PDA

View Full Version : Wasza ulubiona czekolada


jmalinowska
30-04-2015, 16:15
Cześć. Jakie są Wasze czekoladowe hity? Sama uwielbiam czekoladę i jestem zdania,że każda z nas może sobie pozwolić na kosteczkę albo dwie dziennie. Szczególnie,że wyzwala wytwarzanie endorfin, które jak pewnie wiecie same są hormonami szczęścia.

Bardzo lubię czekoladę z nadzieniem truskawkowym. Posmakowała mi również nowa czekolada Wedla z nadzieniem tiramisu w gorzkiej czekoladzie.
http://scontent-b.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s306x306/e15/10914520_436548133162274_543177905_n.jpg

Zjadłam jednego wieczoru całą. Tak,że aż miałam z tego powodu trochę wyrzutów sumienia :P

A Wy czym się zajadacie?

Emily
01-05-2015, 10:50
Ja też lubię czekolady od wedla jednak nie tiramisu a jakieś mleczne. Kiedyś mieli też fajną akcje na czekoladę karmelową, teraz już chyba tego nie ma. No i ich ptasie mleczko - klasyk :)

lizura
02-05-2015, 10:57
Sama uwielbiam czekoladę i jestem zdania,że każda z nas może sobie pozwolić na kosteczkę albo dwie dziennie. Szczególnie,że wyzwala wytwarzanie endorfin, które jak pewnie wiecie same są hormonami szczęścia.
Kosteczka czy dwie kosteczki czekolady nie wyzwolą chyba za dużo endorfin, więcej zafundujemy sobie 5-minutowym joggingiem po parku :)

zulma
04-05-2015, 20:19
Uwielbiam czekoladę w każdej postaci.
Jak dla mnie najlepszy sposób na poprawę humoru :)
Bardzo podobają mi się czekoladowe fontanny na weselach - zawsze można mnie przy nich znaleźć.
A ostatnio odkryłam jeszcze czekoladowe salaterki. Tu można zobaczyć, jak wyglądają: http://www.slodkiswiat.com.pl/. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła przetestować je w praktyce ;)

janastazy
05-05-2015, 18:19
Taka z dużymi orzechami to moja ulubiona! Poza tym jeszcze z migdałami są dobre. Generalnie żadną czekoladą nie pogardzę, ale nie lubię marcepanowych i tych z dodatkiem rodzinek. Teraz jest taki duży wybór tych czekolad i wszystkie są przepyszne mniam.

Jupif
05-05-2015, 21:34
Mmmm marcepanowe to jest niebo w gębie, nie ma żadnej lepszej czekolady. Ona mi bardzo smakuję i jest według mnie również najlepsza :) chociaż ja też bardzo lubię czekoladę gorzką bo ona nawet nie idzie w boki i najmniej tuczy :) Tak przynajmniej mi powiedział mój doktor.

Kubota76
07-05-2015, 07:43
Wiem wiem wiem .. większość powiedziała by to samo co specjaliści ; jedyną zdrową czekoladą jest czarna / gorzka - dobrze wpływa na organizm i inne . Ale co zrobić jak ktoś lubi słodkości ? Ja wręcz nienawidzę gorzkiej czekolady - natomiast najlepsza dla jest tiramisu lub toffi - no po prostu niebo w gębie :D

kubarejs
07-05-2015, 11:23
Ja też nie lubię gorzkiej czekolady ona dla mnie jest beznadziejna i bardzo niedobra..Nie rozumiem nawet jak można nią jeść :( Przecież ona nawet nie jest słodka. Ja to lubię słodkości i bardzo lubię sobie zjeść jakąś czekoladę słodką najbardziej to mleczną z Wedla, pychotka. Ta ze zdjęcia to też jest z Wedla ale, że Tiramisu i ja lubię właśnie ją nawet, ogólnie lubię czekolady i winko.

nilenka
07-05-2015, 20:44
Wszystkie Milki, z orzechami Wedla i Ritter Sport, tylko że ta ostatnia jest u mnie w mieście niedostępna ( wogóle nigdzie jej nie widziałam ), ostatni raz jadłam kilka miesięcy temu jak mama mi z Niemiec przywiozła. Ostatnio też Milka + Oreo. Jadłyście?

Margaretta09
15-05-2015, 09:35
Uwielbiam czekoladę Wedla z truskawkami oraz czekoladę milki z toffi i orzechem laskowym. Niedawno jadłam tez przepyszne czekoladowe francuskie trufle. Robię tez sama blok czekoladowy z mlekiem w proszku. Dodaje bakalie i pokruszone herbatniki i cała moja rodzina się objada.

