PDA

View Full Version : Jak przypilić dewelopera?


dzonka
12-06-2015, 17:52
Jak przypilić dewelopera żeby przed odebraniem od niego mieszkania
żeby wyrównał ściany, które po prostu są kurde krzywe

Lenka89
12-06-2015, 19:28
No nie wiem dzwoń do niego postrasz trochę prawnikiem, że się nie wywiązał umowy o ile taką wcześniej mieliście sporządzoną bo akurat to będzie przydatne i to akurat będzie bardzo ważne. Ja zawsze doradzam tak jaki pan taki kran..Jak się tak już przyjęło dewelopera słabego to nie ma co liczyć na kokosy.

AleksandraN
15-06-2015, 06:55
Ale czekaj czekaj,
napisałaś, że jesteś PRZED odbiorem mieszkania od dewelopera!
To w takim razie weź na odbiór firmę, która zna się na prawie, budowlance i odbiorach jak np Deconova (http://www.deconova.pl/odbiory-mieszkan.php) (Wawa) i wtedy NIE podpisujesz odbioru mieszkania jeśli takowa firma znajdzie w nim faktycznie niedociągnięcia, czy to będą nierówności ścian, odstające elementy, czy krzywa podłoga albo cos nie tak z elektryką.

Masz do tego pełne prawo, tylko pamiętaj, że musisz mieć fachowców do odbioru, bo inaczej deweloper zje Cię żywcem i nic nie zrobi.

Diduszka
16-07-2015, 17:11
No, akurat w tej sytuacji to Ty jesteś górą, bo zawsze możesz postraszyć dewelopera, że nie odbierzesz mieszkania. Weź sobie specjalistę, albo sam wymierz z wagą wodną na ile są odchyły i pilnuj, żeby to poprawił. Nie ma, że to zrobi po odbiorze, to częsty bajer deweloperów.

loretta
24-07-2015, 22:54
Skoro jesteś przed odbiorem mieszkania weź sobie swojego rzeczoznawcę, niech zrobi ci z tego raport, a potem możesz deweloperowi grozić konsekwencjami prawnymi. Najlepiej jakby ci jakiś prawnik to zrobił, bo stempel kancelarii radcy prawnego zawsze pomaga w takich sprawach.

zulma
16-08-2015, 12:27
W teorii to wszystko wydaje się takie proste.
W praktyce niestety różnie z tym bywa. Deweloper też potrafi robić problemy i napsuć człowiekowi krwi.
Dlatego w przyszłości raczej nie zdecyduję się na kupno mieszkania od firmy deweloperskiej. O wiele lepszą opcją wydaje mi się budowa własnego domu. Mam na myśli coś niedużego w tym stylu: http://www.dobredomy.pl/projekt/justynianII/ . Użeranie się z własną ekipą budowlaną jest o wiele łatwiejsze niż użeranie się z deweloperem ;)

szalona
19-02-2016, 14:58
Tak to jest gdy nie sprawdza się dewelopera. Teraz chyba zostaje pokazać wam te stronę http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/formalna_strona_zakupu_nieruchomosci2.html Zobaczcie jak przyjmować mieszkania od dewelopera jak spisywac umowy przedwstępne itp. Bardzo ważna strona.

jenet
19-02-2016, 21:12
Zamów wiztytę inspektora budownictwa i na jego podstawie tzn. ekspertyzy poinformuj dewelopera, aby wywiązał się z umowy.

vilma
23-03-2017, 18:51
Dokładnie - takie rzeczy się tylko w przypadku mało wiarygodnych deweloperów. Zanim zdecydujemy się więc na kupno mieszkania, trzeba sprawdzić renomę dewelopera. Chodzi o ilość zrealizowanych inwestycji, jego stronę internetową etc. Dla przykładu, dobry deweloper ma podpięty na swojej stronie internetowej inwestycji taki system http://www.developro.pl/ , który pozwala Klientowi na otrzymać błyskawiczny dostęp do informacji o danym lokalu. Tu się nic ukrywa, bo wszystkie dane metrażowe, rozkładu pomieszczeń są widoczne czarno na białym. Na wizualizacji budynku wybiera się wtedy piętro, na piętrze mieszkanie, by przejść do szczegółowych danych o lokalu.

ami_dudek
26-03-2017, 08:33
A czy wiesz, czy ten budynek ma wszystkie niezbędne certyfikaty? Ostatnio czytałam na przykład o certyfikacie leed (http://g4e.pl/nasze-uslugi/certyfikat-leed/). Jeśli nie wiecie, co to za certyfikat, to polecam Wam lekturę w internecie. Taka wiedza może okazać się przydatna.

62miko
27-03-2017, 19:36
Ja mam mieszkanie od dewelopera i nie jestem zadowolona. Mieliśmy kupić też dom ale stwierdziliśmy, że wybudujemy go sami. Właśnie przeglądamy projekty na https://www.domywstylu.pl/domy-blizniaki-i-dwurodzinne/
i zastanawiamy się czy wybrać dom piętrowy czy może parterowy. Jak uwazacie? mamy sporą działkę i będą obok mieszkać teściowie.