PDA

View Full Version : Jak zaaranżować salon z aneksem?


superniczek
19-02-2015, 11:18
Witam:) planujemy z mężem zakup mieszkania, a ja już myślę o tym jak je urządzić:) Na pewno będzie to salon połączony z aneksem kuchennym, ale nie wiem jakie rozwiązania zastosować w celu połączenia salonu z aneksem? Myślałam o takim stoliku barowym z hokerami, takie stołki w jakimś intensywnym kolorze? Co myślicie? Może znalazłby się jakiś producent hokerów, który mógłby wykonać mi je na zamówienie? Znacie? Polecicie coś? Może jakieś pomysły i sprawdzone rozwiązania zastosowane w Waszych mieszkaniach?:)

laidback
19-02-2015, 11:56
Może najpierw kup to mieszkanie, żebyś wiedziała jaki jest jego układ. Nie każde mieszkanie z aneksem kuchennym da się urządzić w ten sposób, który chcesz. Wszystko zależy od rozmieszczenia okien, ścian, a nawet instalacji elektrycznej. Podział przestrzeni za pomocą stolika wydaje się bardzo fajnym rozwiązaniem, tylko musisz zobaczyć, czy w danym wnętrzu to ogóle będzie pasowało.

minnie77
20-02-2015, 20:28
Ja myślę, że jeśli prowadzicie towarzyski styl życia to takie rozwiązanie Wam się sprawdzi. Fajnie wygląda połączenie aneksu i salonu właśnie za pomocą takiego blatu z hokerami i właśnie na spotkania, imprezy z przyjaciółmi będzie jak znalazł. Coraz więcej ludzi tak aranżuje mieszkanie, więc i pewnie wybór takich mebli jest większy choćby w tym sklepie http://kdcmeble.com/pl/hokery-krzesla-barowe/.

marzycielkazostendy
21-02-2015, 08:46
Pomysł na połączenie tych pomieszczeń jest moim zdaniem dobry, tylko wtedy wszystko musi być ze sobą spójne.
Zadbaj też o szczegóły - warto wybrać na przykład jakieś fajne dekoracje i akcesoria kuchenne: http://www.dekoracje.brw.com.pl/kuchnia/akcesoria-kuchenne/ w takiej tonacji, która pasuje do wyglądu salonu z aneksem.

ExtraPierre75
24-02-2015, 21:03
salon z aneksem to dobra sprawa przy imprezowym stylu życia chociaż czasami przygotowując jedzenie zapachy z kuchni bardziej będą się roznosiły po mieszkaniu więc jak wszystko ma swoje wady i zalety. co do samych hokerów to widziałem kilka razy w katalogach sklepów meblowych właśnie w jaskrawych kolorach

cyprys99
16-03-2015, 19:18
salon z aneksem to rewelacyjne rozwiązanie, przy małych dzieciach to już w ogóle. Także nie wyobrażam sobie mieć innego układu kuchni:). Praktyczne niesamowicie , a z zapachami można sobie poradzić:).

katakata
20-03-2015, 06:41
Zajrzyj na www.homebook.pl (http://www.homebook.pl/inspiracje/salon/styl-tradycyjny). I ja i większość moich znajomych posiłkowała się tą stroną podczas zmiany wystroju wnętrza, a pomysłów na salon z aneksem kuchennym zdecydowanie tam nie brakuje.

jowitaG
23-03-2015, 20:15
Myślę, że w przypadku podłogi warto zdecydować się na płytki, zarówno w kuchni jak i salonie. Moim zdaniem ciekawą ofertę w tym zakresie ma marka Kwadroceramika. Tutaj można sobie zobaczyć płytki salonowe http://www.kwadroceramika.com/pl/produkty/plytki_salonowe - bardzo podobają mi się te kafelki podłogowe do salonu.

Również ta marka jest polecana w zakresie solidności płytek.