 właśnie w naszej stolicy :)). Moim faworytem są ich kanapki!

eliza104
26-03-2018, 13:13
W sumie ja w ogóle nie jem śniadań w lokalach. Nie znam takich, które serwują dobre posiłki.

annamar
26-03-2018, 16:34
Zdrowe jedzenie to jednak podstawa jest ogólnie. Ja śniadania sama robię, ale obiady lubię zamawiac, dziś zamawiałam Zestaw Pstrąg z pieca z masełkiem czosnkowym z Margaret z Wrocławia. Ogólnie bardzo pyszne jedzonko tam jest.

jjusti18
23-04-2018, 12:22
A może warto kupić płatki jaglane https://kupiec.pl/produkt/platki-jaglane/ ? Nie wiem czy wiecie, ale zawierają one bardzo dużo żelaza, lecytynę, fosforan, wapń i potas. Poprawiają one samopoczucie i dobrze wypływają na układ pokarmowy. Myślę, że jest najlepsza opcja na zdrowe i lekkie śniadanie. Płatki te są w pełni naturalne, powstały z gniecionych ziaren prosa.

wiktorialis
26-04-2018, 11:59
Odkąd przeczytałam dlaczego warto jeść jajka: http://www.farmio.com/7-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-jajka to zdecydowanie częściej po nie sięgam. Właśnie najczęściej na śniadanie. Przetestowałam już kilka przepisów i jem je w różnych formach. Kiedyś nie zdawałam sobie spawy jak bardzo wpływają na organizm, całe szczęście, że już nadrobiłam wiedzę.

Truskawa
12-05-2018, 17:56
Zdrowe śniadania dla mnie to owsianka z owocami, omlet lub placuszki serowe

szygi
13-05-2018, 12:18
Ja od kiedy zaczełam rano biegać to nie wyobrażam sobie innego sniadania jak omlet z dodatkiem odżywki keratynowej, fajnie wsomaga mięsnie znalazłam stronkę, gdzie są w fajnych cenach https://fitmuscle.pl/22-kreatyna kiedyś nie byłam przekonana ale teraz nic innego nie zjem rano

noemi
13-06-2018, 17:00
Ja ostatnio staram się w miarę zdrowo odżywiać. Zaczęłam też na ten temat trochę czytać. W ostatnim artykule, jaki czytałam znalazłam sporo informacji jaki jest wpływ węglowadanów na organizm (ktomalek.pl/blog/jak-weglowodany-wplywaja-na-organizm/w-193) . Naprawdę sporo ciekawych rzeczy na ten temat przeczytałam. Do niedawna zupełne nie miałam o tym pojęcia.

herok24
20-07-2018, 13:47
zdrowe śniadanie to na pewno dużo warzyw i owoców, ja ostatnio dodaje dużo roszponki do swoich dań, ma bardzo dużo witamin - http://psycho-kit.pl/roszponka-wartosci-odzywcze-wlasciwosci-zdrowotne-i-lecznicze-oraz-zastosowanie-w-kuchni/ polecam:D

tadkos
21-07-2018, 18:53
Ja uwielbiam zjeść na śniadanie płatki owsiane z owocami i jogurtem naturalnym

NuCore
27-07-2018, 18:35
Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć z jego wypowiedzi.

marmoladka
28-07-2018, 11:01
ja ostatnio jadam wyłącznie zdrowe rzeczy. zresztą zdecydowałam się na dietę pudełkową Optimal Fit z krakowa, dzięki której w końcu jadam zdrowe i regularne posiłki. Udało mi się nawet zrucić kilka zbędnych kilogramów.

magdalenqa
28-07-2018, 11:29
moje ulibione śniadanie to omlet i kawa ale juz nie piję kawy i bardzo mi podoba yerba (http://mocyerbamate.pl/) bo oczyszcza i odżywia mój organizm
https://livingclean.com/store/wp-content/uploads/2014/05/Yerba-Mate-300x300.jpg

marnix
30-07-2018, 09:48
Generalnie sporo ciekawych przykładów nie tylko zdrowych śniadań, ale także obiadów i kolacji na stronie Adamed.Expert znalazłam. Okazuje się, ze do tej pory jadłam w 70% nie zdrowo, ale lepiej pozniej niz wcale zmieniac nawyki zywieniowe, prawda? :)

benjaminka
31-07-2018, 11:42
U nas dzisiaj rodzinny piknik, więc były kanapki, owoce, chociaż w wygodniejszej formie w terenie, bo musy owocowe, tymbark ma takie 100% owoców. Pełnoziarniste ciastka, dodają energii :) Do tego woda do picia :)

