PDA

View Full Version : Warto kupić płytę indukcyjną?


kwiecienplecien
01-03-2015, 19:22
Warto waszym zdaniem kupić sobie płytę indukcyjną?
Zastanawiam się czy moje garnki będą się nadawać do takiej płyty.

muszkieterka
02-03-2015, 14:47
Myślę, że to dość wygodne rozwiązanie.
Jeśli nie lubisz np. czyścić zwykłej kuchenki, taka płyta w znacznym stopniu ułatwi ci życie codzienne. Musisz mieć tylko do tego specjalne garnki.
Zobacz sobie jak wygląda np. patelnia na indukcję: http://www.cookstore.pl/patelnie,c9.html
W zasadzie niewiele różni się jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, ale jej konstrukcja jest nieco inna.
To samo dotyczy również garnków itp.

Adelka
12-03-2015, 08:16
Ja mam obecnie płytę indukcyjną i jestem z niej bardzo zadowolona. Na początku trochę bałam się,ze będzie zjadała za dużo prądu jednak obawy były bezpodstawne. Jest bardzo praktyczna, łatwo się czyści. O wiele łatwiej niż gazowa ponieważ nie ma tam żadnych zakamarków.
Mam ten model:
http://najtaniej.co/produkt/plyty-indukcyjne/bosch-pie611f17e.html
Marki Bosh. Czyli prosta, elegancka płyta indukcyjna.
Jeśłi możecie sobie na taką pozwolić to warto :)

cyprys99
16-03-2015, 19:16
Ja sobie nie wyobrażam już gotować na czym innym, jak tylko na płycie indukcyjnej:). Mega wygoda, łatwo się czyści, fajnie wygląda.Co do garnków- teraz robią praktycznie wszystkie garnki uniwersalne, także problemu większego nie ma.

zulma
17-03-2015, 14:03
Zgadzam się, indukcja fajnie się spisuje. Do tej pory na niej gotowałam i nie mam nic do zarzucenia. No może poza tym, że wyłącza się, kiedy coś kipi ;)
Teraz robię mały remont w kuchni i znów zdecyduję się na pewno na płytę indukcyjną. Tylko teraz wybieram spośród płyt do zabudowy: http://www.mixmedia.pl/plyty-do-zabudowy , bo wydają mi się jednak bardziej paktyczne.

kareczka
17-03-2015, 15:29
Faktycznie nie wszystkie garnki nadają się do płyt indukcyjnych, ale jeżeli masz zamiar w najbliższym czasie wymieniać kuchenkę i stoisz przed wyborem indukcyjnej i tradycyjnej to bierz indukcyjną. Jest łatwiejsza w utrzymaniu i bezpieczniejsza.

eliza104
18-03-2015, 19:05
Czytałam niedawno wiele głupich opinii o kuchenkach indykcyjnych - że na nich jedzenie smakuje gorzej. Ale z doświadczenia wiem, że to nieprawda i z pewnością mogłabym polecić kuchenki indukcyjne.

dorocina
26-03-2015, 11:24
Czytałam niedawno wiele głupich opinii o kuchenkach indykcyjnych - że na nich jedzenie smakuje gorzej. Ale z doświadczenia wiem, że to nieprawda i z pewnością mogłabym polecić kuchenki indukcyjne.


Powiem Ci,że ja nie wiem kto wypisuje takie głupoty. Przeciez na logikę - jak jedzenie z takiej płyty może kosztować gorzej? Przecież to się kupy nie klei. Sama od jakiegoś czasu mam płytę indukcyjną. Na początku bałam sie tego,że rachunki się zwiększą ale wcale nie zwiększyły się aż tak bardzo. Jest jednoczesnie bardzo łatwa w czyszczeniu .Jedno przejechanie szmatką i praktycznie nic już na niej nie widać.
Dodam,że warto jest zerknąc sobie przy kupnie na porównywarki cen takie jak najtaniej czy skąpiec.
Wiecie,że są takie porównywarki również na Europę?
Ja korzystałam z niej:
https://deyde.com/pl/agd-do-kuchni
Dzięki temu możecie sobie zobaczyć czy nie opłaci Wam się bardziej zamówić tego z innego kraju.

