PDA

View Full Version : książki))


Strony : [1] 2

Klaudisia22
15-07-2015, 15:51
Ja obecnie zaczytuję się w tej powieści: W sieci.
Czasem jedno małe wydarzenie zmienia całe nasze życie, wywracając wszystko do góry nogami. Austin żyje szybko i intensywnie, służba w elitarnym Navy Seal dostarcza mu adrenaliny, a czas wolny wypełniają przelotne romanse. Pewnego dnia poznaje siostrę swojego najlepszego przyjaciela z oddziału, Brady’ego — i obiecuje się nią zaopiekować. Gwen pragnie w życiu tylko spokoju, szczególnie że właśnie udało jej się razem z córeczką uciec od męża sadysty.
Ta para różni się od siebie jak ogień i woda. Ich drogi szybko by się rozeszły, gdyby w życiu Gwen nie zaczęły się nagle dziać dziwne i niepokojące rzeczy, z którymi sama nie jest w stanie sobie poradzić. W tych ekstremalnych okolicznościach między dwojgiem tak różnych ludzi niespodziewanie rodzi się uczucie. Ale czy przetrwa tę ciężką próbę?
Trzecia odsłona bestsellerowej serii „Igrając z ogniem” raz jeszcze wciągnie Cię bez reszty. Fascynujące psychologiczne portrety bohaterów, narastająca atmosfera niebezpieczeństwa i nieoczekiwane zwroty akcji to znaki rozpoznawcze doskonałej prozy Tary Sivec.

septosanek
15-07-2015, 18:37
Tylko cień
Sądziłaś, że jesteś silna. Niezwyciężona. Wyobrażałaś sobie, że możesz rządzić światem z wyżyn piedestału. Manipulujesz? A staniesz się ofiarą. Panujesz nad innymi? A staniesz się niewolnicą. Wiedziesz normalne, banalne życie, którego można by ci wręcz pozazdrościć. Odniosłaś sukces, potrafiłaś znaleźć swoje miejsce na świecie. Aż tu nagle, pewnego dnia… Pewnego dnia odwracasz się i widzisz za sobą cień.
Odtąd podąża za tobą. Niestrudzenie. Tylko cień. Tylko cień. Bez twarzy, bez imienia. Bez określonego celu. Ktoś idzie za tobą ulicą, otwiera twoją pocztę, zamyka twoje okna. Obserwuje cię nawet w najbardziej intymnych chwilach.
Policja wysyła cię do psychiatry. Przyjaciele odsuwają się od ciebie. Nikt cię nie rozumie. Nikt nie może ci pomóc. A cień bezustannie jest przy tobie. Za twoimi plecami, w twoim życiu.
A może w twojej głowie…? Gdy zrozumiesz, będzie za późno.

wikto29
17-07-2015, 20:05
Fajne są te książki. Podobają mi się bardzo. Dobrze wiedzieć, że ktoś tutaj jeszcze czyta. Kiedyś szukałam takiego faceta co by czytał ale jednak na takiego nie trafiłam i musiałam się pogodzić z tym, że przede wszystkim nikt nie chcę czytać i przede wszystkim ludzie wolą to akurat oglądać filmy.

Kariutyha
18-07-2015, 10:09
Dzieci gniewu - Paul Grossman. Polecam, świetna książka:-)
W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.
W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…

olga2015
18-07-2015, 12:28
Wybacz mi, Leonardzie - Matthew Quick.
Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf!

nfreitag
19-07-2015, 07:27
Dziewczyna w lustrze.
Nowa książka autorki bestsellerowej powieści „P.S. Kocham Cię!” to dwa piękne opowiadania.
Bohaterką „Dziewczyny w lustrze” jest Lila, która dobrze wie, jaką jest szczęściarą – udało jej się znaleźć wymarzonego mężczyznę. Jednakże gdy w dniu jej ślubu nieoczekiwanie wychodzi na jaw rodzinna tajemnica z przeszłości, los Lily zmienia się w najbardziej zadziwiający sposób.
W opowiadaniu „Maszyna wspomnień” Ahern porusza frapującą kwestię: ponoć nigdy nie zapomina się pierwszej miłości, ale co może wydarzyć się, kiedy hołubione przez nas wspomnienia zaczynają blaknąć? Niektórzy zrobiliby wszystko, żeby przeszłość nie odeszła. Pewien mężczyzna ze złamanym sercem postanawia spełnić ich pragnienie.

zlogowana
20-07-2015, 22:23
światło między oceanami - POLECAM!!!!!
Kiedy Tom i Isabel Sherbourne'owie zamieszkali na Janus Rock, niewielkiej wyspie, oddalonej o sto sześćdziesiąt kilometrów od wybrzeży Australii, wierzyli, że odnaleźli upragnione szczęście. On, weteran Pierwszej Wojny Światowej przyjął posadę latarnika, by uciec od koszmarnych wspomnień, ona pragnęła założyć szczęśliwą rodzinę u boku kochanego mężczyzny. Nie spodziewali się, że życie wystawi ich na kolejną ciężką próbę, gdy po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć więcej dzieci. Gdy pewnego dnia do brzegów wyspy przybija łódź, Tom i Isabel znajdują w niej ciało mężczyzny i niemowlę. Tom, wbrew sobie, ulega namowom żony i decyduje się zatrzymać dziecko i wychować je jak własne. W czasie odwiedzin w Point Partageuse, rodzinnym miasteczku Isabel, w dniu chrztu małej Lucy, Tom i Isabel odkrywają prawdę o pochodzeniu dziewczynki. Dowiadują się, że dziecko, które uważali za sierotę w rzeczywistości ma matkę, która od czasu zaginięcia dziewczynki nieustannie jej poszukuje. Nękany wyrzutami sumienia Tom, w tajemnicy przed żoną decyduje się na krok, który na zawsze odmieni losy wielu ludzi.

ameba345
21-07-2015, 09:19
Ten jeden dzień:-)
Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza... Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre...

zuza.lalkowa
21-07-2015, 22:34
7 razy dziś - świetna książka:-)
Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…

malaczarna88
21-07-2015, 23:17
Smak pestek jabłek - teraz to połykam:-)
Po śmierci babci Iris dziedziczy jej dom. To wydarzenie otwiera dla niej bramy do świata, który wypadł poza ramy czasu. Miejsca, gdzie porzeczki w tajemniczy sposób zmieniają kolor, a kobiety krzeszą iskry z palców. Iris na tydzień zostaje sama w domu Berthy. Nie wie, czy w ogóle chce go zatrzymać. Pływa w czarnym jeziorze, przyjmuje gości, całuje brata dawnej przyjaciółki i maluje mur. Spacerując z pokoju do pokoju, po omacku przebija się przez własne wspomnienia i własną niepamięć, odtwarzając splątane losy trzech pokoleń niezwykłych kobiet.

Kropeelakaa
22-07-2015, 07:49
Mary Alice Monroe. Siostry na lato

Trzy wnuczki. Trzy miesiące. Jeden dom nad morzem.
Mariettę Muir martwi fakt, że jej ukochane wnuczki są sobie niemal obce. Dorosłe już: Carson – wolny duch, Dora – piękność Południa, a teraz mama na pełny etat, oraz Harper – typowa dziewczyna z miasta; nie spędzały ze sobą czasu, odkąd jako dzieci przyjeżdżały na wakacje do Morskiej Bryzy, letniego domu na Wyspie Sullivana w Karolinie Południowej. Gdy Marietta układa przebiegły plan, aby jeszcze raz zebrać je razem z okazji swoich osiemdziesiątych urodzin, okazuje się, że różnice pomiędzy kobietami mogą wywołać rozłam raz na zawsze.

tadeusz
22-07-2015, 09:28
Fajne ale za długie. Nie chcę mi się tego opisu książki czytać. Nie jest to dla mnie dobre..Wolę jak mi ktoś opowie dlaczego warto przeczytać jakąś książkę. Głównie to mnie interesuję. Ja od siebie dodaję, że na pewno warto poczytać sę książki biograficzne aby się dowiedzieć historii najlepszych piłkarzy.

Misia99
23-07-2015, 18:34
A ja polecam zwłaszcza na wakacje serię z Merde w tytule. O perypetiach pewnego zabawnego Anglika, który postanowił rozwinąć interes we Francji. Ma problem ze wszystkim, począwszy od języka aż po przezabawne zwyczaje Francuzów.

Haneczek23
24-07-2015, 00:03
ja chyba polecam ksiażki fantastycznie - science - fiction jednym słowem coś odległego od naszej chorej szarej rzeczywistosci tam jest jeszcze gorzej i to jest pocieszające czy to Ubiku Dicka czy Blade Runnera po prostu pocieszam się że będzie gorzej a teraz mam tylko trochę źle :D

Klaudynka
04-08-2015, 22:25
Woziłam arabskie księżniczki.
Mają wszystko, co można kupić za pieniądze, ale żyją w złotej klatce Wynajęty za kilkadziesiąt tysięcy dolarów pokój dla serwisu do herbaty, walizki pełne pieniędzy, niekończące się zakupy w najdroższych butikach i serie operacji plastycznych traktowanych równie lekko, co wizyta u fryzjera – to wszystko zobaczyła autorka tej książki, zatrudniona jako szoferka dla saudyjskich księżniczek i ich...

zegariusz
05-08-2015, 16:32
McGuire Jamie - Chodząca katastrofa
Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi.
Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on? Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej. Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.

mesariusz
05-08-2015, 17:01
Lauren Oliver - 7 razy dziś.

Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?

Abbi
06-08-2015, 18:05
Ostatnio coś mnie wzięło dziewczyny na kryminały, sama nie wiem czemu..Zaczęłam czytać sobie książkę pt. Ojciec Chrzestny. Na początku nie miałam przekonania co do tej powieści, myślałam sobie 'to na pewno książka do facetów' później jednak po kilku rozdziałach co innego stwierdziłam..Ta książka to arcydzieło.

Bambinia
07-08-2015, 20:01
Jeśli chodzi o książki o miłości mnie zaintrygowała książka L. Oliwer. Opowieść o tym, że miłość jest chorobą, z której trzeba się leczyć, a każdy człowiek przechodzi terapię, żeby się nigdy nie zakochać, a główna bohaterka tuż przed zabiegiem poznaje chłopaka i obdarza uczuciem, potem zaczyna się walka o wolność i o miłość.

Rodreld
08-08-2015, 12:03
Plan szczęście.
Ellen Jacobc właśnie rozwiodła się z mężem, kłamliwym draniem, którego niegdyś bardzo kochała i który puścił ją w trąbę z młodszą kobietą. Porzuciwszy miasto, kobieta przeprowadziła się do niewielkiego, malowniczego miasteczka w Cheshire, gdzie powoli układa swoje życie na nowo. Plan Ellen jest prosty - znaleźć odpowiedzialnego mężczyznę i wyjść za niego za mąż. Nie z miłości, bo tej ma już dosyć, ale z rozsądku. Idealnym kandydatem wydaje się być Duncan Carter, bogaty prawnik, specjalista od rozwodów.

