![]() |
Jakie studia dla humanistki
Cześć. Jakie dobre studia możecie polecić humanistce? Aktualnie zastanawiam się nad podjęciem studiów zaocznych ponieważ chciałabym sie jednak dokształcić.
Nie wyobrażam sobie siebie jednak na kierunku technicznym. |
Myślę, że nikt nie powinien wybierać za Ciebie kierunku studiów, bo po pierwsze jest to decyzja w znacznym sposobie ważąca o Twojej przyszłości a po drugie każdemu może się podobać co innego.
Ale podobno kognitywistyka jest ciekawa ____________________ U nas zakupy robi św. Mikołaj http://rozsadnastudentka.bugs3.com/ Ciebie też zapraszamy! |
Problem polega na tym, że studia humanistyczne ostatnio cieszą się kiepską sławą, bo praktycznie nie ma po nich pracy. Z resztą wystarczy spojrzeć na aktualny rynek, gdzie jest mega popyt na wszelakich inżynierów technicznych. Jeżeli chcesz zrobić studia tylko dla papierka - nie warto. Nie tylko Twoich pieniędzy, ale również czasu :)
|
Ja również uważam,ze robienie studiów dla papierka nie ma sensu. Tak więc warto byłoby zorientować się jak ma się sytuacja na rynku pracy w Twojej okolicy.
Dobrze czujesz się w kontaktach z innymi ludźmi? Jeśli tak to może warto byłoby zainteresować się kierunkiem doradztwo i coaching? Wiem, że aktualnie można to studiować na WSNHiD w Poznaniu ( tutaj opis: http://www.wsnhid.pl/doradztwo-i-coaching.html ). Rozwój osobisty jest obecnie na czasie a tak naprawdę to do tej pory dość ciezko było dostać kwalifikacje do prowadzenia szkoleń. |
Przeczytałbym ten wpis, ale generalnie nie ma co oczekiwać, że po studiach humanistycznych będziesz pracowała w zawodzie. To są kierunki studiów bez przyszłości po których znaleźć pracę bez znajomości będzie niesłychanie trudno...
|
Robienie studiów dla papierka to jest jedynie wymysł naszych rodziców, żebyśmy sobie przedłużyli nasze dzieciństwo i innego wytłumaczenia nie ma. Żeby znaleźć pracę w zawodzie jako humanista to w tych czasach trzeba mieć bardzo dobre znajomości i plecy.
|
Nie idź na pedagogikę, z tego co wiem to ciężko później znaleźć pracę i marnie się zarabia. Moja koleżanka to studiowała, a nienawidzi dzieci. Trzeba się zastanowić nie tylko nad kierunkiem który da pracę ale też, czy później w takiej pracy się wytrzyma.
|
Ja skończyłam resocjalizację i był to strzał w kolano... nie ma po tym pracy a jeśli jakimś cudem już ją znajdziesz to zarobki są śmieszne a praca ciężka
|
Wybierz to co Cię interesuje. Jeżeli nie wiesz to zrób sobie gap year.
|
To co nas interesuje to jedno, a praca potem to drugie...
Ale z drugiej strony i tak po studiach większość osób w zawodzie nie pracuje, albo pracy nie ma, więc może lepiej idź na to, co Cię uszczęśliwia:) --- Jak zarabiać z wykorzystaniem internetu http://praca.twoje.info.pl/ |
Hmmm ja bym szukała takiego kierunku studiów, który potem da mi jak największe możliwości na rozwój i dobre zarobki. Zerknij sobie może na: http://praca.gratka.pl/wynagrodzenia/ i zobacz w jakich zawodach ludzie zarabiali najwięcej, może to pomoże Ci dobrze wybrać. Warto w takich chwilach myśleć o swojej przyszłości :)
|
Jeżeli nie jest pewna co wybrać to musisz solidnie przeanalizować sytuację. Wybierz sobie jakieś 2-3 uczelnie, które Cię interesują i dokładnie zapoznaj się listą kierunków kształcenia na preferowanych przez Ciebie wydziałach. Zazwyczaj opisy kierunków zawierają wskazania dotyczące możliwych obszarów zatrudnienia.
|
No tak zawierają opis tego gdzie można się zatrudnić chociaż ja uważam iż to wszystko jest po prostu na wyrost i za dużo niestety przecież ; )) trzeba zawsze się temu przypatrzeć gdzie po prostu no wiecie są jakieś etaty po tych studiach..Nie ma co iść za jakąś koleżanką, że ona na pewnym kierunek chce iść to wy za nią to jest zbędne.
|
Humanistyczne kierunki dają szerokie możliwości zatrudnienia wbrew temu,co uważają niektórzy, choć muszę przyznać, że o pracę jest trudniej. Proponuję Ci na przykład zdecydowanie się na studia na filologii polskiej, zwłaszcza tam, gdzie oferują ciekawe specjalności.
