PDA

View Full Version : Sprawdzanie facebooka pracownika


muszkieterka
14-03-2016, 10:20
Spotkaliście się kiedyś z takimi sytuacjami?
Jestem ciekawa co o tym sądzicie.

kwiecienplecien
14-03-2016, 14:17
Niby facebook jest publiczny i skoro ludzie tam umieszczają swoje fotki itd to muszą liczyć się z tym, że ktoś inny też to zobaczy.
Ale z drugiej strony nie jestem fanką sprawdzania fejsa pracownika przez szefa. Tutaj: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/ nawet trafiłam na artykuł na ten temat.
Ogólnie warto sobie zapisać tą stronkę.

Kali
14-03-2016, 22:01
Pamiętam jak raz na rozmowie o pracę byłem zaskoczony, jak powiedzieli mi, że już przejrzeli mój profil. Od tego czasu mam link do profilu po prostu w CV, a profil (dobrze prowadzony) jest wyłącznie na korzyść. Zawsze można też sobie wyłączyć możliwość wyszukania swojej osoby na fb.

stasia
17-03-2016, 07:28
Moim zdaniem pracodawca nie powinien sprawdzać profilu pracownika na facebooku ani żadnym innym portalu społecznościowym. To jest jednak prywatne życie tego pracownika i nie powinien być z niego rozliczany w pracy. Chyba, że chodzi o jakieś skrajne przypadki, w których pracownik szerzy nienawiść lub naprawdę robi coś karygodnego, wtedy jestem w stanie zrozumieć, że pracodawca nie chce, żeby jego firma była kojarzona z takim zachowaniem.