PDA

View Full Version : Jak oszczędzać na energii?


marzycielkazostendy
10-04-2015, 14:04
Jakie nawyki warto wprowadzić do swojego życia codziennego, żeby móc oszczędzać na energii?
Czy to w ogóle ma jakiś większy sens?

muszkieterka
11-04-2015, 09:40
Myślę, że warto przeanalizować nasze rachunki za energię, wodę, komunikację itd.
Bardzo często okazuje się, że zmieniając dostawcę, możemy rocznie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
Poczytaj sobie na przykład o tym co proponuje pge łódź (http://www.gkpge.pl/oferta/strefa-klienta).
Porównaj takie oferty z tym, co masz teraz - będzie ci łatwiej ocenić czy to daje jakieś oszczędności, czy nie bardzo.

swietlanna
12-04-2015, 20:55
Ja oszczędzanie zaczęłam od wymiany żarówek: tam, gdzie długo pali się światło na świetlówki, w innych pomieszczeniach na żarówki halogenowe (wyglądają jak zwykłe żarówki a świeca mocniej i zużywają mniej prądu).
Kolejna kwestia wymiana piekarnika z elektrycznego na gazowy (b.duża oszczędność) i płyty z elektrycznej na gaz. Przestałam używać mikrofali, czajnika elektrycznego...

yolka
15-04-2015, 21:53
jakiś czas temu polska firma wydała listwą która odcinała prąd od nieużywanych urządzeń aby nie czerpały energi w standby, natomiast w 'inteligentny' sposób była programowalna aby przywrócić prąd do urządzeń w razie potrzeby, koszt listwy to było ok 100zł natomiast cena zwracała się po kilku miesiącach (+/-).
Jak chcesz się pobawić w oszczędzanie prądu to myślę że warto w tą listwę zainwestować. niestety nie pamiętam nazwy

malenkaruda
16-04-2015, 15:36
Moim zdaniem najlepiej do domu zainwestować przede wszystkim ledy już masz spore oszczędności na prądzie. Na noc wyłączaj wszystko z prądu co jest nie potrzebne naucz się właśnie takiego nawyku. Ja sama się tak nauczyłam i mam jakieś efekty.

Paulisss
25-05-2015, 11:08
My również wymienialiśmy żarówki na oszczędne a to bardzo ważne jest w okresie zimowym, kiedy to zużywamy więcej tego światła. Z jakiego dostawcy korzystacie? Zastanawiamy się nad zmianą na tę ofertę http://oferta.pgnig.pl/prad . Co o niej sądzicie? Dodam, że bez problemu możemy robić pranie w nocy i wstawiać zmywarkę również. Co sądzicie o tej nowej ofercie PGNiG?

ana22
02-06-2015, 13:35
dobra, tylko nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w bloku pralka chodzi głosno i kiedyś moi sąsiedzi mieli problem z moim praniem o godzinie 24:00

elka77
10-06-2015, 09:06
U nas nie ma problemu jeśli chodzi o sąsiadów i pralkę.

ayris
04-03-2016, 07:52
My pierzemy max do 20 więc nie ma problemu.
Jeśli chodzi o oszczędzanie to chcemy zainwestować w wtyczkę Wi-Fi Plug dzięki której można zdalnie sterować sprzętem RTV i AGD. Myślę, ze to może pomóc w oszczędzaniu.

femme.m
09-03-2016, 13:22
Ja jak wychodzę to wszystko wyłączam z kontaktu.

wiktor1
09-03-2016, 13:45
Ledy, szczelne okna, szczelny (ocieplony) dach i piwnica jeśli jest - to wszystko to podstawy ale już dają dużo oszczędności !

gatsby
10-03-2016, 11:12
Myślę, że najlepszym sposobem, by zacząć oszczędzać będzie analiza rachunków za prąd i zadanie sobie pytania: co go najwięcej zużywa? Myślę, że wymiana żarówek na energooszczędne też wpłynie na zmniejszenie zużycia energii.

Coldi
01-04-2016, 17:21
Jeżeli chcesz oszczędzić na energii to możesz używać takiej http://leifheitsklep.pl/suszarka-ogrodowa-linomatic-500-deluxe-p45973.html suszarki zamiast pralko suszarki. To tańsze rozwiązanie i do tego eko. Myślę, że warto właśnie takie rzeczy robić aby zaoszczędzić :)

malvina
20-05-2016, 13:37
Podstawa to wymienić stary sprzęt na nowy. Lodówki, pralki, odkurzacze sprzed kilkunastu lat mogą pożerać dużo prądu. Warto stopniowo wymieniać ja na takie w klasie np. A++ albo nawet A+++. W dłuższej perspektywie można w ten sposób sporo zaoszczędzić. My teraz szukamy nowej pralki, widziałam, że Candy ma duży wybór właśnie takich energooszczędnych http://www.candy.pl/pl/ .

