![]() |
Na jakie studia podyplomowe warto jest iść
Cześć dziewczyny. Czy dokształcacie się?Jakie znacie interesujące kierunki studiów podyplomowych?
|
Rynek pracy w Polsce jest trudny tak wiec zawsze warto jest się dokształcać. Sama jestem po pedagogice i postanowiłam w tym roku wybrać się na podyplomową logopedię. Konkretnie do Poznania. Można to studiować tam na WSNHiD : http://www.wsnhid.pl/logopedia.html - tutaj poczytasz sobie o kierunku. Studia te nie są takie krótkie jak na podyplomówkę ponieważ trwają 4 semestry jednak dają Ci konkretne umiejętności.
Po logopedii można pracować nie tylko z dziećmi ale również z ludźmi po udarach. |
Logopedia to bardzo dobry pomysł. Ja wlaśnie też niedawno zapisałam się na ten kierunek, dokładnie to kilka dni temu, jeszcze wolne były miejsca na WSB w Toruniu. W zasadzie to jeszcze są zapisy, tutaj są szczegóły jeśli kogoś interesuje: http://www.wsb.pl/torun/kandydaci/st...unki/logopedia
Kierunek moim zdaniem bardzo ciekawy i stanowi naprawdę świetny pomysł dla osób po pedagogice. Terapie logopedyczne są coraz bardziej popularne w Polsce i brakuje specjalistów w tej branży. Poza tym sam w sobie kierunek jest bardzo interesujący i rozwijający. |
Logopedia to faktycznie ciekawy pomysł. Jak dla mnie warto też iść na podyplomówkę z dziennikarstwa czy pr, jeśli ktoś lubi pisać, a nie studiował inny kierunek. Szczerze mówiąc to nawet dużo lepsze połączenie- np. ekonomia/politologia/kulturoznawstwo, a do tego takie podyplomowe ;)
|
Finalizuje w tym roku slawistykę i filozofię. Chcialabym podjąć studia podyplomowe, ale kompletnie nie wiem jakie. Interesowalaby mnie praca z ludźmi, lubię jak coś się dzieje, lubię nowe wyzwania. Poszlam na slawistykę, bo interesują mnie języki słowiańskie, jednak nie chcialabym zostać tłumaczem. Nie lubię pracować analitycznie. Chcialabym, żeby moja praca w przyszłości była kreatywna, ale nie mozolna. Mogłybyście coś doradzić? wiem, że to niewiele informacji, ale może cokolwiek uda się powiedzieć.
|
Wszystko zależy jakie masz pasję i to co najbardziej Cię interesuję. Jednak moją sugestią są jakieś studia podyplomowe w kierunku finansów. Teraz czasem taki papierek się przydaje właśnie z tego zakresu. Myślę, że możesz o takich studiach podyplomowych pomyśleć.
|
Skoro praca z ludźmi, to może po prostu studia z zakresu komunikacji? ;) Są takie podyplomówki, na pewno. Poza tym zawsze możesz iść na jakieś studia z zakresu polityki, skoro lubisz języki wschodnie. Finanse raczej bym odradzała, to są dopiero analityczne studia ;)
|
Zgadzam się z tym powyżej, że finanse to należą bardziej do analitycznych i do tych ścisłych jakby nie patrzeć bo będzie tam dużo rachunków i różnych wyliczeń. Jednak podyplomówka może być z tej komunikacji oraz z jakiś nauk prac w grupie albo coaching.
|
Masz już jakiś konkretny pomysł lub spis kierunków podyplomowych, które by Cie jakoś zainteresowały? Najważniejsze, żebyś robiła to co lubisz. Jeśli chcesz coś związanego z psychologią to możesz iść na jakąś psychologię społeczną.