|
Poczytaj sobie oferty uczelni, która Cie interesuje. Przeanalizuj kierunki i wybierz właściwy dla swojej osoby. Nie wybieraj kierunku pod preferencje rynku, bo będziesz się na nich męczyć i ledwo je skończysz, a wtedy pracy w zawodzie i tak nie znajdziesz.
|
Ja również jestem humanistką i zdecydowałam się na studia filologiczne i nie żałuję póki co mojej decyzji. Przede wszystkim możliwości są szerokie, jakieś zatrudnienie prędzej czy później się znajdzie i dają jakiś fach bo mimo wszystko biegle znamy język.
|
Moim zdaniem jakaś filologia to całkiem dobre wyjście, daje porządny jak na humanistę oczywiście fach w ręce, a poza tym zwłaszcza nauka jakiegoś ciekawego języka - nie angielskiego czy niemieckiego którego uczą sie wszyscy - może być przydatna i interesująca.
|
Cytat:
|
Trudna sprawa. Tak naprawdę to sam kierunek studiów niewiele mówi. Na poszczególnych uczelniach nauka na tym samym kierunku nauczania może różnie wyglądać. Myślę, że warto podejść do sprawy indywidualnie. Niestety na rynku pracy jest w tej chwili nadpodaż absolwentów takich kierunków.
|
Hmm studia humanistyczne, coraz więcej humanistów i nie ma kto pracować. Powiem taką jedną rzecz - trzeba iść na studia zaoczne i w między czasie zdobywać doświadczenie. Celować trzeba w kierunki przyszłościowe, może filologie, może zarządzanie zasobami ludzkimi czyli HR.
|
Może zdecydujesz się na studiowanie jakiejś filologii obcej. Nie mam tu raczej na myśli angielskiej albo germanistyki ale na przykład szwedzka? Prawda jest taka że teraz nie ma studiów gwarantujących pracę więc wybór nie ma aż takiego znaczenia. Przemyśl to.
|
Ja również zgadzam się z opiniami, że najlepiej iść w stronę filologii. Może nawet i ta angielska nie jest złym wyjściem, ciągle widzę dużo ofert pracy jako lektorzy, ale musisz mieć dużą siłę przebicia i przebojowość. Filologie skandynawskie, słowiańskie też są bardzo ciekawym rozwiązaniem. W połączeniu z jakimiś kursami dotyczącymi finansowości może coś z tego być. No i warto robić staże...
|
Bo jak nie filozofia to co teraz dobrego można studiować ja już tego kompletnie nie rozumiem i kompletnie nie umiem właśnie pojąć. Sprawa wymaga trochę poświęcenia od człowieka bo sprawa wymaga odnośnie studiów głębokich przemyśleń. Można właśnie iść na Filogię albo na psychologie.
|
Najlepiej żeby było to coś w czym naprawdę czujesz się dobrze. Z tego co wiem to możesz dalej ciągnąc humanistykę. Jakieś studia polonistyczne nie interesują Cie?
|
Tylko w tych czasach nie jest warto iść na jakieś studia humanistyczne. Po prostu nie warto..Po nich się normalnej pracy nie znajdzie. Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak idą na filogię polską..Później kończą wszyscy ten kierunek a etatów w szkole brakuję.
|
Wiele osób kończy studia humanistyczne i nie ma pracy, ponieważ nie wiedzą jak zdobyć doświadczenie zawodowe po swoim kierunku studiów.
|
droga humanistko!
Droga humanistko! Z całą pewnością i z całego serca odradzam Ci wybór najbardziej narzucającego się w tym przypadku kierunku studiów, to znaczy filologii polskiej. Sama jestem ofiarą takiego wyboru i teraz się tułam z jednej pracy do innej. Humaniści prędzej dostaną pracę po dziennikarstwie, pedagogice resocjalizacyjnej, opiekuńczo-wychowawczej. Pod warunkiem, że są to studia stacjonarne. Ja robiłam je jako podyplomówkę i nie patrzą zbyt przychylnie na to. A co mam kasę i czas stracony, to tego już mi nikt nie wróci.
|
Tak właśnie..Dobrze mówi, polać jej ! Nie ma pracy dla nauczycieli i to jest prawda. Wszyscy co się dostali trzymają się swojej pracy i nie chcą wcale odchodzić od swojej roboty. No ale oczywiście można próbować kończyć ten kierunek ale wątpię czy przyniesie pracę.
|
Wszystko zależy od tego, co Cię interesuje.