Yagna
10-08-2015, 13:20
Muszę przeczytać.

ismenap1979
10-08-2015, 22:58
A ja myślę, że muszę przeczytać książki z serii Harrego Pottera :) oczywiście rozpocznę od pierwszego tomu..Koleżanka mówiła, że to nie jest taka zwykła powieść dla młodzieży. To jest książka dla każdego bez względu na wiek - nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych.

michalina.krop
31-08-2015, 12:15
ja ostatnio czytam książki australijskiej pisarki: KATE MORTONA, jej pierwsza powieść która wpadła mi w ręce czyli: Zapomniany Ogród zafascynowała mnie tak ze przeczytałam ją w 3 dni i od razu sięgnęłam po kolejną "Strażnik Tajemnic", która okazał się tak sam dobra, a teraz czytam 3 powieść tej samej autorki pod tytułem: "Milczący zamek"

Woman33
24-09-2015, 18:39
Ja kończę czytać Grom z jasnego nieba, Larsona. Polecam, świetna książka dla entuzjastów gatunku:-)
Jeden z największych w historii pościgów policyjnych. Marconi, opanowany bez reszty obsesją stworzenia sposobu łączności, który w owych czasach wydawał się nadprzyrodzonym, z zapałem walczy z falą sceptycyzmu, by wbrew wszelkim przewidywaniom, przejść ze swym wynalazkiem do historii.
W tym samym czasie Hawley Crippen, ceniony lekarz popełnia zbrodnię niemal doskonałą. Najpierw truje swoją żonę, potem jej poćwiartowane zwłoki chowa w piwnicy, a następnie rozpowiada wśród znajomych, że małżonka wróciła do Stanów. Kiedy Scotland Yard odkrywa podczas przeszukania domu zwłoki kobiety, Crippen, by uniknąć aresztowania, zmuszony jest uciekac do Anglii.
Grom z jasnego nieba to fascynująca opowieść o wielkiej pogoni przez ocean, którą śledziły miliony czytelników gazet na całym świecie.

Mikaela
05-10-2015, 07:30
Ja czyam bardzo dużo. Jest parę książek do których wracam z przyjemnością ale są i takie które po jednym przeczytaniu odkładam na bok. Prócz tego ciągle jakieś nowe ksiązki dokupuje. Teraz chcę tą miec http://www.empik.com/dziennik-o-blednik-czesc-1-sumi-anita,p1108640837,ksiazka-p - lekka, łatwa i przyjemna ;) Idealna do czytania w czasie jazdy do pracy :)

sliweczka23
09-10-2015, 12:11
Teraz czytam Otchłań:-)
Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka w ciągnących się pod miastem kanałach. Tworzą oni niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Promieniowanie jest tam wciąż zbyt silne, a co gorsza, zmutowane rośliny i zwierzęta stworzyły w ruinach nowy, wyjątkowo nieprzyjazny człowiekowi ekosystem.
Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych produktów, pojawia się głód. Zdesperowani mieszkańcy coraz częściej łamią tabu i uciekają się do kanibalizmu.

Peszka
17-10-2015, 12:16
Moja książka na weekend to Mścicielka, autorstwa Bernhard Aichner.
Blum jest właścicielką zakładu pogrzebowego, szczęśliwą żoną, troskliwą matką dwóch dziewczynek i kobietą o wielkim sercu. Wiedzie cudowne życie. Lecz nagle idylla zamienia się w koszmar. Jej mąż, policjant, ginie w wypadku. Na jej oczach Mark zostaje śmiertelnie potrącony, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Blum jest zrozpaczona. Nagle traci najbliższą osobę, swoje oparcie, swoje... Dopiero zaczęłam czytać, ale wciąga od pierwszej strony, co dobrze rokuje na przyszłość:-)

Stefa56
19-10-2015, 16:21
Ja kocham czytać książki! To moja odskocznia od rzeczywistości i sposób na stres... czytam wszystkie gatunki, oprócz romansów i książek dokumentalnych. Najbardziej lubię thrillery i horrory:-) obecnie czytam książkę Karin Slaughter pod tytułem Moje śliczne, świetna lektura!!! Opowiada mniej więcej o tym, że pewnego dnia dziewiętnastoletnia Julia zniknęła bez śladu. Tragedia na zawsze naznaczyła jej najbliższych. Ojciec popełnił samobójstwo, a siostry, Claire i Lydia, zerwały ze sobą kontakt. Mija dwadzieścia lat. Paul, mąż Claire, wpływowy milioner, zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny... Polecam!!

Stefa56
20-10-2015, 16:32
Dzisiaj skończę Bliźnięta z lodu. Zaskakująco dobra powieść, wcale nie taka długa, w sam raz na jeden wieczór, ma około 200 stron i ma świetny klimat...Rodzina przeprowadza się na wyspę, gdzie są bagna, parę domów i latarnia morska, przypływy i odpływy, istne pustkowie, co już mi się spodobało. Rodzina składa się z męża, żony i córki, która jest bliźniaczką jednojajową. Niestety, druga siostra nie żyje, a matka zaczyna miec wątpliwości na tej wyspie, czy aby wie, która córka przeżyła... świetna lektura:-)

eliza104
30-10-2015, 09:21
Ja zabrałam się za całą serię Ani z Zielonego Wzgórza. Mam sentyment do tych książek i raz na jakiś czas do nich powracam.

Bożenna
02-11-2015, 08:56
Mezopotamia Żadana - świetna książka, dostała ostatnio Angelusa za najlepszą książkę środkowoeuropejską.

ela1595
03-11-2015, 10:10
Zaciekawiła mnie ta książka http://haker.nie-spamuj.eu/sql-injection.html . Muszę sobie ją przeczytać.

Funia
05-11-2015, 17:50
Super, że jest ten wątek, bo aż pękam, jaką książkę skończyłam wczoraj:-) Obietnica pod jemiołą, autor Evans Paul Richard. Rewelacyjna, naprawdę, koniecznie do przeczytania! Uwielbiam Evansa:-)
Streszczenie króciutkie tu: Obietnica pod jemiołą to nowa powieść Richarda Paula Evansa, uznana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych Obiecaj mi, Stokrotek w śniegu i Szukając Noel przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać.

szalona
17-11-2015, 12:21
Też uwielbiam czytać, a teraz dorwałam się do książki Dziennik o-błędnik. Świetna pozycja, chociaż mówi o trudnych sprawach, dylematach życiowych bohaterki. Są też wątki humorystyczne, może i dlatego dobrze się czyta. Ja lubię książki które zmuszają do refleksji, a to wlasnie taka pozycja.

Bożenna
30-11-2015, 10:25
"Mezopotamię".
Mój znajomy ciekawie o niej napisał:

Żadan - recenzja (http://www.literaturasautee.pl/proste-historie-milosne-z-angelusem-czyli-mezopotamia-serhija-zadana/)

Mikaela
08-12-2015, 18:29
Ja przymierzam się do przeczytania książki "Dziennik o-błędnik" Widziałąm ją w Empiku http://www.empik.com/dziennik-o-blednik-czesc-1-sumi-anita,p1108640837,ksiazka-p no i mnie zaciekawiła. Mam nadzieję że dostane ją pod choinkę ;) Pisana tak jak blog- z komentarzami, opowiada o perypetiach zyciowych młodej dziewczyny. Napisana z humorem i lekko ;)

Amelia78
12-12-2015, 12:05
Książki:-) O miłości:-) Proszę, polecam tą: Stirling Joss - Znajdę cię, Crystal. Najlepsze miejsce na Ziemi aby się zakochać? Wenecja! Crystal Brook zostaje wystawiona na ciężką próbę – z całych sił próbuje się oprzeć urokowi sawanta, Xava Benedicta. Wśród romantycznych zabytków i malowniczych widoków czai się jednak niebezpieczeństwo. Ktoś zagraża rodzinie Benedict i najbliższym Crystal. Czy Crystal i Xav będą umieli współpracować, aby ich chronić? I co zrobić z ujawnioną nieoczekiwanie tajemnicą? :-))))

Ewa_Jabłkowska
13-01-2016, 08:22
Przekonałyście mnie, kupuję "Dziennik o-błędnik" już dziś! Ale znalazłam ją jeszcze taniej w internetowej księgarni literackiej oksiegarnia.pl (http://oksiegarnia.pl/pl/i/O-nas/1) bo już za 23zł :) Skoro tyle osób poleca tą książkę to musi być fajna :)

ksancia
19-01-2016, 15:43
Ja się przymierzam do kryminału "Diabeł w błękitnej sukience". Zachęcił mnie opis stąd: http://brawojasiu.pl/pl/diabel-w-blekitnej-sukience-walter-mosley-788068.html. Do tej pory zaczytywałam się w skandynawskich kryminałach, ale teraz przyszedł czas na zmianę. Akcja dzieje się w LA pod koniec lat 40-tych, więc totalna zmiana klimatu :) A może któraś z Was już czytała?

eliza104
25-01-2016, 07:38
W zeszłym tygodniu czytałam fantasy książkę Lilith (http://www.matras.pl/lilith-tom-i-dziedzictwo,p,237055) - pierwszą część. Jest bardzo wciągająca, więc z pewnością sięgnę po kolejne tomy - jak tylko się ukażą. A Wy czytacie fantastykę?

faraday3
03-02-2016, 23:15
Fajne są kryminały Agathy Christie. To dopiero wciąga.

comon
09-02-2016, 21:22
Ja polecam bardzo powieści autorstwa Siesickiej , tutaj jest ich lista http://www.taniaksiazka.pl/autor/krystyna-siesicka . Z początku podchodziłam sceptycznie, ale się przekonałam po niedługim czasie jak te książki są fantastyczne

Coldi
13-02-2016, 17:30
Też bardzo lubię książki. Ostatnio tutaj http://cenabiznesu.pl/-subiektywny-przeglad-polskich-ksiazek-ktore-warto-przeczytac wpadłam na ciekawy artykuł na temat tego jakie polskie książki warto przeczytać. Myślę, że każda książkomaniaczka znajdzie tam coś dla siebie :)

femme.m
20-02-2016, 11:16
A kto nie lubi książek? ;) ja znalazłam podobny ranking co Coldi, ale o książkach fantasy, które warto przeczytać: http://maxmag.pl/ksiazki-fantasy-dla-nastolatkow-3-ciekawe-pozycje-w-ksiegarniach-internetowych/ . Chyba się skuszę i je zamówię z księgarni internetowej.

oliwia
24-02-2016, 12:48
Jaką książkę o bieszczadach możecie mi polecić kochane? Wybieram się tam z mężem za 2 tygodnie i chciałabym coś wcześniej poczytać :) Najlepiej jakby było coś dostępnego tutaj http://www.libra.pl/literatura-regionalna/. Z góry dziękuję.

wala
03-03-2016, 10:37
O Bieszczadach? Nie znam żadnej. Ja teraz kupiłam "sekrety urody Koreanek".

gatsby
10-04-2016, 16:01
Polecam książki Erica Emmanuela Schmidta, to niesamowite jak autor potrafi oddać burzę kobiecej natury. Ostatnio czytałam "Kobietę w lustrze". Polecam.

