PDA

View Full Version : "Mandala - droga do siebie" warsztat rozwojowy dla kobiet


miejscekobiet
29-09-2010, 13:18
"Mandala - droga do siebie" warsztat rozwojowy dla kobiet
Każda z nas ma dostęp do swojej wewnętrznej prawdy. Tworzenie mandal jest jedną z dróg, które do niej prowadzą. Mandala to obraz w kształcie koła. Koło symbolizuje całość, połączenie początku i końca, doskonałość, pełnię. Tworząc mandale i uważnie odczytując, uczymy się sekretnego języka duszy, porządkujemy chaos sprzecznych myśli, uczuć i przekonań, nawiązujemy kontakt ze swoimi potrzebami.

Tworzenie mandal jest jedną z metod rozwoju osobistego i pogłębiania kontaktu ze swoim wnętrzem. Wymykający się spoza kontroli tożsamości obraz, pozwala na kontakt ze swoimi emocjami i przekonaniami, otwiera drzwi do poznawania nowych aspektów siebie, uczy zaufania do intuicji, pomaga rozwiązywać konflikty codziennego dnia w nowy i twórczy sposób.
Zapraszam na cykl spotkań z mandalą. Będziemy tworzyć swoje indywidualne obrazy za pomocą prostych technik plastycznych i odkrywać ich symboliczne znaczenie.
Pomiędzy spotkaniami zapraszam do indywidualnego rysowania mandal, co pozwoli nam na głębszą analizę prac powstających w trakcie spotkań grupy.
Podczas spotkań poruszać będziemy następujące tematy :
• Kontakt ze źródłem – na ile korzystam ze swojej kreatywności?
• Krytyk wewnętrzny – jak inaczej używać energii uwięzionej w krytyce?
• Wewnętrzne dziecko – na ile znam tę część siebie, czy o nią dbam?
• Wzorzec relacyjny – co zwykle przydarza mi się w moich związkach?
• Mit życiowy – jaka powtarzająca się historia towarzyszy mojemu życiu?
• Moje zasoby – czy znam skarby jakimi dysponuję?
• Kobiecość - źródło siły czy słabości?
• Moja ścieżka w świecie – jak i gdzie jej szukać?

Osoba prowadząca – Agnieszka Czapczyńska, psycholożka, trenerka, arteterapeutka z wieloletnim stażem pracy z kobietami (www.miejscekobiet.pl);
Warunki uczestnictwa: Będziemy pracowały w stałej grupie max. 12 kobiet, spotykając się w 7 czwartkowych popołudni w godzinach 17.00-21.00. Do udziału w warsztacie nie są potrzebne wcześniejsze doświadczenia artystyczne ani psychologiczne. Grupa będzie spotykała się do końca grudnia 2010. Każdą z zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny pod nr 0-606406555 lub mailowy: czapczynska@miejscekobiet.pl
Terminy spotkań : 30 września, 21 i 18 października, 18 i 25 listopada, 2 i 16 grudnia 2010;
Koszt udziału w zajęciach: koszt udziału w 4 miesięcznym cyklu (7 spotkań wrzesień-grudzień 2010) – 350 zł.