PDA

View Full Version : Po tarasie zadaszenie ?


Bambinia
20-08-2015, 07:46
W tym roku w końcu udało nam się z mężem zakończyć budowę tarasu. Nie przyszło to nam łatwo bo niestety fachowcy nie przychodzili w terminie i ich obietnice okazały się zgubne, bez pokrycia. Mniejsza o to wracam do tarasu położyliśmy płytki, wszystko pięknie ładnie wygląda ale czegoś nam a w zasadzie mojemu mężowi brakowało. Zastanawiamy się również nad jakimś zadaszeniem tarasu. Słyszeliśmy od znajomych, że to jest nawet lepsze jak markizy. Czy ktoś może się wypowiedzieć czy takie zadaszenie jest funkcjonalne ?

bialamarta
20-08-2015, 18:36
Nie wiem o jakim innym zadaszeniu mówisz... Dla mnie dobry rozwiązaniem jest markiza i o innym nie słyszałam. Chyba, że masz na myśli po prostu daszek przymocowany na stałe. Ale moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, bo czasem człowiek chciałby się poopalać na tarasie w pełnym słońcu, a tu taki dach po prostu zasłania słońce na stałe i nie ma możliwości go usunąć.

wala
21-08-2015, 10:15
Ja bym zrobiła zadaszenie z płótna żeglarskiego. Ładnie to wygląda.

seba33
24-08-2015, 18:05
Tak i to zdecydowanie zadaszenie półokrągłe da Ci super wyglądowy efekt i spełni swoje zadanie w 100 % w zimie, jednak ochroni i to mega dobrze przed śniegiem i łatwiej je czyścić jeżeli już zachodzi taka potrzeba.

asiaa123
26-08-2015, 09:20
W przypadku tarasu najlepiej zrobić jakiś porządny daszek, może taki, który będzie przepuszczał światło? Mi się wydaje, że takie zadaszenie to bardzo dobry pomysł i do tego naprawdę bardzo funkcjonalny, bo na takim tarasie możesz przebywać i, kiedy świeci słońce i, kiedy pada deszcz, więc w zasadzie zawsze:) Ja polecam coś takiego https://www.metal-gum.com/zadaszenie-tarasow (https://www.metal-gum.com/zadaszenie-tarasow), może akurat Ci się spodoba i przypadnie coś takiego do gustu:)

eleska
31-08-2015, 20:12
Wiesz co moim zdaniem zadaszenie tarasu będzie na pewno bardzo praktyczne. Mając zadaszony taras możesz z niego spokojnie korzystać, nawet gdy pada deszcz. Spokojnie możesz rozłożyć się w fotelu na tarasie z kubkiem gorącej herbaty, kawy czy czekolady. Ja jestem zwolenniczką zadaszeń z pleksi. Są bardzo estetyczne, dopasujesz do każdej przestrzeni.

Bambinia
31-08-2015, 20:58
Co do tarasu po dłuższej naradzie w końcu z mężem poszliśmy na kompromis. Nie szukaliśmy żadnych fachowców z naszej okolicy czy po znajomości jakiegoś typowego Mietka, który jest od wszystkiego. Postanowiliśmy teraz trochę zaszaleć i skorzystać z oferty najlepszej firmy z naszej pobliskiej miejscowości. Jej siedziba była bardzo blisko koło nas. Lepiej trafić nie mogliśmy.

katakata
04-09-2015, 14:07
No to świetnie, że podjęliście słuszne decyzje.

Emily
29-12-2015, 13:48
Dokładnie się na tym nie znam, ale znajoma jak sobie taras i też właśnie z zadaszeniem to korzystała z usług tej firmy: http://www.dombal.com.pl/ Myślę, że oni by Ci dobrze doradzili i pomogli, w końcu sie znają na swojej robocie bo jej taras wygląda cudownie :D

kasik86
30-12-2015, 11:03
W moim domu jest coś takiego wykonane oczywiście z drewna, dodatkowo blisko tego posadziliśmy winogron i od kilku lat rzeczywiście piękne pnie się do góry, we wrześniu można sobie skubać piękny winogronek :)

Smile
30-12-2015, 14:03
zadaszony taras jest moim zdaniem bardzo ładny i praktyczny

MilenkaM
10-03-2016, 21:33
W tym roku w końcu udało nam się z mężem zakończyć budowę tarasu. Nie przyszło to nam łatwo bo niestety fachowcy nie przychodzili w terminie i ich obietnice okazały się zgubne, bez pokrycia. Mniejsza o to wracam do tarasu położyliśmy płytki, wszystko pięknie ładnie wygląda ale czegoś nam a w zasadzie mojemu mężowi brakowało. Zastanawiamy się również nad jakimś zadaszeniem tarasu. Słyszeliśmy od znajomych, że to jest nawet lepsze jak markizy. Czy ktoś może się wypowiedzieć czy takie zadaszenie jest funkcjonalne ?

my mamy całkiem duży taras nad który mąż z przyjacielem wykonał trwałe zadaszenie. Wcześniej taras był bez zadaszenia i warunki atmosferyczne decydowały o tym czy i kiedy z tarasu można było korzystać. Po wykonaniu zadaszenia było odwrotnie. Obecnie już tylko komary i muszki są męczące. Ja miałam też udział w pracy nad dachem; chłopcy logistycznie byli niezorganizowani wiec co chwila czegoś im brakowało. Więc wysyłali mnie po te brakujące rzeczy. Łączniki, wkręty, taśmy montażowe, wieszaki (https://e-armet.pl/pl/c/Wieszaki-belki/109) do belek, gwoździe i inne takie... dużo wówczas nowych rzeczy poznałam. Castorama, Leroy Merlin i eArmet z Reglowej to były stałe odwiedzane punkty. Tak czy inaczej zadaszenie bardzo się sprawdza i markizy na tej powierzchni jakoś nie widzę.

boguska
02-05-2016, 14:53
My właśnie budujemy taras i zastanawiam się nad zadaszeniem.
Mąż chce zrobić je z drewnianych deseczek ja wolałabym gonty z http://www.dom-expert.eu/oferta/gonty-bitumiczne/
Co waszym zdaniem będzie lepszym wyborem? Chciałabym aby zadaszenie służyło nam jak najdłużej.

Coldi
03-08-2016, 10:57
Dobrze mieć zadaszenie nad tarasem. Ja zasanawiam się nad tarasem z kostki brukowej bo wygląda to całkiem nieźle. Nawet zastanawiałam się czy nie wynająć tej http://www.betrix.pl/kostka-brukowa.html firmy bo ponoć są bardzo profesjonalni :)

kalinowska
28-01-2019, 12:24
nad tarasem można zrobić strzechę, wygląda bardzo ciekawie a strzecha jest wytrzymała , wystarczy ją dobrze zaimpregnować i na długie lata mamy spokój, więcej poczytaj tu http://www.strzechpol.com.pl/oferta/impregnacja-dachow/

kinka
28-02-2019, 17:16
Warto chronić taras przed słońcem, bo dzięki temu można z niego korzystać nawet, gdy na zewnątrz jest upał. Dach jednak nie jest dobrym rozwiązaniem. lepiej zainwestować w markizy. Tutaj http://www.twojamarkiza.pl jest spory wybór. Na spokojnie można się tam rozejrzeć i to przemyśleć.