PDA

View Full Version : Lekki swąd z piwnicy


Dulcynea
17-11-2015, 12:36
Ja czuję, rodzinie to nie przeszkadza, a właśnie z kuchni jest zejście do małej piwniczki i mi z niej śmierdzi. Sądzicie że wystarczy kupienie jakiegoś zapachu do kuchni?

morgana
18-11-2015, 16:35
A co trzymasz w tej piwniczce? Czy trzymasz tam coś co mogło się zepsuć i to właśnie sprawia ten nieprzyjemny zapach? Może być również tak, ze w jakimś rogu czy zakamarku umarł jakiś szczur lub mysz i przykry zapach stąd może się brać. Czy masz małe okienko w piwnicy? Jest to istotne, bo w piwnicach, w których nie ma choćby małego lufcika często jest wilgoć..Na wilgoć w zasadzie nie ma żadnej rady. Sprawdź czy na ścianie w piwnicy nie ma grzyba, bo to jest szkodliwe dla zdrowia.

tygorka
18-11-2015, 20:32
A piwnicę macie ogrzewaną? Jeśli nie, to podłoga wychładza sie od spodu (może nawet przemarza), wykrapla się w środku wilgoć i stąd pleśnie mogą się rozwijać. Trzeba zerwać podłogę, zobaczyć co jest w środku, ocieplić strop od spodu i dopiero układać od nowa warstwy podłogi. Wzięłabym fachowca i sprawdziła czy da się w miarę tanio
problem naprawić. Jeśli nie, to bym się z takiego mieszkania wyniosła czym prędzej albo starała się usunąć przyczynę (a nie skutek, czyli zapach). Szkoda zdrowia, w obecności pleśni rozwijają się różne choroby i alergie.

Fantazja30
19-11-2015, 07:25
Wydaje mi się, że bez osuszania murów w piwnicy, przez którą prawdopodobnie ciągnie wilgoć, to zapachu niefajnego się nie pozbędziesz.
Doraźnie pewnie możesz wykorzystać jakieś zapachy samochodowe, żeby to wytłumić w domu, czy nie wiem - świeczki zapachowe jak http://zapachdomu.pl/kringle-candle z takich o długim działaniu i fajnych zapachach,
ale jak tylko będziesz miec fundusze, to jednak powinnaś zamówić fachowców, żeby coś z ta piwnica zrobili...

koko25
05-11-2018, 11:19
Może masz wilgoć, proponuje Ci znaleźć firmę która usunie wilgoć z pomieszczenia, ale również musisz wymienić meble z piwnocy które przechowują jej dużą ilość. Tutaj http://www.e-regaly.pl/ Znajdziesz bardzo ciekawe regały do piwnicy które nawet jak wilgoć wróci to nie zostaną uszkodzone.