PDA

View Full Version : Używacie opiekacza do kanapek?


muszkieterka
27-09-2015, 14:46
Jestem ciekawa czy zdarza wam się używać opiekacza do kanapek?
Chciałabym kupić coś takiego, ale zastanawiam się na ile to faktycznie jest przydatne w kuchni.

kwiecienplecien
27-09-2015, 18:21
Ja mam jakiś za 30 złotych kupiony w supermarkecie.
Używam go raz kiedyś, ale działa już z dobre dwa lata, więc to był dobry zakup.
Jeśli chcesz coś bardziej wypasionego, poczytaj sobie tutaj: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-opiekacz/458/
Wydaje mi się, że w wielu przypadkach to jest przerost formy nad treścią.
W każdym razie warto najpierw poznać opinie o poszczególnych modelach, zanim na coś się zdecydujesz.

katakata
28-09-2015, 13:04
Jak byłam młodsza to takie opiekacze były dość popularne. Teraz używam tylko tostera.

PaulinaD
05-10-2015, 07:49
Oczywiście ;). A macie może sposób na słodkie tosty z opiekacza? ;)

anusiamat
05-10-2015, 08:11
opiekacz to jedna z lepszych rzeczy w kuchni :D bo przede wszystkim nadaje sie nie tylko do chleba ale jakie tortille dobre wychodzą, czy quasadille mmm;) Przepisów jest mnóstwo a i dietetyczne sie znajdą takze polecam

groźna
05-10-2015, 13:47
My też używamy. Mój mąż przez kilka lat zastanawiał się nad kupnem opiekacza i chciał najbardziej "wypasiony". I nie mógł się zdecydować. W końcu jak kupiłam właśnie taki za 30-40 złotych i działa dobrze już z 5 lata jak nie dłużej.

roscisl
20-10-2015, 19:19
ja często w zimę używam, bardzo dobre są opiekane kanapki, gdy jest na dworze śnieg i jeszcze się nie chce wstawać do pracy :) jak zjem taką kanapkę ciepłą to od razu mam więcej energii, po za tym nie przepadam za nieświeżym tak zwanym wczorajszym chlebem, wolę zjeść sobie na śniadanie tosta niż jeść stary chleb :) u mnie niestety nikomu rano nie chce się iść po świeże pieczywo także kupienie opiekacza jest fajnym rozwiązaniem, szczególnie, że cenowo jest on dość tani, także nie ma się nad czym zastanawiać :)

wala
21-10-2015, 12:16
Ja używam co najmniej raz w tygodniu. Lubię takie kanapki.

regina
21-10-2015, 14:27
Witam, opiekacz do chleba to świetna sprawa używam go i to nawet często. Dzieciaki uwielbiają tzw tosty, ale używam go nawet do opiekania chleba np na grzanki z dżemem. Ale najczęściej serwuję dzieciakom na śniadanie lub na kolację. Opiekacz jest super sprawą gdy np zdarzy wam się zaspać do szkoły lub pracy bo w kila chwil możesz sobie sprawić pyszne śniadanie. Ja osobiście robię tosty z serem żółtym pieczarkami( ale muszą być podsmażone) i dodaję np szynkę lub nawet parówkę kroję w cieniutkie plasterki. Pycha

Pan_dora
21-10-2015, 16:45
Ja bym bez opiekacza żyć nie mogła :) na śniadanko takie kanapeczki i tościki z różnymi dodatkami to coś wspaniałego!

katakata
22-10-2015, 11:16
Używałam kiedyś takiego opiekacza jak byłam mała. Jest spoko, ale wolę toster.

eliza104
28-10-2015, 11:16
Ja mam i urządzenie do sandwichów i zwykły toster. Korzystam z obu naprzemiennie ;).

