PDA

View Full Version : Czy suszenie włosów osłabia je?


Dulcynea
28-11-2015, 11:35
Czy suszenie włosów osłabia je?

dzonka
28-11-2015, 14:27
Jesli suszysz na super obrotach i do tego każdego dnia, no to raczej tak.
Ja staram się używać suszarki nie cześciej niż raz na 3 dni i wtedy na wolniejszych obrotach, i porządnej jak z Philipsa: http://www.philips.pl/c-m-pe/pielegnacja-wlosow/suszarki-do-wlosow/najnowszy tak, żeby możliwie mieć pewność, że mi nic w rękach nie wybuchnie i włosów nie zjara.
Czytałam kiedyś taką akcję z suszarką w USA - z jakiegoś tajwanu czy Chin, choroba wie, ale paskudne.

eliza104
12-02-2016, 10:47
Jak masz dobrą suszarkę to nie powinno osłabiać włosów. Warto wybrać taką z opcją jonizacji.

Yagna
14-02-2016, 19:38
Nie sądzę.

mulissa
17-02-2016, 11:47
Z tego co słyszałam może je bardzo przesuszać dlatego swoim pozwalam wyschnąć samym od wieeelu lat. To chyba podobnie jak z prostownica, od czasu do czasu nie zaszkodzi ale na dłuższą mete może nam osłabić włosy.

ola.bis
23-02-2016, 21:59
Prostownica chyba właśnie bardziej osłabia

jagoda343
25-02-2016, 09:38
Każda suszarka osłabia włosy... Niby czym lepsza tym mniej, ale w jakims stopniu to zawsze niszczy włosy. Tym bardziej jesli codziennie używasz włosy. Proponuje kupic Ci taki spray do włosów np. z Loreala , który chroni włosy przed suszeniem , ogólnie ciepłą temperaturą .

femme.m
02-03-2016, 12:58
Osłabia, ale nic się na to nie poradzi.

gabriela90
13-04-2016, 07:05
Wydaje mi się, że rodzaj suszarki może mieć duży wpływ na kondycję i porost włosa. Na stronie www.sklep.silog.pl znajdziesz wiele profesjonalnych produktów do włosów, w tym także na przykład fryzjerskie suszarki. Polecam

gatsby
25-04-2016, 13:39
Każda suszarka niszczy włosy. Nawiew ciepłego powietrza rozchyla łuski włosów i osłabia je. Nawet jeśli będziemy używać najlepszej jakościowo suszarki.

wala
23-05-2016, 10:14
A z zimnym powietrzem? To samo?

eliza104
23-05-2016, 13:09
Zimne powietrze nie działa w ten sposób. Dlatego ja kupuję suszarki z funkcją zimnego nawiewu.

Kostka
12-07-2016, 09:04
Jeżeli suszy się gorącym powietrzem, to zdecydowanie niszczy się włosy w ten sposób, ale zimne powietrze już tak nie robi.

wala
12-07-2016, 11:08
No to już znamy odpowiedź. Jak suszyć włosy, to tylko zimnym powietrzem!

zefyr
17-07-2018, 10:05
Jedni mówią, że tak inni zaś, że nie i komu tu wierzyć? W sumie czy to tez zalezy od jakosci suszarki? Bo ja mam z FineFactory.pl taka porzadna troche za nia zaplacilam wiec nie powinna mi niszczyc wlosow... a tak jeszcze na marginesie sa jakies kosmetyki ktore takiemu niszczeniu wlosow zapobiegaja?

XXXdama
17-07-2018, 21:41
Jedni mówią, że tak inni zaś, że nie i komu tu wierzyć? W sumie czy to tez zalezy od jakosci suszarki? Bo ja mam z FineFactory.pl taka porzadna troche za nia zaplacilam wiec nie powinna mi niszczyc wlosow... a tak jeszcze na marginesie sa jakies kosmetyki ktore takiemu niszczeniu wlosow zapobiegaja?

Suszarka na pewno w jakimś stopniu osłabia włosy, trzeba je odpowiednio też zabezpieczać przed suszeniem itd. FineFactory ma oczywiście bardzo dobre urządzenia kosmetyczne mam prostownicę z tego sklepu także jak najbardziej polecam.

arjana
12-01-2021, 10:15
Mam suszarkę babyliss pearl shimmer, ma zimny nawiew, jonizację. Wygląda bardzo elegancko, bo jest w kolorze perły. Włosy po użyciu się nie elektryzują, nie puszą, mogę dosyć szybko wysuszyć moje gęste, długie wlosy.

zsteuber
20-01-2021, 16:18
Warto stosować preparaty chroniące i zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą.

zuluska
17-03-2021, 14:58
Mam suszarkę babyliss pearl shimmer, ma zimny nawiew, jonizację. Wygląda bardzo elegancko, bo jest w kolorze perły. Włosy po użyciu się nie elektryzują, nie puszą, mogę dosyć szybko wysuszyć moje gęste, długie wlosy.
Babyliss robi bardzo dobre urządzenia, mam kilka od nich urządzeń i się super sprawdzają. Zatanawiam sie nad suszarką hydro fusion, ma jakąś technologię plazmowo-jonową, która ma zmniejszać puszenie się włosów.

borbo
17-03-2021, 23:37
czasami też na włosy fajnie pomagają wszelkie oleje :) Sama kupiłam taki ena https://cannabefit.pl/index.php/product-category/zestawy/ mają dobre ceny i konkretna jakość

kinka
12-08-2021, 20:14
Myślę, że w takiej sytuacji ten artykuł https://kobiecystyl.pl/jak-szybko-wysuszyc-wlosy-bez-suszarki-10-skutecznych-sposobow/ może okazać się bardzo pomocny. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji w jaki sposób suszyć włosy bez suszarki. Macie tam bowiem wskazanych 10 skutecznych sposobów, które warto wykorzystać.

smordka
13-08-2021, 18:09
Oczywiście, że codzienne suszenie osłabia włosy. Ale także farbowanie, czy używanie zwykłych sklepowych kosmetyków. Sama przez to wszystko przeszłam i muszę przyznać, że włosy dosłownie wychodziły mi garściami. Znajoma poleciła mi zgłoszenie się do kliniki Novoderm https://novoderm.pl/przeszczep-wlosow/ i to była bardzo dobra decyzja. W końcu moje włosy wyglądają tak jak powinny.

soakin
19-04-2022, 13:41
Sporo jest też dobrych sklepów z akcesoriami fryzjerskimi np. https://ktpi.pl/category/elektronarzedzia-suszarki-fryzjerskie tutaj mozecie zerknac i wydaje mi sie, ze kazda z was znajdzie cos dla siebie :D