PDA

View Full Version : Czy warto jest isć do pracy za najniższą krajową


Kaśka
22-09-2015, 10:16
Cześć. Jakiś czas temu zostałam zwolniona z pracy, w której zarabiałam prawie 3000 zł na rękę ( redukcja etatów). Obecnie jestem na etapie szukania nowej pracy. Wszystkie oferty jakie dostaję to za najniższą krajową ;/
I tak się zastanawiam czy się na to zgodzić czy może jeszcze dalej szukać? Niby mąż źle nie zarabia ale z drugiej strony dziura w cv to również nie jest powód do dumy.

Maniulka
22-09-2015, 10:40
Cześć. Jakiś czas temu zostałam zwolniona z pracy, w której zarabiałam prawie 3000 zł na rękę ( redukcja etatów). Obecnie jestem na etapie szukania nowej pracy. Wszystkie oferty jakie dostaję to za najniższą krajową ;/
I tak się zastanawiam czy się na to zgodzić czy może jeszcze dalej szukać? Niby mąż źle nie zarabia ale z drugiej strony dziura w cv to również nie jest powód do dumy.
Najniższa krajowa to nie są duże pieniądze ale zawsze lepsze jest to niż nic. Sama jestem zdania,że powinnaś przyjąć tę pracę.Jeśli nie bedzie CI odpowiadała to poszukasz sobie innej. Przecież możesz pracować oraz jednocześnie rozglądać się za czymś bardziej opłacalnym. Dziura w cv również nie jest niczym dobrym.
Czy oferty pracy jakie dostajesz są zgodne z Twoim wykształceniem?

jmalinowska
22-09-2015, 12:41
Popieram post powyżej . Przynajmniej zdobędzizesz jakiejś wykształcenie i brak dziur w zatrudnieniu lepiej wygląda w cv. Pracodawca będzie wiedział,ze jesteś osobą przedsiębiorczą oraz pracowitą. Przyjmij pracę i potem szukaj innej. Może zastanów się jeszcze nad przeprowadzką do innego miasta? Wiele osób migruje w poszukiwaniu pracy do innych miast...To normalne.
Swoją drogą to ile obecnie wynosi najnizsza krajowa? Bo chyba nie jestem w temacie...

Kaśka
22-09-2015, 12:56
Tak.Jest to w moim zawodzie ale ta pensja jak na moje wykształcenie jest nieco poniżająca :( Nie po to kułam prawie 5 lat na studiach i potem rok na podyplomówce aby tyle zarabiać.
jmalinowska zerknij sobie tutaj"
http://www.comperia.pl/artykuly/o_kontach_osobistych/25752-ile-netto-wynosi-najnizsza-krajowa-w-2015-roku.html
Masz tam podane ile co wynosi.

Ostatnio czytałam,że sld chce wprowadzić minimalną w wysokości 2500 zł. Myslicie,że to realne?

Olla33
22-09-2015, 13:38
Kaśka przestań tutaj narzekać . Dobrze,że pracę masz. Wielu chciałoby się znaleźć na Twoim miejscu bo jest wiel osób w Polsce, które nie są w stanie znaleźć żadnej pracy i tak nie narzekają. Bierz co jest a nie zastanawiaj się czy brać czy nie.
Co do obietnic sld to moim zdaniem są to obiecanki cacanki.Kolejna kiełbasa wyborcza.

Kaśka
23-09-2015, 06:28
Kaśka przestań tutaj narzekać . Dobrze,że pracę masz. Wielu chciałoby się znaleźć na Twoim miejscu bo jest wiel osób w Polsce, które nie są w stanie znaleźć żadnej pracy i tak nie narzekają. Bierz co jest a nie zastanawiaj się czy brać czy nie.
Co do obietnic sld to moim zdaniem są to obiecanki cacanki.Kolejna kiełbasa wyborcza.