Róża_689
10-06-2016, 08:13
Ja bardzo lubię czytać książki, szczególnie kryminały. Ostatnio oczarowały mnie powieści autorstwa Katarzyny Bondy, świetnie napisane historie z intrygującymi bohaterami

iola
13-06-2016, 14:03
Też lubię kryminały, Christie szczególnie - to chyba jedyne, w których nie dość, że intryga ma ręce i nogi, to jeszcze naprawdę nie potrafię się domyślić rozwiązania zagadki.

Smile
21-06-2016, 18:28
ja szukam teraz jakiejś dobrej książki kryminalnej

boguska
19-07-2016, 15:29
Ja czytam różne książki. Nie ograniczam się do kilku gatunków. To co mnie zainteresuje to kupuję ;) Ostatnio trafiłam na "Sekrety umarlaków" - http://tylkorelaks.pl/8-sekrety-umarlakow-jonathan-gray-9788379004010.html i zastanawiam się nad zakupem tej książki. To ksiażka o archeologach, odkryciach... Jeśli ktoś lubi takie tematy to powinien być zadowolony :) Jeszcze jej nie czytałam ale widziałam, że ma bardzo dobre opinie. Umieściłam ją na mojej liscie.

krycha
21-07-2016, 22:31
Powtórnie narodzony...uwielbiam

lineczka5678
10-08-2016, 21:17
To prawda, jest bardzo uniwersalna. Każdy znajdzie tam wartości i mądrości dla siebie, tylko przez pierwszy tom może być Ci ciężko przebrnąć :)

szalona
30-08-2016, 15:23
Tez czytam różne książki. Ale ostatnio znalazłam książkę o aktualnej tematyce http://www.taniaksiazka.pl/kiedy-ksiezyc-jest-nisko-nadia-hashimi-p-629654.… Książka Kiedy księżyc jest nisko, to literatura kobieca. Mówi o kobiecie która ucieka do europy z trójką dzieci. Czy jej się uda? Czy dotrą do Anglii w komplecie? Przeczytajcie o losach Afganki.

lilka91
30-08-2016, 20:43
Ja ostatnio trafiłam na http://www.czarymary.pl/p_891344_ukryte_terapie_jerzy_zieba
i zastanawiam się nad zamówieniem książki "Ukryte terapie" myslę, że może być ciekawa. Ostatnio coraz więcej czytam i sprawia mi to przyjemność.
Interesuje mnie praktycznie każda tematyka.

iola
15-09-2016, 10:54
Każda? No to jest po prostu niespotykane.

ayris
25-09-2016, 21:10
Uwielbiam książki. Mogłabym czytac bez przerwy :) Dzisiaj znalazłam tanie książki (http://bonito.pl/), z tego co widziałam wysyłka jest szybka a ceny bardzo ok. Nie wiem czy nie zacznę zamawiać książek online. Wychodzi na to że sa o wiele tańsze niż w księgarniach stacjonarnych.

argentum
04-10-2016, 17:25
"Życie Pi" Yanna Martella jest rewelacyjna

Zadziornix
08-11-2016, 08:50
Książka mi się podobała. A widzieliście film na jej podstawie? Coś nie jestem do niego przekonana i nie wiem czy oglądać.

nastka77
11-11-2016, 22:23
Uwielbiam książki. Mogłabym czytac bez przerwy :) Dzisiaj znalazłam tanie książki (http://bonito.pl/), z tego co widziałam wysyłka jest szybka a ceny bardzo ok. Nie wiem czy nie zacznę zamawiać książek online. Wychodzi na to że sa o wiele tańsze niż w księgarniach stacjonarnych.


Ostatnio natknęłam się na tą tanią księgarnię internetową co Ty i jestem zadowolona bo obieram sobie w Katowicach przesyłkę bez dodatkowych opłat.Księgarnia posiada wiele nowości. Zamówiłam bardzo nietypową i z pewnością daleka od schematu powieść kryminalną : http://bonito.pl/k-1795592-lampiony.
Polecam wszystkim, nawet tym co opornie sięgają po tego typu tematykę.

avocado
18-11-2016, 09:58
"Życie Pi" Yanna Martella jest rewelacyjna
Czytywałam lepsze, ta mi sie troche dłużyła. No ale i tak jest 100 razy lepsza niż ekranizacja

iola
26-11-2016, 14:20
Może dlatego, że nie trzeba oglądać sztucznego CGI tygrysa niczym z reklam Tigera?

Majka89
30-11-2016, 15:06
Ja aktualnie czytam książkę S. Kinga pt. Koniec Warty. Udało mi się ją kupić sporo taniej, bo tu http://blip.pl/sklep/matras/ znalazłam kupony rabatowe do mojej ulubionej księgarni czyli do Matras. Z tego co się orientowałam to są jeszcze dostępne więc radze się śpieszyć, bo niedługo może ich już nie być i będziecie musieli kupić książki w cenie regularnej. Co do samej książki, to trochę więcej się po niej spodziewałam, ale jestem dopiero w 1/3 więc może sie jeszcze rozkręci.

gressokk
02-12-2016, 12:01
A co sądzicie o Sapkowskim albo M. Sandemo?

Emily
05-12-2016, 04:15
No ja generalnie ostatnio jestem całkowicie pochłonięta przez literaturę dziecięcą. Chociaż zastanawiam się, czy nie zrobić kroku na przód i nie podarować dzieciakom pod choinkę książek tego typu https://vesper.pl/dla-dzieci/171-ksiazka-pod-tytulem-tom-1-9788365190000. Jak myślicie, czy o dobry prezent dla pierwszo i trzecioklasisty?

Zadziornix
14-12-2016, 14:27
Książki to zawsze dobry prezent dla osób w każdym wieku. Też lubię literaturę dziecięcą oglądać, te książki są zazwyczaj pięknie wydane.

gatsby
19-12-2016, 10:54
Zwłaszcza jak mają ilustracje znanych grafików.

Ania26
21-12-2016, 11:04
Czytam sporo, ale jak dla mnie to harry potter jest książką o której nie zapomnę. Inne się zapomina niemal tuż po przeczytaniu, tu jest inaczej. Dlatego po kilku latach od przeczytania serii zabieram się ponownie ale już w oryginale - zejdzie dłużej ale na pewno trochę inaczej i zabawy będzie znowu wiele. A co do bajek dla dzieci to co myślicie o bajkach z antykwariatów? Tu jest taki jeden internetowy http://tezeusz.pl/category/772,bajki - myślę, czy by nie kupić siostrzeńcowi jakiejś starej bajki, na pewno będzie to klimatyczne gdy będzie słuchał bajki z takiej starej księgi ;) bardziej magicznie ;)

Millena89
22-12-2016, 10:21
Ja czytam przeważnie horrory. Lubię bardzo książki S. Kinga. Każda ma swój niepowtarzalny klimat.

Seba522
22-12-2016, 10:38
No ja już nie czytam jakoś książek.

Pilipa
29-12-2016, 10:58
Dziewczyny, a gdzie trzymacie książki w domu? Macie na to jakąś specjalną biblioteczkę? Bo mnie się właśnie marzy coś takiego... Tu mi się udało przeczytać, że książki należy stawiać na krótszych półkach http://domifikacje.pl/better-home/ksiazki-domu-milosci-nienawisci-powrotem/ Chodzi o ich wyginanie się. U Was też półki się wyginają?

iola
05-01-2017, 10:29
Ja mam dwie półki kompletnie zawalone książkami u siebie w pokoju. A tak poza tym jeszcze kilka regałów rozstawionych po całym domu.

Kamilla
26-01-2017, 10:14
Ja mam bardzo dużo książek, ostatnio przerzuciłam się na bibliotekę, bo nie mam już miejsca na nowe. Ale czasem jeszcze dokupuję, najczęściej te, które uważam, że muszę mieć :)

marlenkaa
26-01-2017, 15:28
Ostatnio raczej powieści nie czytam i u mnie na tapecie są naukowe książki :) Teraz czytam Inteligencję emocjonalną. W ogóle lubię mieć swoje książki i mam dużą biblioteczkę. Ostatnio znalazłam kilka ciekawych pozycji na http://ksiegarnia.pwn.pl/ i mam nadzieję, że będą mega ciekawe :)

aneczka
31-01-2017, 09:32
Jak ja dawno ksiażki nie czytałam, masakra :(

Grechu66
31-01-2017, 15:56
No ja tak samo, nie mam na to czasu.

laska88
01-02-2017, 11:05
Ja nie bardzo przepadam za Anią ponieważ tak każdy ją zachwala, a ja nigdy nie lubiłam być taka sama jak inni. Zdecydowanie wole Małego księcia, który wnosi coś do życia czytelnika. Tanie książki to moja specjalność, wiele można zakupić na stronie http://aros.pl/ . Mają około 130 tysięcy tytułów na sprzedaż od ręki. Ceny są mega atrakcyjne, polecam wam zakupić księcia :)

aneczka
03-02-2017, 12:53
A może po prostu to tylko wymówki??

