PDA

View Full Version : Wilgoć w domu


mariol_ka
27-06-2018, 18:33
Hej!
"Zarządzam" małym jednorodzinnym domkiem, który nie znajduje się w najlepszym stanie technicznym. Ostatnio koleżanka poleciła mi podcinanie fundamentów. Czy ktoś słyszał o czymś takim? Co to w ogóle jest i jak mogłoby mi pomóc? Bo jakoś wilgoć nie kojarzy mi się z cięciami :p

sok_z_buraka
27-06-2018, 19:24
Witam, witam :p Proste rozwiązania - gdy chcesz się czegoś dowiedzieć, wystarczy trochę poszperać w Internecie. Proszę, na tej stronie w prosty sposób tłumaczą co i jak: http://podcinaniefundamentow.pl
Co za ironia - wystarczyło tylko wpisać "podcinanie fundamentów" :p
Przepraszam, że jestem tak złośliwa, mam nadzieję, że się nie obrazisz.
Wujek Google pozdrawia ;)

luiza30
27-06-2018, 21:46
u mnie w domu pozbycie się wilgoci wymagało jeszcze kucia wylewki a potem robienia wszystkiego od początku - izolacja, ocieplenie i wylewka.. samo podcięcie wiele by nie zmieniło :( ale to w moim domu, który był budowany jak był.. a bardziej spartaczony niż budowany..

PaulinaW
15-07-2018, 16:09
Sama miałam podobny problem dlatego wiem jak ciężko jest się pozbyć wilgoci z domu, który odziedziczyliśmy po rodzicach. Szukaliśmy dość długo firmy która będzie w stanie się tym odpowiednio zająć, aby całkowicie wyeliminować ten problem i trafiliśmy przez znajomych na drymat, czyli elektro-fizyczną i bezprzewodową formę osuszania budynku https://drymat.pl/faq/osuszanie-murow-zalanych-budynkow/ osuszanie trochę czasu trwa, ale otrzymaliśmy od nich również 25 letnią gwarancję także jesteśmy spokojni i zadowoleni z efektu :)

inka
13-09-2018, 21:46
Ja ze swojej strony jeśli masz wilgoć w domu mogę polecić Ci zajrzeć na stronę https://izonil.com.pl/ . Jest to firma, która zajmuje się produkcją materiałów, które są konieczne podczas hydroizolacji. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie moim zdaniem będzie tynk sanitarny, ale doradź się jeszcze specjalistów z tej firmy. Sama korzystałam z ich rozwiązań u siebie i jestem z tego faktu w tym momencie bardzo zadowolona !