![]() |
Ciąża tydzień po tygodniu
Jak powinna przebiegać ciąża tydzień po tygodniu?
Można gdzieś poczytać jak to wygląda? |
Poszperaj trochę na portalach poświęconych tej tematyce (dzieci, rodzina, ciąża) - wbrew pozorom jest tego trochę w internecie i łatwo można dotrzeć do różnych artykułów.
Tutaj możesz zobaczyć sobie na przykład kalendarz ciąży. Fajnie, bo bardzo przejrzyście jest tam wyjaśnione czego można się spodziewać po poszczególnych fazach ciąży. Możesz sobie poczytać w wolnej chwili. |
Lubie tego typu strony. Dzięki poradnikom w sieci dowiedziałam się, kiedy zrobić test ciążowy aby mieć pewność. Wbrew pozorom pora ma znaczenie.
|
Jestem w 6 tygodniu ciąży. Ciąża była planowana od bardzo dawna i przez pierwsze dwa lata miałam duży problem z zajściem w ciąże. Czytałam już sporo książek o ciąży, ale wydaje mi się, że nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat. Znalazłam w Internecie taki kalendarz http://www.przyszlamama.pl/kalendarz-ciazowy . Korzystałyście z niego podczas ciąży?
|
Jest wiele portali dla przyszłych mam gdzie możesz o tym poczytać jak przebiega ciąża. Wiele kobiet ma problem z bezsennością i mogą to byćobjawy niedoboru magnezu który trzeba uzupełnić.
|
Ja bardzo lubię czytać artykuły na temat rodzicielstwa :)
Ostatnio trafiłam na http://www.olomanolo.pl/ i muszę przyznać, że jest tam mnóstwo ciekawych artykułów. Poczytaj sobie jeśli chcesz. Warto od samego początku przygotowywać się do roli mamy. |
A wiecie może kiedy określa się płeć dziecka? Bo szukam na ten temat informacji. Znalazłam taki artykuł na http://www.cafe-mama.pl/kiedy-mozna-...-plec-dziecka/ . Co o nim sądzicie?
|
Ja wam polecam poradnik http://www.taniaksiazka.pl/ciaza-po-...-p-630444.html Nie sugerujcie się tytułem. Bo zagadnienia w niej zawarte dotyczą każdej kobiety w ciąży. Znajdziecie tu odpowiedć na wiele nurtujących was pytań.
|
Przede wszystkim należy pamiętać o częstych wizytach kontrolnych, aby sprawdzać przebieg ciąży, bo czasami możemy same sobie nie zdawać sprawy, że coś się dzieje. Dobry ginekolog sam będzie się interesował i doradzał, żeby rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.
Pierwsze tygodnie są obarczone największym ryzykiem poronienia, dlatego opieka lekarska w naszym kraju jest tutaj ścisła i należy zgłaszać natychmiast jakiekolwiek niepokojące sygnały. Ja tak miałam, jak byłam w Londynie, przez co musiałam zwolnić się znacznie wcześniej z pracy, bo po prostu ciąża była zagrożona. A że akurat trafiłam na angielskich specjalistów, którzy mieli bardzo... luzackie podejście do ciąży, to postarałam się znaleźć polskiego ginekologa, bo wiedziałam, że bardziej się zainteresują moim stanem. Udało się zrobić USG w http://panamedic.eu/lekarz/usg-3d/, za co jestem wdzięczna do dzisiaj, bo nie musiałam czekać na wizytę, jak byłoby w publicznej placówce w Polsce. Wraz z postępem kolejnych miesięcy płód się rozwija, a u nas pojawia się coraz więcej objawów, m.in. wymioty, zatrzymywanie wody w organizmie, zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze, większy apetyt. Myślę, że większość z nas wie, jakie są więc nie będę wymieniać wszystkich. Tak naprawdę USG i określenie płci dziecka powinno następować gdzieś tak koło 20-25 tygodnia, bo dziecko jest już lepiej wykształcone i łatwiejsze do wykrycia. Nie ma się czego obawiać, trzeba się tylko pilnować, by nie chorować, a jeśli się już zdarzy to leczyć się domowymi sposobami, bez konsultacji z lekarzem lepiej nie brać leków. |
Ja na każdej wizycie kontrolnej wykonuję badanie USG. Stąd http://www.sn2.eu/portal-dla-kobiet/...ada%C4%87.html dowiedziałam się, że dzięki temu jesteśmy w stanie szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości rozwoju płodu. Wolałabym wiedzieć zawczasu by móc interweniować
|
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51. |
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.