saharra
29-03-2015, 16:51
Zwracam się do praktyków i użytkowników kuchni indukcyjnych.
Napiszcie jak sie wam sprawdzają kuchenki ich wady i zalety.
Czy można smażyć np. potrawy na patelni teflonowej, aby były chrupiące (mięso, ryby)? Jak jest z tymi garami, czy potrzeba kupować te specjalne. Nie mam tu na myśli zwykłych emaliowanych, tylko stalowe.
No i jak to jest wreszcie z tym brzęczeniem - o co tu chodzi?
Jakiej firmy kuchenkę polecacie?

eliza104
30-03-2015, 12:34
Wszystko można smażyć na tej patelni. Garnki i patelnie - owszem muszą być do indukcji, ale może nawet takie masz i nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Halszka55
15-04-2015, 07:49
Dokładnie tak. Wiele garnków ma znaczek, że nadaje się na indukcję. A gotowanie na takiej płycie to dla mnie sama przyjemność, utrzymanie czystości to łatwizna, świetnie się czyści i dobrze wygląda:D. Polecam:).

joanna7007
15-04-2015, 13:26
Zalety

1. Bezpieczne – dzięki bezpośredniemu nagrzewaniu naczyń, sam blat pozostaje chłodny. Ponadto w przeciwieństwie do kuchni gazowych nie ma styczności z płomieniami.
2. Ekonomiczne – dzięki ogrzewaniu tylko naczynia, a nie całej płyty zużywane jest mniej energii elektrycznej.
3. Łatwe w utrzymaniu w czystości – dzięki płaskiej powierzchni i braku trudno dostępnych zakamarków.
4. Szybsze przygotowanie potraw – sprawność płyty wynosi aż 90%.
5. Zdrowsze potrawy – dzięki bezpośredniemu działaniu na pożywienie i możliwości dostosowania temperatury, warzywa nie tracą tylu witamin, a mięso jest bardziej soczyste.
6. Płyty są wyposażone w wiele dodatkowych i przydatnych funkcji.
7. Prostota obsługi


Wady

1. Konieczność kupna garnków wykonanych ze stali ferromagnetycznej
2. Wysoka cena
3. Nie każdy może zamontować taką płytę w kuchni ze względu na wytwarzane pole magnetyczne.
4. Bardziej awaryjne

ida2015
26-04-2015, 15:56
Sama zastanawiałam się nad kupnem płyty do kuchni, ale po przemyśleniu za i przeciw jednak się rozmyśliłam. Po pierwsze jest to drogie i gdy doliczę kupno piekarnika do zabudowy wychodziło mi o wiele więcej niż kupno całej kuchenki. A po drugie jednak wymiana garnków nie wchodzi w gre.

estera33
01-05-2015, 13:48
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką płyty indukcyjnej i za nic w świecie bym jej nie zmieniała. Gotuje się dużo wygodniej i szybciej niż tradycyjnie. Jest ładna i bardzo łatwo się ją czyści. Z garnkami na początku mieliśmy problem, ale obecnie większość produkowanych działa na indukcji.

zulma
11-09-2015, 18:18
Myślę, że tak. Mnie całkiem dobrze się korzysta z takiej kuchenki.
Tylko musisz brać pod uwagę to, że nie wszystkie garnki są z nią kompatybilne. Także może Cię czekać konieczność wymiany wszystkich garnków.
Do tego na pewno patelnia na indukcję: www.cookstore.pl/patelnie,c9.html . To są jednorazowe wydatki, wiadomo, ale jeśli doliczy się je do kosztu zakupu kuchenki to trochę podbijają cenę i trzeba to brać pod uwagę.

eliza104
21-09-2015, 10:33
Dokładnie tak. Wiele garnków ma znaczek, że nadaje się na indukcję. A gotowanie na takiej płycie to dla mnie sama przyjemność, utrzymanie czystości to łatwizna, świetnie się czyści i dobrze wygląda:D. Polecam:).

Też tak uważam. Wydaję mi się też, że płyta indukcyjna jest bezpieczniejsza niż kuchenka gazowa.

Lubor
24-09-2015, 17:55
Nie mam najlepszego doświadczenia, jeśli chodzi o kuchnie indukcyjną. Byłam kilka dni u przyjaciółki i dość często na takowej gotowałam. Ciężko było mi ustawiać temperaturę, raz było zbyt dużo, potem zbyt mało, ale to pewnie jest kwestia wyczucia i nauczenia. Garnki były jak należy, więc nie ich wina. Najgorsze to było robienie naleśników dla piątki osób. Stałam przy piecu półtorej godziny, bo wszystko smażyło się tak długo. Raczej nie z mojej winy, przyjaciółka mówiła, że ona też tak ma.

wala
26-09-2015, 21:23
Ja także nie mam doświadczenia. Uważam jednak, że jest znacznie bezpieczniejsza niż gazowa.

katakata
28-09-2015, 13:05
Na pewno dużo lepiej się to prezentuje i łatwiej czyści.

