PDA

View Full Version : Mieliście problemy z wszami u dzieci?


kwiecienplecien
14-08-2015, 12:34
Myślałam, że to już w tych czasach rzadko spotykane, ale się przeliczyłam.
Czytałam tutaj, że na gnidy we włosach (http://www.paranit.pl/wszy-glowowe/5-prostych-krokow/) i wszy są specjalne środki, które można łatwo zastosować i tym samym uchronić dziecko przed innymi nieszczęściami wynikającymi z żywienia tych pasożytów.
Podpowiedzcie czy te preparaty są naprawdę skuteczne. Byłabym wdzięczna za wasze opinie.

Wiewiórka
07-11-2018, 18:30
Ponieważ w klasie naszego syna wybuchła dosłownie epidemia wszawicy, zorganizowano rodzicom pogawędkę z higienistką, Dowiedzieliśmy się min o środku tępiącym wszy o nazwie Pipi Nitolic Okazał się rewelacyjny, jedno użycie i miałam problem z głowy. Na całe szczęście rodzice podeszli do tematu poważnie i problem w klasie syna został rozwiązany.

Marika00
24-01-2020, 12:00
Polecam szampon przeciw wszom i gnidom Parasidose. Nam polecił go lekarz rodzinny bo wystarczy jedna aplikacja aby w 100% pozbyć się problemu. Opakowanie jest duże bo 100 ml więc starczy dla całej rodziny.

benjaminka
31-01-2020, 23:42
Niestety miałam to już dwa razy, raz córka przyniosła z przedszkola, a raz syn z obozu. Za każdym razem używałam parasidose, 15 minut i problem z głowy.

gabriela90
27-02-2020, 14:19
Też mam zawsze w apteczce Parasidose. Wiem, że jest skuteczny i działa za pierwszym zastosowaniem dlatego go kupuję. Jestem zadowolona z tego produktu.

benjaminka
28-02-2020, 21:58
I znowu alarm w szkole. Już w klasie młodego pojawiła się wszawica. Mam nadzieję, że nie złapie tym razem, ale w razie czego wiem jak walczyć. Nawet trochę parasidose mi jeszcze zostało, bo kuracji nie trzeba potarzać, a na krótkich włosach nie zużyłam tego dużo za pierwszym razem.

saint
11-06-2020, 17:08
To co w końcu będzie najskuteczniejsze?

Justyna81
14-06-2020, 22:39
To co w końcu będzie najskuteczniejsze?

Zanim zaczniejmy szukać rozwiązań warto przyjrzeć się problemowi bliżej. Pojawienie się wszy u dziecka nie musi być kwestią braku higieny. Może się ona pojawić u każdego bez względu na gęstość czy długość włosów. Wystarczy jedynie krótki kontakt z kimś kto jest zarażony np. w szkole. Zawsze jest lepiej zapobiegać niż leczyć więc sprawdzajmy stan skóry swojego dziecka regularnie. Wszawica najczęściej występuje w wieku od 3 do 12 lat o czym trzeba pamiętać. Jeśli chodzi o eliminację problemu to najlepszy preparat na wszy (https://sanity.pl/produkty-na-wszy/) będzie dla nas złotym środkiem. Jego wysoka skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Najczęściej wybierane są produkty marki Sanity ze względu na renomę jaką zbudowała przez wiele lat oceności na rynku.