PDA

View Full Version : Huczne czy kameralne wesele?


muszkieterka
11-02-2015, 10:31
Jakie wesele waszym zdaniem ma więcej uroku?
Huczne i wielkie czy raczej bardziej kameralne?

kwiecienplecien
11-02-2015, 16:48
Zależy co kto sobie wymarzył, ale też często od tego, na co naciska rodzina.
Jeśli chodzi o huczne wesela, trzeba liczyć się z tym, że zaczniemy brać pod uwagę raczej takie miejsca jak to: http://www.mazurkashotel.pl/organizacja-imprez-wesel.html - niż przytulne małe restauracje.
No i wiadomo, że koszty też będą wyższe. Plus jest taki, że jednak da się znaleźć duże obiekty w większości regionów w Polsce :)

zimorrodek
16-02-2015, 06:42
Wszystko zależy od człowieka, ja chciałam mieć huczne wesele, nie była w ciąży mogłam bawić się skakać do białego rana z rodziną i przyjaciółmi..w pięknym miejscu w pięknej sukni z super muzyką ah szkoda,że to tylko raz :)

marzycielkazostendy
16-02-2015, 13:55
Co komu bardziej odpowiada. Ja natomiast wolałabym nieduże przyjęcie weselne.
Oglądałam już domy weselne w Łodzi tutaj: http://www.saleweselne.com/lodz/ żeby mieć obraz tego, w czym w ogóle mogę wybierać.
Okazuje się, że można znaleźć fajne miejscówki w rozsądnej cenie.

zazou
16-02-2015, 13:59
Dla mnie tylko kameralne! :) Jakoś nie przemawia do mnie stado gości, z których tylko kilkunastu widuję z jako taką częstotliwością.

Zresztą nie przemawia do mnie mentalność postaw się, a zastaw się ;)

Dzisia
14-05-2015, 15:40
Ja miałam huczne. Tak chcieliśmy i było nas na to stać. Pewnie, że wielu gości zaprosiłam z czystek kultury, ale według mnie tak wypadało. Ja się bawiłam świetnie do 6 rano z przyjaciółmi i znajomymi. Żałuję, że to tylko raz w życiu taka impreza.

Carolajn
16-05-2015, 23:17
na huczne wesele nie każdy zawsze może sobie pozwolić - duże koszty, a wesela kameralne, takie dla najbliższej rodziny i przyjaciół też mają wiele uroku, wprawdzie mówi się, że o hucznych weselach dłużej się pamięta, że jeśli wesele, to tylko huczne, jednak, gdy zwyczajnie nas nie stać na takie weselisko na 100 osób z dodatkowymi atrakcjami, to małe weselne przyjęcie jest bardzo dobrym rozwiązaniem :)

lilka91
27-05-2015, 15:30
Zależy od tego ile macie kasy i jakie wesele wam się marzy. Nie patrz na gości. My byśmy chcieli zrobić wesele w http://windsorhotel.pl/ ale nie huczne. Marzy nam się raczej skromne przyjęcie dla najbliższej rodziny. Nie zależy nam na prezentach i tej całej otoczce. To będzie nasz czas i najważniejsze byśmy my się dobrze czuli a nie goście. Niestety młodzi o tym często zapominają.

Katarina
28-05-2015, 10:15
Jak kogoś nie stać na huczne wesele i rodzice nie chcą pomóc to wtedy lepiej jest urządzić takie kameralne. Tylko ze swoich pieniędzy :) wiadomo, że jak rodzice dołożą do wesela to wtedy już lepiej zrobić bardziej huczne ale przecież to nie taki, że cała się wioska właśnie zlatuję.

bonzaj
28-05-2015, 12:53
Dla mnie kameralne wesele jest lepsze, niestety rodzina mojego wybranka jest spora i siłą rzeczy wesele będzie na dużą liczbę osób, co wiąże się z tym, że będzie huczne. Mimo wszystko mam nadzieje, że nie będzie tak źle i wszystko pójdzie po mojej myśli.

rita89
24-06-2015, 14:21
Czasami te huczne nie kończą się szczęśliwie, gdzie króluje przepych nie zawsze jest miłość i szczęście, jak to mówią, pycha kroczy przed porażką, niestety ja wiem coś o tym, a na tych kameralnych widać jak młodzi i wszyscy się starają, są sobie oddani mimo, że muszą się namęczyć i nie na wszystko sobie pozwolić.