Pewnie masz rację. Poza tym podejrzewam,że jakby praca minimalna była wyższa to pracodawcy zatrudnialiby więcej na umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Taki mamy właśnie kraj :(

celina
23-09-2015, 11:06
Nie wiem ile czasu dokładnie upłynęło od utraty tej poprzedniej posady do momentu trafienia na tę ofertę za najniższą krajową. Nie wiem też jaki jest tam u Ciebie lokalny rynek pracy. Zakładając, że nie minęło jeszcze zbyt wiele czasu oraz to, że oferty za takie wynagrodzenie pojawiają się dosyć regularnie, myślę, że mogłabyś jeszcze trochę poczekać. Oczywiście pozytywne jest to, że ta oferta jest z "twojej branży", ale z drugiej strony nie wiem jakie tam są perspektywy awansu. W końcu awans to jedyna szansa na wyższą pensję.

Nacelna17
26-09-2015, 17:52
A moze warto sprobowac wyjechac na jakis czas za granice? Ja juz kilka razy, kiedy nie moglam znalezc niczego w kraju, to jechalam do Francji, bo znam jezyk i bylam tam wczesniej na wymianie. Ogolnie polecam sprobowac takiego wyjazdu. Podsylam stronke z ofertami pracy m.in. z Francji - https://www.pracujwunii.pl/praca-we-francji/. Pozdrawiam i powodzenia!

szalona
01-12-2015, 12:12
No właśnie mój syn zastanawia sie czy nie skorzystać z takiej oferty http://praca.gratka.pl/oferta/kierowca-autobusu-kat-d-z-bezplatnym-kursem-jezyka-niemieckiego-i-gwarancja-zatrudnienia-w-niemczech-3062379.html
Propozycja jest ciekawa, darmowy kurs i praca i to na warunkach niemieckich. Trochę mi smutno, ze chce wyjechać, ale z drugiej strony to szybciej tam dojdzie do czegoś niz u nas.

Majka89
02-12-2015, 11:09
Jesli nie mamy możliwości pracy gdzie indziej, to pewnie, że warto.

kasia1805
23-12-2015, 14:35
Gdy nie ma się lepszych perspektyw na pracę to bym nie narzekała na najniższą krajową, w końcu mieć prawie 2k a nie miec to różnica prawda? wyszukiwarka firm (http://verif.pl/p/wyszukiwarka_firm) pokazuje, że wiele firm jest zadłużonych więc możesz potem żałować, że tej pracy nie przyjęłaś bo każda inna oferta będzie jeszcze gorsza, kto wie;) Jeszcze zwróć uwage na rodzaj umowy, jak to umowa o pracę to tym bardziej powinnas spróbować przynajmniej tymczasowo.

Vella
29-12-2015, 13:55
Myślę, że każda posada w jakiś sposób rozwija Twoje doświadczenie życiowe. Możesz zacząć, a po okresie próbnym renegocjować uposażenie. W razie czego, zrezygnować możesz zawsze i w każdej chwili.

Coldi
30-12-2015, 14:37
Myślę, że warto iść nawet do takiej pracy jak ta http://praca.gratka.pl/oferta/pracownik-hali-dzial-slodkie-3083560.html bo to daje Ci doświadczenie i ma się co wpisać w CV a w między czasie można szukać czegoś lepszego i lepiej płatnego. Tak kiedyś doradziłam przyjaciółce i dobrze na tym wyszła :)

kinka
30-12-2020, 17:04
Trzeba sobie wszystko dokładnie przeliczyć. A wiecie 2800 brutto - ile to netto? (https://fachpraca.pl/kalkulator-wynagrodzen-brutto-netto/2800-brutto/) Trzeba zawsze wiedzieć ile konkretnie będziemy dostawać na rękę. Poza tym ważne jest to, że najniższa krajowa co roku idzie w górę. Niejednokrotnie można też od samego pracodawcy liczyć na podwyżkę. Zazwyczaj najniższa krajowa, to jest na start.