View Full Version : Inteligenty dom to dobra koncepcja
aniamroz79
26-10-2016, 13:48
Witam was. Jakiś czas temu moja znajoma stwierdziła, że jak będzie projektowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Ogólnie mówiąc mam na myśli inteligentny dom. Myślałam, aby założyć także w swoim mieszkaniu takie same rozwiązanie, które łączy wiele systemów: kamery monitoringu z alarmem oraz wideodomofonem http://trans-sat.pl (http://trans-sat.pl/wideodomofony-warszawa) - tak jak na tym odsyłaczu do strony. Natomiast nie mam pojęcia co się stanie jak będzie awaria zasilania. Czy wtedy nie zostanę uwięziona w mieszkaniu? W jaki sposób będę w stanie otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z forumowiczów ma inteligentny dom? Jeśli tak, to jak to się sprawuje w praktyce. Czy jest to rozwiązanie niezawodne? Bardzo proszę o wasze opinie w tej sprawie.
Ja ze swojej strony mogę podrzucić Ci namiar na firmę Likon: http://www.likon.pl/ która ma duże doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu takich systemów domów inteligentnych. Mój znajomy korzystał z ich usług i bardzo ich polecał. Swoją drogą zastosowanie takiej technologii w domu, to prawdziwy komfort. Możemy sterować praktycznie każdym procesem: od oświetlenia, ogrzewania czy klimatyzacji po otwieranie i zamykanie bram garażowych bądź rolet, system nawadniania ogrodu albo zabezpieczanie przed włamaniem, zalaniem, pożarem itp. Oczywiście wszystko dopasowane jest do indywidualnych potrzeb Klienta, a dzięki zdalnej kontroli, można wydawać polecenia na odległość. Bardzo interesująca technologia!
taki inteligętny dom można teraz podobno łatwo zrobić samemu ;) kupuje się po prostu gotowe komponenty i składa, od gniazdek wifi do wykrywaczy ruchu.
--
ekonomia studia (http://www.eu.edu.pl/ekonomia/)
gabriela90
17-03-2017, 08:58
Ja właśnie czytałam o takiej możliwości tutaj: http://strefarelaksacyjna.pl/jeden-dom-rozne-charaktery i się poważnie nad tym zastanawiam. Myślę, że to może być naprawdę wygodne rozwiązanie. Czy ktoś z Was wprowadził coś takiego u siebie w domu? Jestem ciekawa jak to się sprawdza w praktyce.
Każdy, nawet inteligentny dom musi wciąż zachwycać wyglądem. Dlatego też polecam zapoznanie się z ofertą tej oto firmy: http://www.stylfront.pl/ Bardzo szeroka oferta projektów frontów meblowych! Polecam!
Teraz na topie są już nie tylko inteligentne domy, ale również całe, wielkie inteligentne miasta przyszłości, tzw. "smart city". Słyszeliście o nich? W miastach takich stosuje się najróżniejsze innowacje z zakresu budownictwa, komunikacji, technologii itp. Chciałabym kiedyś zamieszać w takim mieście...:rolleyes: Dużo pisze o tym na swoim blogu https://dariuszstasik.com/o-autorze/ (https://dariuszstasik.com/) Dariusz Stasik, w wolnej chwili możecie sobie poczytać, jeśli interesuje Was taka tematyka :)
Mnie osobiście koncepcja inteligentnego domu bardzo się podoba. Przy czym jednak postawiłabym tutaj dodatkowo na ekologiczne ogrzewanie, stawiając chociażby na ofertę LPG-Direct http://lpgdirect.pl/dystrybucja-gazu-grzewczego/ . Firma ta zajmuje się bowiem nie tylko dystrybucją gazu grzewczego, ale również przygotowaniem instalacji. Jednocześnie nie musimy tutaj obawiać się wysokich kosztów.
Co do inteligentnego domu, naszpikowanego technologią to mam mieszane uczucia. Ale na na pewno macie rację, że ekologiczne ogrzewanie to podstawa w nowoczesnym domu. Najlepszym pomysłem jest montaż pompy ciepła. Na początku jest to dość spora inwestycja, ale zwraca się szybko, no i zapewnia wygodę, jak żaden inny system ogrzewania. Trzeba tylko dobrać odpowiednią pompę (i rodzaj i jej parametry) do naszych potrzeb (ale w tym to pomoże np. firma http://dimplex.pl/, która także profesjonalnie ją zamontuje).
