PDA

View Full Version : Kot czy pies? Jakie zwierze dla osoby starszej?

AleksandraN
27-05-2015, 08:49
Kot czy pies? Jakie zwierze dla osoby starszej?

elka77
28-05-2015, 08:51
Kot będzie lepszy. Nie trzeba się aż tak bardzo opiekować, co chwilę wychodzić na spacer i tak dalej, szczególnie jakby to była jakaś miniaturka yorka (http://sprzedajemy.pl/temat/yorki+miniaturki), którym trzeba się cały czas zajmować. Kot to jest rozsądny wybór.

Fantazja30
28-05-2015, 10:07
A ja obstawiam za małym psem - ale nie szczeniakiem, tylko ze schroniska np.
Bo starszym ludziom nie chce się wychodzić z domu, nie mają motywacji, zalegają przed tv i tak siedzą...
A gdyby mieli właśnie psa to i wyjście na dwór z psem 3 razy dziennie zmusza do ruchu, a to samo zdrowie, i małe zakupy karmy np w http://www.krainapupila.pl/ też są dla takiej osoby dodatkową rozrywką.
Autentycznie.
Nie mamy pojęcia często jak starszemu człowiekowi doskwiera samotność...

olgami
28-05-2015, 13:48
Jeśli starsza osoba jest aktywna, sprawna to jak najbardziej pies! To świetna okazja do wyjścia z domu, spotkania kogoś, wiadomo, że starszym ludiom często łatwo zasiedzieć się w domu. W innym wypadku, gdy już ciężko wchodzić po schodach, poruszać się, to wiadomo, że kot.

Yagna
09-07-2015, 13:02
Jak już to dwa koty, bo to nie są samotniki.

Misia99
09-07-2015, 17:47
Zgadzam się z Olgami, wszystko zależy czy dana osoba jest aktywna, dla osoby aktywnej jak najbardziej pies, wiadomo że taki zwierzak będzie mieć dobrze u kogoś kto ma dla niego dużo czasu, a i nie pozwoli się zasiedzieć w domu. Oczywiście wszystko tez zależy od danej osoby, co woli...

jazefina
09-07-2015, 21:17
Dla osoby starszej zdecydowanie kot. Mimo, że ja za kotami nie przepadam. Łatwiej i wygodniej opiekować się kotem. Wszystko zależy jeszcze w jakiej kondycji jest osoba starsza, jeśli lubi spacery i nie ma problemu z systematycznością to można wtedy pomyśleć nad psem.

Anetka_Br
10-07-2015, 08:56
Witaj. Według mnie lepszy kto, z tego względu, że nie trzeba z nim wychodzić na dwór. Jednak jeśli to osoba starsza, to może mieć ciężko chodzić z psem kilka razy w ciągu dnia. A kot będzie się załatwiał do kuwety więc o jeden problem mniej. A co mówi ta osoba?

karolkowa
10-07-2015, 21:56
Myślę, że zależy to od upodobań starszej osoby, nie każdy lubi psy w domu, nie każdy przepada też za kotami, z psem jest o tyle fajna sprawa, że zmusza do aktywności fizycznej, i jeśli starszy człowiek lubi psy i jest na tyle sprawny, żeby z pieskiem wyjść na dwór - niekoniecznie na długie i forsujące spacery, to jak najbardziej należy wtedy wybrać psa :)

rzeski
14-07-2015, 14:04
wszystko zależy od tej osoby starszej. Ja mam psa którego czasami daje do dziadka ponieważ jestem dłużej w pracy to dziadek się cieszy zresztą pies również bo leżą razem i dziadek go wtedy głaska. A dziadek ma kompana z którym może leżeć i się pobawić.

majtroka
14-07-2015, 17:50
Również jestem za kotem ;) Wiadomo, że pies jest lepszy, ale wymaga większej opieki, czego osoba w starszym wieku nie jest w stanie mu zapewnić... Kotu wystarczy kuweta i miska z jedzeniem, psa trzeba codziennie, i to w dodatku kilka razy dziennie, wyprowadzać, bo przecież nie nasika do kuwety. Moim zdaniem albo kot albo inne zwierzę nie wymagające sporej opieki...