|
studia podyplomowe
według mnie warto wybierać kierunki związane z rachunkowością. Bardzo fajną ofertę w tym zakresie ma Akademii of Business
(http://www.academyofbusiness.pl/pl/s...odyplomowe,26/) Znajomy chodził tam na zajęcia audytu wewnętrznego. Zajęcia odbywają się we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. Po zakończeniu studiów podyplomowych Audyt wewnętrzny słuchacze uzyskują dyplom ukończenia studiów wydawany przez Akademię Leona Koźmińskiego i Ernst & Young Academy of Business Sp. z o.o. potwierdzający zdobycie podstaw teoretycznych i umiejętności praktycznych w zakresie audytu wewnętrznego. Wykłady prowadzą pracownicy naukowi Akademii Leona Koźmińskiego oraz trenerzy i praktycy Ernst & Young Academy of Business Sp. z o.o.. Udział praktyków w prowadzeniu zajęć zapewnia słuchaczom dostęp do praktycznych rozwiązań i wskazówek będących rezultatem doświadczenia zdobytego w pracy |
Na takie które Cię interesują.
|
Tak najlepiej iść zgodnie ze swoimi zainteresowaniami czyli na studia no nie wiem jeśli się pasjonujesz robieniem zdjęć czy też robieniem komuś wywiadów to po prostu od razu się kieruj na takie studia dziennikarskie, które po prostu byłyby dla Ciebie jak najbardziej stworzone byś na nich się mogła rozwijać.
|
No ale pytanie jakie interesują Cie studia hihi Najlepiej na to już sobie samemu odpowiedzieć co akurat lubisz robić i jak to Ci właśnie wychodzi : )bo jeśli chodzi o mnie to sprawa się przedstawia iż ja na podyplomówkę sobie poszłam z ekonomii z tego prostego powodu, że właśnie no wiecie mnie to interesowało i chciałam w ten sposób jakoś awansować w pracy
|
Teraz jak tak patrzę jaka jest sytuacja na rynku to bardzo dobrze jest wybrać taki kierunek studia jak ten dział HR czy też po prostu no wiecie iść w coś takiego jak chociażby marketing czy dziennikartstwo : ) dobrych dziennikarzy przecież zawsze brakuję i zawsze ich trzeba przecież ; )) w to musicie celować.
|
Ja proponuję psychologię jako studia podyplomowe. Taka specjalność przyda się w każdym zawodzie jako uzupełnienie wiedzy. Bardzo fajną ofertę ma Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej. Zobaczcie sobie studia podyplomowe psychologia http://www.uth.edu.pl .
|
Najlepiej iść na takie, które są ściśle związane z wykonywaną pracą. Wszelkie inne są stratą czasu i pieniędzy.
|
Najgorzej jest tutaj z tym czasem bo wiecie czas to jest właśnie pieniądz..Chociaż mam do was forumowiczki takie pytanie gdzie po prostu no wiecie chciałbym się dowiedzieć czy te studia podyplomowe coś dają czy raczej niestety nic nie dają i nie warto nawet ich robić ? przecież to takie jest naciągane według mnie.
|
Ja kończyłam: http://studiamba.wsb.pl/ ale to też dlatego, że już pracowałam w tej branży więc było mi dużo łatwiej i w pracy i w szkole. Większość rzeczy nie było dla mnie obcych bo już miałam z nimi styczność. Ale to każdy musi wybrać sam co go interesuje. A nie ma nic gorszego jak męczyć się ileś tam lat na kierunku, który jest nam zupełnie obcy.
|
Najlepiej iść na studia podyplomowe dopiero wtedy kiedy ma się pracę. Znam wielu ludzi, którzy zrobili różnorodne podyplomówki i niestety był to tylko kolejny papierek do kolekcji, bo nie pomógł im w żaden sposób w znalezieniu nowej i ciekawszej pracy.
|
Jeżeli nie masz stałej pracy w której owe studia coś dadzą albo też nie cierpisz na nadmiar pieniędzy to najlepiej sobie darować studia podyplomowe. Co ciekawe część uprawnień można zdobyć decydując się na o wiele tańszy i szybszy kurs z tego samego przedmiotu/dziedziny.
|
Nie wiem czy opłaca się iść na studia podyplomowe..Co one dadzą ? To jest tylko tytuł przecież i nic więcej. Szczerze to pracodawca nawet na tytuł nie popatrzy a popatrzy na doświadczenie zawodowe pracownika. Ja nie poszłam nawet na studia po maturze i jestem z tego powodu zadowolona.
