PDA

View Full Version : Dom z bali - wskazówki i podpowiedzi

spodniczka
12-03-2015, 18:44
Witam :) Widzę, że jesteście obeznanie w tematyce budowy domów, więc na pewno mi coś doradzicie. W lato zaczynam budowę domku na działce, którą mam od kilkunastu lat, ale dopiero teraz stać mnie na budowę. Chciałabym żeby to był domek letniskowy, z niewielkim ogródkiem i miejscem na grilla i ognisko. Bardzo podobają mi się domy z bali i taki właśnie chcę postawić. Możecie mi udzielić wskazówek jakimi powinnam się kierować wybierając dany projekt czy rodzaj drewna? Na co mam zwracać uwagę i czy taki dom wytrzyma długie lata?

Zuza
13-03-2015, 13:23
Są portale poświęcone takiemu budownictwu, tam zobacz.

paniAnia
16-03-2015, 18:22
No przede wszystkim postaw na dobrej jakości drewno i ekipę - to od fachowców zależy jak taki domek będzie się prezentował i zachowywał na przestrzeni lat. Jak ekipa wykona dobrą robotę, to w domku spędzisz wiele letnich sezonów. Aż się rozmarzyłam, bo dom z bali (http://www.proeko.com/kontakt) jest moim marzeniem od dawna :)

bozenka085
17-03-2015, 15:14
Wydaje mi się, że w tym miejscu nie znajdziesz fachowych odpowiedzi na swoje pytanie. Poszukaj jakiegoś specjalistycznego forum albo najlepiej pogadaj z spacjalistami, albo z ludźmi, ktorzy juz w takim domku mieszkają. Oni najlepiej opowiedzą Ci o plusach i minusach, kosztach itd. Zanim zaczniesz budować, dokładnie sie do tego przygotuj, żeby potem nie okazalo sie, ze nie wyliczylas dokladnie kosztow i będzie Ci brakowalo pieniedzy na skonczenie domu. Niemniej życze powodzenia :)

Jadla
19-03-2015, 09:44
Bardzo polecam domy z bali! Są rewelacyjne, nie tylko na lato. Patrz przede wszystkim na jakość drewna, wykończenie. Takie drewniane domy przeżywają teraz renesans i bardzo dobrze - to inwestycja na lata.

femme.m
23-03-2015, 18:26
Fajnie mieć taki domek nad morzem.

Yagna
09-07-2015, 13:01
Mnie ciekawi jaki to koszt.