PDA

View Full Version : pij kranówę


Joszeba
20-06-2015, 12:48
Prezydent Słupska Robert Biedroń zrezygnował z zamawiania dla urzędu wody mineralnej i poleca kranówkę. Do picia wody z kranu namawiają też inni, tyle że sami często dobrego przykładu nie dają. Słupski urząd oficjalnych danych nie podał, ale oszacowano, że oszczędzi w ten sposób prawie 30 tysięcy złotych rocznie.
Namawianie do picia kranówki nie jest zresztą niczym nowym, podobne kampanie miały miejsce w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wałbrzychu.
Co do Łodzi, to od dawna wiadomo, że łódzka kranówa należy do najlepszych w Polsce. To zasługa upadku przemysłu włókienniczego. Kiedyś niemal każda fabryka miała odwierty do wody oligoceńskiej, którą używano w tym wodochłonnym przemyśle. Dziś podłączono je do sieci wodociągowej, dzięki czemu w tym mieście woda mineralna płynie w kranach.
Kilka lat temu dość powszechni byli domokrążcy sprzedający filtry do wody. Zaciekawiłem się jak to robią wodociągi. Okazuje się że przy uzdatnianiu wody (http://proekojp.pl/) stosuje się szereg urządzeń które odpowiadają za naszą kranówkę. Sam filtr jest jedynie jednym z tych elementów.

Emily
28-06-2015, 00:18
Jeden z głupszych pomysłów. Woda z kranu nie jest wcale taka czysta i może być skutkiem wielu chorób. Warto poczytać sobie na stronie http://wodawdomuiwbiurze.org.pl na temat wody z kranu a wody z butelki i samemu wyciągnąć wnioski.

kamilnejman
29-06-2015, 07:47
Nie ona jest czysta jak od nich wychodzi, później przez stare 20 letnie rury zardzewiałe trafia do naszych kranów i to mamy pić. Żarty

Bruna27
30-06-2015, 09:29
Uwielbiam Biedronia, ale ten pomysł jest zły. Woda kranowa nie jest ani zdrowa, ani dobra. Za naszą południową granicą mają zwyczaj pijania wody z kranu i być może to jest powód ich dziwności. Żartuję oczywiście. Ja pijam wodę, ale wyłącznie butelkowaną.

femme.m
30-06-2015, 14:21
Ja jednak wolę Nałęczowiankę.

Maniulka
31-07-2015, 07:47
Ja nie piję wody z kranu. Może u Was leci woda na dobrym poziomie ale u mnie jest bardzo zakamieniona. Oraz czasami leci żółta. Jak taką wodę niby mam podawać dzieciakom?
W gorące dni staram się pić dużo wody mineralnej.Przynajmniej te 2 butelki. Zresztą zaleca się aby pić tak 2-3 l wody codziennie a niestety wiele osób nie zwraca a to uwagi . Dodam,że można sobie do domu zamówić specjalny dystrybutor. Będą Wam dzięki temu wodę przywozili do domu. Tutaj sobie o tym poczytajcie: http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/ - nie jest to na pewno rozwiązanie jedynie dla biur.
Wcześniej kupowalam wodę mineralną w osobnych butelkach ale takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze.

Witkowa
21-03-2018, 08:35
Ja również piję wodę z kranu, ale wcześniej filtruję ją w dzbanku filtrującym. Żeby trochę zaoszczędzić, nie kupuję oryginalnych wkładów filtrujących. Korzystam z zamienników, na przykład https://strefafiltrow.pl/filtr-aqua-crest-aqk-07-zamiennik-filtra-brita-maxtra-1szt.html, które moim zdaniem niewiele różnią się od oryginałów. Takie rozwiązanie wychodzi dużo bardziej ekonomicznie, niż kupowanie wody w butelkach, sporo udało mi się już dzięki temu zaoszczędzić :)

Mia Wallace
10-04-2018, 10:34
Przecież nawet jeśli ma ktoś w domu dość brudną, czy twardą wodę, to bez większego problemu może oczyścić ją i zmiękczyć za pośrednictwem różnych urządzeń, które dostępne są w sklepie http://sklep.uzdatnianie.net/. Też miewałam w domu problem z zanieczyszczoną wodą, ale odkąd korzystam z filtrów i zmiękczacza, jest nieporównywalnie lepiej. ;)

andziulka
10-04-2018, 16:48
Ja od dawna zaopatrzyłam się w dzbanek z filtrem i piję wodę z kranu :D

elka77
20-04-2018, 14:45
Jakoś nie mam pewności do kranówki.

enigma
22-06-2018, 11:28
A ja jestem spokojna, na każdy festynie w stolicy teraz kranówkę rozdają, gdyby coś z nią było nie tak to byłaby wielka afera, musi być więc bardzo czysta poza tym w smaku to się czuje, nie to co ta butelkowana która jedzie plastikiem