PDA

View Full Version : Pasztet z dzika


mAlinka
05-08-2015, 18:22
Nie łatwo dostać w normalnym sklepie pasztet z dzika (http://ffstore.pl/pl/p/pasztet-z-dzika-z-kasztanami-180g/203), a ma on wiele właściwości odżywczych, które bardzo dobrze działają na nasz organizm.
Jeżeli szukacie sklepu, w którym można kupić pasztet z dzika w dobrych cenach, to polecam wam Fine Food Store - mają ogromny wybór i świetne ceny.

anika
05-08-2015, 20:10
Najgorsze dziewczyny to było, że tutaj co przeglądałam te wcześniejsze strony tego tematu to akurat natrafiłam na powtarzające się przepisy..Widać nie każdy to śledzi na bieżąco tak jak ja..Później dlatego tyle stron powstaję o jednakowych treściach. Nie jest to dla mnie zrozumiałe.

Lupa
06-08-2015, 08:00
zamiast kupować można samemu zrobić:
Przepis Magdy Gessler


Tego potrzebujesz:

300 g mięsa z dziczyzny
250 g 
łopatki cielęcej
200 g 
karkówki wieprzowej

200 g wołowiny bez kości rosołowa
300 g
 
podgardla wieprzowego
150 g wątroby wieprzowej

100 g prawdziwków suszonych
1 
cebula 

1 bułka kajzerka
tłuste mleko do zamoczenia bułki

2 jaja
sól, pieprz, ziele angielskie, jałowiec, gałka muszkatołowa do smaku

masło do wysmarowania formy

bułka tarta do wysypania



Mięso pokrój w kostkę, obsmaż w rondlu na tłuszczu wytopionym z podgardla. Dodaj grzyby, obraną cebulę i utłuczone w moździerzu przyprawy (bez gałki), podlej wodą i duś do miękkości mięsa. Zostaw w wywarze do wystygnięcia.
Bułkę namocz w mleku. Ostudzone mięso, cebule, bułkę i grzyby przepuść 3 razy przez maszynkę do mielenia mięsa. Dodaj jajka, dopraw świeżo startą gałką muszkatołową, solą i pieprzem. Dobrze wymieszaj.
Formę keksową wysmaruj masłem i wysyp tartą bułką. Przełóż masę mięsną do formy, wygładź. Piecz przez godzinę w piekarniku nagrzanym do 150 C.
Podawaj na zimno z żurawinami, korniszonami, ćwikłą, marynowaną papryką i chrzanem.

mariolawola
13-08-2015, 09:00
Witam przepis Magdy jest bardzo dobry ważna jest kąpiel wodna w piekarniku. Pasztet wtedy wychodzi niesamowicie kremowy

annamar
20-06-2018, 14:05
Fajnie brzmi i na pewno jest dobry. Ja sama takich rzeczy nie zrobiłam. Generalnie jeśli chodzi o jedzenie to ja sobie najczęściej zamawiam z http://hurryupshrimp.pl/ , mają tu ogólnie pyszne jedzenie.

Kasha77
29-06-2018, 10:38
Ja się niestety niezbyt na tym znam... Nie będę mógł w tym obszarze tematycznym pomóc...