bialamarta
15-07-2015, 15:23
Dla osoby starszej wydaje mi się że pie si też by mógł być ale z nim zaś trzeba wychodzić na spacer pies w sumie jest mądrzejszy jak kot to już kwestia gustu. Z kotem w sumie jest tak jak koleżanka wyżej piszę więc to już tak jak wspomniałam kwestia gustu kto co woli.

belka77
15-07-2015, 19:18
Zależy, czy osoba wychodzi, czy nie. Jeśli nie, to kot, a jeśli tak, to pies. Tylko należy takie zwierzątko zabrać ze schroniska, żeby było też starsze, bo w razie śmierci właściciela one bardzo często trafiają do schronisk... należy o tym pamiętać!

mmandarynaa
16-07-2015, 10:13
Każde zwierzątko wymaga odpowiedniej opieki i obowiązków, więc jeśli o osoby starsze chodzi, to raczej bym odradzała zwierzaka na starość, ale jeśli miałabym wybierać, to zdecydowanie kot. Pies wymaga spacerów kilka razy dziennie, czego nie każda osoba starsza jest mu w stanie zapewnić. Kot załatwia się w domu i nie trzeba go wyprowadzać, więc dlatego polecam kota.

mamycie
16-07-2015, 11:21
Nie lubię kotów, dlatego zdecydowanie pies. Taka osoba ma przy okazji pretekst, żeby gdzieś wyjść. Przynajmniej na ten spacer 3 razy dziennie. Dodatkowo wydaje mi się, że pies daje dużo więcej radości niż taki kot który tylko się kręci, je i robi w kuwetę.

ssiska
19-07-2015, 13:12
Ja uwielbiam i koty i psy dla mnie te zwierzęta są niezwykle miłe a szczególnie psy milutkie i bardzo mądre myślę że dla starszej osoby to chyba najlepsze rozwiązanie kot tylko do pieszczot a pies naprawdę może wiele więcej więc sami widzicie że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Justice
20-07-2015, 03:43
Zalezy dla jakiej osoby starszej. Jeśli jest to osoba sprawna, dobry będzie pies, który wyciągnie ją z domu na spacer. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że pies pożyje i z 20 lat, więc trzebaby zastanowić się, czy w razie śmierci właściciela będzie się miał kto nim zająć, żeby nie wylądował w schronisku. Dla osoby niedołęznej lepszy będzie kot.

katrin
21-07-2015, 08:18
Pieskiem jak i kotkiem trzeba się opiekować i poświęcić mu czas. Jest to zależne jakiego zwierzaka wybrać najbardziej od preferencji danej osoby to ona musi być zdecydowana.

femme.m
31-07-2015, 11:49
Raczej kot, bo nie trzeba go wyprowadzać.

mmandarynaa
05-08-2015, 14:47
psa da się bardziej ułożyć niż kota. Tylko że z psem trzeba wychodzić. A jak ktoś ma ograniczoną sprawność ruchową to lepiej aby nie chodził z psem. Kota nauczy się że ma w kuwecie załatwiać swoje potrzeby i z głowy problem z wychodzeniem.

feniszka
05-08-2015, 16:28
Jeżeli osoba staresza jest w pełni sił znacyz może robić kilka podstawowych czynności wydaje mi się że pies będzie najlepszym dla niej zwierzakiem do tego pies jest mądrzejszy od kota więc wydaje mi się to jedyną mądrą opcją. Ja mojej babci kupiłam psa i jest cholernie zadowolona.

startera
11-08-2015, 19:40
Lubię koty, ale przeraża mnie ta kuweta w mieszkaniu. Miałam kota w dzieciństwie, kuwetę trzeba zmieniać o każdej porze dnia i nocy- bo kot drapie- dlatego wolę psa w domu. Dla starszej osoby też jest to chyba lepsze rozwiązanie, jedyny minus to taki że trzeba z nim wychodzić

wala
11-08-2015, 20:51
Wcale nie trzeba tak często sprzątać kuwety. Co niby kot drapie?

Coldi
06-06-2016, 21:47
To zależy od tego czy osoba starsza ma siły na wychodzenie z psem czy nie bo jeżeli tak pies dobrze przeszkolony jest jak najbardziej wksazny jeżeli nie to otek. Mam jeszcze pytanie czy znacie domowe sposoby na pchły (http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Pchły.aspx)?

eliza104
07-06-2016, 11:39
Ja akurat mam kota, ale wielu moich znajomych woli psy. Kuzynka za to kupiła sobie szpica miniaturowego na Sprzedajemy.pl (http://sprzedajemy.pl/temat/szpic+miniaturowy) i nie zamieniłaby go na żadnego innego zwierzaka. I muszę przyznać, że ja też polubiłam tego psiaka.