Ania82
01-04-2016, 14:28
Oczywiście, że warto, ja w swojej kuchni płytę indukcyjną mam od ponad roku i uważam, że był to bardzo dobry wybór. Sporo czasu zajęło mi podjęcie decyzji czy decydować się na płytę ceramiczną, czy na płytę indukcyjną, ale ostatecznie wybór padł na tą drugą. Mam u siebie dokładnie ten model - http://www.kernau.com/produkt/kih-6432-4b.html Wcześniej, przed remontem kuchni, miałam najzwyklejszą kuchenkę gazową i przyznam szczerze, że jakość gotowania jest nieporównywalna, oczywiście na korzyść płyty indukcyjnej.

nakos
16-04-2020, 12:28
ja bardzo sobie chwalę płytę indukcyjną tylko musiałam zmienić sobie garnki żeby gotowanie lepiej nam szło :) zamowilam jakiś czas temu tutaj mały zestaw podstawowy https://naczynia.olkusz.pl/garnki/garnki-na-indukcje
bo jest nad dwójka więc nie potrzebujemy zbyt wielu sztuk ale naprawdę jesteśmy zadowoleni z jakości.

macejkovic.anjali
30-07-2021, 13:50
Dla efektywnego grzania na płycie indukcyjnej niezbędne jest zastosowanie garnków, których dno wykonane jest metalu ferromagnetycznego (żeliwo, stal nierdzewna). Ponieważ płyta będzie oddziaływać wyłącznie w miejscu jej styku z magnetycznym spodem naczynia, nie będzie nagrzewać się poza wybranym polem grzewczym. Co w rezultacie oznacza, że wytwarzana energia niemal w całości trafi do naczynia, a pozostała powierzchnia płyty pozostanie chłodna w dotyku - w przeciwieństwie do kuchenek ceramicznych czy gazowych, w których promieniowanie cieplne emitowane jest również do otoczenia, przez co dochodzi do dużych strat energii i spadku wydajności - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/z-czego-sklada-sie-plyta-indukcyjna-3064.html

Samaronix32
01-08-2021, 17:54
Ja tam nie wiem co mam o tym myśleć.

agataa12
19-08-2021, 10:32
Cześć dziewczyny. Według mnie to z indukcją są same problemy. To garnki nie takie, to się psuje cały czas. Mi nawet nie smakuje jakoś jedzeni przygotowane na indukcji. Wcześniej miałam, ale właśnie najpierw zepsuła się płyta i trzeba było naprawiać, a później jeszcze piekarnik i kazali mi kupić silnik termoobiegu górny piekarnika samsung (https://www.agd-czesci.com.pl/silnik-termoobiegu-gorny-piekarnika-samsung). Niby taniej jest dokupić część, ale jak mam naprawiać go co pół roku, to ja dziękuję bardzo. Kupiłam sobie kuchenkę gazową z powrotem i póki co działa na szczęście.

Habrados88
22-08-2021, 20:33
Uważacie że to jest odpowiedni temat?

DariaM11
21-01-2022, 09:14
Jak płytki indukcyjne to śmiało mogę polecić https://elektrohome.pl/plyty-indukcyjne,c136.html bardzo fajne propozycje jeśli chodzi o jakość, ale też różnorodność modeli. Ceny są jak najbardziej okey, więc też w zeszłym roku wybraliśmy sobie FRANKE Płyta FSM 654 I BK. Wszystko po montażu działa super, dostawa na czas ;)

Truskawa
02-01-2023, 18:38
Zamiast płyty indukcyjnej warto wybrać nowoczesną płytę gazową, która wygląda jak indukcja bo jest bez rusztu, a komora spalania jest umieszczona wewnątrz tzw "gaz pod szkłem". Płyta ta to innowacja na rynku wprowadzona przez naszego rodzimego producenta Solgaz. Producent wypuścił już na rynek kilka modeli, a ostatnim jest płyta Innova Premium 4+1. Moim zdaniem warto zwrócić na nia uwagę bo to nie tylko nowoczesny wygląd ale i funkcjonalność połączona z oszczędnością w domowym budżecie.