PDA

View Full Version : Domowe maseczki


Izu77
17-05-2007, 11:20
Słyszałam gdzieś, że najtańszym i najlepszym sposobem na poprawienie stanu cery są domowe maseczki. Nie wiem tylko z czego się je robi i na co pomagają. Znacie może jakieś?

Madzia73
18-05-2007, 12:37
Z rozdyźdanych owoców (truskawek, wiśni) albo warzyw pokrojonych w plasterki. Trzeba tylko poczekać na nasze warzywa i owoce, bo to, co jest teraz w sklepach na pewno ma w sobie mnóstwo chemii :) A, a papkę z owoców zagęszcza się mąką ziemniaczaną albo dodaje ubite białko, żeby lepiej się trzymało.

kamarka
22-02-2011, 11:35
MASECZKA DO TWARZY Z ARBUZA
Dla cery mieszanej:
Składniki: 1 plasterek arbuza.
Wyciśnij sok z plasterka arbuza. Posmaruj nim twarz, nie wcierając i omijając okolice oczu. Pozostaw na 15 minut. Zmyj dokładnie najpierw bardzo ciepłą wodą, a potem zimną. Ten słodki lotion nie tylko działa odświeżająco i pomaga pozbyć się niewielkich wyprysków.

MASECZKA DO TWARZY Z BRZOSKWINI I NAGIETKA
Dla cery suchej, wrażliwej i zwiotczałej.
Składniki: 1 dojrzała brzoskwinia, jogurt naturalny, napar z nagietka.
Brzoskwinię obierz, usuń pestkę, rozgnieć miąższ widelcem. Dodaj 2 łyżki jogurtu naturalnego i jedną łyżkę naparu z nagietka (2 łyżki kwiatów i liści nagietka zalej szklanką wrzątku, zaparzaj pod przykryciem 10 minut). Dokładnie wymieszaj (najlepiej zmiksuj) wszystkie składniki i nakładaj na twarz, nie wcierając i omijając okolice oczu. Pozostaw na 15 minut, zmyj letnią wodą.

MASECZKA DO TWARZY Z CYTRYNY I MLEKA
Dla cery zmęczonej i ziemistej.
Składniki: 1 cytryna, mleko lub śmietana. Zmieszaj sok z cytryny z dwoma łyżkami mleka bądź śmietany. Nakładaj na twarz (omijając okolice oczu) oraz dekolt i masuj przez kilka minut (to idealna maseczka przed snem). Potem umyj dokładnie twarz. Skóra powinna być rozjaśniona, bardziej miękka i sprężysta.

MASECZKA DO TWARZY Z MIĘTY, JABŁKA I OGÓRKA
Odpowiednia dla cery tłustej, łojotokowej, trądzikowej.
Składniki: pół ogórka, 1 nieduże jabłko, sok cytrynowy, świeża mięta. Ogórek obierz i drobno pokrój. Jabłko obierz, usuń gniazdo nasienne, pokrój na kawałki. Dodaj łyżeczkę soku cytrynowego i garść świeżych liści mięty. Miksuj przez chwilę. Nakładaj na twarz czubkami placów, nie wcierając i omijając okolice oczu. Pozostaw na 15 minut, zmyj letnią wodą.

Osobiście na przemian z maseczką domowej roboty używam antybakteryjną nawilżająco-odżywczą maskę do twarzy nantesa - dla mnie jest rewelacyjna.

ninka.7
19-12-2012, 12:45
kamarka, świetnie że podałaś przepisy, zaraz będę testowała!

pawelp29
05-09-2013, 11:00
czy te maseczki działają w taki sam sposób jak kremy przeciwzmarszczkowe np. te (https://www.e-zikodermo.pl/category/kremy-przeciwzmarszkowe,377) i czy dają takie same efekty?

gatsby
03-02-2014, 11:13
Paćkanie się z domowymi produktami raczej odebrałoby mi wszelki urok robienia maseczki. Bo co to za maseczka po której trzeba pozmywać i posprzątać ?

Smile
07-02-2014, 08:49
Ja uwielbiam maseczkę z ogórka, bo bardzo fajnie wybiela :)

eliza104
24-03-2014, 07:46
Ja robię wyłącznie maseczkę z ogórka ;)

wiertareczka
05-06-2014, 08:59
Hej, jeśli chodzi o domowe maseczki to ja serdecznie polecam te z drożdży ^^ i to nie tylko na twarz, ale też np. na plecy czy dekolt, jeśli mamy tam problemy z trądzikiem. Równie fajnie sprawdza się na włoskach!

mAlinka
05-06-2014, 10:21
Ja również stosuję maseczkę z drożdży i bardzo dobrze wpływa na moją cerę z problemami.

mcjamila78
05-06-2014, 11:53
Ja polecam maseczkę z aspiryną na pozbycie się zaskórników, aspirynę należy rozpuścić i wymieszać z jogurtem, wtedy nakładać na twarz i zaskórniki powinny zniknąć, niestety osoby z wrażliwą i atopową skórą muszą uważać:)

____________________
Chcesz poznać http://yups.pl (http://yups.pl/) wchodź!

DRMICHELLE92
11-08-2014, 23:07
Hej, jeśli chodzi o domowe maseczki to ja serdecznie polecam te z drożdży ^^ i to nie tylko na twarz, ale też np. na plecy czy dekolt, jeśli mamy tam problemy z trądzikiem. Równie fajnie sprawdza się na włoskach!
mi tez ona bardzo pomaga, podobnie jak maseczka z zielonej glinki

____________________
Nie znasz nas jeszcze? bramy warszawa (http://www.ogrodzenia-warszawa.pl/bramy-garazowe.html) wejdź czym prędzej!