Paulisss
03-08-2018, 14:06
Ja często kombinuję z nabiałem, bo po zwykłym mleku nie czuję się najlepiej. Ostatnio wpadłam na mleko ryżowe: https://zakreconysloik.com.pl/mleko-ryzowe I po nim czuję, że mam więcej energii, a na dodatek dowiedziałam się, że chroni ono skórę przed promieniami słonecznymi, co obecnie jest na wagę złota! :)

Antoska55
07-08-2018, 08:52
U mnie to bywa z tym różnie. Czasami lubie zjesc sobie takie typowe angielskie, tluste sniadanie :) Czesto tez pieke ciasta, mam do pomocy blog https://www.sklep.savpol.pl/blog/barwniki-spozywcze-jak-stosowac.html i czesto korzystam zich porad.

berry
08-08-2018, 13:09
Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia musi być zdrowe, pożywne i sycące. Owsianka najlepiej według mnie spełnia te funkcje: https://www.nakednoyz.com/owsianka-dlaczego-warto-ja-jesc/ . To świetne źródło energii oraz białka, a owsianka jest też zbawienna dla naszego układu pokarmowego, zawiera w sobie dużo błonnika i aminokwasów. Samo zdrowie :D

eliza104
16-08-2018, 05:02
Też lubię owsianki na śniadanie. Ale nie jem ich zbyt często.

noemi
20-08-2018, 14:42
Ogarnij sobie jeszcze oferty marketów, bo tam najszybciej i najłatwiej dostać produkty na zdrowe śniadanie czy obiad. Teraz jest gazetka biedronka (https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/aktualna-gazetka-od-poniedzialku-20-08-2018-0/) ważna od dziś. Jak sobie przejrzysz to pewnie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Ceny są różne dlatego dobrze jest zobaczyć kilka miejsc i dopiero coś wybrać.

SySero
22-08-2018, 10:36
Ja na śniadanie prawie codziennie jem owsiankę... nie mogę zacząć dobrze dnia bez niej!

slazak21
23-08-2018, 21:17
Ja zawsze zaczynam dzień od szklanki wody z cytryną i miodem. Kiedyś miałem poważne problemy z układem pokarmowym i wtedy wyrobiłem w sobie nawyk picia wody. Od długiego czasu od niej właśnie zaczynam dzień. Szukałem niedawno odpowiedniej alternatywy dla wody w butelkach i natrafiłem w sieci na https://www.youtube.com/watch?v=fNkCkyr498E . Kupiłem taki dzbanek i okazał się świetnym wyborem. Świeża woda zawsze pod ręką.

Tyrdi34
28-08-2018, 16:08
To podstawa dobrze rozpoczętego dnia.

__

producent opakowań (https://opakowania24.eu/)
Becpak Tomasz Becker
ul. Szeligowska 73
01-320 Warszawa
NIP: 5222501455
REGON: 302771459
sklep@opakowania24.eu
226658814

eliza104
05-09-2018, 11:30
A robicie na śniadanie jaglankę? Z jakimi dodatkami najbardziej ją lubicie?

zelma
17-09-2018, 07:34
Kanapki też mogą być zdrową alternatywą śniadania. Ja robię na ciemnym albo chrupkim pieczywku z twarożkiem albo pastą warzywną. Czasem sobie pozwalam na dodanie odrobiny ketchupu - osobiście lubię Włocławek w słoiczku, bo ma dla mnie najprzyjemniejszy smak. I gotowe ;)

eliza104
19-09-2018, 08:42
Tylko kanapki są dość nudne. Szczególnie jak się je je dzień w dzień.

socziik
19-09-2018, 09:35
Ja polecam spróbować śniadań białkowo-tłuszczowych ;) sycą na dłużej!

dorislel
19-09-2018, 13:35
:rolleyes:

kobietka_10
28-09-2018, 10:28
Śniadanie to jest najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego trzeba zadbać by był pełnowartościowy i bogaty w wszelkie potrzebne nam składniki byśmy mieli siłę na cały dzień. U mnie bardzo często przewijają się produkty mleczne, czasem w połączeniu z warzywami, owocami i ciemnym pieczywem. Jeśli chodzi i nabiał to głównie zaopatruje się w produktach polmlek, mają dla mnie najciekawszy smak i propozycje.