Gimlis
23-08-2016, 08:12
Ja osobiście nie mam czasu wychodzić na spacery więc mam w domu kota :)

urina
25-04-2017, 20:39
Kot będzie lepszy dla osoby starsze, poza tym jest tańszy w utrzymaniu. Zobacz sobie np w ofercie pepco http://www.gazetkonosz.pl/biedronka/gazetka-kacik-pupila/?page=3#preview ile kosztuje jedzenie i akcesoria dla kota, a ile dla psa :)

jakkkub
26-04-2017, 12:21
Jeżeli ta osoba starsza jest jeszcze samodzielna nie ma kłopotów z chodzeniem to jakiś mały piesek. Jeżeli zdrowie już nie dopisuje to kotek. Sporo też zależy od indywidualnych preferencji danej osoby.

szalona
05-07-2017, 13:58
Ktoś z was zadał pytanie czy kot drapie? Oczywiście że tak. Dlatego warto mieć dla niego https://www.zwierzakowo.pl/86-drapak-dla-kota
Taki drapak będzie mu służył min do stępienia pazurków. Zobaczcie też inne propozycje z tego sklepu.

mala
05-07-2017, 16:12
Ja myślę, że dla starszej osoby lepiej sprawdził by się jakiś mały fajny piesek :)

PysznyChlebuś
06-07-2017, 02:09
Ja tam uważam, że dużo lepszy jest kot. Owszem, pies jest sympatyczniejszy i milszy, natomiast wymaga bardzo dużo uwagi i roboty przy nim - koty są samodzielniejsze, co odciąża właściciela

szalona
04-08-2017, 06:52
Kot ale adoptowany a nie kupiony z jakiejś hodowli. Warto odwiedzić sklep https://www.zwierzakowo.pl/58-kuweta-dla-kota Poza dużym wyborem kuwet znajdziecie wiele innych ciekawych ofert. Od karmy po zabawki dla kociaków. A jeśli macie psa, to też znajdziecie dużo propozycji.

GinyGin
05-08-2017, 18:17
zdecydowanie kot, ponieważ jest mniej wymagający i spokojniejszy.

Kokosowy12
15-08-2017, 23:20
Lubię koty, ale przeraża mnie ta kuweta w mieszkaniu. Miałem kota w dzieciństwie, kuwetę trzeba zmieniać o każdej porze dnia i nocy- bo kot drapie- dlatego wolę psa w domu. Dla starszej osoby też jest to chyba lepsze rozwiązanie, jedyny minus to taki że trzeba z nim wychodzić

sabina098
17-08-2017, 16:58
Mówi się że koty przywiązują się do miejsc a psy do ludzi. Wybór jest wiec oczywisty, choć tak do końca chyba nikt nie wiek jak to dokładnie jest. Mam psa i kota, babcia ma psa, nie młodego jak ona. Bardzo lubię słuchać jak do niego mówi i mam wrażenie, że pies rozumie słowo w słowo. A kiedy daje mu ciasteczka snack mobility dog z vetexpert to oboje są w siódmym niebie. Pies napawa się smakiem przekąski a babcia cieszy się jego radością.

bioliczka
20-08-2017, 13:26
Kot - mniej problemu

Dafne34
27-08-2017, 20:53
Mały piesek to fajna opcja, pod warunkiem, że osoba ta bez problemu może się poruszać, bo jednak psiaki muszą się wybiegać. Pomyślałabym też o gryzoniu, takim jak chociażby królik. Im można w domu spokojnie zaspokoić potrzebę ruchu, inwestując np. w taki tunel https://www.tukan24.pl/trixie-tunel-materialowy-dla-krolika-p-5261.html , w którym mogą szaleć przez długie godziny.

gatsby
28-08-2017, 12:52
Dla starszej osoby zdecydowanie lepszym wyjściem byłby kot.

gabriela90
31-08-2017, 08:46
Myślę, że kot jest trochę mniej kłopotliwy niż pies. Chociaż ja jednak wolę psy. :) Nie ważne jakiego zwierzaka wybierzesz, pamiętaj też o akcesoriach dla niego. Zerknij do tego sklepu https://mirapolnext.pl/zwierzeta-c-229_234.html myślę, że na pewno coś tam wybierzesz.

annamar
04-09-2017, 15:05
Ja mam psa i bardzo o niego dbam. Najczęściej razem regularnie chodzimy do weterynarza. Mamy swojego ulubionego w melwet w Krakowie. Dzięki temu mój pies jest pod dobrym okiem.