Jeśli wybierzesz studia związane ze swoimi zainteresowaniami, na pewno nie będziesz się na nich nudzić. Najbardziej typowe studia dla humanistki to filologia polska. Po nich na pewno nie ma się wątpliwości czy pisze się napewno czy na pewno ( dla tych, którzy mają wątpliwości: http://www.techpedia.pl/zagadka/3699 ;) Problem w tym, że pracy też może po nich nie być. |
może filologia? :)
|
Też mam typowo humanistyczny umysł, ale pomimo tego wybrałam się na zarządzanie i doskonale się w tym odnajduję, więc może też powinnaś spróbować? Ja co prawda jestem już na magisterce, a dokładniej na specjalności Transport-spedycja-logistyka na UTH w Warszawie. Studiuję i jednocześnie pracuję i czuję, że spełniam się w tym co robię, więc jeśli miałabym komuś polecać kierunek studiów, to z czystym sumieniem mogę polecić TSL ;). Jak do tej pory nauczyłam się wielu rzeczy, mam wiedzę o sprawach o których wcześniej nie miałam pojęcia, a jeszcze kilkanaście miesięcy nauki przede mną ;). Na zajęciach poruszamy takie tematy jak chociażby funkcjonowanie nowoczesnej logistyki transportu, poznajemy też zasady optymalizacji i przygotowywania realizacji zadań logistycznych - to wiedza, która już teraz mi się przydaje ;)
|
Ja sadze, że dla humanisty to dobrym wyborem jest filologia. Teraz potrzeba osób które są tłumaczami. Jednak ja bym proponowała języki takie mniej znane np.: chiński czy hiszpański. Może być jedynie później ciężko napisać pracę. Znalazłam blog gdzie udzielają wsparcia w pisaniu prac naukowych http://iprace.blogspot.com/ Myślę, że jak nadejdzie czas pisania pracy to pewnie udzieliliby fachowej pomocy.
|
Dla umysłów typowo humanistycznych dobrym wyborem może okazać się prawo. Jest to zawód dobrze płatny jednak same studia dość ciężkie. Znalazłam fajną księgarnię z książkami o prawie http://profinfopl.jimdo.com/ . Może się przydać do nauki. W asortymencie posiadają dużo publikacji z różnych dziedzin prawa.
|
hm, jest dużo takich humanistycznych kierunków, na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej mają politologię z fajnymi specjalnościami, dziennikarstwo i media społecznościowe, albo komunikacja społeczna
|
Wybór kierunków studiów jest bardzo ważny i należy podjąć tę decyzję rozsądnie. Ja polecam studia licencjackie Warszawa. Jest tu pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, która moim zdaniem dla humanistki nadaje się idealnie. Praca z dziećmi może być naprawdę interesująca. Poza tym na tej Europejskiej Uczelni można wybrać inne kierunki, jakby ktoś był zainteresowany, np. handel zagraniczny.
|
Czytając wasze posty można pomyśleć, że humaniści są w jakiejś opłakanej sytuacji, a przecież tak nie jest! Wystarczy tylko wybrać jakiś rozsądny kierunek, dający specjalistyczną wiedze w jakiejś branży, do tego trochę praktyk i na prawdę nie jest ciężko o pracę. Ja skończyłam E-marketing i nowe media, potem uczelnia pomogła mi znaleźć praktyki, a teraz od 6 miesięcy pracuję i wykorzystuję zdobytą wiedzę. Polecam Ci odwiedzenie http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow...g-i-nowe-media tam znajdziesz więcej informacji na ten temat.
|
Na pewno nie jest aż tak źle, bowiem jednak na rynku pracy nie są potrzebni wyłącznie humaniści. Co więcej bez wątpienia po takim kierunku jak pedagogika np. na http://lublin.wspkorczak.eu/ można znaleźć także wiele ciekawych ofert w zakresie zatrudnienia.
|
Wystarczy wybrać rozsądny kierunek studiów i nawet humanista może mieć dobrą pracę pod względem zarobków. Ja wybrałam prawo jednolite magisterskie http://www.prawowroclaw.edu.pl/ofert...dia-prawnicze/ i na brak pracy narzekać nie mogę :)
|
Z góry odradzam studia polonistyczne, bo jednak w moim przeświadczeniu nie jest to opłacalne. Lepiej pójść tam, gdzie będziesz miała zagwarantowaną przyszłość na rynku pracy. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się psychologia zaocznie ponieważ ma się czas dla siebie jak i na naukę. Wbrew pozorom studia zaoczne nie są złe, nie różnią się za bardzo od stacjonarnych a na prawdę warto.
|
Ja myślałam o pedagogice specjalnej na http://www.wspkorczak.eu/wawa-oferta...gika-specjalna
Od dawna interesuje mnie ten kierunek i chyba się zdecyduję. Miałam iść na prawo ale stwierdziłam, ze to jednak nie dla mnie. Myślę, ze grunt to wyrać kierunek zgodny z zainteresowaniami. |
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33. |
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.