aloha39
21-01-2019, 10:20
Przede wszystkim kilka kropel oleju lnianego nigdy nie zaszkodzi https://www.polenastole.pl/blog/wiedza/picie-oleju-lnianego-czy-warto/ Jest bardzo zdrowy, pobudza metabolizm, działa kojąco na wątrobę, zawiera zdrowotne dla nas kwasy omega, Tak więc warto skropic nim swoje ulubione warzywa, albo pić łyżkę dzienie

agnieszka99
14-03-2019, 10:00
Najczęściej na śniadanie sięgam po jajka. Przygotowuję je w różnej postaci, więc za każdym razem jem coś innego, jednak najbardziej lubię omlety bądź jajka ugotowane i podane ze świeżym szczypiorkiem. Zwracam szczególną uwagę na to, jakie jajka wybieram i zawsze staram się kupować te, które są zdrowe: http://www.farmio.com/7-powodow-dla-ktorych-warto-jesc-jajka. Najważniejsze, żeby pochodziły od kur, które są karmione ekologicznymi paszami. :)

szalona
15-03-2019, 15:49
Ja często sięgam po dobrej jakości wędliny. Najlepsze są te http://www.klub.kobiety.net.pl/wnetrza/t-urzdzaa-sie-samodzielnie-czy-z-profesjonalistn-6058.html/?highlight=mieszkanie Mąż uwielbia jak robię snacki z pasztetem z królika a do tego osobno sałatka z świeżych pomidorków z ziołami.

enigma
16-03-2019, 12:35
Szczerze mówiąc to ja jestem na diecie i nie bardzo mogę jeść takie rzeczy ale jogurt na diecie http://kuchniajogurtowa.pl/ jest dozwolony więc dodaję do niego różności zaczynając od warzyw aż po słodkie dodatki i miód jak mam ochotę na coś słodkiego

sara898
19-03-2019, 07:35
U mnie podstawą zdrowego śniadania jest zielona herbata. Mam juz w swojej kuchni kilka propozycji smakowych, ale jeszcze niektóre chciałabym bardzo przetestować. Na przykład ta firma https://big-active.pl/produkty/herbata-zielona-earl-grey-z-bergamotka-20tb/ oferuje zieloną herbatę w połączeniu z pigwą i granatem.

Paulisss
19-03-2019, 08:41
Jakie dodajecie przyprawy na tosty? Ja zastanawiam się nad urozmaiceniem swojej kuchni https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-przyprawy W co warto zainwestować?

Kiana91
19-03-2019, 13:59
Ja rano zaczynam od chleba pełnoziarnistego z wędliną, czasem jakieś jajka sadzone albo w koszulce, czasem bekon. Niekoniecznie zdrowo, ale też nie tak całkiem niezdrowo :)

Polee9
20-03-2019, 10:45
Jajecznica z różnymi warzywami (papryka, pomidorki, marchewka to są moje ulubione, a najlepsze jest to, że można dodać co kto lubi:cool: ), lubię też dodawać jakieś grzybki. Dodaje dużo energii na początek dnia :D

arjana
20-03-2019, 20:24
Też lubię sobie zjeść jajecznicę na boczku :D może to średnio zdrowe ale dla równowagi do tego szklankę soku pomidorowego, pikantny z tymbarka najlepszy, poezja

violen46
25-03-2019, 11:36
Ja zawsze staram się piec wiele rzeczy :) czy na śniadanie, czy na obiad czy nawet kolacje, uważam, że jest to jest to! Dlatego w mojej kuchni bardzo często używam sklep formy silikonowe (https://papilart.pl/formy-do-pieczenia/formy-silikonowe/forma-silikonowa-3d-plissee.html) do muffinek, ciasteczek czy innych rzeczy :)

anielka
15-04-2019, 14:35
A gdzie robicie zakupy? Macie sprawdzone sklepy czy bardziej markety albo eksperymentujecie? Jak to wygląda u was? Mnie przekonują takie rozwiązania jak gazetka Biedronka (https://www.gazetkonosz.pl/biedronka/aktualna-gazetka-od-poniedzialku-15-04-2019-0/) i inne markety, których oferty są dostępne w internecie. Wtedy można zrobić sobie listę, ogarnąć najważniejsze rzeczy i dopiero iść do sklepu. Ktoś z Was robi podobnie?

Joyce3
15-04-2019, 21:43
Świetne przepisy :D chyba już od jutra spróbuje część z nich :)

neverland
14-08-2019, 17:01
O ile cukier, mąkę, jogurty dla dzieci i tym podobne jestem w stanie kupić w dyskoncie spożywczym, o tyle pieczywa nigdy. Kupujemy pieczywo w tradycyjnej piekarni Cymes https://www.cymespiekarnia.pl/www/. Chleb i bułki nie mają zadnych polepszaczy, nie są mrożone, są takie jak mają być - zdrowe i pyszne.