WscieklyPies
08-09-2017, 01:08
Ja tam uważam, że dużo lepszy jest kot. Owszem, pies jest sympatyczniejszy i milszy, natomiast wymaga bardzo dużo uwagi i roboty przy nim - koty są samodzielniejsze, co odciąża właściciela

drewbud24
08-09-2017, 09:54
jak aktywna to pies, jak mniej to kot

internet (http://www.archidesign.com.pl/czarno-bialo-przytulnie/)

EwaNaScenie
10-09-2017, 17:11
Kot ale adoptowany a nie kupiony z jakiejś hodowli. Natomiast trzeba sobie dość dużo rzeczy zorganizować. Od karmy po zabawki dla kociaków.

Faktynki
25-09-2017, 21:39
Jeżeli osoba starsza jest w pełni sił znaczy może robić kilka podstawowych czynności wydaje mi się że pies będzie najlepszym dla niej zwierzakiem do tego pies jest mądrzejszy od kota więc wydaje mi się to jedyną mądrą opcją. Ja mojej babci kupiłam psa i jest cholernie zadowolona

Stypendium
26-09-2017, 00:30
Lubię koty, ale przeraża mnie ta kuweta w mieszkaniu. Miałam kota w dzieciństwie, kuwetę trzeba zmieniać o każdej porze dnia i nocy- bo kot drapie- dlatego wolę psa w domu.

Sloweniec
26-09-2017, 12:52
Wiadomo, że pies jest lepszy, ale wymaga większej opieki, czego osoba w starszym wieku nie jest w stanie mu zapewnić... Kotu wystarczy kuweta i miska z jedzeniem, psa trzeba codziennie, i to w dodatku kilka razy dziennie, wyprowadzać

malinka01
27-09-2017, 11:56
Wszystko zależy od aktywności osoby starszej, jej trybu życia i miejsca w którym mieszka. Osoby z problemami z chodzeniem, mieszkające w blokach raczej powinny uderzyć w kota, bo nie trzeba wyprowadzać, zajmuje mało miejsca i jest cichy. Ludzie, którzy lubią wychodzić ale nie mają zbyt wiele miejsca mogą pomyśleć o niewielkim piesku. Natomiast są tez bardzo aktywni emeryci, którzy nie wyobrażają sobie w weekend siedzieć w domu :D Wtedy to duzy pies jest idealnym pomysłem. Trzeba też pomyśleć jak często ta osoba wyjeżdza, na jak długo i jakie ma możliwosci, bo wiadomo, pies też człowiek i w przypadku planowania podróży trzeba mieć świadomość i pomysł co zrobić ze zwierzakiem. Polecam też zajrzeć tutaj http://www.beauceron-pl.net/, ja sama się dowiedziałam z tej strony czegoś czego nie wiedziałam - w samolocie małe psy i koty mogą jechać w transporterze, natomiast duże w luku bagażowym. o tym też warto pomyśleć, zwłaszcza jak np ta starsza osoba często odwiedza dzieci czy wnuki np w Anglii.

wala
27-09-2017, 21:00
Moim zdaniem lepiej jest postawić na kotka. Z nim nie trzeba wychodzić na dwór.

sabina098
28-09-2017, 09:45
Choć koty mają swoje wymagania wydaje się że wymaga mniejszej opieki. Nie trzeba go wyprowadzać kilka razy dziennie. Bardzo ważne jet żeby kota odkłaczać. Kot czyszcząc sierść sporą jej część połyka. Żeby nie zalegała w żołądku wystarczy dodać do karmy odrobinę pasty trichocat z vetexpert, która zapobiega zbijaniu się włosów i ułatwia ich wydalanie.

gatsby
28-09-2017, 12:45
Dla osoby starszej zdecydowanie kot, nie trzeba z nim wychodzić.