MarianIg
05-02-2017, 11:36
Ja ostatnio przeczytałem dwie książki z cyklu Świat Dysku. Lekkie i wesołe powieści fantasy. Polecam.

wiolaa7
10-02-2017, 13:42
Czytam wiele książek, od powieści, przez książki publicystyczne i filozoficzne, po poezję. Z powieści mogę polecić "Już mnie nie oszukasz", a z innych publikacji "Elegia o ziemi" - to krótka, ale mądra książka filozoficzno-obyczajowa, o walce o swoją własność, o ojczyznę i tradycyjne wartości, polecam.

iola
20-02-2017, 09:11
Więc stawiasz na literaturę ambitną? Ja ostatnio wolę jakoś czytać lekkie rzeczy.

anghasz
20-02-2017, 14:27
Ja ostatnio przeczytałem dwie książki z cyklu Świat Dysku. Lekkie i wesołe powieści fantasy. Polecam.
Super, też muszę się za nie zabrac. Latami sobie obiecuję :)

szalona
10-03-2017, 13:19
Szukacie dobrej książki o kobietach i dla kobiet? Zobaczcie tu http://www.taniaksiazka.pl/pierwszy-dotyk-laurelin-paige-p-839759.html Książka dotyczy przyjaźni z przed lat i miłości. Jakiego wyboru dokona bohaterka? Musicie przeczytać.

teresa30
20-03-2017, 10:44
Ja czytam przeróżne książki, zarówno powieści, jak i książki publicystyczne, czy poezję. Z powieści najczęściej czytam romanse, choć jestem dość wybredna - rzadko który romans mi się podoba, z nowości mogę polecić "Podbój". Zerknijcie na http://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Romans,2196950,k.html - widziałam tam wiele ciekawych tytułów.

bozenka123
21-03-2017, 09:04
ja ostatnio czytałam Beksińskich, polecam jeśli się interesujecie- świetnie napisana

wera99
28-03-2017, 16:08
Ja czytam już chyba z 10 książkę Kinga obecnie :) Nie wiem bo każda kolejna wciąga mnie coraz bardziej :) A tak w ogóle to gdzie kupujecie tanie książki (http://bonito.pl/) ? Ja kupuje co najmniej kilkanaście książek miesięcznie więc nie ukrywam, że cena jest dla mnie istotna :)

MarkkoK
29-03-2017, 08:45
Też czytam teraz Kinga - a konkretniej Lśnienie. Bardzo dobra książka.

ritabra
13-04-2017, 20:48
Widzę, że nie tylko ja jestem uzależniona od czytania. Jestem ciekawa czy czytałyście może książke "Piętno pielgrzyma. Zbuntowani" tego http://www.lasgorski.pl/ Autora? Ja po namowach koleżanki w końcu ja przeczytałam, a teraz nie mogę się już doczekać kolejnej części, która ma się za jakiś czas ukazać. Książka jest bardzo niepozorna, ale jej fabuła jest mega wciągająca. Czytając ją nie potrafiłam się ani na chwilę oderwać. Ciekawa jestem czy kolejna część też będzie tak dobra.

malvina
20-04-2017, 11:19
A czytaliście tę książkę http://www.gandalf.com.pl/b/sztuka-kochania-j/ ? Ostatnio był film w kinie i chyba sporo osób postanowiło nadrobić zaległości literackie :) Sama bym chętnie przeczytała. Ciekawa jestem waszych opinii.

Smile
29-04-2017, 17:40
ja skończyłam Dziewczynę z pociągu a teraz zabieram się za Komórkę Stevena Kinga.

przemyslaw
02-05-2017, 21:25
Ja ostatnio odkryłem w sobie nową pasję, która bardzo mnie uspakaja. Kupiłem kiedyś kolorowanki dla dorosłych tutaj http://vesper.pl/17-kolorowanki i bardzo mnie to wciągnęło.

bumerang
03-05-2017, 11:54
hehe kolorowanki dla dorosłych xD również polecam, w pracy zdaje egzamin na 5+!

ikonastylu
04-05-2017, 12:06
Ja uwielbiam czytać powieści historyczne. Ostatnio pasjonuję się postaciami kobiet w historii. Czytałam powieści Gortnera, m.in. o Izabeli Kastylijskiej, Joannie Szalonej i Katarzynie Medycejskiej. Teraz jestem w trakcie książki "Wiktoria". Polecam, można dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć :)

magdusia_91
09-05-2017, 18:05
Ja także uwielbiam czytać a ostatnio wpadła mi w ręce książka kogoś takiego jak Adnrzejczyk Waldemar (http://waldemarandrzejczyk.pl/) pt. "Nagroda dla Nobla". Generalnie książka super i zdecydowanie polecam każdemu żeby ja przeczytać.

iola
22-05-2017, 11:21
Ale to jest powieść czy co konkretnie?

Mikaela
28-05-2017, 17:11
Ja bardzo lubię książki o tematyce I i II wojny światowej, biografie i pamiętniki. Książki są w naszej księgarni bardzo drogie, ale znajduję tanie książki (http://bonito.pl/) w internecie. Trochę trzeba poświecić czasu, ale się opłaca.

gatsby
05-06-2017, 12:10
Ja czytuję ostatnio thrilery historyczne.

Kalima
07-06-2017, 13:44
Ja ostatnio czytam Karin Slaughter - dość ciekawa seria o hrabstwie grant.

szalona
09-06-2017, 08:35
Bardzo dobra jest książka http://www.taniaksiazka.pl/opowiesc-podrecznej-margaret-atwood-p-858377.html Typowa lektura dla kobiet. Zupełnie inny świat w którym kobieta jest traktowana podrzędnie.

wiolaa7
10-06-2017, 10:13
Uwielbiam czytać, staram się robić to w każdej wolnej chwili. Przeważnie czytam kryminały i powieści obyczajowe. Ostatnio czytam tylko jedną ciekawą powieść pt. "Łzy życia" - to historia zemsty, pokuty i nawrócenia, o tym, że miłość może przezwyciężyć siłę przekonań, a nienawiść zniszczyć życie. Polecam.

elabarbara
18-07-2017, 15:23
A macie swoją ulubiona księgarnię ? Ktoś kupuje w tanie ksiązki w Aros ? http://aros.pl ja ostatnio trafiłam na ich stronę i widzę że mają rabat do 30 % na książki a wysyłka już od 2.99 zł. Fajna okazja by kupić sobie tanie książki na wakacje.

teresa30
27-07-2017, 11:12
Czytam wiele książek, od publicystycznych, przez popularno-naukowe, po zwyczajne powieści. Aktualnie jestem w trakcie zbioru opowiadań "Trzy opowiadania o matematykach i aniołach" - książka mądra, wartościowa, dla wielbicielek literatury pięknej całkiem dobra pozycja.

vicky195
03-08-2017, 10:26
Obecnie kończę książkę "Rośliny niezgody" - to książka po części naukowa (o genetycznie modyfikowanych roślinach), po części obyczajowa i romantyczna, połączanie bardzo udane. Książka inteligentna i napisana z polotem, stylistycznie bez zarzutu, polecam.

klasik
07-08-2017, 12:28
aktualnie czytam książkę Każdy umiera w samotności od Hansa Fallady, świetna powieść dziejąca się w Berlinie

Dafne34
10-08-2017, 11:03
A jakiego okresu dotyczy? :) Sama póki co jestem na fali czytania książek motywacyjnych. W związku z czym na pewno następną publikacją po jaką sięgnę będzie książka V.Wróblewskiej Zdrowie i życie masz tylko jedno http://tylkorelaks.pl/28-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-9788379003983.html?%20%20%20%20www.psychoskok.pl/produkt/zycie-zdrowie-jedno . Porusza ona szeroko rozumianą tematykę motywacji, psychologii, medycyny jak i rozwoju duchowego, a przy tym ma formę poradnika, choć oczywiście zawierającego specjalistyczną wiedzę ze wspomnianych dziedzin:)

Daroks
25-08-2017, 12:21
Ostatnio czytam dużo książek. Najbardziej lubię literaturę s-f i horror. Obecnie czytam książkę Hyperion Dana Simmonsa. Polecam.

szalona
11-09-2017, 15:28
Ja bardzo lubię książki nieżyjących już M.Czubaszek i J. Chmielewskiej. Szukając ich książek, trafiłam na podręczniki dla maturzystów. Akurat biologia http://www.taniaksiazka.pl/seria/biologia-na-czasie to przedmiot który ma zamiar zdawać moja corka na maturze. Może i komuś z was się przyda.

Sansa
26-09-2017, 09:56
Jeśli ktoś lubi biografie, to polecam "Portret podwójny" o rodzinie Beksińskich (książka jest nieporównywalnie wręcz lepsza od filmu "Ostatnia rodzina", który był jakiś czas temu w kinach). Na długie jesienne wieczory powinny się też sprawdzić "Listy na wyczerpanym papierze" - zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego przybory, są piękne, wzruszające i pełne miłości.

Kostka
28-09-2017, 10:33
Biografii akurat nie czytam, wolę sci0fi, fantasy, przygodę, czy kryminał, dobry thriller też jest w cenie. Obecnie czytam "Przebudzenie" Kinga

wiolaa7
09-10-2017, 10:27
Czytam dość często, właściwie w każdej wolnej chwili, od zwykłych powieści, przez literaturę piękną, po książki publicystyczne. Często czytam też książki kucharskie, z nowości mogę polecić zwłaszcza "Zdrowy czekoholik" O. Ivanova - jest w niej sporo świetnych przepisów na różne czekoladowe desery.

Nataszka
23-11-2017, 15:44
Aktualnie czytam "Siódemkę" Szczerka, ale polecam tez bardzo pozostałe jego książki.

angelika
24-11-2017, 10:07
o czytałam :) super

aleks5454
25-11-2017, 06:37
Seksowne dziewczyny na http://www.escort-london.co.uk czekają na Twój telefon. Jeśli marzysz o zmysłowym czasie we dwoje z piękną kobietą, ta oferta jest dla Ciebie. Agencja realizuje usługi w całym Londynie – zadzwoń i umów się z wybraną dziewczyną już dziś.

holles
28-11-2017, 22:28
a jak Wam się spodoba książka jednego autora staracie się czytać inne jego dzieła? Ja przymierzam się do jakiejś książki, szukam czegoś dla siebie na razie czytam tutaj recenzje https://www.granice.pl , potem zabiorę się za całe wersje.