Martyna84
14-08-2019, 20:03
Dla mnie zdrowe śniadanie to jajko w koszulce, chleb pełnoziarnisty i jakieś warzywa, najlepiej z własnego ogrody :)

miecznikowska
15-08-2019, 09:42
Dla mnie zdrowo to owsianka, czasem jakiś twarożek z pieczywem żytnim, rzodkiewki, szczypiorek. Albo po prostu jajko sadzone/jajecznica.

Banksi
19-08-2019, 13:38
Dzięki za polecenie, na śniadanie jadam jednak tylko owoce.

Paulisss
20-08-2019, 10:02
Ja lubię śniadania na słodko,często jakaś owsianka z dodatkami. Ostatnio bardzo polubiłam owsianki z makiem,dlatego teraz szukamd obrego bio sklepu,w ktorym beda mogla sie zaopatrzec. Co sądzicie o tym https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-maki ? Proszę o opinie.

gasella
27-08-2019, 07:36
Dziś mam jogurt naturalny z miodem na śniadanie, przygotowanie takiego śniadania zajmuje 2 minuty i jest idealne dla ludzi żyjących w ciągłym biegu tak jak ja :D . Poza tym jogurt jest zdrowy i może być bazą do różnych fajnych dań, tu http://kuchniajogurtowa.pl/ widziałam świetne przepisy

eliza104
27-08-2019, 08:20
A lubicie owsianki na śniadanie? Ja ostatnio najczęściej je robię.

Witkowa
14-11-2019, 10:17
A lubicie owsianki na śniadanie? Ja ostatnio najczęściej je robię.
O tak, owsianka na śniadanie jest najlepsza ;) Ja jem ją prawie codziennie ;) Zawsze dorzucam do niej mnóstwo bakalii, które zamawiam w internetowym sklepie ze zdrową żywnością https://jawo2008.pl/86-bakalie. Produkty są tam naprawdę świetnej jakości, a wcale nie są drogie, więc polecam i Wam się tam rozejrzeć :)

Veron
14-11-2019, 20:15
U mnie to albo bekon i jajka albo owsianka :)

Alrika
17-11-2019, 14:15
U mnie śniadaniami to różnie bywa, raz jest zdrowo, raz to bułka pizza jedzona w samochodzie...

kobietka_10
18-11-2019, 11:19
dla mnie zdrowe śniadanie to przede wszystkim dobre pieczywo. Nie kupuję byle czego bo cenię sobie dobry smak i jakość dlatego kupuję tylko w http://piekarniaskalski.pl/ gdzie na wypiekach znają się jak mało kto

figara12
18-11-2019, 11:33
Ja za rana robię sobie zawsze musli z płatkami, miodem, pestkami dyni, słonecznikiem i mlekiem :) Polecam, serdecznie.

rzetelna
18-11-2019, 17:33
W sklepie https://mambio.pl/zdrowa-zywnosc.html mają zdrową żywność. Na śniadanie najlepiej kupić płatki owsiane i do tego różnego rodzaju dodatki, w postaci nasion lnu czy nasion chia. Wszystkie te produkty, i wiele innych, znajdziecie w Mambio. Mają spory wybór i przystępne ceny. To zdecydowanie mój ulubiony sklep jeśli chodzi o eko produkty.

janeczka84
20-11-2019, 11:27
Suszone rzeczy są fajne, ale ostatnio bardzo mi smakują owoce, które przeszły proces liofilizacji (https://www.vekamaf.com.pl/artykuly/liofilizacja-w-przemysle-spozywczym/) i ich smak jest taki fajnie specyficzny. Często dodaje je do ciasta i płatków owsianych na rano.

pamiec
21-11-2019, 07:33
Bardzo lubię zdrowe śniadania. Mam wtedy poczucie, że cały dzień będzie udany. Często przygotowuje sobie omlet z dodatkiem serka. Używam do tego miksera. Ten sprzęt bardzo ułatwia pracę i nie wyobrażam sobie zrobić śniadanie bez niego. Jaki mikser wybrać? Z tym może być problem, bo dostępnych jest naprawdę dużo różnych modeli. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tu: https://www.adler.com.pl/index.php/Main/Produkt/cr_4213. Myślę, że warto mieć dobry sprzęt w kuchni.

neil66
26-11-2019, 14:47
Zazwyczaj jem ciemne pieczywo, jajecznicę, rzodkiewki i zielonego ogórka :)

eliza104
27-11-2019, 06:42
Ja różne pasty, jajka. Ostatnio pokochałam pastę fasolową.

chacman14
01-12-2019, 12:08
Na zdrowe sniadanie tylko zdrowe pieczywo z piekarnii https://piekarniagrzybki.pl/sklepy-firmowe/piekarnia-ursus/ .

uska
01-12-2019, 20:27
W internecie jest wiele przepisów na ciekawe dania. Można też samemu coś wymyślec, ale rano to zazwyczaj się nie chce o niczym myślec ;P. Można zatem coś w necie poszukac. Ja ostatnio inspiruje się portalem https://mowisalmon.pl/przepisy/kanapki-z-lososiem/ .