knallcompl
29-09-2017, 13:27
pies byłby idealny tylko kwestia sił pozostaje
strona (http://www.dreboxpodlogi.pl/)

Marebito
03-10-2017, 02:15
Lubię koty, ale przeraża mnie ta kuweta w mieszkaniu. Miałem kota w dzieciństwie, kuwetę trzeba zmieniać o każdej porze dnia i nocy- bo kot drapie- dlatego wolę psa w domu. Dla starszej osoby też jest to chyba lepsze rozwiązanie, jedyny minus to taki że trzeba z nim wychodzić

oliwia
03-10-2017, 07:10
Kot jest bardziej domowy, chociaż moim zdaniem zwierzę w domu to nie najlepsze rozwiązanie :)

Miley
03-10-2017, 10:47
Ja mam kota i nie narzekam. Bardzo przytulaśna. Zależy też od możliwości starszej osoby. Ale zdecydowanie kot- nie ma potrzeby wyprowadzania go na spacer.. jeśli oczywiście jest wychodzący.

buzgi
04-10-2017, 10:40
Dla starszej osoby tylko kot. Nie trzeba wychodzić na spacery to przede wszystkim

Kiroszka
23-10-2017, 23:48
Wiadomo, że pies jest lepszy, ale wymaga większej opieki, czego osoba w starszym wieku nie jest w stanie mu zapewnić... Kotu wystarczy kuweta i miska z jedzeniem, psa trzeba codziennie, i to w dodatku kilka razy dziennie, wyprowadzać

Ewa_Jabłkowska
27-10-2017, 11:27
Tak, jak wszyscy mówią, zależy to wszystko od osoby. Najlepiej jedno i drugie :D jeśli osoba starsza jest sprawna to czemu nie, albo jak mieszka w domu, to psa może tylko do ogrodu wypuścić albo przyzwyczaić do wracania samemu.
Na samym początku warto też jest przyzwyczaić zwierzaki do zabawek https://cottondog.pl. Takie zabawki dla zwierząt mogą się przyczynić do zachowania niepodartych zasłon :D

rahula
29-10-2017, 16:47
dla osoby starszej, to raczej kot... mniej kłopotu

michuska
30-10-2017, 13:28
Moim zdaniem pies. Chociaż jestem wielką fanką i miłośniczką kotów. Piesek zmusi starszą osobę do aktywności fizycznej, co jest wielkim plusem.

adaa03
31-10-2017, 13:54
Wdaje mi się że kot jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze i mniej wymagający a to chyba ważne w przypadku osoby starszej

SpiderOla
08-11-2017, 18:31

Hunty
10-11-2017, 19:37
Kot ale adoptowany a nie kupiony z jakiejś hodowli. Natomiast trzeba sobie dość dużo rzeczy zorganizować. Od karmy po zabawki dla kociaków.

Drugonfly
10-11-2017, 20:58
Mówi się że koty przywiązują się do miejsc a psy do ludzi. Wybór jest wiec oczywisty, choć tak do końca chyba nikt nie wiek jak to dokładnie jest.

Melandra
11-11-2017, 03:05
Jeżeli osoba starsza jest w pełni sił znaczy może robić kilka podstawowych czynności wydaje mi się że pies będzie najlepszym dla niej zwierzakiem

Polewak
19-11-2017, 18:54
Mały piesek to fajna opcja, pod warunkiem, że osoba ta bez problemu może się poruszać, bo jednak psiaki muszą się wybiegać.

ajkaMajka
19-11-2017, 20:34
Koty są niefajne, tylko pies tutaj wchodzi w gre!

Berkovka
19-11-2017, 22:04
Kot jest bardziej domowy, chociaż moim zdaniem zwierzę w domu to nie najlepsze rozwiązanie

solarx
20-11-2017, 07:12
A dla mnie bardziej domowym zwierzeciem jest pies. To rzecz gustu.

Kostka
21-11-2017, 10:30
Może kot? Nie trzeba z nim wychodzić na spacery

iza100
22-11-2017, 13:42
kotem nie trzeba się zjamować.

WolnaFreda
25-11-2017, 22:10
Ja mam kota i nie narzekam. Bardzo przytulaśna

Undine
28-11-2017, 23:25
Mówi się że koty przywiązują się do miejsc a psy do ludzi. Wybór jest wiec oczywisty, choć tak do końca chyba nikt nie wiek jak to dokładnie jest.

