PDA

View Full Version : Nietrzymanie moczu po ciąży...


marzycielkazostendy
14-04-2015, 14:24
Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na walkę z nietrzymaniem moczu po porodzie?
Wkłady higieniczne to ostateczność, wolałabym pozbyć się samej dolegliwości...

muszkieterka
14-04-2015, 18:57
Nie wiem czy są jakieś konkretne leki, które zmniejszają tą dolegliwość, ale słyszałam, że dobrze działają specjalne ćwiczenia.
Zobacz sobie na przykład tutaj jak wyglądają takie na nietrzymanie moczu ćwiczenia (http://www.tena.pl/kobiety/strefa-cwiczen/).
Można je robić właściwie o każdej porze dnia, kiedy tylko masz czas, więc warto spróbować - może akurat to będzie dobre rozwiązanie.

katuska
16-04-2015, 21:53
U mnie po porodzie naturalnym, problemy nie zaczely sie od razu tylko jakies 2 miesiace po porodzie. Kichniecie, dzwiganie. Jak chcialam do toalety to musialo byc natychmiast. Powiedzialam o tym swojemu lekarzowi i on wlasnie zalecil mi cwiczenia. Po miesiacu nie bylo problemu. Wszystko wrócilo do normy.

sensiak
20-04-2015, 10:27
Dziewczyny ćwiczcie mięśnie Kegla, to naprawdę pomaga. Poczytajcie sobie na ten temat w internecie. Parę powtórzeń codziennie i będzie lepiej gwarantuje. Na początek radzę ćwiczyć przy wstrzymywaniu sikania, stosować tzw. siku przerywane i zaciskać mięśnie.

malwinka87
01-05-2015, 19:07
Byc może po ciąży obniżyła Ci się macica. Dlatego tez nie trzymasz moczu. Najlepiej udać się do specjalisty, który pomoże w takiej sytuacji.

czekb66
09-05-2015, 23:26
Nietrzymanie moczu to utrapienie bardzo dużej liczby kobiet w ciąży... Sama miałam z tym ogromne problemy (panicznie bałam się sytuacji, kiedy nie wytrzymam gdzieś w towarzystwie...horror)... U mnie poprawa nastąpiła po jakimś czasie systematycznego ćwiczenia mięśni Kegla i wspomagania się Pregnoferem Uro.

igax
12-05-2015, 00:26
Ćwiczenia mięśni Kegla najlepiej rozpocząć w trakcie oddawania moczu, w pozycji siedzącej, a następnie wykonywać je w pozycji stojącej w trakcie codziennych czynności, np. jazdy autobusem czy spacerowania. Nie zniechęcaj się, jeśli początkowo gimnastyka mięśni nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.