AgataNow
30-11-2017, 09:06
Obecnie skończyłam czytać "Bieganie naturalne" autorstwa Dannyego Abshire'a i Briana Metzlera wyd. BukRower. Zamierzam zacząć biegać ponieważ pracuję w biurze i stwierdziłam, że mam zdecydowanie za mało ruchu a jestem póki co zielona w tej dziedzinie :) Książka jest dokładnie dla takich osób jak ja ale również dla tych którzy już biegają :) Prezentuje techniki biegania, najczęściej popełniane błędy czy to jak odpowiednio dobrać obuwie bo jak dowiemy się z książki ma ono ogromne znaczenie w tym sporcie :) Po lekturze stwierdzam, że zawarte tam informacje są bardzo cenne i warto ją przeczytać aby bieganiem nie zrobić sobie krzywdy :)

angelika
30-11-2017, 12:32
Często fajne rzeczy znajdziesz w gazetka lidl (https://www.gazetkonosz.pl/lidl/) i z tego co kojarzę to w biedronce też dużo jest. Sprawdzaj gazetkonosz.pl i nowości w gazetkach to w dużym stopniu może pomóc. Może znasz tę stronę.

mikede334
05-12-2017, 06:57
ale jakie to są rzeczy

szalona
06-12-2017, 08:58
A lubicie książki oparte na autentycznych zdarzeniach, prawdziwych historiach i życiorysach. Jeśli tak to na pewno spodoba się wam ta pozycja http://www.taniaksiazka.pl/siostry-niesamowita-historia-zycia-kobiet-z-rodziny-mitford-laura-thompson-p-909059.html Autentyczne losy sióstr Mitford. Np jedna z nic została najsłynniejszą księżną Wielkiej Brytanii, druga ubóstwiała Hitlera itp Książka którą warto przeczytać.

pawlo443
09-12-2017, 06:29
a po co to jest

______________________
darmowe gry hazardowe (https://www.admiralspot.com/pl/games)

gatsby
17-12-2017, 14:33
Uwielbiam wszystkie książki E. Emmanuela Schmidta.

wiolaa7
01-01-2018, 11:40
Z pewnością warto czytać poradniki. Zawierają wiele praktycznych porad, które naprawdę mogą pomóc - można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy. Z poradników o urodzie dobre opinie ma "Lifting bez skalpela - trening mięśni twarzy" o tym jak za pomocą prostych, nieinwazyjnych metod poprawić stan twarzy, wzmocnić mięśnie, ogólnie poprawić wygląd - warto przeczytać i wypróbować taki trening.

arnold454
03-01-2018, 11:21
a jakie one są
______________
wynajem samochodu długoterminowy (https://dg-broker.com.pl/)

daniello2019
16-01-2018, 11:28
Polecam książkę ,,Rzeźnia numer 5" - bardzo dobra lektura

krokus13
17-01-2018, 19:08
Ja uwielbiam wyciskacze łez, czesto utożsamiam się z daną postacią i przeżywam jej przygodę razem z nią, Polecam jedną z moich faworytek http://www.taniaksiazka.pl/turbulencja-whitney-g-p-907962.html Bardzo dobra książka o podniebnych kochankach. Bardzo wciąga.

Laminija
28-01-2018, 22:52
Ja się zgadzam, że warto sięgać po podręczniki :) ostatnio dzięki takiej jednej książce podszkoliłam się w Excelu i przez to łatwiej mi jest teraz w pracy. Jeśli się zastanawiacie jaki podręcznik do Excela wybrać to poczytajcie sobie ten artykuł https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/Jaki-podrecznik-i-kurs-Excela-wybrac - tam jest opisanych kilka propozycji i mozna sobie wybrać która będzie dla was lepsza. Myslę ze do innych programów też można bez problemu znaleźć jakies książki w sieci.

DarekNi
13-04-2018, 12:56
Jeżeli chodzi o książki, to przeważnie lubię czytać dobre kryminały i thrillery. Aktualnie jestem w trakcie czytania książki J. Grisham-a pt. Więzienny Prawnik. Bardzo wciągająca lektura.

karolina019
17-04-2018, 14:02
Od jakiegoś czasu ( w sumie od kiedy trafiłam na http://www.moj-sen.biz/ ) interesuje się interpretacją oraz znaczeniem snów. Możecie polecić jakieś sprawdzone książki w tej tematyce?

kubster19
17-04-2018, 15:30
Warto zerknąć na różne porady w Internecie w tej sprawie. Z całą pewnością się coś znajdzie :)

Arkinia
17-04-2018, 19:04
ja z kolei zaczytuje się w książkach S. Kinga, tyle ich wydał, że nie wiem kiedy skończę

szalona
22-04-2018, 14:10
Ja lubię historię II wojny światowej. Jednak historia XX wieku to nie tylko okres wojny. A że mam maturę z historii to postanowiłam siegnąć po podręcznik http://www.taniaksiazka.pl/poznac-przeszlosc-wiek-20-xx-podrecznik-zakres-podstawowy-jaroslaw-klaczkow-p-579890.html Podręcznik pokazuje bogatą historie XX wieku. Zawiera ćwiczenia, podaje odnośniki do stron internetowych itp. Mam nadzieję ze z nim przygotowanie do matury podstawowej z historii będzie proste.

izaremiza
27-04-2018, 08:26
Zazwyczaj czytam klasykę, najczęściej rosyjską. Wbrew pozorom to nie "nuuudy", ale cała esencja życia. Powieści te są tak prawdziwe i pasują do sytuacji życiowej każdej z nas... Nie przestaje mnie to zadziwiać.

michaela29
02-05-2018, 05:46
Ja lubię reportaże albo thrillery. Ale równiez książki psychologiczne i biografie są wg. mnie interesujące

Larpis
04-05-2018, 13:19
Ja lubię czytać ostatnio klasyczne horrory jak np. Dracula, czy też Frankenstein.

diamencik28
21-05-2018, 14:34
Kryminały, psychologiczne i reportaże :)

Daria32
29-05-2018, 21:52
A jakie książki ? Bo mi chodzi bardziej o takie do szkoły, głównie podręczniki do nauki, ewentualnie jakieś ćwiczenia. Może dobrym pomysłem byłoby rozejrzeć się w taniejksiazce > http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-c-313.html ? Widziałam, że mają nie tylko spory wybór, ale też fajne ceny i możliwość otrzymania rabatu nawet do 30%.

Apper
05-06-2018, 14:20
literatura faktu, książki podróżnicze oraz reportaże :)

sok_z_buraka
23-06-2018, 00:39
W lecie na moich półkach króluje fantastyka albo kryminał. Zbyt jasna aura jakoś tak mnie nastraja... Obecnie przymierzam się do przeczytania książki, na której podstawie został nakręcony bardzo dobry serial - "Wielkie kłamstewka". Mam nadzieję, że lektura nie obrzydzi mi go...

filip29o
25-06-2018, 13:01
Słyszeliście o https://www.toys4boys.pl/13-prezent-na-urodziny? Znajdzcie tam mnóstwo urodzinowych prezentów do wyboru. Polecam wejść i zapoznać się z tymi ofertami. Osobiście kupowałem i jestem zadowolony.

vicky195
01-08-2018, 10:23
Czytam mnóstwo książek, głównie romanse, ale i sporo sensacji. z tych drugich polecam "Na północ od Okinawy". Autor bardziej skupia się na relacjach międzyludzkich, niż na walce, ale i jej nie brakuje.

wiolaa7
06-08-2018, 15:41
Lubię czytać, choć nie czytam tak często jak bym chciała. Ostatnio mam fazę na poradniki, z tych motywacyjnych mogę polecić "Strategia prze-myślenia - elementarz sukcesu" o tym jak poprawić swoje życie - wartościowy poradnik, warty przeczytania.

gasella
17-08-2018, 12:02
Mam kilka książek na oku które chciałabym przeczytać ale teraz skupiłam się na zakupie podręczników https://www.gandalf.com.pl/podreczniki/ dla mojego dziecka, jak tylko ruszy do szkoły to ja się tam rozejrzę za książkami dla siebie :)

witka
22-08-2018, 13:00
A wiecie czy na jakieś stronie są teraz promocje? Bo chcę zrobić większe zamówienie, a nie chcę przepłacić

Olinexa
22-08-2018, 16:11
Też zauwazyłam, ze duzo bardziej opłaca się teraz kupować książki czy gry właśnie w księgarniach internetowych. Sprawdzałam tutaj https://www.eduksiegarnia.pl/czytanie-i-pisanie-czytanie-ze-zrozumieniem , jakie mają propozycje by rozwinąć bardziej umiejętności mojego dziecka. Od razu widać, że jest w czym wybierać.

szalona
29-08-2018, 10:24
Chyba większość rodziców o tej porze skupia się na kupnie podręczników. Ja wlaśnie trafiłam na https://www.taniaksiazka.pl/zyje-i-dzialam-bezpiecznie-podrecznik-zakres-podstawowy-nowa-era-jaroslaw-sloma-p-584599.html
Podręcznik do szkoły podstawowej. Zawierajacy informacje na temat ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz obronności w państwie oraz ochrony osób cywilnych tak podczas wojny, jak i pokoju.

iola
30-08-2018, 10:30
Z tymi podręcznikami to zawsze problem.

Rome12
31-08-2018, 14:56
Ja też wolę zakupy w księgarniach internetowych - wcześniej kupowałam w zwykłych księgarniach, ale od jakiegoś czasu tylko internetowe. Można sobie przejrzeć na spokojnie całą ofertę, a poza tym są znacznie tańsze niż te stacjonarne :)

ksena1
25-09-2018, 12:19
Ja też wolę zakupy w księgarniach internetowych - wcześniej kupowałam w zwykłych księgarniach, ale od jakiegoś czasu tylko internetowe. Można sobie przejrzeć na spokojnie całą ofertę, a poza tym są znacznie tańsze niż te stacjonarne :)
W zupełności sie z Tobą zgodzę, sama praktykuję zakupy w sieci a księgarnie to jedne z miejsc, które najczęściej odwiedzam w wolnej chwili. Ostatnio zastanawiam się nad taką książką u nich http://bit.ly/2ML0DyI od czasu do czasu lubię poczytać coś o miłości, jakieś ciekawe romansidło, chyba każda kobieta tak ma czasem.

paulinka89
26-09-2018, 18:23
Ponieważ interesuje mnie tematyka rachunkowości i księgowości często zaglądam do księgarni https://www.wip.pl mają w tym temacie spory wybór znacznie większy niż gdziekolwiek indziej. Ale nie tylko ogólnie to dobra księgarnią.

teresa30
03-10-2018, 11:33
Właśnie kończę książkę "Witaminowe urodziny" choć to bardziej poradnik, dla rodziców i dzieci. Autorka ożywia witaminy, nadaje im ludzkie cechy, dzięki czemu fakty związane z witaminami wchodzą do głowy lepiej.

Franciszka.L
08-10-2018, 13:28
Bardzo interesuje mnie tematyka historyczna jednak długo nie mogłam znaleść nic ciekawego... Większosć rzeczy które czytałam wyglądała jak podręcznik do historii mojego syna. Przez przypadek trafiłam na tą książke i powiem wam, że się zachwyciłam https://www.rebis.com.pl/...-zychowicz,SCHB05884.html i nawet mój synek uznał, że w końcu da się czytać taką tematykę, zwykle od niej stronił.