Jokosan
30-11-2017, 01:34
Lubię koty, ale przeraża mnie ta kuweta w mieszkaniu. Miałem kota w dzieciństwie, kuwetę trzeba zmieniać o każdej porze dnia i nocy- bo kot drapie- dlatego wolę psa w domu

szalona
01-12-2017, 08:36
Ja zdecydowanie wybieram psa. Obecnie mam zwykłego kundelka, ale kochamy go bardzo. Nie umie ładnie pisać, więc przeczytajcie sobie artykuł https://nianio.com.pl/pies-najlepszy-przyjaciel-rodziny/ On najlepiej opowie się po stronie psa. Jak nie jesteście zdecydowani, to jestem przekonana że ten artykuł was przekona do posiadania psa. To przecież najlepszy przyjaciel człowieka.

CocoPeru
13-12-2017, 00:35

ada_90
25-12-2017, 15:43
A może dobry będzie dla takiej osoby kot ragdoll (https://royalcanin.pl/kot/rasy-kotow/ragdoll) To przyjemne, spokojne zwierzę, które wygląda jak pluszak. Wiele osób wybiera właśnie tego kota, bo są one niesamowicie przyjazne. Ten zwierzak przywiąże się do właściciela i będzie szukał z nim kontaktu.

laska88
15-01-2018, 10:32
i psa i kota musisz świetnie zabezpieczyć, od zabawek po dobre karmy. Jeśli wybierzesz małego pieska, to polecam sprawdzić https://www.maxandmrau.pl/product-pol-886 tutaj mają dobrej jakości karmy, specjalnie dla szczeniaków jak i dla większych psów (ale to już w innej kategorii) Cokolwiek nie wybierzesz, pamiętaj o tym, by zwierze kochać bezgraniczną miłością, on odwzajemni tym samym :)

Grazynka105
15-01-2018, 13:49
Wiecie z jednej strony każde zwierze jest dobre, ale każde też wymaga pielęgnacji i nie zawsze osoba starsza da sobie z tym radę. Ja bym raczej taką osobę częściej odwiedzał, może aby ożywić jaj mieszkanie to kupiłabym jeden z bukietów zaproponowany na https://www.twojekwiaty.pl/blog/dzien-babci-dziadka-okazja-ktorej-zapomniec-mozna/ . A jak już bym dała jakieś zwierze to raczej sama bym się nim opiekowała. Przy psie trzeba przynajmniej 3 razy dziennie z nim wyjść, więc i bym tyle razy musiała u tej osoby być, zaś przy kocie raz dziennie czyścić kuwetę, co nie wymaga tego aby tyle razy odwiedzać daną osobę.

Reuda
22-01-2018, 09:13
Niby kot to lepszy wybór, bo nie trzeba go wyprowadzać na spacer, ale to taki sam obowiązek, trzeba mu sprzątać kuwetę, karmić, chodzić do weta. Najpierw zapytaj czy ta osoba chce mieć jakiekolwiek zwierzę. Jeśli chce to sama ci powie co będzie dla niej lepsze, może nawet nie lubić kotów.

inka
22-03-2018, 19:04
Moja babcia ma kota i wydaje mi się, że to najlepsza opcja :) Nie trzeba z nim wychodzić, więc to duży plus. Ostatnio jednak Polek się rozchorował... Babcia dobrze go obserwowała i dała mi znać, że często oddaje mocz oraz nie chce się bawić. Nie bagatelizowałam tego i poszperałam w internecie. Znalazłam na http://zoovit.pl/choroby-kotow/mocznica-u-kota-przyczyny-dieta-objawy-leczenie/qna_beav# informacje, że to może być... mocznica! Dzięki szybkiej reakcji udało się wyleczyć Polka, ale powiem Wam, że gdybyśmy trochę poczekały to byłoby już naprawdę ciężko....