Mari77
04-12-2019, 13:17
Jeśli chcesz się dowiedzieć na niniejszy temat więcej to rekomenduję wejść sobie na blog - http://swiatprzepisow.com . Osobiście uważam, że tutaj odnajdziesz najpotrzebniejsze informacje w nawiązaniu do owego wątku. Według mnie centrum rzetelnej wiedzy.

ola156247
27-02-2020, 14:55
Bardzo polecam własnoręczne przygotowanie śmietany, którą potem będziemy mogli wykorzystać w wielu przepisach. Jeszcze nigdy śmietana nie smakowała mi aż tak bardzo, jak ta przygotowana we własnej kuchni. Potrzebne są jedynie mleko i zakwaska (np. śmietana Narum (https://www.narine.pl/narum-smietana-5-saszetek)) :)

ChabryiMaki
06-03-2020, 22:52
Ja jakiś czas temu przekonałam się do owsianki. U mnie w domu się tego nie robiło i nie jadło, więc nie miałam ani dobrych ani złych skojarzeń. A jak wszędzie czytam owsianka to doby sposób na śniadanie i warto ją jeść https://freshdieta.pl/blog/185/dlaczego-warto-jesc-owsianke%3F Można ją przygotować na wiele różnych sposobów i jak dla mnie jest naprawdę smaczna i sycąca.

clarabelle.reichert
10-03-2020, 14:32
Jestem ciekawa, czy ktoś z Was zrezygnował w 100% z cukru i zamienił go na inne słodziki :) ? Wydaje mi się, że w ten sposób na pewno posiłki będą zdrowsze.


_____________________________________
Czy aspartam jest rakotwórczy (http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,168674,24897134,czy-aspartam-jest-rakotworczy.html)

paulina.piwko98
13-03-2020, 17:17
pysznie brzmi:)

enigma
01-06-2020, 10:47
Robicie takie http://www.pozaistyl.pl/kanapki-inne-niz-zwykle-pomysly-na-smaczne-pasty-sniadaniowe/ pasty śniadaniowe? Mi one bardzo przypadły dp gustu i bardzo często robię różne warianty takich past, są idealne na śniadanie ale na kolację czy podwieczorek albo do pracy też są super

Oliwkaaa
01-06-2020, 14:51
Moimi śniadaniami, jak i resztą posiłków zajmuje się Wygodnadieta. Zamawiam od nich catering juz kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolona. W końcu jem smacznie, zdrowo, świeżo i różnorodnie a co fajniejsze, sama nie muszę się martwić zakupami ani gotowaniem!

Wilga
01-06-2020, 21:03
Ja najbardziej lubię jajka w koszulce położone na bekonie lub grzance :)

Mikaela
02-06-2020, 15:50
A gdzie najczęściej produkty spożywcze kupujecie zdalnie? Bo ja ostatnio tu https://ranozebrano.pl/garmazeria To jeden z moich ulubionych sklepów ale z chęcią poznam też inne.

Paulisss
06-06-2020, 11:09
Ja jakiś czas temu przekonałam się do owsianki. U mnie w domu się tego nie robiło i nie jadło, więc nie miałam ani dobrych ani złych skojarzeń. A jak wszędzie czytam owsianka to doby sposób na śniadanie i warto ją jeść https://freshdieta.pl/blog/185/dlaczego-warto-jesc-owsianke%3F Można ją przygotować na wiele różnych sposobów i jak dla mnie jest naprawdę smaczna i sycąca.
Ja też bardzo lubię owsianki! Są bardzo zdrowe i sycące, no i mają dużo błonnika. A jeśli doda się do nich coś fajnego, na przykład suszone owoce https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-owoce-suszone
To mogą być naprawdę pyszne! Dlatego jem je na śniadanie prawie codziennie

Ania1989
09-06-2020, 16:29
Warto pić do śniadania dobrej jakości herbatę ja przepadam za herbata Pata Blanca https://www.herreria.pl/pl/c/Herbata/13

Pranka
09-06-2020, 23:05
Ja lubię zjeść owsiankę z owocami, samej bym nie dała rady wcisnąć

drakarcys123
10-06-2020, 14:14
Ja osobiście bardzo sobie cenię zakupy w sieci, natomiast, jeżeli chodzi o zdrową żywność, to sprawdźcie sobie: https://kosz.ranozebrano.pl/. Możecie zamówić warzywa i mnóstwo zdrowej żywności. Polecam ze względu na ogromną ilość asortymentu i przyjazne ceny.