Adolfa
23-10-2018, 20:58
Ja obecnie szukam czegoś nowego, zastanawiam się czy luis manglano (https://www.rebis.com.pl/pl/ksiazki/poszukiwacze,c133) będzie dobry autorem? Wiele dobrego o nim słyszałam, jednak chętnie posłucham jeszcze Waszej opinii. Raczej się zdecyduje zamówić, bo lubię takie klimaty, ale może macie jeszcze kogoś?

janeczka84
26-10-2018, 20:09
Ostatnio jedynie czytam książki dla dzieci (http://www.raczkujemy.pl/recenzja-ksiazek-wydawnictwa-egmont-seria-dla-przedszkolakow/) :D nie mam czasu na nic innego, bo mój synek odkrył książki i bardzo lubi czytać, a ja się cieszę.

vicky195
03-02-2019, 16:13
Od czasu do czasu coś przeczytam, ostatnio czytałam dość dobrą książkę pt. "Słyszę pani szanowny but? O miłości poza czasem i przestrzenią..." - świetna pozycja dla osób bardziej uduchowionych.

teresa30
03-02-2019, 19:01
Czytam głównie książki społeczno-obyczajowe, romanse, czasami fantasy. Ostatnio czytałam "Lifting bez skalpela. Trening mięśni twarzy" o ćwiczeniach mięśni twarzy, dzięki którym zmarszczki się wygładzają - efekty są zadowalające.

fiona45
06-02-2019, 19:29
Ja lubię w wolnej chwili poczytać sobie w wolnej chwili. Widziałam wiele ciekawych propozycji w dobrej cenie na https://casani.eu . Księgarnia Casani ma wiele ciekawych opcji w dobrej cenie z szybką wysyłką. Zawsze na czas u mnie paczka jest.

marek_moto
08-02-2019, 17:07
Dzięki za porady w tym temacie :) Na pewno mi się to przyda.

muuzkowa
11-02-2019, 19:53
A wolicie papierowe książki czy ebooki? Ja ostatnio coraz częsciej sięgam bo ebook. Wiadomo papierowe książki mają to coś w sobie, ale ebooki są wygodniejsze. Aktualnie wkręcił mi się Richard Dawkins - https://virtualo.pl/richard-dawkins-a5121/ Czytam już jego 4 książkę. Póki co najlepsza była "Bóg urojony", szczerze polecam.

enigma
13-02-2019, 14:16
Generalnie wolę papierowe książki ale kupuję też ebooki https://www.gandalf.com.pl/ebooks/ a to dlatego że są lepsze jak ktoś dużo podróżuje, nie niszczą się w podróży, papierowe książki fajnie oczytać w domu, w fotelu kiedy jestem zawinięta w koc :)

Nataliya1
15-02-2019, 23:57
Ja właśnie skończyłam czytać powieść Uczeń Nekromanty, chłopak mi kupił na urodziny, wiedząc, że lubię fantastykę. Okładka bardzo interesująca i przyciągająca wzrok, ale jak zobaczyłam, że to debiut, to szczerze mówiąc nie spodziewałam się cudów. Ale pozytywnie się zaskoczyłam! Ponad 900 stron, prawdziwy moloch, ale nie ma słabszych momentów, akcja rozwija się wielowątkowo, pojawia się bardzo dużo postaci, ciekawych i zróżnicowanych. No i trzeba podkreślić, że jest to naprawdę mroczne fantasy, a nie jakieś cukierkowe historyjki o leśnych elfach i krasnoludkach ;) Śmiało polecam

iola
18-02-2019, 11:28
Byle nie była to taka słabizna jak "Gildia magów".

koko25
18-02-2019, 19:55
A co powiecie na tą książkę która ma pojawić się w ciągu kilku tygodni https://www.taniaksiazka.pl/siec-reykjavik-noir-tom-2-lilja-sigurdardottir-p-1182162.html Zapowiada się interesująco i myślę że powinna się spodobać wielu osobom. Polecam przejrzeć ich ofertę i wybrać coś co wam się spodoba.

Mel1
19-02-2019, 14:56
Niedługo wychodzi książka z podróży Quebonafide :p

koko25
20-02-2019, 18:27
Jeżeli chodzi o ksiązki to juz jakiś czas temu bardzo spodobała mi sie https://www.taniaksiazka.pl/tylko-niewinni-rachel-abbott-p-1179764.html i mam nadzieje ze jak najszybciej uda mi sie kupic tą książkę.

LauraPintado
07-03-2019, 21:52
Ja ostatnio przeczytałam fajne fantasy, E. Raj Uczeń Nekromanty. Koleżanka mi pożyczyła i mówiła, że fajne. I faktycznie, wciągnęło mnie na dobre, choć to ponad 900 stron i w sumie nigdy czegoś takiego nie czytałam jeszcze. Miejscami bardzo mroczne i trochę straszne :)

janczarka
12-03-2019, 09:24
a zdarza Wam się czasem kupować książki branżowe ? Jeśli tak, to gdzie je zamawiacie ? wiadomo, że w tradycyjnych księgarniach czy to stacjonarnych czy internetowych cięzko o takie publikacje ale okazje się, że istnieje wydawnictwo Wiedza i Praktyka, gdzie można takie książki zamówić. Czytałam ostatnio nawet na innym forum cały wątek na ten temat http://forumdyskusyjne.net/viewtopic.php?f=113&t=7007. Ja już pierwsze zamówienie złożyłam :)

Karola11
12-03-2019, 10:51
Myślę, że ludzie powinni czytać więcej książek to naprawdę rozwija oraz jest dużo zdrowsze dla wzroku niż gapienie się cały dzień przed ekranem telewizora czy komputera. Jeżeli lubicie czytać książki to z pewnością spodoba wam się portal http://literaturaiprasa.eu/ na którym znajdują się informacje dotyczące literatury czy prasy.

berry
12-03-2019, 15:27
Lubię dobry kryminał, a ostatnio czytam na ebooku "Jedyne Wyjście" - https://polishwords.com.pl/ebooki/kategoria/kryminal/56 . Bardzo polecam wszystkim czytniki, bo to wygodne, a i na takich stronach można zakupić książki w wersji elektronicznej w bardzo okazyjnej cenie.

iola
20-03-2019, 11:37
A ja chyba najbardziej lubię fantastykę.

Gekon
21-05-2019, 21:35
Jeśli o mnie chodzi to ostatnio znalazłam naprawdę bardzo ciekawą opcję jaką jest sklep z książkami (https://www.rebis.com.pl/) w sieci. Mozna znaleźć tam naprawdę wiele ciekawych pozycji w dobrych cenach a co najważniejsze to jest dużo większy asortyment niż w stacjonarnych księgarniach. Według mnie to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie ;)

veronea
16-06-2019, 13:06
A ja się wkręciłam niedawno w romanse. Trzeba przyznać, że jest to całkiem fajny gatunek literacki. Sporo książek kupuję z https://livro.pl/ksiazki/ksiazki-romanse/wspolczesny.html, bo mają takie tytuły, które gdzie indziej jest dosyć trudno dostać.

enigma
02-07-2019, 13:49
haha ja też, a do tego zaczełam je czytać i nawet kupować a wcześniej tylko pożyczałam od mamy bo ona też ma sporą kolekcję. Mój najnowszy nabytek to https://www.gandalf.com.pl/b/zgubic-i-odnalezc/ :)

ada_90
02-07-2019, 20:57
Ciekawe są także rozmowy z autorami książek. Tutaj https://virtualo.pl/blog/jakie-byloby-moje-zycie-gdyby-zabraklo-w-nim-pisania-rozmowa-z-b-paris-w218/ widziałam jeden z takich. Książki rozwijają, więc można co jakiś czas w wolnej chwili zająć się jakąś książką.

Marlita
08-07-2019, 15:56
Ostatnio czytałam horror Szczelina, słowackiego autora, Józefa Kariki. Bardzo dobry, polecam, coś świeżego!

kizomba
24-07-2019, 11:22
Próbuję przejść przez książkę Witkacego ale nie umiem...

Paulisss
08-08-2019, 00:25
Zgadzam sie z kazdym kto mi powie, ze ksiażki sa lepsze od ekranizacji kinowej, jednak uwielbiam ogladac filmy na podstawie ksiazek. Musze kupic sobie internet do domu, bo moj mobilny nie daje rady z pobieraniem filmów https://panwybierak.pl/oferty/internet-domowy-lte/57. Moze wiecie, ktory pownnam wybrac?

drakarcys123
14-08-2019, 20:55
Jeśli chodzi o książki, to ostatnio byłam zmuszona do poszukania jakiś pozycji w temacie przepisów BHP w firmie. Ciekawe pozycje znalazłam tutaj : https://fabrykawiedzy.com/ i myślę, ze wybiorę coś z ich asortymentu. Mają naprawdę ciekawe propozycje w atrakcyjnych cenach. Dajcie znać, co wy myślicie o tej stronie.

krokus13
21-08-2019, 10:56
Ja teraz będę musiała kupic mojemu synowi podręczniki do szkoły, znalazłam wiele ofert na stronie jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2019-2020-ksiegarnia-internetowa-a-562.html Ceny są bardzo atrakcyjne więc nie wydam połowy wypłaty.

gabriela90
05-12-2019, 14:16
A jeśli chodzi o książki dla dzieci to polecam księgarnię edukacyjną https://www.eduksiegarnia.pl/. Znajdziecie tam pozycje dla dzieci w każdym wieku. Takie pozycje edukacyjne to też bardzo dobry pomysł na prezent, na przykład z okazji świąt.

ola156247
23-01-2020, 14:44
Dziewczyny, jakie czytałyście najlepsze biografie (https://nakanapie.pl/kategorie/biografie)? :) Chciałabym spróbować, bo nigdy jakoś mnie nie ciągnęło do tego typu książek, ale nie wiem czyją biografię wybrać :)

Zaczytana33
16-03-2020, 16:17
Ma ktoś może do polecenia jakieś dobre thrillery książki (https://nakanapie.pl/kategorie/sensacja-thriller)? Będę wdzięczna, bo robię listę książek, które warto przeczytać:D

Dobrosława
18-03-2020, 13:57
fajne pozycje proponujecie :D ostatnio mam więcej czasu na czytanie :D

gasella
21-03-2020, 11:31
To tak jak ja :D a jak szukasz dobrych książek do przeczytania to polecam ten sklep https://zwierciadlo.pl/sklep aj się tu zaopatrzyłam w 8 książek ostatnio, teraz przynajmniej mam pewność że wszystkie zdążę przeczytać :)

Olinexa
25-03-2020, 19:08
Jeżeli teraz szukasz jakiejś nowej fajnej książki to ja ostatnio dostałam ciekawą książkę "Ikony ewolucji. Nauka czy mit" J. Wellsa, jaką En Arche wydało od mojej koleżanki. Osobiście bardzo mnie zaciekawiła i wydaje mi się, że nie jedną osobę też teoria ewolucji może zainteresować.

szalona
23-06-2020, 06:37
Lubicie powieści grozy, horrory to zobaczcie tu https://www.taniaksiazka.pl/jedna-krew-stefan-darda-p-1298037.html Bohater książki najpierw pokazany jako kilku letni chłowpiec, gdy zaczynają się dramatyczne wydarzenia. Wraca jako prawie 30 letni mężczyzna i koszmary wracają - Dlaczego nieboszczykowi przed pochówkiem odcinano głowę, a pierś przebijano metalowym zębem brony?

gabriela90
23-06-2020, 09:17
Jeśli chodzi o edukacyjne książki dla dzieci to polecam odwiedzić EduKsięgarnię: https://www.eduksiegarnia.pl/. Wybór tytułów jest bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla swojego dziecka.

mozajka
24-07-2020, 09:07
Obecnie mamy kilku polskich pisarzy, których książki są bardziej niż dobre. Np. Wyrwa Chmielarza i Żmijowisko. To książki, które naprawdę warto przeczytać. Na https://matfel.pl/product-pol-557038-Wyrwa-Wojciech-Chmielarz.html jest Wyrwa nawet sporo taniej niż w Empiku. Ale coraz więcej osób zaczyna przygodę z pisaniem i staje na podium jak Małecki i jego seria Chełmżyńska.