Ajlar
17-07-2016, 20:02
ceny za energię elektryczną (http://www.gkpge.pl/oferta/dla-domu/krajowa/prad-jak-prad) stanowia naprawde spory procent kosztow kazdego mieszkania. Mozna na szczescie od jakiegos czasu zmienic dostawce energii elektrycznej i w ten sposob zaoszczedzic sporo kasy.

perelka
19-09-2016, 12:14
Zobacz sobie ten poradnik (http://www.brief.pl/artykul,4018,3_rzeczy_o_ktorych_warto_pamietac_pod czas_zmiany_sprzedawcy_energii_elektrycznej_dla_fi rm.html) co prawda dotyczy on firm ale część tych porad możesz też zastosować w przypadku gospodarstwa domowego.

marmoladka
29-09-2016, 16:21
Jeżeli chcesz naprawdę oszczędzać na energii to zainstaluj sobie na dachu ogniwa fotowoltaiczne :) Zamieniają one energię słoneczną na elektryczną dzięki czemu masz praktycznie zerowe rachunki za prąd. Teraz chyba rusza nawet kolejna fala dofinansować na takie cuda. Jeżeli się zdecydujesz polecam skontaktować się z firmą Biomar. Prawdziwy fachowcy w tej branży którzy działają na rynku od lat (mają certyfikat uczciwości i UDT w zakresie fotowoltaiki)

urina
03-06-2017, 23:18
Ja zmieniłam dostawcę energii na tego http://www.ewe.pl/faq/energia-elektryczna-prad-zmiana-sprzedawcy i moje rachunki uległy zmniejszeniu. Oczywiście, że nie o jakąś astronomiczną kwotę, ale myślę, że jak pomoże to przez cały rok, to uzbieram niezłą kwotę.

Ravthid
05-06-2017, 11:43
Ja przyłączam się do zdania marmoladki, sama jakiś czas temu w swoim domu zamontowałam (właściwie to fachowcy zamontowali :)) instalację fotowoltaiczną i bardzo sobie ją chwalę. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia bowiem zamianę energię słoneczną na elektryczną. Dzięki temu oszczędzamy na energii elektrycznej. Jeśli mogę Wam coś jeszcze doradzić, to warto przed kupnem fotowoltaiki zrobić rekonesans firm, które oferują takie instalacje. Na podstawie swoich doświadczeń mogę napisać, że profesjonalna firmą jest Hewalex- http://www.hewalex.pl. Są to zawodowcy, rzetelni i otwarci na klienta, jego sugestie. Dla mnie przygotowali projekt instalacji, potem dokonali jej montażu, a na końcu uruchomili. Od tamtej pory mogę się cieszyć własną, domową "elektrownią". Muszę Wam przyznać na marginesie, że dopiero teraz odetchnęłam z ulgą, montaż instalacji fotowoltaicznej traktuję jako symboliczne domknięcie budowy swojego domu. Z mężem stawialiśmy swoje cztery kąty prawie trzy lata i nie brakowało dramatycznych momentów - raz ktoś ukradł nam materiały z posesji. Ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

nosleep
27-08-2017, 12:40
Sporo oszczędności przynosi zainstalowanie systemu do sterowania domem. Taki system optymalizuje zużycie mediów i tym samym pozwala na spore oszczędności. Ja w tym roku kupiłam system do inteligentnego od firmy DEIMIC http://deimic.pl/ . Powiem Wam, że to ogromna wygoda - wszystkim zarządzam przez aplikację w telefonie. U nas już znacznie spadły rachunki za prąd.
W Magazynie Murator 09/2017 taki system jest do wygrania. Wystarczy wysłać zdjęcie z budowy aby wziąć udział w losowaniu.

argama
29-08-2017, 14:02
Ja ostatnio znalazłam świetny rzeczowy artykuł na ten temat http://doladowaniaenergetyczne.pl/33-sposoby-na-oszczedzanie
Niektóre sposoby są wręcz genialne w swojej prostocie. Czasem te niewielkie oszczędności w różnych aspektach życia, potrafią sprawić, że sporo pieniędzy zostaje w kieszeni

Judyta3
17-11-2017, 01:31
Można zaoszczędzić dobierając np. odpowiedniego dostawcę. Jest to spora oszczędnośc pieniędzy szczególnie dla firm - i tych małych jak i większych. Przy pomocy odpowiednich doradców http://jkgenergy.pl/ można uniknąć kolosalnych rachunków za prąd, dlatego warto sięgać po takie wsparcie osób, które zajmują się tym od wielu lat.

Witkowa
08-11-2018, 22:18
Moim zdaniem najlepiej byłoby się zdecydować na jakieś alternatywne źródła energii, na przykład na panele słoneczne. Kraków (http://solbil.pl/instalacje-fotowoltaiczne/) oferuje ich montaż dzięki firmie SOLBIL, która fotowoltaiką zajmuje się już od dłuższego czasu, więc sadzę, że można jej zaufać. Takie panele na pewno pomogą obniżyć wysokość rachunków za energie elektryczną :)