Damian19867
10-06-2020, 16:09
Ja na śniadanie stawiam na jaja kurze :D

lucjan55551
16-06-2020, 16:39
Nie tylko śniadanie musi być zdrowe ale również cały nasz tryb życia. Poza tym na stronie VITOSKLEP24.PL - bańki lekarskie szklane ogniowe (https://vitosklep24.pl/banki-lekarskie-szklane-ogniowe-5902596393953-225.html) można kupić, a one poprawiają nasze zdrowie. Co sądzicie o korzystaniu z takich produktów?

eliza104
17-06-2020, 13:06
U mnie dziś owsianka z tahini. Jest zdrowa, a smakuje jak chałwa.

Filipek53523
19-06-2020, 14:37
Właśnie firma EGGS PRODUCT - Jaja Kurze (https://www.eggsproduct.pl/) sprzedaje jajka i możecie mieć pewność, że są zdrowe. W sklepach nie wiadomo co kupujemy, więc warto zapisać sobie namiar na tą firmę.

Szymek151511
19-06-2020, 15:08
Skoro śniadanie ma być zdrowe to warto kupić masło klarowane. Na stronie PalceLizac.CO - masło klarowane ghee (https://palcelizac.co/) znajdziecie sklep, z którego masło możecie kupić, dlatego też warto rzucić okiem na ten sklep.

barton82
22-06-2020, 09:27
Śniadanie powinno dać nam energie na cały dzień.

magii
23-06-2020, 14:14
ja się nie muszę całe szczęście martwić do na śniadanie, bo zdecydowałam się na catering dietetyczny wrocław (https://powermeal.soup.io/post/695178622/Catering-dietetyczny-Wroc-aw) i jestem bardzo zadowolona :)

jayka
29-06-2020, 16:00
Dla mnie zawsze zdrowe śniadanie to takie, które zawiera dużo białka. Często robię różne naleśniki na śniadanie i dodaję do nich nieco białka w proszku, które kupuję w http://www.olimpiafit.pl/ . To idealny posiłek dla kogoś, kto prowadzi sportowy tryb życia.

Kajjla
29-06-2020, 19:58
Ja uwielbiam jajka i bekon :)

KarolaaW
16-07-2020, 09:45
Ja staram się, żeby moje śniadania były pożywne i dostarczały mi odpowiedniej ilość energii na kolejne kilka godzin pracy (do lunchu). Też przyznam, że jestem osobą która nie lubię jeść tego samego codziennie. Dziś na przykład były u mnie rogaliki z konfiturą malinowo-pigową od Eterno https://eterno.pl/ które swoją drogą uwielbiam i do tego serek wiejski. Było pysznie, idealny poranek kolejnego dobrego dnia :)

babernathy
29-07-2020, 16:14
Wykorzystanie ziół i przypraw nie tylko wzmocni smak naszych potraw, ale również pozytywnie wpłynie na pracę całego naszego organizmu. Aromatyczne jedzenie pełne przypraw pobudzi do działania układ trawienny, a dodatkowo, w zależności od wykorzystanych ziół, zadziała również moczopędnie, antybakteryjnie, oczyszczająco oraz będzie stymulowało pracę wątroby i jelit. Mieszanki przypraw zamawiam najczęściej przez sieć z https://www.domowaspizarnia.pl/pl/c/PRZYPRAWY/165

Bambi89
31-07-2020, 13:20
Ważną rzeczą na pewno jest zdrowa dieta dla dziecka. Dlatego zdecydowanie warto dobrze sobie przemyśleć jak będą wyglądać obiadki dla rocznego dziecka (https://hipp.pl/dzieci-1/produkty/dania/)? Czy same będziemy je przyrządzać, czy kupować gotowe?

Izumi
03-08-2020, 07:37
Ja uwielbiam jajka i bekon :)

rzeczywiscie zdrowe :D

Ania2818
03-08-2020, 10:30
Zdrowe śniadanie to jest rzecz naprawdę bardzo dobra. Jak dla mnie to nie ma nic lepszego niż wysokiej jakości jedzenie!
__________________________
Pisanie prac w Łodzi - cena (http://pisaniepracmagisterskichlodz.pl/pisanie-prac-cena/)

eliza104
03-08-2020, 12:00
U mnie często są jajka na śniadanie. To prosty sposób na zwiększenie sytości posiłku.

gibson.hermina
08-08-2020, 15:53
Można zjeść na przykład tosty z awokado i jajkiem, zdrowe i pożywne śniadanie.

kinka
10-08-2020, 22:22
Na pewno tutaj https://zakreconysloik.com.pl/platki-kukurydziane na spokojnie warto się rozejrzeć. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji, jeśli chodzi o zdrową żywność. Sklep posiada bowiem wiele ciekawych propozycji dopasowanych do konkretnych potrzeb. Między innymi można tam zakupić płatki kukurydziane. Warto stawiać zawsze na jakość.