W temacie inteligentnego domu - jak tam u Was sprawa z pompami głębinowymi? Macie ten etap za sobą, czy jeszcze przed sobą? Bo jeśli ta druga opcja, to pomogę Wam z fajną firmą. Wystarczy, że zerkniecie sobie na ofertę firmy www.dambat.pl/ (http://www.dambat.pl/).
LudmilaKowal
17-05-2018, 12:06
To świetna koncepcja, ale bardzo droga :(
Iwonka90
18-05-2018, 11:13
To mega super opcja! Do inteligentnego domu przydaje się internet światłowodowy. Wiem, że moi znajomi korzystają z https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy i są mega zadowoleni. No bo nie dość, że net im działa bez zarzutu na co dzień i przy oglądaniu filmów i seriali, to jeszcze mogą sobie bez problemu wykorzystywać go właśnie to sterowania różnymi urządzeniami w domu. Ogólnie podoba mi się ta opcja tego inteligentnego domu, bo wtedy człowiek ma wrażenie, że ma wszystko pod kontrolą.
Inteligenty dom, to taki, w którym wszystko jest właściwie zarządzane, dlatego jeśli taką opcją się interesujecie, to ja serdecznie polecam zwrócić sobie uwagę na firmę https://www.schneider-electric.pl/pl/ która jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyką.
Jak najbardziej inteligentny dom jest świetnym rozwiązaniem. Dzisiaj można stopniowo przekształcać dom na inteligentny. Można zacząć np. od automatycznych rolet od http://sukcesgroup.pl/ - to bardzo praktyczna technologia ;)
Oczywiście, że przy budowie domu warto jest inwestować w nowoczesne i inteligentne rozwiązania, warte uwagi są wszystkie te, które ma w swojej ofercie firma https://zamel.com/pl-PL/ - sprawią, że będzie się mieszkało po prostu przyjemniej ;)
Bardzo ciekawy artykuł o technologiach widziałem na stronie http://www.overmu.pl - mają tam bardzo ciekawe artykuły o tym.
moim zdaniem inteligentny dom (https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/pl/blog/Inteligentny-dom-wszystko-co-powinienes-wiedziec/107) to jest świetna koncepcja i ja właśnie postawiłam na takie nowoczesne systemy. z biegiem czasu bardzo je doceniłam, ponieważ bardzo komfortowo się mieszka, do tego jest dużo bezpieczniej ;)
Inteligentny dom to bardzo fajna sprawa, oszczędna i bardzo komfortowa. Naprawdę takie rozwiązanie może dużo ułatwić :) Tutaj są różne urządzenia do takich systemów - https://www.skynet.pl/category/inteligentny-dom w bardzo dobrych cenach :)
Bardzo ciekawym rozwiązaniem Mailowym jest skrzynka email - Protonmail. Na stronie https://techpolska.pl/protonmail-czy-warto/
można przeczytać zalety tego rozwiązania.
A posiadacie jakieś gadżety w domu ? Ja zastanawiam się czy nie zainwestować w Zdalnie sterowane Gniazdo elektryczne z pilotem, myślę, że może być to przydatna rzecz. Niedawno znalazłam sklep https://www.skynet.pl/category/inteligentny-dom w którym akurat takie coś mają, więc szukać już nie muszę :)
Dom inteligenty to świetna sprawa, i wiedzę, ze coraz chętniej ludzie się na takie nowoczesne rozwiązania decydują. Oczywiście wykonanie tych wszystkich systemów i instalacji, tak by prawidłowo działały, wymaga doświadczenia i wiedzy, dlatego jeśli szukacie dobrej firmy to polecam MG System - https://www.montazalarmow.com.pl/ , bardzo porządna, godna zaufania firma, działająca na terenie woj. war.-maz. i północnego Mazowsza. Zatrudniają wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem i wiedzą.
anika-arahja
23-03-2020, 12:38
My powoli dokupujemy sobie kolejne komponenty i je właśnie składamy w taki system. Całkiem sporo urządzeń mamy z tego sklepu - https://www.skynet.pl/category/inteligentny-dom duży wybór i bardzo dobre ceny, więc polecam jak najbardziej. A sam system jest bardzo wygodny :)
deszczowy
27-04-2020, 09:26
Inteligentny dom to w sumie coraz tańszy system. Można go spokojnie z czasem rozbudowywać, więc nie trzeba jakoś dużych kwot na samym starcie. Tutaj jest bardzo dużo urządzeń - https://www.skynet.pl/category/inteligentny-dom warto sobie sprawdzić :)
Witaj.