ExtraBoris92
15-01-2015, 08:58
Maseczka z drożdży faktycznie jest świetna. Robię ją dość rzadko, bo zapach jest dość odpychający, ale trzeba przyznać, że takich efektów nie miałam nawet po maseczkach z drogerii.

Barita
23-04-2015, 18:19
OO dziewczyny o tej maseczce z drożdży mi przypomnieliście, jesteście super :* dawno jej nie robiłam i na wolny weekend będę musiała nadrobić moje zaległości. Ostatnio to jak miałam problemy z wypryskami, wągry i te wszystkie przykre sprawy to stosowałam jakąś tam maseczkę z cynamonem. Pomogło mi w dość sporym stopniu i te pryszcze się pochowały.

krys80
08-05-2015, 22:38
maseczek domowych mozesz robic i robic.sa skuteczne to fakt.stare sposoby :
-mocna herbata-daje efekt swietlistych wypoczetych oczu
-zielony ogorek-niweluje cienie pod oczami
-maseczki z pomidora-oczyszczaja pory
-sok z cytryny-rozjasnia przebarwienia i piegi
-miod-wygladza i napina
-smietana lub kwasne mleko-nawilza,wyrownuje ph
-drozdze-typowo do tlustej cery,wysusza
wystarczy poszukac w necie i dobrac cos do swojego rodzaju cery(ja akurat mam cere mieszana,tlusta strefa T ale nie walcze z tym jakos szczegolnie,bo tluste cery maja to do siebie ze owszem maja sklonnosci do roznych "wykwitow" choc to mnie nie dotyczy,ale tlusta cera podobno pozniej sie starzeje)

kama66
10-05-2015, 00:40
DLa cery naczynkowej:
1-2 łyżek siemienia lnianego i łyżki mięty. Mieszankę zalać jedną szklanką wrzątku. Po 20 min. przecedzic zioła i gęstą papkę nakładac na chore miejsca, które przykrywamy ciepłym (nie goracym!) kompresem na ok.15 min.

barnabela
13-05-2015, 22:38
Maseczka z marchewki - odżywcza i odmładzająca

Składniki:
2 średnie marchewki
1 łyżka miodu
1 łyżka oliwy z oliwek
pół cytryny

Sposób przygotowania:
Marchewki oskrobać i ugotować aż będą miękkie. Nastpnie rozgnieść widelcem na puree. Wymieszać z miodem i oliwą z oliwek. Dodać łyżkę świeżego soku z cytryny.

Jak stosować:
Nakładać na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na 15 minut.

eliza104
23-05-2015, 16:00
A czy po takiej maseczce z marchewki nie zostaną przypadkiem przebarwienia?

lilka91
01-06-2015, 16:03
Ja mam kilka ulubionych kosmetyków i używam ich codziennie. Czasami chodze też do kosmetyczki - w tym miesiacu chciałabym isć na ten zabieg http://estiyoclinique.pl/kosmetyka-estetyczna-twarzy/peelingi-chemiczne-mediderma/salipeel-lic Domowych kosmetyków nigdy nie robiłam i raczej nie zamierzam bo jakos nie wierzę w ich magiczne własciwości.

miastowa
12-06-2015, 18:22
Witaj, takich maseczek jest wiele nie wiem czy próbowałaś maseczkę z jogurtu i ogórka zielonego albo banana i mleka. Ponoć odżywiają skórę twarzy.

dzonka
25-08-2015, 19:46
A jakie domowe maseczki mogłybyście polecić na pryszcze?
Dokładniej chodzi mi o to, czy próbować leczyć je samodzielnie,
jakimiś domowymi metodami czy lepszy dobry krem na przebarwienia potrądzikowe (https://www.iwostin.pl/aktywny-krem-punktowy-na-przebarwienia/) - z takich aptecznych, dermokosmetycznych i bedzie ok?

co stosowałyście?

Aneczka_92
10-01-2023, 20:09
Szukając sposobów na wykonanie takiej maseczki trafiłam na stronę https://eswiatkobiety.pl/naturalna-domowa-maseczka-do-twarzy.html, gdzie znajdziemy ciekawy artykuł odnośnie naturalnych domowych maseczek do twarzy. Możemy się w nim dowiedzieć jakie składniki możemy przy nich stosować czy też proste receptury na ich wykonanie.