herok24
04-04-2018, 10:27
hej,
moja babcia miała psa, gdy zmarł kupiliśmy jej kotka, twierdzi, że kot jest lepszy dla niej wymaga mniej pracy i nie potrzebuje częstych spacerów. Ostatnio dla kotka babci kopiliśmy nakręcane myszy z https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html kot uwielbia tą zabawkę!! polecam i dla was

meliss07
04-04-2018, 11:55
Wydaje mi się że kot jako zwierze dla starszej osoby sprawdzi się lepiej bo wymaga mniej opieki. Wiedzę to też po moich dziadkach który są już dość leciwi zawsze mieli w domu jakiegoś zwierzaka ale po ostatnich dwóch pasch stwierdzili że nie chcą więcej zwierząt bo zwyczajnie nie mają już na to siły ale jak trafiła się okazja żeby przygarnąć kota to zrobili to bez zastanowienia.

aniaola37
09-04-2018, 19:40
Ja bardzo lubię koty. Zawsze mam przynajmniej jednego w domu. Kupuję dla niego bardzo fajną karmę Royal Canin ze strony https://panaqua.eu i widać, że kot czuje się naprawdę dobrze i nie choruje. Karma na pewno ma na to duży wpływ

Kazoo
09-04-2018, 20:09
Zdecydowanie kot! Wybrać takiego, który bedzie siedział na kolanach i mruczał :) Znacznie mniej zachodu niż z psem. Starsza osoba nie zawsze będzie w stanie wyprowadzić psa na spacer, a większe zwierze może również okazać się niebezpieczne.

koko25
15-04-2018, 20:32
Mam sąsiadkę bardzo przemiła staruszka ma ona i psa i kota , teraz one stały się jej oczkiem w głowie i często na jej prośbę zamawiam jej karmę z tej strony https://www.zwierzakowo.pl/ Zwierzaczki ją uwielbiają , wcinają ze smakiem . Ona też jest zadowolona bo nie musi targać karmy do domu .

elka77
20-04-2018, 14:26
Kota nie trzeba wyprowadzać na spacer :)

Miła1975
22-05-2018, 09:23
Moim zdaniem lepiej wybrać kotka. Na początku może być trudno jeśli chodzi o jego wytresowanie (mam na myśli kuwetę, niedrapanie mebli, układanie się w legowisku), ale potem to są już same korzyści. Na przykład kota nie trzeba wyprowadzać, sam sobie wyjdzie. Po drugie, koty są ciepłe i na pewno pomogą na krążenie, a do tego ich mruczenie relaksuje. Po trzecie, nie potrzebują tak dużo uwagi, jak psy. W specjalistycznych sklepach takich jak ten https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot_dbanie-o-zdrowie-kota_karma-dla-kotow-z-problemami-z-nerkami-i-watroba-331.html kupicie nawet specjalne karmy na różne problemy, ale i zabawki dla kota i innych zwierząt. Ja bym wybrała takie zwierzątko.

knall
23-05-2018, 14:00
to prawda, ale pies trochę zaktywizuje, wyciągnie na spacer a aktywność w starszym wieku jest potrzebna, poza tym pies to przyjaciel a kot...
:)

http://www.psietrendy.com

kizomba
25-05-2018, 09:06
Z kotkiem nie trzeba wychodzić więc powinien się lepiej sprawdzić.

jjusti18
20-07-2018, 20:06
Ja myślę, że z pieskiem też nie ma jakieś wielkie problemu. Także jedno i drugie wydaje mi się dobrą opcją. Wszystko też zależy od wychowania. Żeby piesek będąc na dworze za daleko nie uciekł można zakupić smycz dla psa http://ladyfox.pl/kategoria-produktu/pies/smycze/ . Wtedy nie będzie problemu, że zobaczy kota a potem będziemy musieli go szukać. Jak mamy przykładowo teren otwarty lub jesteśmy gdzieś w trasie.

Witkowa
11-08-2018, 09:18
Tak naprawdę ciężko jest przewidzieć, jaki charakter będzie miało zwierzę. Moim rodzice maja dwa psy, które są bardzo wybuchowe i wszędzie ich pełno, rodzice są natomiast coraz starci i nie mają już siły, żeby za nimi biegać. Dowiedziałam się, że kastracja mogłaby tutaj trochę pomoc, podobno wtedy psy robią się spokojniejsze. Czy wiecie gdzie przyjmuje jakiś dobry chirurg dla psa? Warszawa głównie mnie interesuje... Czy korzystaliście może w tym zakresie z usług kliniki https://www.wetmedic.pl/? Słyszałam, że są tam bardzo dobrzy specjaliści i że warto oddać zwierzaka w ich ręce...