Możesz poszukać na https://techpolska.pl/ tam mają bardzo dużo informacji o technologiach i różnych przypadkach informatycznych. Wejdź i poczytaj sobie, jest to naprawde
bardzo ciekawy i fajnie prowadzony blog. Pozdrawiam.
aleks454
04-07-2023, 09:07
Zdecydowałem się na zakup klimatyzacji do mojego domowego biura, dlatego skorzystałem z oferty polecanego mi sklepu internetowego, gdzie znajdziecie m.in. syfon purus (https://klimabazar.pl/produkt/pum-syfon-suchy-do-skroplin-purus-8075414/) . Posiadają rozbudowaną oferte, dzięki czemu znajdziecie to czego szukacie.
Każdy chyba marzy o takich rozwiązaniach w swoim domu i są one coraz bardziej popularne. Ja też się rozglądam za drzwiami i bramą Wiśniowski bo wiem że oni mają rozwiązania smartconnected dzięki który można sterować bramą i drzwiami za pomocą smartfona
evangeline
05-08-2024, 20:53
System zarządzania budynkiem to innowacyjny element idei inteligentnego domu, który może znacznie poprawić komfort i funkcjonalność Waszego mieszkania czy domu. Dzięki niemu możecie wygodnie kontrolować urządzenia, regulować temperaturę, zarządzać oświetleniem oraz monitorować bezpieczeństwo za pomocą telefonu lub tabletu albo panelu. Jeśli myślicie o wdrożeniu takich rozwiązań u siebie, na rynku znajdziecie wiele firm specjalizujących się w tej technologii. Przykładem jest https://luksystem.pl/
dertom122
07-08-2024, 09:59
Jak dla mnie to dobrą opcją są nowoczesne kotłownie (https://energia.veolia.pl/hybrydowe-systemy-energetyczne/hybrydowe-kotlownie-osiedlowe-energetyczna-rewolucja-dla-budynkow-i-osiedli-mieszkaniowych/)
Paulisss
30-09-2024, 13:28
Rozwój technologii smart home wymaga odpowiedniego wsparcia ze strony szybkiego internetu. Artykuł https://tulodz.pl/materialy-partnerskie/smart-home-i-internet-to-sfery-ktore-musza-byc-inteligentnie-dopasowane/2ecKggLR42aY4eZZQpvZ podkreśla, jak istotne jest, aby sieć domowa była odpowiednio skonfigurowana, by wspierać wiele urządzeń jednocześnie. Dzięki temu możemy cieszyć się płynną pracą wszystkich systemów, od oświetlenia po inteligentne AGD. Zdecydowanie warto zainwestować w odpowiednią infrastrukturę.
nowa.kamila
19-11-2024, 08:34
Jednym z rewelacyjnych portali który oferuje wiele informacji z zakresu sztucznej inteligencji jest https://promptowy.com/ Informacje na nim zawarte są rzetelne i pomogą Wam zgłębić wiedzę w tym temacie. Z całą pewnością znajdziecie na nim odpowiedzi na nurtujące Was pytania, najnowsze aktualności jak również wartościowe poradniki. To strona stworzona z myślą o dostarczaniu wartościowych treści o sztucznej inteligencji, każdemu kto interesuje się tą kwestią. Polecam na nią zajrzeć.
porządny alarm czy monitoring to na pewno ważne elementy takiego inteligentnego domu. Ja zastanawiam się właśnie gdzie taką instalację alarmową zakupić i komu zlecić montaż. Kojarzycie może warszawski sklep MMA Tech ? Mają siedzibę na Powstańców Śląskich 124 w pawilonach handlowych.
vBulletin v3.5.4, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.