PDA

View Full Version : Warszawa - cieszyć się?


milamoja
24-07-2015, 13:02
Witajcie:-) Dostałam właśnie pracę w reklamie i w związku z tym powstało bardzo duże zamieszanie w mojej rodzinie:((( Dylemat jest tego rodzaju, że musimy się chyba przeprowadzić do stolicy... Nie mam możliwości dojazdu, bo to ponad 300 km w jedną stronę... Praca jest na tyle opłacalna, że nie boje się tej decyzji, poza tym mój mąż też ma firmę, którą może kierować z każdego miasta:-) Ale pozostaje kwestia przeprowadzki... Chyba trzeba sprzedać nasze stare mieszkanie i szukać czegoś nowego i to szybko... Warszawa – Wola mnie interesuje, bo to blisko mojej pracy:-) Wiecie coś na temat tamtejszych mieszkań? Kto mi pomoże? Może jakiś developer?

nfreitag
24-07-2015, 13:34
Jedno jest pewne - mimo, że czas nagli, to nie warto podejmować pochopnych decyzji. Kupno mieszkania to nie takie hop-siup. Nie wiem gdzie teraz mieszkasz, ale może się okazać, że pieniądze ze sprzedaży starego mieszkania wystarczą jedynie na połowę mieszkania w warszawie, albo jeszcze mniej. Akurat na Woli teraz bardzo dużo się buduje. Pytanie, czy chcesz nowe mieszkanie, czy jakieś z drugiej ręki?

Yagna
24-07-2015, 21:17
Może lepiej wynająć na początek?

stafik
27-07-2015, 22:05
Dokłdanie. Też jestem za wynajmem na początek, a gdy już dograsz wszystkie detale to możesz rozglądać się za jakimś mieszkaniem. Domyślam się, że już niedługo zaczynasz tam pracę, więc nie masz za wiele czasu na rozglądanie się po warszawie, wizyty u notariusza itp. Dlatego wynajmij na jakiś czas, a potem dopiero zaczynaj zabawę z kupowaniem własnego M

Ruikola
28-07-2015, 08:57
Źle jej doradzacie..Po co wynajmować ? Jak już komuś ma się płacić za mieszkanie to lepiej będzie na pewno spłacać swoje mieszkanie. Chodzi Ci o dobrego dewelopera w Warszawie hmm wiem, że są tacy na Woli. Musisz tam poszukać :) koleżanka też się tam przeprowadzała w to osiedle i z tego miejsca znalazła, tu masz namiar: http://apm-development.com.pl/developer-wola/. Na pewno Ty też coś znajdziesz tylko będziesz musiała dobrze poszukać.

babciabogusia
29-07-2015, 14:27
Jeśli masz środki i jesteś pewna - kupuj. Jeśli nie - wynjamij na jakiś czas. Prosta sprawa ;)

ula krasula
30-07-2015, 19:27
Witaj, na pewno nie ma co takiej decyzji podejmować na szybko. Skoro musisz przeprowadzić się na dniach, to najpierw coś wynajmijcie. W międzyczasie sprzedacie swoje mieszkanie i będziecie mieć fundusze na kupno nowego mieszkania. Wola to bardzo dobra lokalizacja, dojazd jest naprawdę niezły. Łatwo dojechać do centrum. Co do developera to najlepiej poszukać w sieci.

milamoja
31-07-2015, 10:31
Większość z was jest za wynajmem jednak...:-) Ale nie ukrywam, że wolałabym się nie bawić w jakieś półśrodki, chociaż można się przecież rozejrzeć za przedziałem cenowym w opcji pierwszej i drugiej...:-) Hmmm... A znacie może jakieś rzetelne biuro deweloperskie, z aktualnymi informacjami na interesujące mnie tematy? Znalazłam kilka, ale wolałbym z polecenia...:-) Dziękuję:-)

femme.m
31-07-2015, 11:50
Ja już się Warszawą nasyciłam ;)