Kinia96
02-07-2015, 18:08
Według mnie wszystko zależy od tego a jakimi pieniążkami dysponujecie. To wasz dzień i to Wy będziecie go wypominać. Myślę, że fajnie mieć huczne wesele:)

karolkowa
04-07-2015, 13:00
Jakie wesele waszym zdaniem ma więcej uroku?
Huczne i wielkie czy raczej bardziej kameralne?

Oczywiście że huczne!

karolkowa
04-07-2015, 13:05
Tak , dokłądnie to chciałam napisać , ale zostałam tu uprzedzona w tym fakcie. Zgadzam się całkowićie i według mnie jest to jedyne chyba sensowne rozwiązanie w tej sprawie , więc mogę z ręką na sercu polecić ci dokładnie to samo. W stu procentach!!!

izydora
07-07-2015, 12:45
Wszystko zależy tutaj od państwa młodych, ale z doświadczenia wiem, że często wesela organizuje się dla rodziny, krewnych, przyjaciół, bo co ludzie powiedzą itp. wydaje się masę pieniędzy na sale, wystrój, atrakcje w stylu czekoladowe fontanny i jakoś zapomina się, że najważniejsi w tym wszystkim są państwo młodzi, a nie jak bardzo wystawny był obiad czy podarki dla gości.

adela79
07-07-2015, 19:24
Wesele ma się raz w życiu więc na pewno wybieram huczne. ja takie miałam i nie żałuje. wszystko wspomina się superowo i całe życie:)

Bogdanka
08-07-2015, 13:53
Ja preferuje kameralne wesele, nie zależy mnie na nie wiadomo jakiej pompie. Wszystko jeszcze zależy od ilości rodziny, bo np. jeśli ktoś ma dużą rodzinę to ciężko będzie zorganizować mu małe, kameralne wesele. Wtedy siłą rzeczy robi się huczne weselisko.

Bereniker
10-07-2015, 19:17
Pewnie, że huczne. Przecież nie przeżyjesz tego kolejny raz. Raz się żyje. Nie żałujcie sobie na wesele. Pomyślcie sobie że więcej się to nie powtórzy . Powodzenia.

mamba.czarna666@o2.pl
10-07-2015, 20:42
Gdybym miała cofnąć czas to wybrałabym wesele kameralne, masz tylko tych, których naprawdę kochasz, nie zadłużasz się na kilka lat. Niestety uległam namowom matki, która pochodzi w rodziny wielodzietnej, z którą jest bardzo zżyta. Nie wyobrażała sobie mojego wesela z niekompletną rodziną, sama zadeklarowała, że część wesela zrekompensuje, a teraz mi wypomina, że ma długi. Gdybym wiedziała, że tak będzie, to nigdy bym nie wybrała wesela typu "zastaw się, a postaw się".

Kamaleon28
22-07-2015, 16:51
Heja to zależy od WAS czy chcecie mieć ciche wesele, czy zaprosić dużą liczbę ludzi, nikt WAM tego nie zabroni także zrobicie jak chcecie.

sztynek
23-07-2015, 18:40
Zależy ile macie kasy. My mieliśmy niewiele, bo moja ciąża spowodowała plany ślubne, których nie było. Zaprosiliśmy 33 osoby, zabawa była świetna aż do białego rana. Nie bawiła się wyłącznie moja teściowa, która odchorowała fakt, że jej synuś się żeni, nie przeszło jej do dziś.

krateczka
15-09-2015, 09:34
Zależy co kto lubi :) Byłam kiedyś na weselu na chyba 350 osób w Best Western Premier, który zapadł mi w pamięć ponieważ mam zamiar jeszcze kiedyś go odwiedzić jak przyjadę do Krakowa. Organizacja wesele była tak dobra, że nie odczuwało się tych tłumów :)

Coldi
23-11-2015, 20:10
Według mnie wesele powinno być huczne nie musi być wiele osób, ale zabawa do białego rana musi być. Fajnym miejscem na zorganizowanie tego typu imprezy jest Lucid Club (http://www.lucidclub.pl) bo mają dużą przestrzeń i jest gdzie się bawić do tego dobre nagłośnienie. Warto rozważyć też taką opcję przy organizowaniu wesela.