Wajka
26-07-2020, 16:40
A co sądzicie o twórczości Remigiusza Mroza?

kobiecina2
05-08-2020, 00:21
Co mogę polecić jeśli chodzi o czytanie? Na pewno: Inteligentny inwestor (https://ennpik.pl/inteligentny-inwestor-xxi-wieku-tom-iv/)

Marika00
06-08-2020, 07:40
Polecam również zajrzeć do księgarni Rewolucja: https://rewolucja.co.uk/. Jest to księgarnia z polskimi książkami, jednak działa na terenie Wielkiej Brytanii. Znajdziecie tam mnóstwo książek, między innymi także dla dzieci.

Judyta3
07-08-2020, 20:30
Od siebie polecam przeczytać : Poproś abym Ci wybaczyła https://www.wattpad.com/story/235376272-popro%C5%9B-abym-ci-wybaczy%C5%82a?fbclid=IwAR3JBQrO6HWqxgXbxgD6QSXJvi OwOaTJki_33BOSUitUm0ffS_cBtH9wSs0 To świeżutki tytuł i bardzo się cieszę że na niego natrafiłam. Historia jest bardzo wciągająca - nieprzewidywalna a zarazem bardzo namiętna miłość dwóch osób - co prawda natrafiają po drodze na przeszkody ale to zakończenie... jestem pod wrażeniem. Czytałam cały czas z wypiekami na twarzy

Newwa
08-08-2020, 20:12
Ja ostatnio nie mam możliwości czytać

szalona
14-08-2020, 05:28
Też teraz mało czytam, bo szukam dobrych podręczników z zakresu informatyki. Znalazłam ten https://www.taniaksiazka.pl/informatyka-na-czasie-2-podrecznik-dla-liceum-i-technikum-zakres-podstawowy-szkoly-ponadpodstawowe-zbigniew-talaga-p-1386258.html Podręcznik który pozwala na dokładniejsze poznanie arkusza kalkulacyjnego, baz danych oraz algorytmiki. Ta księgarnia jest świetnie zaopatrzona w podręczniki nie tylko do szkoły śedniej.

Manama
17-08-2020, 20:29
Ja mało czytam, bo jestem w trakcie przeprowadzki

Majka33
19-08-2020, 10:56
Jeśli myślicie o tym, by wydać swoją własną książkę, to musicie dobrze zastanowić się nad tym, co będzie dla Was najkorzystniejsze. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byscie zajrzeli do https://panwydawca.pl/o-wydawnictwie i sprawdzili, w jaki konkretnie sposób jesteście dzisiaj w stanie wydać własną książkę. Na mnie robi to spore wrażenie.

Matyylda
21-08-2020, 08:06
Wybór literatury jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie ostatnio zainteresowały książki księdza pawlukiewicza (https://www.znak.com.pl/autor/Piotr-Pawlukiewicz). Wcześniej nie czytałam tego typu literatury, ale postanowiłam spróbować. Naprawdę warto sięgnąć po kazania księdza. Są ciekawe i mają mocny przekaz.

enigma
21-09-2020, 07:01
To prawda, ja uwielbiam Remigiusza Mroza https://www.smyk.com/porady/remigiusz-mroz---ranking-i-kolejnosc-czytania-ksiazek,10762.html . Napisał on ponad 30 książek z różnych gatunków literackich, począwszy od serii kryminalnych, przez thrillery prawnicze, które podobają mi się właśnie najbardziej i political fiction, aż do pozycji historycznych czy fantastyki.

mentik
21-09-2020, 07:47
Dla mnie spodobała się książka #niewieszwszystkiego Marcela Mossa, jest to thriller o śmierci dwojga uczniów, którzy nie wiadomo do końca z jakiej przyczyny popełnili samobójstwo. Już sam opis http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/498 zachęca do przeczytania tej książki, myślę, że warto po nią sięgnąć.

Olinexa
23-09-2020, 16:55
Bardzo lubię czytać książki i na szczęście udało mi się tym zarazić moją córkę. W tym tygodniu kupiłam jej kolejną książkę , " Dom Wiedźm " https://www.empik.com/dom-wiedzm-faber-adam,p1237537789,ksiazka-p . Obie bardzo lubimy gdy w opowieści jest trochę magii i przygód. Już widzę, że ją ta pozycja wciągnęła.

Cukierkowa4
30-09-2020, 12:23
ja ostatnio mam zajawkę na romanse. Nawet zaczytałam się w taka powieść na Wattpad - Poproś abym Ci wybaczyła. https://www.wattpad.com/story/235376272-popro%C5%9B-abym-ci-wybaczy%C5%82a książka jest mega wciągająca. Ta relacja pomiędzy Olivią a Alexem jest mi taka bliska... czytam kolejne strony z wypiekami na twarzy.

Olinexa
02-10-2020, 17:56
Uwielbiam czytać książki i teraz staram się wyszukiwać jakieś ciekawe nowinki. Ostatnio trafiłam na "Najgłośniej krzyczy serce" powieść Martyny Senator https://www.empik.com/najglosniej-krzyczy-serce-senator-martyna,p1242881499,ksiazka-p . Książka ta świetnie nadaje się dla nastolatków bo porusza ich aktualne tematy radzenia sobie z emocjami na szkolnych korytarzach

enigma
19-10-2020, 13:16
Ja też zawsze "poluję" na nowości i bardzo często pojawiają się one w tym sklepie https://zwierciadlo.pl/sklep , a są tu też bardzo ciekawe poradniku które uwielbiam czytać

dywka
25-11-2020, 21:46
Też lubię czytać, ale jeszcze więcej przyjemności sprawia mi udział w wystawach. Szkoda, że wszystko jest teraz zamknięte. Tyle dobrze, że http://spotkaniakultur.com/ z Lublina zaczęło prężniej działać w sieci i organizują wystawy online. Świetna sprawa, prawda?

Arek7777
22-12-2020, 09:20
Podaliście wiele ciekawych tytułów. Od siebie dodam że ciekawym pomysłem są książki dla dzieci po angielsku (https://littleforest.pl/) gdyż naprawdę skutecznie rozwijają zdolność lingwistyczne u najmłodszych.

gabriela90
22-12-2020, 12:35
Ja bardzo lubię czytać książki. Często zamawiam dla siebie nowe tytuły i wieczorami spędzam czas z książką. Ostatnio widziałam, że księgarnia Rewolucja https://rewolucja.co.uk/ksiazki ma bardzo bogatą ofertę.

cincin
29-12-2020, 07:10
Skoro mowa o książkach to mnie najbardziej interesuje temat podręczników do nauczania wczesnoszkolnego. Bo jednak ciągle coś się zmienia jeśli chodzi o reformę nauki dlatego też książki także się zmieniają. Szukając jakie teraz kuratorium oświaty ma przygotowane reformy znalazłam takie podręczniki https://www.nowaera.pl/strona-glowna/reforma-oswiaty-pod-lupa/oferta-do-klasy-1-szkoly-podstawowej i tak sobie myślę, że ona będą najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku.

Pat D.
05-01-2021, 11:00
Ja ostatnio przeczytałam świetną książkę "Wielki marynarz" Catherine Poulain. Bohaterka Lili ucieka z rodzinnego Manosque w Prowansji na daleką północ. Pracuje wśród marynarzy, za pół stawki, nie dosypia, znosi docinki, zimno i ból. Piękna opowieść o pogoni za życiem i wolnością, a wszystko to w atmosferze lodowatej Alaski i ludzi o surowym charakterze.

mentik
14-04-2021, 09:57
Nie czytam za bardzo książek, ale za to uwielbiam oglądać filmy i seriale online na vod https://www.ogladaj.to/ są one darmowe i do tego można oglądać je bez żadnych rejestracji.

szalona
08-05-2021, 11:20
Ja ostatnio trafiłam na ciekawą książkę tu https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/roland-mroczna-wieza-tom-1 Ta powieść łączący elementy fantasy, horroru i westernu. To dość przerażajaca historia ktora zmusza do myślenia.

hanna7
26-05-2021, 13:24
Uważam, że od najmłodszych lat powinniśmy dbać o czytanie książek. We mnie rodzice zaszczepili tę pasję i jestem im bardzo wdzięczna. Na blogach można znaleźć wiele recenzji naprawdę dobrych książek: https://f5-ksiegarnia.pl/ .

neverland
26-05-2021, 15:09
Jeśli lubicie literaturę podróżniczą z nutką to przeczytajcie książki Joanny Morea np. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4960563/przez-rajskie-wyspy-na-dach-swiata Naprawdę dobrze napisane, czyta się lekko, można odpłynąć w zapomnienie.

perelka
03-06-2021, 11:37
Fajną powieść kupiłam ostatnio w księgarni, w której zamawiałam też obrazkową biblię dla dzieci. Konkretnie to tutaj: https://www.swietywojciech.pl/Podreczniki

hfranecki
07-06-2021, 13:04
Czy czytaliście książki, które dostały nagrody w zeszłym roku?

szalona
27-06-2021, 04:54
A lubicie kryminały? Zobaczcie tu https://www.taniaksiazka.pl/zestaw-3-ksiazek-365-dni-ten-dzien-kolejne-365-dni-blanka-lipinska-p-1230567.html To zestaw aż trzech książek - kryminałów. Trzymają w napięciu po ostatnią stronę. Nie brakuje w nich drastycznych scen erotycznych i przemocy.

hanna7
26-08-2021, 08:15
Moim zdaniem bardzo ważne jest też to, aby kupować odpowiednie podręczniki do szkoły i inne pomoce naukowe. Jeśli nie wiecie, gdzie się w nie zaopatrzyć, to polecam Wam księgarnię internetową PWN. Znajdziecie tam takie pozycje jak słownik łacińsko polski: https://ksiegarnia.pwn.pl/Maly-slownik-lacinsko-polski,68712491,p.html .

drakarcys123
27-08-2021, 18:39
Jeżeli macie ochotę przeczytać coś nowego, to polecam wam przejrzeć tytuły dostępne na stronie https://lubimyczytac.pl/ksiazki/nowosci-i-zapowiedzi Samej udało mi się znaleźć tam kilka pozycji, które przyciągnęły moją uwagę. Na pewno zdecyduję się na zakup "Mroczne Sekrety" ponieważ zaintrygowała mnie okładka jak i krótki opis. A wam co wpadło w oko?

