PDA

View Full Version : Korzystacie z książek kucharskich?


muszkieterka
08-09-2017, 16:06
Korzystacie czasami z książek kucharskich?
Ja jakoś nie umiem się przekonać do tego...
Tutaj https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiazka-kucharska-polecane-i-bestsellery-jaka-najlepsza-dla-poczatkujacych/5332/ czytałam co nieco na ten temat.
Piszą tam o takich najlepiej sprzedających się, ale nie przemawia to do mnie.
Ktoś z was faktycznie korzysta z tych książek?

Adnie
18-11-2017, 12:14
Myślę, że dobra starą książkę kulinarną szczególnie oż cały szereg porad niezbędnych do zrozumienia gotowania. Teraz raczej korzystam z przepisów z internetu, na stronach firmy Sante: https://www.sante.pl/okazje/obiad/ bo bazują na zdrowej żywności ale jednocześnie ogólnodostępnej i taniej. Coraz częściej bowiem patrzę na to co jem i co podaję swojej rodzinie.

tradycyjna
07-12-2017, 09:58
Ja nie posiadam w domu ani jednej książki kucharskiej. Uważam, że to strata miejsca, jeżeli tyle przepisów jest w sieci. Co lepsze można porównać jeden z drugim i wybrać taki, który nam bardziej pasuje! :) Staram się gotować z głowy, a nowe smaki odkrywam raczej rzadko. W przypadku takich rzeczy jak ciasta czy torty zdaję się na profesjonalistów - ostatnio na jednej z osiemnastek dostałam adres https://e-torty.pl/produkt/TRT_27/Tort-na-osiemnastke (https://e-torty.pl/produkt/TRT_27/Tort-na-osiemnastke)zamierzam wykorzystać tą stronę u siebie, może na kolejne urodziny? :)

2bielina9
13-12-2017, 14:42
Korzystam i je uwielbiam!! Mogłabym je dostawać na każdą okazję i nie miałabym dość :) Zdecydowanie wolę gotować z przepisów w książkach, niż z Internetu. To chyba kwestia przyzwyczajenia.

yarglet
14-12-2017, 05:15
Korzystanie z książek kucharskich to coś co warto piastować. Nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości, iż większość z nas drogie panie takowe posiada. Oczywiście książka kucharska powinna zawierać przepisy, które nas najbardziej interesują a co za tym idzie przygotowanie potraw wraz z książką kucharską będzie dużo prostsze oraz łatwiejsze. Dlatego warto pamiętać o książce kucharskiej, nawet jeżeli uważamy inaczej.

annamar
22-12-2017, 10:08
Oczywiście, że korzystamy i w ogóle to jest moja ulubiona: https://www.inbook.pl/proste-przepisy-praca-zbiorowa ma naprawdę fajne przepisy i proste. Dzięki niej bardzo często gotuje.

moniś12
22-12-2017, 20:55
Naprawde rzadko... nawet nie mam już żadnych bo aż z ciekawości sprawdziłam ;p miałam kiedyś taki kajecik z przepisami, ale on też gdzieś przepadł. Teraz dla mnie jedyne źródło inspiracji to internet. Najciekawsze linki znalezione gdzieś przypadkowo zapisuję, ale mam też swoje ulubione oczywiście. Często zaglądam tutaj - teraz z racji świąt tematyczny link ;) enjoy http://obk.pl/jedz-zdrowo-w-swieta-to-mozliwe/

kinnia
27-02-2018, 06:04
Jasne, że tak :) ja w ogóle obracam się w branży cukierniczej i spożywczej dlatego poza książkami w gre wchodzi także udział w róźnego typu wydarzeniach publicznych takich jak wystawy czy targi http://www.akademiamistrza.pl/warsztat-mistrza/kategorie/wydarzenia/. Jeśli działacie w tej branży lub po prostu interesujecie się tym hobbystycznie to naprawdę warto.

dariawaria
27-02-2018, 10:11
teraz raczej z video przepisów :)