PDA

View Full Version : Dzieci XXI wieku


groźna
30-09-2015, 14:02
Miałam okazję ostatnio trochę posłuchać innych mam i przyszła mi do głowy jedna myśl. Jak wiele zmieniło się przez ostatnie 20-30 lat w podejściu do dzieci i w ich wychowania. Mam wrażenie, że chwilami rodzice przesadzają. Ich dzieci mają wszystko poza... uciechą.
Pamiętam, że za moich czasów wystarczało nam odrobinkę podwórka i kilka drzewek i już było dobrze. Chwilami patrzę na te mamy obwieszone mnóstwem zabawek które z trudem idą na plac zabaw. A dziecko jak to dziecko, pobawi się 5 minut i zapomni.
Czy Wy też zauważacie te zmiany? Ja chwilami naprawdę zastanawiam się co może sprawić uciechę... i czy na pewno teraz jest łatwiej...

Kora
30-09-2015, 15:40
Wszystko też zależy od tego w jakim wieku są dzieci. Mniejszym wystarczą pewnie ładne zabawki, starszym już tak łatwo się nie dogodzi. Żadnym odkryciem nie jest, że wszystko zależy od wychowania i przyzwyczajeń dziecka.

Bellatrix
01-10-2015, 13:38
Młodszym może wystarczą ładne zabawki, ale to też nie jest takie proste. Wpadasz do sklepu z zabawkami i wiesz co wybrać dla rocznego dzieciaczka, co dla dwulatka, a co dla przedszkolaka? Jeśli tak to Ci zazdroszczę. :)

marzar
01-10-2015, 15:33
A w jakim wieku jest dziecko dla którego Ty zamierzasz kupić? Pomożemy. :)

groźna
05-10-2015, 14:01
Jeśli to do mnie pytanie :) to dla żadnego, przynamniej na razie. Temat zaczęłam ot tak, bo dały mi do myślenia ostatnie rozmowy o których pisałam.

Renia
05-10-2015, 15:55
A to mnie możecie pomóc. :) Muszę kupić wózek i nie bardzo wiem na co zwracać uwagę. Zależy mi przede wszystkim na tym aby był lekki, miał wygodny uchwyt i był bezpieczny. I na pewno kółka muszą być wytrzymałe. Tyle. :)

Bellatrix
06-10-2015, 12:52
Trochę mało informacji, bo tego szuka się w przypadku każdego wózka.

Renia
07-10-2015, 12:58
Oj, chodzi mi o lekki, uniwersalny wózek. Fajnie jakby była możliwość montażu fotelika samochodowego. Oczywiście im więcej udogodnień (torba, kosz itd.) tym lepiej, ale to nie jest konieczne. No i musi mieć dobre kółka. Tyle. Jeżeli wiecie gdzie takich szukać to po proszę linka. :) Wszystkim z góry dziękuję za pomoc. :o

marzar
09-10-2015, 15:26
Oj, sklepów internetowych z akcesoriami dla dzieci jest mnóstwo. My np. wózek kupowaliśmy na http://megaurwis.pl/chicco-c458.html ale pamiętam, że wahaliśmy się pomiędzy kilkoma sklepami. W niektórych wybór większy, w innych mniejszy. W jednych ceny nieco wyższe, w innych niższe. To samo z kosztami przesyłki. Część sklepów po przekroczeniu jakiejs tam sumy oferuje bezpłatną dostawę. Na niektórych stronach każdy wózek jest szeroko opisany i opatrzony mnóstwem zdjęć, a na innych opisy są uboższe.
Tak naprawdę najlepiej decyzję podjąż samemu / samej, bo to zależy od wielu elementów.

A tak poza tym to mam wrażenie, że dyskusją o wózkach odbiliśmy nieco od debaty zapoczątkowanej przez groźną. :)

groźna
19-10-2015, 14:29
A tak poza tym to mam wrażenie, że dyskusją o wózkach odbiliśmy nieco od debaty zapoczątkowanej przez groźną. :)
Troszeczkę, ale nic nie szkodzi.:)

Bellatrix
21-10-2015, 14:36
Groźna, na pewno do Ciebie, bo ja tego problemu nie mam. ;) A Ty marzar daj znać czy udało Ci się kupić ten wózek. Po tylu radach od nas nie ma chyba innej możliwości. ;)

Mikaela
21-10-2015, 16:40
Dzieciom dalej najwięcej radości sprawia ruch na świezym powietrzu więc mam zamiar zainwestować w jakis fajny plac zabaw. Widziałam ciekawe i bezpieczne tu http://www.danmel.com.pl/index.php/kategorie/dla-doroslych/ . No i mąż wybierze pewnie coś dla siebie bo i dla dorosłych jakieś ciekawe rzeczy są.