morgana
25-11-2015, 21:23
Muszkieterka, sporo zależy od tego jaki Ty oraz Twój przyszły mąż macie temperament oraz charakter. Są osoby, które marzą o hucznym ślubie i weselu, wszystko ma wyglądać niczym w bajce o księżniczce lub na ślubie w brytyjskiej książęcej rodzinie. Koszty takiego ślubu są ogromne, trzeba dopilnować mnóstwo szczegółów. Inne osoby marzą o czymś znacznie bardziej skromnym, najchętniej na ślubie widzieliby tylko swoich rodziców i rodzeństwo. Dla mnie huczne wesele byłoby zbyt stresujące.

Smile
04-12-2015, 14:12
ja wolę kameralne niż zbytni przepych

zulma
07-12-2015, 12:19
Gdybym miała organizować swoje wesele, pewnie też zdecydowałabym się na kameralne przyjęcie, nie przepych. Chociaż szczerze mówiąc, nie bardzo orientuję się jeszcze w temacie, nie wiem, jakie rozwiązania fajnie sprawdzają się w praktyce. Z tego względu prawdopodobnie zdecydowałabym się na usługi firmy w stylu tej: http://www.wedding365.pl/ . Przekazując organizację w ręce profesjonalistów miałabym na pewno o wiele mniej stresu.

Smile
08-12-2015, 13:57
ja uważam, że głupotą jest wystawne i huczne wesele tylko po to żeby się pokazać. Liczy się sakrament.

teresa30
29-08-2017, 12:24
Myślę, że to zależy od możliwości finansowych - mając trochę więcej pieniędzy warto zorganizować większe wesele, ale bez przesady. Gdzie je zorganizować? Moim zdaniem w hotelu, choćby ze względu na zapewniony nocleg dla gości. Pod Warszawą obejrzyjcie sobie Hotel Afrodyta http://www.afrodytaspa.pl/wesela - powinien się nadać, ma sporą, elegancką salę, robi wrażenie.

upadlybananek
31-08-2017, 09:07
Ja jednak wolę kameralne ;)

patryk983
31-08-2017, 12:20
ja teraz wole kameralne

satel
31-08-2017, 19:04
wszystko ma swoje wady i zalety, ale według mnie wesele powinno być huczne

Kostka
19-09-2017, 09:01
Ja zdecydowanie wolałabym kameralne wesele

Sansa
26-09-2017, 10:04
Ja chciałam wesele kameralne, a w końcu uzbierało się sto osób :P Stres był przez to znacznie większy, ale z perspektywy czasu nie żałuję, w końcu okazja na zrobienie takiej imprezy nadarza się raz w życiu (przynajmniej ja tak zakładam).

Hanryk
27-09-2017, 07:51
A ja tam wole kameralne, po co robić huczne. Czasem mi się wydaje, że ludzie robią większe wesela tylko na pokaz.

teresa30
28-09-2017, 11:54
Wiele zależy od możliwości finansowych pary, ale i wielkości rodziny - ja wolałabym większe wesele. Gdzie je zorganizować? Myślę, że w hotelu, choćby po to, aby nie trzeba było szukać noclegu dla gości. W okolicy Warszawy na wesele w sam raz będzie Hotel Afrodyta, tu http://www.afrodytaspa.pl/wesela jest o nim więcej - robi niemałe wrażenie, nie tylko hotel, ale i sala, poza tym mają dobry catering i świetną obsługę.

Beata Wilkowska
17-10-2017, 15:01
Moim marzeniem od zawsze było kameralne wesele w malej restauracji w Toruniu w gronie najbliższych i tak też się stało :)
Wydaliśmy trochę więcej pieniędzy na zespół muzyczny http://dariusgroup.pl, ale opłaciło się nam.
Także mieliśmy kameralne wesele z wielką orkiestrą :D

lucy92e
28-01-2018, 10:59
U nas wesele było dość huczne, ale to głównie dlatego, że było bardzo dużo gości. Oboje mamy dość sporą rodzinę. Ale na szczęście mieliśmy idealny zespół, który potrafił zabawić taką ilość gości. Zdecydowaliśmy się na zespół NotoGramy. Są najlepsi i mają spore doświadczenie.