mamanaetacie
13-11-2015, 13:08
Ja uwielbiam opiekane pieczywo pod każdą postacią - niezależnie czy są to zwykłe tosty, czy grzanki, czy cokolwiek właściwie :P Ostatnio jadłam taką pyszną kanapkę pannini (czy jakoś tak, nie wiem jak to się pisze, taka włoska, duża buła) w restauracji Raut, która robi catering w Poznaniu (http://www.raut.pl/) i no powiem Wam - niebo w gębie :D Dowieźli nam do firmy masę pyszności, bo był taki biznesowy lunch i ała.... no genialne! Dla mnie nic więcej nie musiało być na stole :P

bazyl21
14-11-2015, 13:33
mamanaetacie mam zupełnie to samo - uwielbiam tosty, jakbym mogła to zawsze na śniadanie i kolacje jadłabym tosty, po za tym na co dzień jem na śniadanie, nie dość, że są bardzo smaczne, to jeszcze bardzo szybko się je robi :) w sumie zalety co do tostów :) jeszcze do tego ten ser żółty rozpuszczony, chyba nie ma na świecie osoby, która mogłaby tego nie lubić :) akurat teraz popsuł mi się mój toster i mam sobie kupić nowy, także może któraś z was poleci mi jakiś sprawdzony model, w który warto zainwestować :)

Adelka
19-11-2015, 05:48
Pewnie, że używam. Całą rodzinką używamy w ostatnim czasie codziennie.Kanapki o wiele bardziej mi smakują. Polecam jednak kupic sobie coś porządnego bo tanie opiekacze do kanapek się niestety psują. My ostatnio kupiliśmy sobie ten model:
http://www.euro.com.pl/sandwicze/tefal-sw6058.bhtml

Nie jest tani ale jestem bardzo zadowolona ( w sklepie rtv Euro agd możńa kupić go chyba najtaniej). Opiekacz jest wielofunkcyjny. Można przyrządzić nim gofry oraz kanapki. Ma również długą gwarancję.

W sklepie Euro możecie wziąć go sobie na 50 rat tak wieć jak same widzicie nie jest to żaden wydatek...

holles
14-05-2018, 10:40
Jakie kanapki robicie sobie w takim opiekaczu ? :)

iza100
14-05-2018, 11:36
Ja mam opiekacz w domu, ale z niego nie korzystam. Wolę takie zapiekane kanapki, bagietki z pieca

Kremik
14-05-2018, 11:47
Ja bardzo lubię takie tosty, dla mnie to najlepsze śniadania !

elabarbara
15-05-2018, 09:17
Ja używam prawie codziennie.

laska88
15-05-2018, 10:26
Opiekacz to świetna rzecz, jak nie chce mi się robić obiadu to korzystam własnie z takiego opiekacza, ciach ciach i kanapki na ciepło gotowe. Jeżeli jeszcze się wstrzymujesz przed zakupem to zerknij na stronę https://allegro.pl/kategoria/do-kuchni-opiekacze-257086 tam mają tego mnóstwo, warto sprawdzić jakie opiekacze są najlepsze, a jakie najtańsze.

Gagatta
15-05-2018, 11:24
Uwielbiam tosty z opiekacza, ale są bardzo kaloryczne, więc staram się rzadko jeść, ewentualnie robić sobie zdrowsze kanapki z rukolą, serem kozim albo fetą i pomidorami

annamar
15-05-2018, 21:45
Czasami ale rzadko, generalnie to powiem szczerze ze czasami jak mam dużo wolnego czasu, powiem dalej, że np. obiadów to ja nie gotuje, najczęściej ogólnie zamawiam. Mam takie sprawdzone miejsce w Krakowie jest to Hurry Up Shrimp i mają super krewetki tam!

Marekmax
22-05-2018, 18:36
Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć :)

bareczka
19-08-2018, 10:07
Oh tak, uwielbiam. :D To wręcz smak dzieciństwa. :D Mama w sobotę albo w niedziele robiła mi i mojej siostrze takie kanapki. Tego smaku się nie da zapomnieć, co mamy to lepsze. :D Również teraz mam taki opiekacz u siebie, ale teraz te sprzęty są jakieś wadliwe. Ostatnio przestała działać grzałka w nim, więc musiałam wymienić, a zamówiłam stąd: http://sinkoplex.pl/. Teraz już chodzi, ale i tak, ten opiekacz stary mamy był najlepszy.