|
To wszystko zależy od tego, w jakim chcesz się kształcić kierunku. Ja się przymierzam w tym roku do Wyceny nieruchomości. Zdaję sobie sprawę, że przede mną mnóstwo trudnego materiału do przyswojenia oraz mega trudny egzamin państwowy, ale uważam że warto.
|
Kwestia i sprawa indywidualna. Nie można tak ot po prostu za kogoś to określić. Sama osoba, która wybiera się na studia musi właśnie zdecydować o tym co go najbardziej interesuję i to co by chciała robić w przyszłości. Nikt za was tego nie zadecyduję. Jakbym miała coś narzucić to ostatnio bardzo popularne kierunki to właśnie HR i IT.
|
Da się z tego jakoś dorobić do pensji? Ja mam swoją niewielką a zawsze mi by się przydał jakiś dodatkowy grosz na własne potrzeby i na moje wydatki. Ostatnio dorabiałam jako hostessa ale ze względu na mój wiek i to, że już pracodawcy potrzebują dziewczyn do 25 lat straciłam trochę na tym i nie mogę w tym dalej pracować.
|
Trzeba przede wszystkim wiedzieć po co się na te studia idzie, bo jeżeli tak po prostu żeby iść to nie ma sensu kolekcjonować papierki, które i tak do niczego się nie przydadzą niestety. Poza tym najlepiej podyplomówkę robić wtedy kiedy już ma się pracę.
|
A w ogóle warto iść na jakiekolwiek studia podyplomowe? Najpierw radzę sprawdzić czy nie ma kursów dających dokładnie to samo, bo czasami może okazać się, że są i można mieć dokładnie to samo co na studiach podyplomowych tylko że o wiele taniej i szybciej.
|
Co ty piszesz..Teraz właśnie trzeba iść na studia z tego powodu, że bez nich pracodawca rekrutujący nawet nie chcę z Tobą rozmawiać. Co się ma po tej podyplomówce ? Jedno wielkie G.. to jest taki dodatkowy kurs, który znaczy właśnie bardzo bało. Lepiej już mieć skończone studia jakieś bo się otrzymuję wyższe wykształcenie. U mnie studia były i będą najwyższym priorytetem.
|
studia
Warto iść na studia, które różnią się od kierunku magistra czy licencjata. Polecam coś z dziedziny informatyki, czy grafiki, to bardzo teraz modne i właściwe.
|
studia
Według mnie dobrą opcją są podyplomowe studia pedagogiczne. Można po nich pracować w szkole, o ile są wakaty. Dobrym rozwiązaniem jest też kierunek Zarządzanie zasobami ludzkimi albo administracja, jeśli myślisz o pracy intelektualnej.
|
Moim zdaniem nie warto iść na studia podyplomowe, potem obudzisz się jako trszydziestolatka z kilkoma tytułami ale bez dośwaidczenia i okaże się , że nikt n ie chce Cię zatrudnić, lepiej żebyś wybrała się na jakieś praktyki staże a póżniej awansowała i studia zrobiła juz mając doświadczenie :)
|
Studia podyplomowe nie zagwarantują tego, że lepszą pracę znajdziesz. Najważniejsza jednak jest praktyka w zawodzie. I chyba lepszym sposobem jest jakiś staż po którym masz szansę na stałą pracę. Poczytaj tu http://praca.gratka.pl/poradnik/praktyki-i-staze/ - może znajdziesz jakies ciekawe informacje?
|
nauka
Witam, zawsze warto się uczyć to podstawa, ale trzeba umiejętnie dobrać sobie studia, bo to musi się nam opłacać w życiu, dlatego doradzam kierunki techniczne, informatyczne.
|
Świetna rada - teraz kierunki techniczne są najbardziej pożądane przez pracodawców. Nie warto zaczynać naukę jakiegoś kierunku humanistycznego. Co później po tym dziewczyny będziemy miały ? Zdecydowanie nic..Czystą wiedzę książkową, która ma się nijak do rzeczywistości.