Matina
11-08-2020, 14:54
Ja polecam oszczedne sniadanie i do tego czarna kawe. Usmierza glod i jest dobra na np. cellulit.

KarolaaW
12-08-2020, 21:42
W mojej opinii jeżeli będziecie szukali dobrej jakości propozycji w zakresie smacznych i zdrowych przekąsek to na pewno mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na ofertę https://eterno.pl/ gdzie znajdziecie smaczne, zdrowe i naturalne dżemy, miody, soki i wiele innych przetworów. Super opcja i do tego za naprawdę nieduże pieniądze :)

szalona
15-08-2020, 06:17
By śniadanie było zdrowe, to ja zastanawiam się czy nie zacząć samodzielnie piec chleb. Znalazłam ofertę tu https://www.bee.pl/t/pieczenie-chleba-i-bulek Produkty potrzebne przy pieczeniu min jest mąka orkiszowa, mąka pszenna graham itp. Spora oferta, muszę się dowiedzieć jak wogóle zaczać naukę pieczenia chleba w domu.

Amela22
23-08-2020, 18:37
Ja na szczęście już nie musze się głowić nad tym co zjeść aby było smacznie i zdrowo. Teraz o moje posiłki dba Wygodnadieta a ja dzięki nim w końcu jem regularnie, zdrowo i fit;)

ireczka
24-08-2020, 08:31
Ja na szczęście już nie musze się głowić nad tym co zjeść aby było smacznie i zdrowo. Teraz o moje posiłki dba Wygodnadieta a ja dzięki nim w końcu jem regularnie, zdrowo i fit;)
to duża wygoda, to prawda, mi tez duzo schodzilo sie na glowieniu o to, co do jedzenia zrobic

pavlo12
26-08-2020, 07:11
Ja zazwyczaj na śniadanie jem jogurt naturalny z musli

Brawurka
28-08-2020, 07:32
Ja lubie owsianke z borówkami i mlekiem.

zella.thompson
01-09-2020, 12:10
Podajecie bardzo fajne przepisy. Jestem ciekawa, czy jadacie również owsiankę :)

Wera
24-09-2020, 12:26
Żeby śniadanie było zdrowe, warto dzień wcześniej zrobić porządne zakupy. Jednak jeśli brakuje Wam czasu i chęci do latania po dużych supermarketach i stania w długich kolejkach to warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego https://e-spar.com.pl/kategoria/na-wage/636 gdzie możecie liczyć na dobre ceny, możliwość wykonania zakupów produktów na wagę i jednocześnie profesjonalne wsparcie obsługi, jak i opcja darmowej dostawy jeżeli chodzi o większe zakupy!

Timbe68
24-09-2020, 19:51
Zdrowe jedzenie jest bardzo ważne, aby uniknąć otyłości.

kojun
01-10-2020, 18:16
Mozna Zrobić Owsianke, Ale Mozna Tez Zrobić Jakąs Sycącą Zupkę, Ja Regularnie Robię I Gotuję W Wolnowarze Od Crockpot Jest Smacznie I Pozywnie

Cysiq63
02-10-2020, 20:46
Co polecacie na zdrowe śniadanko?

zenka
09-10-2020, 21:24
Śniadanie to podstawa, powinno być wartościowe - pobudza nasz organizm. Oczywiście podstawa to tez woda, zaczynam dzień od szklanki tej http://iwoniczanka.pl/ z uwagi na smak, jakość i skład.

Marzena21
12-10-2020, 17:54
Jeśli dotyczy Cię właśnie ów wątek to miej na uwadze, iż znam stronę, gdzie możesz dowiedzieć się o wiele więcej bardzo wnoszących dużo do życia informacji na ten temat. Rekomenduję w wolnej chwili ponieważ naprawdę warto według mnie - http://kawazrana.pl .

dessie65
28-10-2020, 14:55
Przyznam, że nie wyobrażam sobie śniadania bez yerby mate! https://sklepkawa.pl/pl/c/Yerba/296 Wśród naturalnie występujących nut w yerba mate odnajdziemy hibiskus, orzech, jabłko, kwiaty czy grzyby. Oprócz tego powstały w procesie prażenia, mocny lub silniejszy aromat dymu wędzarniczego. Często miesza się yerbę z innymi leczniczymi ziołami, suszonymi owocami i kwiatami, nadając im naturalny, wspaniały aromat.

