PDA

View Full Version : Indukcja czy gazówka?


Mikaela
03-09-2015, 20:45
Mam dylemat- kuchenka indukcyjna czy gazowa? Znalazłam na electro.pl świetne modele i obydwie mi sie podobają. Która bardziej się opłaci w ogólnym rozrachunku?

strawberry
15-09-2015, 13:12
Zawsze myślałam, że kuchnia indukcyjna to bajer - zbędny wydatek. Ale gdy byłam u znajomej , która ma taką kuchenkę i zobaczyłam jak szybko się na niej gotuje to zmieniłam zdanie. Tylko do płyty indukcyjnej potrzebujemy też odpowiednich garnków - pamiętaj.
Piszesz, że już wybrałaś dwa modele, ale może zajrzyj jeszcze na http://www.sklepkati.pl/k387,agd-duze.html - sklep jest mała znany, ale ma ciekawy asortyment.

strawberry
15-09-2015, 13:13
Zawsze myślałam, że kuchnia indukcyjna to bajer - zbędny wydatek. Ale gdy byłam u znajomej , która ma taką kuchenkę i zobaczyłam jak szybko się na niej gotuje to zmieniłam zdanie. Tylko do płyty indukcyjnej potrzebujemy też odpowiednich garnków - pamiętaj.
Piszesz, że już wybrałaś dwa modele, ale może zajrzyj jeszcze na http://www.sklepkati.pl/k387,agd-duze.html - sklep jest mała znany, ale ma ciekawy asortyment.

iolanta
16-09-2015, 10:36
Wielokrotnie słyszałam, że płyta indukcyjna jest czystsza w utrzymaniu (co akurat nie trudno udowodnić), bezpieczniejsza - na przykład. dla dzieci, bo ryzyko oparzenia jest mniejsze. Ale z drugiej strony gaz zawsze będzie tańszy od prądu i pewnie ekonomiczniej dla osób dużo gotujących(u mnie rodzina 5 osobowa, więc sporo się gotuje)). Trochę mi się marzy indukcja, ale przeważy u mnie wzgląd rachunków do zapłacenia. Wiem też, że do kuchenki gazowej potrzeba trochę miejsca na butlę - bo nie wszędzie jest przecież dociągnięta sieć gazowa.

Yuki
16-09-2015, 15:24
Ekonomicznie oczywiście zwykła kuchenka rządki i wymiata! Indukcyjna fajnie wygląda, ale szczerze mówiąc, jak weźmiesz sobie pod zabudowę wszystko też to bardzo ładnie się prezentuje. Więc dla mnie indukcyjna kuchenka to zbędny wydatek.

femme.m
22-09-2015, 12:43
Przeglądam właśnie aranżacje wysp kuchennych http://homebook.pl/ideabooki/2659_projekty-kuchni-z-wyspa-wady-i-zalety i widzę, że tam wszędzie mają te płyty indukcyjne. Chyba jest na to jakaś moda.

zakleta12
23-09-2015, 22:46
Zdecydowanie płyta gazowa. Dlaczego? ano przede wszystkim dlatego, że obecnie gaz jest tańszy niż prąd. I mam nadzieję, że ceny gazu będą systematycznie spadać w przeciagu najbliższych lat. Zresztą w razie awarii prądu nie ugotuję nawet wody na herbatę, a gdy odetną mi gaz, to zawsze jest prawdopodobieństwo że zostanie prąd i wtedy mogę użyć jakiegoś czajnika na prąd, dzięki któremu zrobię sobie herbatę. Także bezpieczniej wybrać instalację gazową niż prąd, oczywiście jeżeli jest taka możliwość

PaulinaD
09-11-2015, 10:39
Jestem za indukcyjną, przez wiele lat miałam kuchenkę gazową i niby była w porządku, ale większy komfort gotowania mam właśnie przy płycie indukcyjnej. Swoją kupiłam już kilka miesięcy temu, jest marki Kernau. Przy jej zakupie dostałam 5-letnią gwarancję.

tygorka
14-11-2015, 20:22
Weź też pod uwagę, że rezygnacja z jakiegokolwiek palnika gazowego przywiązuje Cię do dostaw prądu. Awaria i nic nie przygotujesz. Przy awarii/odcięciu gazu nadal możesz coś podgrzać w mikrofalówce czy wyjąć z szafy antyczną maszynkę elektryczną po babci. Jeśli koszta eksploatacji/opinie użytkowników nie dają jasnej odpowiedzi, to zamontuj wersję combo. Płytę będziesz miał do garnków "fire&forget", a jak koniecznie zechcesz się bawić, to zawsze otwarty płomień. No i będziesz kryty na awarie jednego medium.

princesska
20-11-2015, 07:15
Bardzo lubię gotować, tak więc gotuję sporo. W tej chwili w mieszkaniu mamy płytę elektryczną i jeśli chodzi o gotowanie to jest to totalna porażka. Nawet małżonek, który raczej z tych niegotujących nie chce słyszeć o płycie elektrycznej.
W domu będzie gaz. Na pewno doprowadzimy do kuchni zasilanie, tak aby można było (jak zmienimy zdanie) podłączyć płytę, ale na razie nastawieni jesteśmy na gaz.
Jak to jest z regulacją siły grzania na płycie indukcyjnej? Może ktoś podpowiedzieć z praktyki a nie z teorii?

Karoles
30-11-2015, 18:53
Mam indukcje ale zastanawiam sie nad zmianą na gaz.... i oszczędniej i jakoś lepiej chbya

moore23
15-09-2016, 12:03
Gazowa jest oszczędniejsza? Nie powiedziałabym, około miesiącu temu zakupiłam płytę indukcyjną https://www.maxelektro.pl/agd-do-zabudowy/plyty/indukcyjne/plyta-indukcyjna-amica-pi-6140-wtu-2052.html i jestem bardzo zadowolona z użytkowania jeśli chodzi o szybkość gotowania oraz oszczędność na rachunkach za gaz.

Witkowa
08-03-2019, 07:30
Jeśli zdecydujecie się na zakup kuchenki indukcyjnej, to pamiętajcie o tym, że jej podłączeniem powinien zająć się specjalista. Robiąc to na własną rękę możecie zrobić to nieprawidłowo i nawet uszkodzić taką kuchenkę. Na stronie https://wroclaw-elektryk.pl/podlaczenie-kuchenek-indukcyjnych/ znajdziecie kontakt do firmy ISKRA, która zajmuje się podłączaniem takich kuchenek we Wrocławiu. Polecam ;)

paticia7
08-03-2019, 13:19
No właśnie nie jestem przekonana czy kuchnia gazowa faktycznie wyjdzie taniej niż indukcja... gaz wcale nie jest taki tani, a mam wrażenie, że trzeba go znacznie więcej, więc pewnie rachunki mogą wychodzić podobnie... Sama mam zwykłą płytę gazową i to jest znacznie gorsze rozwiązanie niż indukcja, bo strasznie długi się nagrzewa i wcale tak rewelacyjnie nie trzyma ciepła. Ale jak już sprawdziłam jak to działa, to mogę w końcu wymienić ją na jakieś bardziej praktyczne rozwiązanie, czyli właśnie na indukcję