|
Dlatego warto pomyśleć na pewno teraz już o jakiejś ambitnej 'podyplomówę' :) zachęcałabym aby się zapisywać na kierunek Ekonomia, Finanse i Rachunkowość..Sama to skończyłam 2 lata temu i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie finansisty po zakończenie podyplomowych.
|
Na takie, które Was czegoś nauczą. Nie sugerujcie się uczelnia, bo niektóre nawet renomowane uczelnie mają kierunki, które są bardzo źle prowadzone i mają bardzo niski poziom. Polecam zapoznanie się wcześniej z programem i sylabusami kilku kierunków na kilku uczelniach i porównanie ich. Niedawno moja znajoma zapisała się na roczny marketing internetowy. Myślała, że nauczy się wielu rzeczy, które pozwolą jej znaleźć pracę w tym zawodzie, a okazało się, że uczelnia stawia na wiedze psychologiczną i 95% przedmiotów jest właśnie z zakresu psychologii. Nie twierdzę, że nie jest to przydatna wiedza, ale w pierwszej kolejności powinno się uczyć studentów tego co od razu przyda im się w pracy. Znajoma jest bardzo zawiedziona tym kierunkiem i nie rzuciła go tylko dlatego, że zapłaciła czesne z góry i nie może ich już odzyskać. Straciła nadzieje, że znajdzie pracę w tym zawodzie, ale na całe szczęście trafiłam na ten portal http://serwis.inwestycjawkadry.info....-portalu/o-nas , z którego dowiedziałam się o licznych szkoleniach z zakresu marketingu i przekonałam znajomą do zapisania się na te szkolenia. Okazało się, że jedno takie szkolenie nauczy ją dużo więcej niż rok na studiach podyplomowych.
|
Warto iść chyba tylko na takie, które rzeczywiście coś Ci dadzą w pracy albo pomogą ją znaleźć. Ja sama myślę akurat nad wyborem podyplomówiki, a zależy mi na czymś z logistyki powiązanym z SAP. Mam na razie na liście ten kierunek ale szukam jeszcze czegoś może w Warszawie.
|
Tez jestem na tak jeśli chodzi o studia podyplomowe. Bo to chyba właśnie o to chodzi, aby stawać się coraz lepszym w tym, co się robi. U mnie jest tak samo. Pracuję w branży związanej z BHP, ukończyłam studia o tym kierunku, co prawda było to kilka lat temu, jednak ja się nie zatrzymuję i idę dalej. W tym roku zdecydowałam, że zapiszę się na studia podyplomowe i tak zrobiłam. Aktualnie studiuję Zarządzanie BHP na UTH w Warszawie i czuję, że to jest to! :D Odświeżam tam swoją wiedzę i zdobywam nową, a BHP to naprawdę rozległa dziedzina, bo obejmuje tematykę związaną z między innymi z prawem pracy, psychologią pracy, zarządzaniem, bezpieczeństwem, ochroną przeciwpożarową, ergonomią, wypadkoznawstwem i tak dalej ;).
|
Moim zdaniem w ogóle nie warto iść na podyplomówkę.
|
Ja też nie upierałabym się przy studiach podyplomowych. Raz, że sporo kosztują, a dwa, że wiedza, której dostarczają często jest bardzo ogólna.
Moim zdaniem o wiele lepszą opcją są szkolenia, dopasowane do naszych konkretnych potrzeb. Mam na myśli np. szkolenia CIT takie jak tu: www.wlr.com.pl/szkolenia,154-CIT.html . Trwają krócej niż studia, a dostarczają konkretnych umiejętności, więc myślę, że warto. |
Jeśli chodzi o studia podyplomowe to na pewno wiele zależy od uczelni. Ja akurat bardzo sobie chwalę czas spędzony na WSE w Krakowie http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl, bo dzięki tym studiom dostałam awans w pracy. Nauczyłam się tam wielu praktycznych rzeczy, z którymi teraz mam na co dzień do czynienia. Dobrze jest się uczyć od kogoś, kto ma realną wiedzę na temat branży. Nie tylko sama teoria, jak to czasem bywa w niektórych placówkach.
|
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22. |
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.