dywka
21-08-2018, 13:41
Moim zdaniem lepiej sprawdzi się kot, ponieważ nie potrzebuje tak dużego zaangażowania i opieki jak na przykład pies. Tylko musicie pamiętać o tym, żeby kupić niezbędne akcesoria... przydadzą się drapaki dla kota (https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html) , zabawki czy kuweta.

szalona
25-03-2019, 13:56
Ja zawsze mialam psy, wiec dla mnie na starość też proszę psa, może nie wilczura, ale jakąś spokojną rasę. A jak będziecie szukać dobrej karmy to zobaczcie tu https://sklep.zoo-imperium.pl/ Bardzo dobrze zaopatrzony sklep, z niskimi cenami. Macie kota, dla niego tez tu sporo propozycji.

vita
26-03-2019, 13:40
Zdecydowanie pies. Koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, jak się ich nie pilnuje to łażą kto wie gdzie, a z psem zawsze można pójść na spacer.

panna anna
29-03-2019, 13:58
wiele ciekawostek o zwierzakach http://felisfan.pl/

aloha39
25-04-2019, 08:25
my ostatnio sprawiliśmy psa dla naszych rodziców, przynajmniej będą mieli pretekst żeby wyjść na spacer i się trochę poruszać, bo oni jakby mogli to by ciągle w domu siedzieli, niestety. Zauważyliśmy ze od nich pies wrazliwy na niektóre szampony to chyba będziemy musieli im kupić jakies kosmetyki od selecta htc, ponoć szampony i środku do czyszczenia uszu mają genialne i nie uczulają naszych pupili

jowis
28-04-2019, 15:08
moim zdaniem kot bedzie lepszy rozwiazaniem, bo nie trzeba z nim chociazby wychodzic na spacery jesli jest to osoba ktora np mieszka w bloku i ma problemy z chodzeniem. trzeba tez zadbac o zywienie takiego zwierzaka takze polece karme z bozity ;) moje zwierzaki ja dostaja i jest na prawde siwetna,

elka77
28-04-2019, 15:48
Kot, bo nie trzeba go wyprowadzać :)

malamarry
29-04-2019, 07:53
Zależy, czy osoba starsza jest aktywna ruchowo. Wtedy piesek jak najbardziej, będzie motywacja do wspólnych spacerów. Ale należy takiej osobie wytłumaczyć, żeby karmić pupile w odpowiedni sposób, żeby czasem nie zrobić krzywdy. Często takim starszym ludziom się wydaje, że podawanie takiego samego jedzenia jak ludziom jest dobre. Warto zaopatrzyć się w odpowiednią karmę. Ja ze swojej strony polecę Bozite.

Olinexa
27-05-2019, 09:44
Musicie też pamiętać, że o każdego zwierzaka, trzeba odpowiednio zadbać. Dlatego dobrym sposobem jest stosowanie środków, które uchronią zwierzaki przed kleszczami czy pchłami. Może warto zastosować takie http://zdrowyfutrzak.pl/pl/apteczka-futrzaka/pasozyty-zewnetrzne/advantix-krople-dla-psow-przeciw-kleszczom-pchlom-i-komarom/ kropelki dla psów?

koko25
15-08-2019, 21:10
Ja uważam że dla starszej osoby lepszy będzie kot bo po pierwsze nie trzeba go wyprowadzać a po drugie koty są jakieś mniej wymagające według mnie. Wystarczy wybrać odpowiednią rasę a w tym pomoże strona producenta karm Royal Canin. Ja polecam tą rasę https://royalcanin.pl/kot/rasy-kotow/maine-coon

domin1k
16-08-2019, 10:18
Myślę, że piesek będzie lepszym pomysłem, bo zapewni starszej osobie dawkę ruchu codziennie przy wyprowadzaniu go na dwór

Kala88
17-08-2019, 07:15
Ja bym wybrała psa, jakiegoś spokojniejszego. Psy są doskonałymi kompanami, nawet dla starszych.

aloha39
19-08-2019, 15:52
myślę, ze kot będzie dobrym wyborem, bo koty maja to do siebie, ze sa naprawdę samodzielne, warto jednak tez pamiętać o pielęgnacji i na przykład zakupić dodatkowo jakiś szampon hipoalergiczny pielęgnacyjny supreme od selecta htc :)