Emeria
29-08-2021, 17:39
Ja ostatnio nie mam czasu

mozajka
02-09-2021, 13:31
No z tym czasem to niestety jest ciężko. Ale dla dobrej książki staram się ten czas znaleźć. Na https://matfel.pl/product-pol-402271-Testament-Remigiusz-Mroz.html jest dostępna w obniżonej cenie powieść R. Mroza. Jedna z niedawnych części serii Joanna Chyłka. A z tego co wiem, we wrześniu premierę ma mieć kolejna część. Więc warto jednak nadrobić zaległości.

paulinabiedrowska
29-09-2021, 17:41
Oj na czas kazdy narzeka uwierzcie :D choc niedawno udalo mi sie nawet wyrwac na festiwal mojego ulubionego autora do Wiednia ! Instytut Mickiewicza przygotowal wspaniale wydarzenie https://culture.pl/pl/wydarzenie/glos-lema-w-sercu-wiednia z okazji obchodow rocznicy urodzin Lema. Naprawde warto sobie poczytac chocby !

keira
04-10-2021, 09:05
Dla mnie czytanie książek to super opcja. Książki działają na mnie odstresowująco i uspokajająco. Różne informacje o książkach możecie znaleźć na blogach takich jak na przykład http://www.ksiegarniaslupska.pl/ .

mentik
05-10-2021, 15:10
Dla mnie czytanie jest bardzo ważne i jak mam tylko wolną chwilę, to do tego zasiadam. Jeśli chodzi o mnie, to lubię różne gatunki książek. Myślę, że ten romans "W otchłani życia" Karczewskiej Magdaleny https://wydawnictwopoligraf.pl/1476/karczewska-magdalena/wotchlani-zycia.html przypadnie do gustu nie jednej osobie.

witolek
16-10-2021, 20:36
Czytam książki, jestem prawdziwym model książkowym ;) Rodzaj jaki mnie interesuje najbardziej to jest science fiction a jak wiadomo najlepiej tutaj wszystko opisywał Stanisław Lem. Lubię go na tyle, że nawet postanowiłem udać się do Wiednia na super wydarzenie https://culture.pl/pl/wydarzenie/glos-lema-w-sercu-wiednia zorganizowane z okazji 100-tnej rocznicy jego urodzin.

Oberośka
19-10-2021, 12:36
Jest wiele książek godnych polecenia. Staram się, aby książki czytane przeze mnie wnosiły coś do mojego życia, dlatego ostatnio zaczęłam czytać książki o historii Warszawy. Jest wydawnictwo i sklep Muzeum Warszawy (https://sklep.muzeumwarszawy.pl/), które posiada wiele ciekawych książek o historii Warszawy.

enigma
22-10-2021, 15:37
A ja bardzo lubię czytać książki na temat zdrowego żywienia, tu https://sklep.zwierciadlo.pl/kategoria-produktu/kulinaria znalazłam ich całkiem sporo. Mogę polecić zwłaszcza tą o żywieniu w endometriozie, choruję na tą chorobę i wiem jak duży wpływ ma na nią dieta

kammi49
24-10-2021, 12:47
Hej, hej, szukam pomysłu na prezent dla 15 latka - chłopiec, który chłonie książki, szczególnie podróżnicze i SF - podrzucicie jakieś dobre pozycje?

drakarcys123
21-11-2021, 12:55
Myślę, że jeżeli i zastanawiacie się nad wyborem konkretnego wydawnictwa, które otworzyło by się wydać waszą książkę to najlepiej będzie, jak skontaktuje się z https://sciendo.com/ . Oni zajmują się tym tematem już jakiś czas, więc mają spore doświadczenie w tym zakresie. Zerknij sobie na ich stronę, a poznasz więcej szczegółów

karolcia89
26-11-2021, 09:52
Jeśli wasze dzieci lubią czytać, to w niedzielę 28 listopada w Warszawie czeka was niespotykana czytelnicza przygoda, Zaczytany autobus zabierze wszystkie chętne dzieci i ich rodziców w podróż do krainy wyobraźni! https://www.facebook.com/events/209463294670343

Jeposata23
24-12-2021, 14:22
Jak wy się na to zapatrujecie?

femme.m
29-12-2021, 08:52
Mam już od dawna plan przeczytać 'W sieci", dobrze, że tu trafiłam i sobie o tym tytule przypomniałam

mentik
31-12-2021, 16:04
Często sięgam po książki i jedną z ciekawszych jakie ostatnio przeczytałam okazała się być książka "Poświęcenie " Kowalczyk Paris https://wydawnictwopoligraf.pl/1432/kowalczyk-paris/poswiecenie.html Do tej pory nie udało mi się trafić na tak ciekawy esej.

jesie
07-01-2022, 20:26
Chyba teraz wiele osób kupuje, w takich księgarniach https://rewolucja.co.uk/9788366815117/piekarnia-czarodzieja Zakupy online, jednak są dosyć wygodne i potrzeba na nie mniej czasu.

flatley.larissa
10-01-2022, 19:12
Ja najczęściej kupuję na stronie taniaksiążka - fajne ceny, dużo książek można też kupić w ich outlecie :)

Katika
11-01-2022, 08:56
Ja się przerzuciłam na ebooki w sporej mierze

mentik
11-01-2022, 10:27
Uwielbiam czytać książki i sięgam po nie dość często, ostatnio kupiłem sobie fantasy "Święte Niemcy" Grażyńskiego Janusza oraz Witkowskiego Konrada mega fajna i wciągająca książka. Dla mnie już sam opis https://wydawnictwopoligraf.pl/1646/grazynski-janusz-witkowski-konrad/swiete-niemcy.html się spodobał.

koko25
27-03-2022, 06:55
Ja ostatnio trafiłem na bardzo dobrą książkę tu https://www.taniaksiazka.pl/notatki-samobojcy-michael-thomas-ford-p-1610088.html To historia nastolatka który targa się na swoje życie. To książka którą powinna przeczytać młodzież, ale dorośli też.

Fantazja30
28-04-2022, 06:49
Ja najczęściej kupuję na stronie taniaksiążka - fajne ceny, dużo książek można też kupić w ich outlecie :)

ja tak samo:)
Nawet wczoraj zamówiłam sobie u nich kksiążkę Pan Strach, z takich nowości co dopiero się na rynku pojawiły, tu https://www.taniaksiazka.pl/pan-strach-alex-sand-p-1660833.html
Liczę że jak zwykle coś uda mi się ciekawego ustrzelić :)

dzonka
04-05-2022, 08:14
też lubię kupować w taniej ksiażce :)

Patrycja35
10-05-2022, 07:20
taniej wychodzi w bonito

hanna7
11-05-2022, 14:31
Książki można kupować także online. Warto wiedzieć o tej możliwości. Tutaj na przykład znajdziecie najróżniejsze tytuły: https://tantis.pl/ksiazki-moda-uroda-c5113 . Sądzę, że spodobają się Wam takie propozycje.

wociks
26-08-2022, 11:34
Fantastycznym zakupem była książka "Trylogia" Mari Bucardi. Mi osobiście bardzo się przyjemnie czytało, oczywiście dałam ją najpierw mojej córce w prezencie, a potem sama jej ją ukradłam do czytania. Na stronie https://bucardimaria.com/produkt/trylogia-autor-maria-bucardi-isbn-978-83-964513-0-9/ jest cały opis książki oraz opinie o niej.

dioka
02-09-2022, 11:05
Nie bardzo lubię czytać książki, ale za to dość często oglądam filmy. Jeśli wy także spędzacie tak czas wolny, to myślę, że spodoba wam się strona do oglądania https://ekino.sx/serie/ jest darmowa.

Afrodyta5435
10-10-2022, 12:13
Ja najbardziej lubię książki o rozwoju osobistym. One są naprawdę bardzo pomocne w biznesie!!!
_________________________
http://pracemagisterskiewarszawa.pl

siwpo
08-11-2022, 21:50
Super książki można znaleźć na portalu ogłoszeniowym https://szukam24.pl/edukacja-i-ksiazki/ Samemu można tam wystawić jakieś ogłoszenie. Jest to prosty proces i darmowy dla każdego dlatego myślę, że warto z niego skorzystać.

enigma
22-11-2022, 12:06
W tym https://www.smyk.com/ksiazki-muzyka-film/ksiazki/dla-doroslych/kryminal-sensacja.html sklepie też widziałam bardzo ciekawe książki i myślę że śmiało możesz się tam też rozejrzeć zwłaszcza że są jakieś obniżki i wyprzedaże

mentik
24-11-2022, 15:07
Lubię czytać książki, ale ostatnio w ogóle nie mam na nie czasu. Mam problemy ze snem i jestem non stop zmęczona. Ostatnio często słucham https://www.youtube.com/watch?v=e1ajx9bS6F0 jest to najlepsza muzyka do snu.

hendyman
27-11-2022, 10:09
Co ciekawego czytaliście ostatnio?

Paulisss
13-12-2022, 17:02
Jeśli szukacie książek to zdecydowanie radzę Wam poszukać w antykwariacie https://blackbooks.pl/ . Ja zawsze znajduje tam same perełki. Są one o tyle ciekawe, że za każdą książką kryje się jakaś historia, gdyż były już używane wcześniej.

dertom122
08-03-2023, 13:57
Wydaje mi się, że może wam się spodobać książka „Listy do E.” Kristine Turowskiej. Jest to tematyka historyczna, w której możecie dowiedzieć się jak wyglądało życie w dawnych latach, ogólnie jest w niej zawartych również sporo ciekawych opisów

wojtas
08-03-2023, 15:20
Jak już mowa o książkach, to nie ukrywam, że ja dość często wręczam je na prezent moim bliskim. Ostatnio udało mi się znaleźć w sieci całkiem spory wybór przeróżnych pozycji książkowych na stronie https://wydajenamsie.pl/. Asortyment mają tam dość rozbudowany, więc jeżeli również poszukiwalibyście tego typu produktów, to proponuje wam tam zajrzeć

iza100
24-04-2023, 06:35
O tak, ja również bardzo chętnie sięgam po książki. Niedawno trafiłam w sieci na stronę https://weneedya.pl/ Podobno jest to bardzo popularne wydawnictwo, a kilka tytułów już mnie zainteresowało. Czytaliście coś?

kinka
30-04-2023, 12:40
Mieliście już okazję odwiedzić tę stronę https://blackbooks.pl/ ? Jeśli nie, to myślę, że warto. Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych pozycji książkowych. Ważne jest to, że można tam zakupić książki, których nie znajdziecie już w tradycyjnych księgarniach. Dodatkowo jest również prowadzony skup książek używanych. Jest to fajne rozwiązanie, gdy chcemy zyskać trochę miejsca na półkach.