starla
05-11-2020, 22:50
Najlepsza na śniadanie? Zdecydowanie owsianka! Od dawna taki pierwszy posiłek sobie serwuję i nie mam żadnych problemów z trawieniem, duża zawartość błonnika tak działa widać. Nie robię sama owsianek, smakują mi bardzo te https://onedaymore.pl/sklep/grupa/owsianki/ zamawiam bananową i jabłkową bo nie mają cukru w składzie i skład w sam raz dla mnie weganki. Na tydzień mi taka tuba wystarcza spokojnie. To śniadanko za nieco ponad złotówkę :)

Madzia338
09-11-2020, 11:59
Dzień najlepiej rozpocząć od jajek! dużo białka, czyli energii na cały dzień :)

eliza104
10-11-2020, 06:53
Bardzo lubię jajka, ale chyba też nie powinno się ich jeść codziennie... Polecam szczególnie w szakszuce.

Wera
08-04-2021, 10:01
No to tutaj myślę, że warto abyście zwrócili również uwagę na ofertę przygotowaną przez sklep spożywczy online E-Spar w którym znajdziecie wszystko co potrzebne do tego aby móc jeść zdrowo i różnorodnie. Dostępne są u nich również makarony, ryże, kasze i wiele innych - https://e-spar.com.pl/kategoria/makarony-ryze-kasze/910 Mam nadzieję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni i dajcie znać czy również przekonaliście się do tego typu zakupów online. Pozdrawiam!

Jacarony66
09-04-2021, 08:24
Jakie produkty jecie gdy chcecie zjeść zdrowe śniadanie?

chacman14
09-04-2021, 14:04
Sniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego warto by było zdrowie i pełnowartościowe.

wymiana szybki iphone x (https://repairlab.pl/blog/wymiana-zbitej-szybki-zbita-szybka-iphone-x/)

Paulisss
12-04-2021, 19:17
Witam,co sądzicie o wocach w biurze/ Od jakiegos czasu zastanawiamy się rowniez nad powitalną paczka dla pracowników. https://dailyfruits.pl/dailyfruits-welcome-pack/ Co o tym sądzicie?

PaulinaW
17-04-2021, 09:25
U mnie przez brak czasu i niestety coraz większą ilość obowiązków nie mam jak sobie skutecznie w tym zakresie poradzić. Korzystam z diety pudełkowej od SportFoodBox w wersji SirtFood Adele https://sportfoodbox.pl/catering-dietetyczny-warszawa i jedzenie jest mega smaczne w każdym posiłku. Dlatego trzymam się całego programu :)

perdman
20-04-2021, 11:56
Uwielbiam owsiankę na śniadanie.

nrau1
21-04-2021, 11:57
W internecie jest też mnóstwo przepisów na ciekawe i pożywne śniadania.

Karola34
22-04-2021, 17:39
Cóż, jeśli chodzi o owsiankę to faktycznie jest rewelacyjna :) Oczywiście kwestia gustu bo każdy ma inne spojrzenie na ten temat :D Ja ostatnio robiłam wg naprawdę świetnego przepisu - https://uwielbiam.pl/przepis/sniadaniowa-owsianka-z-owocami-i-maslem-orzechowym. Bardzo zdrowo a i przy okazji niezwykle smaczne! :D No i nie jest trudne w wykonaniu a to niewątpliwie spora zaleta :)

Rysia
22-04-2021, 20:46
Ja jadłam owsiankę przez długie miechy, ale w końu mi się odechciało

Hassio23
23-04-2021, 09:53
Ja tam się na tym nie znam, ale polecam poczytać na https://www.e-pity.pl/rozliczenie-pit-przez-urzad-skarbowy-wniosek/ jak rozliczyć podatek pit.

Marikaika
05-05-2021, 10:57
Na pewno dobry garnek jest tu w stanie zdziałać cuda, przynajmniej u mnie tak zadziałało po zakupie jednego od PrymusAGD (https://prymusagd.pl/)

mentik
29-05-2021, 13:11
Granola https://mojemusli.pl/blog/domowa-granola-fit-prosty-przepis/ jest przepyszna i według mnie jest bardzo smacznym i pożytecznym śniadaniem. Na tym blogu macie podany cały przepis, myślę, że przypadnie wam do gustu, tak jak dla mnie.

Pupofirkas32
31-05-2021, 22:18
Lubicie może zdrowe śniadania?