MalinoweUsta
15-05-2015, 10:13
Kocham czekoladę pod każda postacią. Tabliczki: Goplany, Milki, Wedla. Dobre tez są te z Lidla i Magnetic z Biedronki. Czekoladę pitną. Słodycze z dodatkiem czekolady: np. Wedlowskie Ptasie Mleczko... mniam... mniam. Moja babcia robi tez taki super blok czekoladowy.

OnaArmaniego
15-05-2015, 10:22
Bardzo lubię czekoladę, ale ze względów zdrowotnych robię sobie zakazy w jej spożyciu. Ale od czasu kupuję sobie gorzką czekoladę Lindor i powoli się delektuje smakiem. Czasami tez pozwalam sobie na pyszna kawkę z dodatkiem czekolady. Mąż za to zjada czekolady hurtowo i najbardziej lubi Milkę.

gabinr1988
15-06-2015, 14:14
Ja bardzo lubię czekoladę. Często poprawia mi humor w pochmurny dzień. Najbardziej smakuje mi mleczna i nadziewana truskawkowa.

minionek
15-06-2015, 20:48
Czekolada miętowa to dla mnie najlepsza czekolada. Bardzo dobrze mi się właśnie je tą czekoladę. Ona na pewno jest dla mnie bardzo dobrze stworzona i ona na pewno dla mnie jest taka bardzo odpowiednia. Bo ona mnie na pewno nie tuczy ani też na pewno nie sprawia tego, że nie czuję się taka pełna.

kasia87
16-06-2015, 18:35
Ja tez uwielbiam czekolade, najbardziej chyba Milke, a z niej to np. Oreo albo taką łaciatą. Poza tym czekolady wedla z nadzieniem owocowym są pyszne i jeszcze Alpen Gold, ale tu upodobalam sobie ta z orzechami - smakuje jak zadna inna czekolada z orzechami.

kamilka0036
17-06-2015, 10:06
Ja uwielbiam czekolady z Lindta, Milki, Gorzką z Wedla,wszytskie Ptasie mleczka :p Hitem dla mnie była czekolada z Milki z M&M`s ale ona dostępna jest niestety tylko w Niemczech, a szkoda , bo jest po prostu pyszna

Monia85
17-06-2015, 21:22
Ja uwielbiam Milkę z Daim'em, tradycyjnie czekolada z okienkiem (nie ma lepszej czekolady z orzechami), a najbardziej na gorąco z wiśniami :)

Emily
09-07-2015, 19:52
U nas zawsze czekolada z wedla. Kiedyś jadłam ciągle ich czekolady z edycji karmelowej, a tak to ptasie mleczko albo czekolady mleczne, bo też mają dobre.

karolkowa
10-07-2015, 23:06
A ja lubię gorzką czekoladę z pomarańczą lub miętą :) kto próbował, ten wie, o czym piszę ;) takie połączenie najlepiej mi smakuje, sama gorzka czekolada jest dla mnie po prostu nie do przełknięcia... lubię też mleczną czekoladę z bakaliami, a z marek czekoladowych wybieram najczęściej Wedel albo Wawel.

piowko
11-07-2015, 14:41
Czekolada i te jej nieszczęsne walory smakowe, te wszelkiej maści endorfiny i inne substancje dają ce przyjemność i przy okazji uzależnienie! ... a jedną z moich ulubionych była niedgysiejsza alpen gold mleczna, teraz już tylko milka, są podobne.

piowko
11-07-2015, 14:43
A ja lubię gorzką czekoladę z pomarańczą lub miętą :) kto próbował, ten wie, o czym piszę ;) takie połączenie najlepiej mi smakuje, sama gorzka czekolada jest dla mnie po prostu nie do przełknięcia... lubię też mleczną czekoladę z bakaliami, a z marek czekoladowych wybieram najczęściej Wedel albo Wawel.

Są ludzie, którzy nie znoszą czekoladek miętowych, co mnie ogromnie dziwi, bo ta mięta przyjemnie ożeźwia czekoladę, ale o gusta nie nalezy się podobno spierać. Są takie czekoladki miętowe, cieniutkie i z rysunkami skrzypiec i wiolonczelij na zmianę..

molivka
25-07-2015, 17:36
Najlepsza dla mnie jest czekolada z orzechami laskowymi :D po prostu uwielbiam! od jakiegoś czasu sięgam też po gorzką ale z dodatkiem owoców, czyli właśnie z tą skórką pomarańczową albo alpen gold gorzka wiśniowa. Coś pysznego ;)

eliza104
27-07-2015, 09:47
Dostałam dzisiaj od koleżanki z pracy czekoladę z minionkami i moim zdaniem jest to najlepsza czekolada!

babciabogusia
29-07-2015, 15:32
A jadł ktos kiedyś czekoladę z bekonem? Widziałam taką ostatnio i zastanawiałam się czy będzie odbra....:P

mamanaetacie
30-07-2015, 12:57
Fuuuuj ... z mięsem?! Bleh!